Presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, operat pe cord deschis la Spitalul "Floreasca"

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 30 ianuarie 2011, 21:53 Actualitate | Esenţial


Presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, este operat pe cord deschis, duminica seara, la Spitalul de Urgenta "Floreasca", informeaza Mediafax. Potrivit surselor medicale, interventia este una riscanta, dar in lipsa ei exista riscul producerii unui infarct.

Constantin Nicolescu este supus unei interventii de by-pass aorto-coronarian.

Operatia a inceput la ora 17.30.

Medicii spun ca este vorba de o operatie cu grad de risc ridicat, avand in vedere accidentul cerebral suferit de Nicolescu, dar sustin ca daca nu s-ar face interventia, exista riscul unui accident cardiac "masiv".

Pentru aceasta interventie, cadrele medicale au primit acceptul familiei presedintelui CJ Arges.

Echipa medicala multidisciplinara care-l trateaza pe Nicolescu a stabilit ca acesta a suferit un accident vascular cerebral ischemic, diagnosticul complex incluzand si referiri la un sindrom coronariar acut si la multiple stenoze arteriale, ca efect al hipertensiunii si dislipidemiei.

"Sunt efectele in timp ale unei hipertensiuni si ale unei dislipidemii, care au afectat atat vasele cerebrale cat si pe cele ale inimii", a explicat reprezentantul Spitalului "Floreasca".

Constantin Nicolescu, acuzat de procurorii DNA Pitesti pentru luare de mita si trafic de influenta, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, joi seara, de magistratii Tribunalului Arges, decizia fiind atacata cu recurs de catre avocatii sai la Curtea de Apel Pitesti.

Presedintelui CJ Arges i s-a facut rau, la scurt timp dupa ce Tribunalul Arges a decis arestarea sa preventiva. Ulterior, si sotiei acestuia i s-a facut rau. Cei doi au fost transportati cu ambulante la Spitalul Judetean din Pitesti, iar ulterior presedintele Consiliului Judetean Arges a fost transferat la Spitalul Floreasca din Capitala.

Dr. Cristina Stocheci de la Serviciul de Ambulanta Arges afirma, joi seara, ca Nicolescu a facut un atac de cord. In cursul a doua zile, verdictul a oscilat, insa, de la "atac de cord sigur" la "posibil atac de cord", "simplu lesin", pentru ca in cursul acestei seri Spitalul Floreasca sa anunte: atacul de cord s-a mutat in zona capului; adica "Constantin Nicolescu a suferit un accident vascular cerebral".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5801 vizualizari

  • +11 (19 voturi)    
    ticalosul doctor spagar si hot (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:00)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    bradisteanu isi face datoria.
    Daca judecatorii, de bine, de rau, au inceput sa-si faca datoria, clanurile medicale sint ultima reduta de aparare a leprelor rosii din pnldsr.
    Sper din toata inima mea neoperata ca nicolescu sa aiba ghinion.
    Nu se stie niciodata.
    • +14 (18 voturi)    
      chiar! (Luni, 31 ianuarie 2011, 2:27)

      NewLevel [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Ca tot ai zis, acum imi dau seama ca ai dreptate. Initial (pe vremea lu' Nastase), procesul nici nu incepea bine din cauza procurorilor. Apoi, cind procurorii au inceput sa-si faca treaba, nici nu apucau judecatorii sa deschida gura ca intervenea CSM si Curtea Constitutionala. De cind CSM si CC s-au mai primenit si nici nu mai poate fi invocata exceptia de neconstitutionalitate, au inceput si judecatorii sa-si dea drumul numai ca -- dupa cum ai zis -- se arata o ultima reduta: medicii.
      Oare dupa medici ce o sa urmeze? Probabil fuga din tara, dar nu in Indonezia.
      • -6 (8 voturi)    
        tu te-ai opera pe inima pentru o mascarada ? (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:40)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui NewLevel

