Președintele Trump s-a lăudat cu întâlnirea cu prințul Charles, scriind din greșeală prințul ”balenelor”, în loc de prințul de Wales

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 13 iunie 2019, 18:22 Actualitate | Internaţional


Trump si printul Charles
Foto: Captura video
Președintele american Donald Trump a lăudat joi pe Twitter activitatea sa diplomatică din ultima vreme subliniind că tocmai ce s-a întâlnit cu Regina Angliei și prințul Charles, scriind din greșeală Prince of Whales (Prințul Balenelor), în loc de Wales, relatează Reuters. Ulterior acesta și-a corectat greșeala.

”Mă întâlnesc și vorbesc cu guverne străine în fiecare zi. Tocmai m-am întâlnit cu Regina Angliei (U.K.), prințul Balenelor, premierul Regatului Unit, premierul Irlandei, președintele Franței și președintele Poloniei”, a scris el pe Twitter.

Donald Trump a fost în Regatul Unit, împreună cu soția sa Melania, pentru o vizită de trei zile. Acesta a fost întâmpinat pe 3 iunie la Buckingham Palace de prințul Charles și de Camilla Parker.












Citeste pe MedLife.ro
Un nou tratament pentru diaree










4364 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Excerpt (Joi, 13 iunie 2019, 18:56)

    ipolitic [utilizator]

    "Donald is most famous for his semi-intelligible speech and his mischievous and temperamental personality"
    from Wikipedia, The Free Encyclopedia
  • +12 (16 voturi)    
    Tot un fel...... (Joi, 13 iunie 2019, 19:01)

    gigiN [utilizator]

    .....de...dancila !!!
  • +12 (14 voturi)    
    Trump (Joi, 13 iunie 2019, 19:59)

    deville2010 [utilizator]

    pentru noi este Veorica Dăncilă 2 :))
    • -3 (7 voturi)    
      niste limitati care intotdeauna trebuie ... (Vineri, 14 iunie 2019, 0:00)

      Fileu_de_Poveste [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      sa compare ceva cu altceva:
      Veorica=Donald
      Dragnea = Donald
      PSD=Donald
      comunistii = Donald
      sunt asa de limitati saracii de ei...

      Pe de alta parte articolul trebuia sa zica:
      "a scris gresit.."

      si nu
      "a scris din greseala"
      Ce-i al lui, e a lui.
    • 0 (4 voturi)    
      pt "noi" este... (Vineri, 14 iunie 2019, 9:07)

      Fileu_de_Poveste [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      Pentru care voi?
      Pt voi cei culti?
      Pt voi cei care #rezist?
      Pt voi cei care #sieu?
      Pt voi cei care curcubeiati?
      Pt voi cei "paralelizati"?
      Pt voi cei care va votati unii altora postarile?
      Pt voi cei destepti?
      Pt voi cei clarvazatori?
      Pt voi cei ce postati fara sa ganditi?
      Pt voi cei pt care altii gandesc?
      Pt voi ....
      identifica-te...
      nu ca m-ar interesa, dar ai o problema de identitate.
      I
      • 0 (0 voturi)    
        M-am identificat, sunt (Duminică, 23 iunie 2019, 17:51)

        deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui Fileu_de_Poveste

        tatal tau mai Orlando!Nu ca m-ai interesa.Esti a 6-a roata la caruta.
  • -7 (9 voturi)    
    wow (Joi, 13 iunie 2019, 20:16)

    nash pandelica [utilizator]

    bravo, l'ati prins !:-)
  • +3 (5 voturi)    
    Aceeasi greseala s-a facut (Vineri, 14 iunie 2019, 7:29)

    John M. [utilizator]

    la moartea lui "Diana, Princess of Whales", care a persistat atat pe Fox cat si pe statiile locale care au preluat stirea.
    • +1 (1 vot)    
      Vai Vai Donald (Vineri, 14 iunie 2019, 8:59)

      Fileu_de_Poveste [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Can't you see your media is corrupt?
      Are you still watching Fox News?

      You should only watch CNN - the rainbow channel!
      25 years later and you still have that FoxNews headline in your mind!

      Brainwashed Donald!!!
      Statul ortogonal este cu tine!
      • +1 (1 vot)    
        another day, another bozo ! (Vineri, 14 iunie 2019, 11:59)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Fileu_de_Poveste

        Fox was the first to break the news about Diana's demise...Get it?!