Turnul Eiffel incadrat in semnul pacii, simbolul prin care intreaga lume isi arata solidaritatea cu poporul francez

de M.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 18:59 Actualitate | Internaţional


#prayforParis
Foto: Twitter
O imagine cu semnul pacii care incorporeaza Turnul Eiffel a devenit viral pe internet, dupa ce oamenii si brand-urile au inceput sa distribuie imaginea pe retelele de socializare in semn de solidaritate cu victimele atacurilor teroriste de la Paris, scrie businessinsider.com. Imaginea, care, potrivit unor surse, ar fi fost creata de catre designerul francez Jean Jullien, a fost distribuita pe Twitter de peste 44 de mii de ori si de alte 22 de mii de ori pe Facebook. Oamenii posteaza imaginea insostita de etichetele #peaceforParis si #prayforParis. 

 
Imagine preluata de pe contul de Twitter al lui Jean Jullien.

Potrivit site-ului designer-ului, Jullien traieste in Londra si lucreaza pentru mai multe publicatii si branduri din intreaga lume, printre care The New Yorker, The Guardian, Nike si BMW.

Cel putin 128 de persoane si-au pierdut viata si alte peste 300 au fost ranite in atacurile teroriste de vineri noaptea de la Paris. Atacurile, catalogate de presedintele Francois Hollande ca fiind fara precedent, au fost revendicate de catre gruparea terorista Statul Islamic.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4317 vizualizari

  • +3 (17 voturi)    
    ce natie de idioti... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 19:35)

    floriniulian [utilizator]

    Sunt macelariti la ei acasa iar ei cinta La Marseillaise...si se roaga la pace.......

    Franta e praf.Ce conducatori jalnici..ce discursuri patetice...numai vorbe goale de care se tavalesc de ris teroristii arabi....

    Uita-te la echipa de fotbal....spune totul despre aceasta natiune sau ce a mai ramas de ea...
    • -3 (5 voturi)    
      N-ai inteles nimic (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 22:30)

      cato [anonim] i-a raspuns lui floriniulian

      Mai rar un barbar inapoiat ca tine.
  • +7 (7 voturi)    
    BIG LIKE (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 21:12)

    Marcuse H. [anonim]

    Arta pura. Genial designerul francez Jean Jullien. Cit talent!

    Normal ca a fost distribuita creatia pe Twitter de peste 44 de mii de ori si de alte 22 de mii de ori pe Facebook.

    Peace, Love, Make love not war, brothers and sisters!

    Liberté, Egalité, Fraternité!

    P.S.
    Réalité? Cu asta vor sa ne scoata ochii extremistii de dreapta.

    Nu cedam. Neomarxism pina la moarte!
  • +3 (3 voturi)    
    Ironie (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 23:09)

    AT [anonim]

    ... cand Hollande tocmai a declarat razboi.
  • +2 (2 voturi)    
    cita (Duminică, 15 noiembrie 2015, 0:40)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    imbecilitate criminala...
  • +2 (2 voturi)    
    nu are logica (Duminică, 15 noiembrie 2015, 9:30)

    a [anonim]

    desenul. trebuia modificat in forma de racheta.

    adica tu o dai la pace dupa ce iti macelaresc tinerii si oamenii pe strada?
  • -1 (1 vot)    
    Semnul pacii sau Death Rune (Duminică, 15 noiembrie 2015, 16:48)

    Calator [anonim]

    http://www.whale.to/c/broken_cross.html

    The peace symbol (also called the "broken cross," "crow's foot," "witch's foot," "Nero Cross," "sign of the 'broken Jew,'" and the "symbol of the 'anti-Christ''') is actually a cross with the arms broken. It also signifies the "gesture of despair," and the "death of man.''

    Nu cred ca e idee buna sa preluam si sa incurajam circulatia de simboluri pe care nu le intelegem sau cu care nu rezonam. Simbolurile, ca si cuvintele, au incarcatura energetica. Si eu nu as vrea sa intru in rezonanta cu nici un simbol care are vreo legatura cu moartea. Oricat de artistice ar fi.
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 noiembrie 2015, 9:13)

      [anonim] i-a raspuns lui Calator