        @bec nesclipitor si low level
        cum poate un om sa creada ca ala si-a inventat operatia pe inima pentru a evita mascarada asta? trebuie sa fii retard ca sa crezi ca un om intreg la minte se opera la inima pentru a scapa de arestul preventiv. procesul dureaza mult si bine si pana cand se va termina va veni psd la putere si nu va mai fi judecat.
        pai voi nu vedeti cat dureaza procesul lui ridzi? si aia e nu s-a mai operat de nimic de cand a nascut.
        ce proasta - mai bine mergea acum la proces, o apara udrea, era declarata nevinovata, procurorii nu faceau recurs si gata, era alba ca zapada.
        pai daca se termina mandatul de parlamentar si n-o mai voteaza nici dracu si iese psd? o baga pe ea in locul lui voicu? o baga
        • +4 (6 voturi)    
          Daca are timp liber (Luni, 31 ianuarie 2011, 10:13)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          A ajuns la concluzia ca ar trebui sa-si trateze in sfarsit boala de care era absolut constient.
          Ce credeai? Ca nu stie ce probleme de sanatate are? Nu avea timp de ele, era ocupat...
          Acum ca e liber s-a gandit sa-si rezolve aceste probleme si mai da si bine la publicul pe care il reprezinti. Incearca sa impuste doi iepuri dintr-un foc.
          • +4 (6 voturi)    
            Ma tai putin si ma cosi la loc, si gata !!! (Luni, 31 ianuarie 2011, 10:53)

            vamaiot [anonim] i-a raspuns lui denvarel

            Ma tai putin si ma cosi la loc, si gata !!!

            Imi dai adeverinta ca mi-ai facut By-Pass si spui ca am un aparat langa inima, si am scapat !

            Cu banii facem cum am vorbit, 100 acum si cealalta 100 de mii dupa ce ajung la Viena pentru covalescenta !

            Si vezi ca o sa avem probleme cu presa la operatie... vezi cum faci sa nu intre in sala dupa mine... si mai vezi si cat trebuie la asistente sa zica ca a durat 8 ore operatia !

            Si vezi cum faci cu sangele ca vine IML-ul sa faca verificari !

            Dupa ce scap, om te fac !!!!
            • +3 (5 voturi)    
              parerea mea (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:44)

              grecu [anonim] i-a raspuns lui vamaiot

              este ca dupa aceasta facatura de operatie,justitia sa ceara unei comisii de expertiza sa-i faca un control la tomograf,ca am impresia ca i-a zgariat numai pielea sa-l scape pe mafiot de puscarie.Smecherii d-astea se fac acum tot mai frecvent
              • +3 (5 voturi)    
                o sa dureze.. (Luni, 31 ianuarie 2011, 12:33)

                pehash [utilizator] i-a raspuns lui grecu

                este o reactie in lant.. mai intai lesinul, apoi atacul cerebral, care impune un bypass la aorta, urmat de un bypass gastric (face ulcer de stres), extirparea unui rinichi si a apendicelui, eventual o vasectomie ca sa nu-i fure cineva mostenirea gentica in cele 30 de zile de arest.
                ii urez 'domnului' cONSTANTIN nICULESCU boala lunga.. ca e clar ca el asta isi doreste :)
            • -1 (3 voturi)    
              de ce simplu cand se poate complicat? (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:49)

              adrian [anonim] i-a raspuns lui vamaiot

              mai bine facea ca ridzi. sicea c a e bolnava si nu se paote duce.
              aaa nu putea ca peste el au venit mascatii ca nu e deputat pdl
            • -1 (1 vot)    
              Hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 15:46)

              MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui vamaiot

              Nici nu pot spune cum esti ca om,ca nu-mi permite hotnews.
              Tu crezi ca o operatie pe inima este o joaca?Intai se despica sternul,se departeaza si se ajunge la inima!
              Ce="Ma tai putin si ma cosi la loc, si gata"=visezi?
              Crezi ca nu se poate vedea daca s-a facut un bye-pass la inima ?
              Esti cel putin naiv...
        • +2 (2 voturi)    
          Modus operandi (Luni, 31 ianuarie 2011, 12:10)

          Vlad [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Procurorii anticoruptie au dispus trimiterea in judecata a lui Serban Bradisteanu, medic, sef de sectie la Spitalul de Urgenta Floreasca din Bucuresti (fost senator in perioada 2000-2004), pentru abuz in serviciu contra intereselor publice in forma calificata si luare de mita in forma continuata. Potrivit anchetatorilor, in perioada 2001-2002, Bradisteanu, in calitate de presedinte al comisiei de evaluare in cadrul unei licitatii organizate de Ministerul Justitiei, a decis atribuirea contractelor de achizitionare, din bani publici, a unor echipamente medicale pentru dotarea spitalelor din sistemul penitenciar si a spitalului "Profesor dr.Constantin Angelescu", viciind intreaga procedura de licitatie. Astfel, au fost favorizate firmele CC MED AG-Elvetia si Biomedica GmbH-Austria, cauzand un prejudiciu de 9.169.606 euro Administratiei Nationale a Penitenciarelor (ANP). In schimbul favorizarii respectivelor licitatii, Bradisteanu a primit drept mita in conturile firmei sale off-shore "Arnell Development Ltd" (din Insulele Virgine Britanice), deschise la Union Bank of Switzerland din Zürich, sumele de 500.000 USD si 3.594.333 euro.
          Ieri-dimineata, Serban Bradisteanu s-a internat la Spitalul de Urgenta Floreasca, la Sectia Medicala VI, condusa de doamna doctor Daniela Bartos",
          ne-a confirmat Bogdan Oprita, purtatorul de cuvint al spitalului. Dar nu este pentru prima data cind Bradisteanu viziteaza spitalul unde lucreaza din postura de pacient.
          Surse medicale au confirmat faptul ca saptamina trecuta el a mai fost internat pentru o scurta perioada, timp in care i-au fost facute mai multe analize din care a rezultat ca cinci vase ce alimenteaza muschiul inimii cu singe sint partial infundate. Astfel, o interventie chirurgicala pe cord deschis pare iminenta, Bradisteanu fiind ieri dupa-amiaza in pregatire preoperatorie. Procedura folosita va fi insa mult mai complicata decit in cazul operatiei suferite cu un an in urma de Ion Iliescu, fiind vorba despre un by-pass multip
    • -3 (5 voturi)    
      Datoria (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:51)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Dincolo de partide si apartenente vremelnice la putere sau opozitie, Bradisteanu poate ca a urmat juramantul ala, stii tu, al lui Hipocrate.

      Eu zic sa speri sa nu trebuiasca sa ajungi pe masa de operatie, ca parca esti cam usor de iritat.
      • +1 (3 voturi)    
        SA NE AMINTIM (Luni, 31 ianuarie 2011, 12:42)

        contribuabilu [utilizator] i-a raspuns lui FLORIN

        vezi cazul HAISSAM
  • +19 (21 voturi)    
    Norocos om. (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:14)

    nico2 [utilizator]

    Mare noroc la omul asta. Daca nu era arestat 29 zile murea cu zile si toata lumea ar fi spus ca a fost sanatos si un om bun, dar ca Dumnezeu a avut nevoie de el. D-le Nicolescu multa sanatate.
  • +11 (13 voturi)    
    Studiati boala, pare facatura (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:20)

    dorinel [anonim]

    Parca il vad pe Constantin ca o sa aiba pierderi de memorie si alte vrajeli.
    • -2 (8 voturi)    
      Facatura (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:35)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui dorinel

      Drag baronul asta nu imi este, dar ma gandesc ca nu i se facea o operatie pe cord deschis, numai asa de facatura.
      Si sunt sigur ca au studiat deja procurii actele.
      Tu te operai la inima numai asa de sto?
  • +20 (20 voturi)    
    multa sanatate! (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:22)

    mihai [anonim]

    dar sa aiba grija sa nu-i incurce radigrafia cu rotula lui Vantu....
  • +12 (14 voturi)    
    Sanatate (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:31)

    Dragos [anonim]

    II urez sanatate ca probabil trece printr-un moment greu. , Dar, sa ma ierte Dumnezeu dar sper sa fie sanatos si pentru a plati pentru raul facut judetului. Nu e posibil asa ceva. Nu poti sa mai furi un judet ca te ancheteaza tiranul de Basescu. E posibil asa ceva?? Domnu Nicolescu e doar un om mediu care nici macar nu detine un judet intreg. a trecut pe numele lui si al rudelor doar jumatate din judet. Ce se face atat de mult scandal pentru asa ceva?
    • +5 (5 voturi)    
      corect (Luni, 31 ianuarie 2011, 7:00)

      lady papa [utilizator] i-a raspuns lui Dragos

      Verificati cate proprietati sunt pe numele cumnatului,vestitul Puiu Ivanescu,scandal Muntenia,spitalul TBC Pitesti,terenul Metro,legaturile cu primarul Bradu,Spitalul Oncologie-Str.Victoriei.Un om care a cumparat fraudulos atitea spitale,nu va avea parte de SANATATE!!!
  • +16 (16 voturi)    
    mi-e teama (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:33)

    ciupi 2 [utilizator]

    ca-l mierleste Bradisteanu :(
    Prea mare miza.
  • +24 (30 voturi)    
    Ii doresc sa fie sanatos (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:37)

    cristiaan [utilizator]

    si totodata ii doresc justitiei sa duca acest caz pana la capat.

    Lui Ponta ii doresc sa ajunga acolo unde merita - la lada de gunoi cu Prostanaci a istoriei. (Locul lui Crin e in lada de gunoi cu prefacuti a istoriei)
    • -17 (21 voturi)    
      Hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:26)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui cristiaan

      Citat HotNews:=Gabriel Popa, directorul Ambulantei Arges (senator PDL) - vineri, 10:08 - "Constantin Nicolescu nu a suferit un stop cardiac, ci doar o lipotimie, adica o stare de lesin. (...) In toata acesta perioada nu s-a pus problema unui stop cardiac. Absolut in nici un moment".=
      Cum se face ca acum dati stirea:=Presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, este operat pe cord deschis, duminica seara, la Spitalul de Urgenta "Floreasca"=??
      De coloana vertebrala ati auzit?
      Eu cred ca nu...
      • +5 (9 voturi)    
        Gandeste. (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:26)

        nico2 [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

        Se pare ca fiecare intelege ce vrea. Medicii de la Floreasca au spus foarte clar ca Nicolescu nu a suferit un atac de cord, dar ca este necesara interventia chirurgicala pe cord ptr. a rezolva stenozele arteriale. Acum este clar?
      • +3 (5 voturi)    
        a crescut la 90%? (Luni, 31 ianuarie 2011, 10:39)

        curios [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

        obturatia vaselor cardiace (cf.Bradisteanu) doar in timpul sedintei din sala de judecata? dar boala de metabolism (tot Bradisteanu)? PS. Unde ti-ai luat diploma de medic ca sa contesti ce spune dr. Popa?
        • -1 (1 vot)    
          Hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 15:53)

          MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui curios

          =Gabriel Popa, directorul Ambulantei Arges (senator PDL)=spune multe asta....si se vede ca a mintit din interes!
  • -22 (26 voturi)    
    hmmm (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:38)

    justin [utilizator]

    Nu spuneati mai ieri-alaltaieri ca omul a inscenat un atac care de fapt a fost doar un lesin?

    Fara nicio cunostinta asupra ce a facut omul respectiv, de ce se face vinovat sau nevinovat, sunteti toti o apa si-un pamant...
  • +10 (12 voturi)    
    Cord deschis (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:49)

    Florin [anonim]

    Operatia nu este pe cord deschis caci nu ii deschide inima. Procedura respectiva se face doar pe suprafata exterioara a inimii.
    • -1 (1 vot)    
      Hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 14:48)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Esti foarte slab dar mai si comentezi.
      Inima nu se "deschide",denumirea de 'operatie pe cord deschis' este data interventiei care despica sternul pentru a face o interventie directa pe cord.
      Mai exista si interventia prin artera aorta si carotida...cu cataterul.
  • +12 (16 voturi)    
    asta-i viata (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:52)

    raspicat [anonim]

    un securist in minus!
    • +8 (8 voturi)    
      astia fac orice sa nu fie cercetati (Luni, 31 ianuarie 2011, 7:54)

      misha [anonim] i-a raspuns lui raspicat

      Nu cred ca Nicolescu are subit probleme cu inima, asa cum niste cadre de nadejde din IPJ Neamt nu au avut probleme cu inima dupa caderea lui Soric.

      Dar prefera sa se interneze si chiar sa se opereze (cu toate riscurile asociate unei operatii), decat sa nu fie de gasit/cercetat.
  • +13 (13 voturi)    
    O mare "facatura" sau incompetentza? (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:58)

    Dana43 [utilizator]

    Mai oameni buni, de la "stop cardiac" la AVC e o mare... Ori presa ne-a turnat la greu gogoshi, ori amicii medicali ai "leshinatului" incearca sa-l scoata basma curata. Mai e o varianta: ca medicii care l-au vazut pe pacientul VIP sunt incompetentzi si buni de trimis la reciclare.
    • +14 (16 voturi)    
      Ia ghici... (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:46)

      Lu [anonim] i-a raspuns lui Dana43

      Păi dragă Dana,
      Dacă pe om în operează însuși medicul pesedist Brădișteanu, care acu două zile declara că nu se știe foarte clar ce are, dar sigur trebuie operat, tu cam ce crezi? Il stii pre Brădișteanu, ăla cu procesu' cu aparatura medicală, de a zis instanța că nu era vinovat, deoarece cuantumul șpăgii nu e plauzibil?
      Voila:
      http://news.corect.com/social/eveniment/procesul-care-medicul-serban-bradisteanu-fost-achitat-pentru-coruptie-rejudecat
      Care Brădisteanu însuși , iaca, va fi rejudecat în curând...
      Dară deh, nici Parchetul nu doarme, șeful de la medicina legala din Argeș era audiat azi, probabil să coroboreze declarațiile medicilor de ambulanță (care au zis că nici pomeneală de infarct) și „rezultatele” de la Floreasca și să vadă ce reiese...
  • +11 (11 voturi)    
    poate scapa de puscarie (Duminică, 30 ianuarie 2011, 23:10)

    rco [utilizator]

    ce rost mai are, la varsta lui sa se chinuie cu mancarea aia nasoala... mai ales ca si aia o sa fie pe banii nostri...

    poate "greseste" medicul ceva... oricum nici asa n-ar fi bine, ca l-ar face astia erou
    • -1 (3 voturi)    
      poate (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:47)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui rco

      De apartanenta politica a lumii nuimi prea pasa, dar ce ai zice sa greseasca medicul ceva data viitoare cand ajungi tu la el?
      Dincolo de activitatea sa politica - pentru greselile facute acolo sa plateasca desigur - acest DOCTOR Bradisteanu, a salvat vieti, ceea ce il pune cu mult peste oricare dintre noi.
      Sa nu denigram munca unui doctor,pentru un infractor sau ba, asta sa decida justitia, atata cata mai e.
  • +18 (18 voturi)    
    Vax...trimiteti procurorii sa verifice ca la Vantu (Duminică, 30 ianuarie 2011, 23:29)

    mil [anonim]

    Se preface...si chirurgii aia se prefac ca il opereaza. Trimiteti procurorii care li-au verificat rotula lui Vantu la spital...eu numai pe aia ii cred cand dau diagnostice.
    • +9 (9 voturi)    
      se preface sau nu, legea trebuia sa fie una (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:43)

      geoget [anonim] i-a raspuns lui mil

      Aceeasi lege ar trebui sa se aplici si tie si mie si imbogatitilor peste noapte, indiferent daca se prefac ca sunt bolnavi sau chiar sunt.
      Culmea este ca , asa cum bine zicea un forumist, ca ca infractorilor astia notorii le iese boala in piele tocmai cind sa inftunte legile tarii ...
      Sa dea domnul sa se faca bine si sa manince ani buni in puscarie ..
      • +2 (2 voturi)    
        Exact ! (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:38)

        defav [anonim] i-a raspuns lui geoget

        De acord perfect , fiecaruia dupa ce merita , tratament egal pentru toti. Ce-as mai da iama si prin doctorime, au inceput sa-si faca de cap....
  • +9 (9 voturi)    
    Ce sa mai credem ? (Duminică, 30 ianuarie 2011, 23:57)

    Seby [anonim]

    Nu mai putem avea incredere deloc in presa. Odata se spune ca a facut infarct, pe urma ca a fost lipotimie, pe urma AVC si in final operatie pe cord... Astia sunt in stare de orice ca sa nu raspunda pentru faptele lor. Oare cand a furat a fost la fel de bolnav ?
    • +3 (3 voturi)    
      pai fura pentru zile negre (Luni, 31 ianuarie 2011, 4:04)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Seby

      nu?
  • +8 (8 voturi)    
    Sper sa se faca bine si (Duminică, 30 ianuarie 2011, 23:57)

    toteu [anonim]

    sa infunde puscaria...
    • +4 (4 voturi)    
      ba eu sper sa crape (Luni, 31 ianuarie 2011, 4:05)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui toteu

      si sa il trimitem pe iliciov sa il consoleze in vesnicele plaiuri ale comunismului
      • 0 (4 voturi)    
        Asa (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:00)

        Portocaliu [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        Asa sa va ajute Dumnezeu!
  • +8 (8 voturi)    
    Nicolescu nu va fi lasat in viata de bolsevici ! (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:03)

    flit [anonim]

    Nicolescu face mai multi bani mort decat viu: lasat in viata el risca sa desconspire in anchete reteaua mafiei rosii, pe cand mort poate fi transformat in martir in Circul "Ponta contra Justitiei" - aducand romania in urma cu 10 ani, cum era pe vremea lui ilici-kgb ! De aceea lui Nicolescu ii vor fi cautate boli si va fi "operat" si "tratat" pana isi va da duhul ! Caracatita criminala bolsevica n-are limite, nici scrupule !
  • +9 (9 voturi)    
    E groasa (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:23)

    un nenica [anonim]

    Se pare ca situatia e groasa daca a acceptat domnu inculpat sa-i deschida astia toracele.Daca i l-or deschide si nu cumva o sa fie o interventie simpla asa de ochii lumii. Asta-i asigura cel putin un an de liniste.

    Operatia nu este una imediat necesara dupa cum reiese din ce spun medicii ci este preventiva, pentru a evita aparitia unui infarct.
  • +7 (7 voturi)    
    sa zica mersi (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:27)

    Gogu [anonim]

    Nicolescu asta ar trebui sa zica mersi ca a fost arestat, altfel putea muri in orice clipa pe strada fara sa stie ca e bolnav ca deh, el nu se duce la doctori ca boala ii ajunge doar pe "prosti"
    Uite ca nu e asa si se imbolnavesc si smecherii de partid
  • +8 (8 voturi)    
    Curat murdar... (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:47)

    eu [anonim]

    Toti se imbolnavesc in boxa acuzatilor, in special la auzirea verdictului. Insa numai cei cu foarte multi bani. Cei saraci, inchisi 4 ani pentru ca au furat o juma de paine sunt imuni la imbilnaviri de astea.

    Stau si ma gandesc ca poate vizita pe la tribunal le salveaza viata acestor oameni prea ocupati sa se imbogateasca. Daca nu ar ajuge acolo nu ar sti in veci de ce boli grave sufera....
  • +8 (10 voturi)    
    cine poate garanta ca operatia chiar se face (Luni, 31 ianuarie 2011, 0:58)

    relu [anonim]

    hmm...

    operat duminica seara asa dintr-o data, dupa ce in urma cu cateva zile era bine sanatos ?
    cam tare dubios.
    dpdv medical, cel putin teoretic, este perfect posibil, numai ca in cazul asta sunt cam multe semne de intrebare.
    mai ales daca e vorba de dr.bradisteanu, psd-ist notoriu si cu probleme in justitie.
    problema e ca daca ei spun ca operatia s-a facut, ulterior e cam greu de dovedit contrariul.
    iar dupa o asemenea operatie tot dpdv medical, pacientul necesita o lunga perioada de recuperare care in mod evident nu permite incarcerarea.
    sincer sa fiu, chiar daca exista un mic sambure de adevar aici, cred ca e cam cusuta cu ata alba
    • -2 (4 voturi)    
      Hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 14:52)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui relu

      Deh..."adevarul" este detinut in totalitate numai de pedelei:=Gabriel Popa, directorul Ambulantei Arges (senator PDL) - vineri, 10:08 - "Constantin Nicolescu nu a suferit un stop cardiac, ci doar o lipotimie, adica o stare de lesin. (...) In toata acesta perioada nu s-a pus problema unui stop cardiac. Absolut in nici un moment".=
  • +3 (5 voturi)    
    dar nu poate muri direct? sa nu mai pierdem timp? (Luni, 31 ianuarie 2011, 1:36)

    warchild [anonim]

    nu mai trec nici ani o\pana se rezolva, nu se mai cheltuiesc nici banii contribuabililor pe procese si inchisoare..... ce mare lucru? de ce nu a murit de frica cand a facut toate ghidusiile?
  • +5 (5 voturi)    
    O fi bolnav? Nu o fi?... (Luni, 31 ianuarie 2011, 1:41)

    Doc [anonim]

    Eu, sincer, nu prea ii cred.
    Sunt intr-atat de disperati incat ar face orice numai sa scape. Chiar si sa mimeze o operatie.

    Sa ma ierte Dumnezeu, daca spun prostii.
    Dar eu, literalmente, nu ii mai pot crede.
  • +6 (6 voturi)    
    Verifica cineva? (Luni, 31 ianuarie 2011, 1:42)

    cristi767 [utilizator]

    Verifica cineva daca operatia chiar se realizeaza? Eu daca as fi procuror as cere sa fie filmat totul.

    In tara cu tripa fractura de rotula imi e frica de orice... m-as astepta chiar sa greseasca Bradisteanu si s-o mierleasca ala...

    Altfel, PSD-ul n-au si eu un PR pe acolo ? De ce trebuie sa fie in prim plan un penal (Bradisteanu) un xeroxist (Beuran) si alta penala (Bartos)? Pentru trasparenta il putea opera altcineva. Sau aaa...stai... asta s-ar aplica doar in cazul in care ar fi curati 100%
    • +4 (4 voturi)    
      Se poate (Luni, 31 ianuarie 2011, 3:17)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui cristi767

      Eu cred ca ai dreptate: este f posibil sa nu se perezein realitate. E usor de verificat: daca -a eschis pe piep se vede. Dar, e nu mare dar aici, o sa inventeze ca l-au lamparoscopat, il intzeape nitzel
      pa la burta si gata, o sa zica: uite cicatricea!!

      Domnilor magistrati: cred ca traim intr-o mare mare farsa, in care toti corupii se dau bolnavi!! Faceti ceva ca sa ne scpati de ei, abia astept sa-i vad la racoare de la 5-10 ani in sus! As vrea sa cred ca o sa fie bine in Romaia! Trebuie sa fie si bine, nu se poate altfel.

      Nu vroiam sa merg la vot, dar pe zi ce trece sunt convins ca TREBUIE: haideti cu totii la vot (mai ales tinerii), sa scapam odata de comunisti, HAIDETI!
  • +7 (7 voturi)    
    Cinste lor (Luni, 31 ianuarie 2011, 7:32)

    B.F. [anonim]

    Beuran l-a operat de cancer în fază terminală pe Hayssam şi l-a scăpat. Acum Brădişteanu îl operează pe Nicolescu care arterele coronariene înfundate în proporţie de peste 90% şi după diagnostic trebuia să fie de mult în lumea celor drepţi şi-l va scăpa şi pe el. Ce medici grozavi are PSD-ul! Propun ca PSD-ul să le facă o clinică specială căci vin vremuri grele şi PSD-işti vor avea nevoie de multe operaţii!
  • +4 (4 voturi)    
    hot la hot trage (Luni, 31 ianuarie 2011, 8:59)

    brod [anonim]

    adica penalul bradisteanu l- abagat in sala de operatie.... l+a taiat putin pe piept... s-a facut ca opereaza... si gata?!
    in mod normal (real, profesionist) o operatie pe cord deschis presupune o pregatire de minimum 5 zile.
    solicit dna sa solicite expertiya medico-legala a acestei "operatii", facuta de fostii colegi ai lui bradisteanu, de la tg. mures.
  • +6 (6 voturi)    
    Pont (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:05)

    Radu [anonim]

    Sunt curios, in calitate de contribuabil la CNAS, daca spitalul Floreasca are un algoritm de clasificare a pacientilor, o lista de asteptare pentru cei care au nevoie de un by-pass, ceva de genul asta. Daca as fi jurnalist de investigatii, as sapa un pic la nivelul spitalului si al lui Bradi in special, sa vedem daca vreun Mos Ghe oarecare nu a fost dat mai in jos un pic pe lista de asteptare, ca doar presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, nu e un cetatean oarecare. Este posibil ca acest algoritm sa existe si totul sa fie cat se poate de corect, dar sincer sa fiu, nu cred. Il compatimesc sincer dpdv uman pe dl Nicolescu, dar daca a fost operat cu incalcarea unor dispozitii legale si cu pretul amanarii operatiei unui oarecare, nu mi se pare OK.
    Daca vrea cineva sa investigheze povestea asta, declar ca nu am nici o pretentie pentru pont :)
  • +5 (5 voturi)    
    Exemplu (Luni, 31 ianuarie 2011, 9:28)

    telespectator [anonim]

    Am vazut aseara un film american in care un mafiot impuscat intr-o actiune a procuraturii a fost incatusat de politia sosita la fata locului impreuna cu "smurd-ul". L-au legat cu catusele de targa cu care l-au bagat in duba. Si presupun ca l-au dus la un spital peniteciar, nu la "Floreasca" sau la "Elias". Ma mir ca pe Nicolescu nu l-au dus la Viena.
    • +1 (3 voturi)    
      se preface (Luni, 31 ianuarie 2011, 10:14)

      un [anonim] i-a raspuns lui telespectator

      Priviti!!!
      Geniul pedelistului tipic a aparut din ceata nesimtirii!!!
      Acest adevarat geniu de la Dunare pana la Tisza ne arata cat de mici suntem noi restul.
      A vazut el un film american, auzi...
      Dar nu ma mira, pentru ca tot ce se intampla in Romania acum este de fapt un film prost.Ca cele americane.

      De fapt "pacientul" de mai sus se preface.De aceea a venit un dobitoc de doctor, care i-a scos inima (pentru toti semidoctii, operatia pe cord deschis inseamna ca i se scoate inima din piept, aceasta se opreste iar pacientul este tinut in viata cu ajutorul aparatelor), asa ca sa scape de inchisoare.
      Am avut in familie un caz si credeti-ma as fi facut 29 zile de puscarie decat sa semnez hartia in care medicul nu-si asuma nici o responsabilitate, pentru ca sansele de reusita erau 50/50.

      Dar nimic nu conteaza, pentru ca voi toti participati intr-un film romanesc de foarte prost gust cu niste actori dubiosi.
      Va si place,nu?
      Oricum telespectatorul de mai sus are un plus de la mine si ii recomand sa mai schimbe de pe Etno si Otv pe Evz.ro, acolo il mai vezi pe actorul principal, bolnav de tiroida.
      • 0 (4 voturi)    
        se preface (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:17)

        lzrd [utilizator] i-a raspuns lui un

        esti partinitor si din aceasta cauza "pe langa"
        rau de tot.
      • +1 (1 vot)    
        merci pt plus (Luni, 31 ianuarie 2011, 17:02)

        geniul [anonim] i-a raspuns lui un

        P.S. 1. Eu n-am zis ca se preface.
        2. Cred ca omul chiar e bolnav si chiar a fost operat.
        3. Ar trebui sa punem pe liber toti arestatii si condamnatii cu afectiuni cardiace sau de alt gen? Pana se fac bine? Sau macar pe cei din alianta anti basescu ?
  • +2 (2 voturi)    
    mafiotul de Arges (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:11)

    mc [anonim]

    Nu este exclus ca drept urmare a publicitatii gratuite mafiotul de Arges sa devina erou si sa aiba soarta lui Becali.Dupa zgomotul facut de gasca lui de hoti este posibil ca si justitia sa faca un pas inapoi.
    Accidentul vascular ischemic este "o frectie" in materie bradisteanu.
  • +1 (1 vot)    
    Bardul dă cu barda (Luni, 31 ianuarie 2011, 14:53)

    IARODARA [anonim]

    La o şedinţă de spiritism, printre alte suflete, a venit şi Bardul (probabil în sală erau şi de-ai lui) şi a răcnit - în versuri:
    "Tovarăşi dragi, din PSD,
    Voi, comunişti, şi mari, şi mici,
    Porniţi la luptă, repede,
    Umând pe Ponta şi Ilici!"
    Şi a mai răcnit Bardul - de data asta în proză: "Fiecare comunist din PSD să cânte, convins de adevărul crud al vorbelor mele:
    Supăraaaaat, supărat sunt, Doamne, supărat,
    Că ne taie, cert, craca de sub picioare,
    Şi atunci ţip şi ameninţ, că mă doaaaare".
    (n.a.. Bardul = versificatorul Adrian Păunescu)
  • 0 (0 voturi)    
    Operatiile de by-pass depasite?? (Luni, 31 ianuarie 2011, 17:11)

    carcotasul [anonim]

    De mai multi ani operatiile de by-pass, chiar triple sau quadruple by-pass sunt considerate foarte comune si echivalate cu operatiile de apendicita ca dificultate.

    In cazul infundarii vaselor de sange se pare ca exista mai noua procedura a implantarii de stenturi, care odata instalate pe vase le mentin deschise si astfel se evita pericolele ingustarii vaselor si implicit a blocarii circulatiei sangvine.
  • 0 (0 voturi)    
    Un om corect (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:40)

    Mateescu Ion [anonim]

    Cum puteti sa afirmati numai prostii pe site !? Am trait in Pitesti ,am fost elev la LICM Pitesti ,absolvent 1976 iar apoi student la Facultatea Tehnica -Autovehicule rutiere ,,absolvent 1982....Cunosc bine familia Nicolescu ,cunosc bine pe d-l C.N. Unde a desfasurat activitatea ,a dat dovada de competenta profesionala si corectitudine. Nici in vis nu pot crede ca acest OM ar incalca legile. Rugam Justitia sa -si faca datoria si sa nu distrugem un OM !!!!
    prof ing Ion Mateescu -Colegiul Tehnic Transporturi Auto ,Dr Tr Severin