România e pe locul 6 în Europa la totalul dozelor administrate și ca medie zilnică a dozelor administrate

de DP     HotNews.ro
Duminică, 14 februarie 2021, 15:44 Actualitate | Esenţial


Vaccinare
Foto: Comitetul de coordonare vaccinare Covid
România e pe locul 6 în Europa la totalul dozelor administrate, pe locul 4 după totalul dozelor administrate/100 de persoane și pe locul al 5-lea după procentul celor vaccinați cu prima și a doua doză, au transmis duminică reprezentanții Comitetului Național de Coordonare a activităților privind vaccinarea, citând Bloomberg. Până acum, 21,120,988 de doze de vaccin au fost administrate în țările membre UE, conform celor mai recente estimări făcute de Bloomberg, media zilnică fiind de 656,227.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5827 vizualizari

  • +3 (17 voturi)    
    In europa (Duminică, 14 februarie 2021, 15:58)

    panda_rosu [utilizator]

    E un dezastru vaccinarea. Dupa o luna jumate a reusit performanta sa vaccineze 1,5% din populatie. E o rusine. Nicio sansa sa ne intoarcem la normalitate in ritmul asta din pacate. Ne place sa traim asa se pare.
    • -9 (21 voturi)    
      hehehe (Duminică, 14 februarie 2021, 16:36)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui panda_rosu

      Baiete, astia au zis ca oricum vaccinarea n-are nimic de a face cu intoarcerea la normal: vaccinatii vor purta in continuare masca, se vor supune acelorasi reguli ca ceilalti (carantina, izolare), nu e nici un beneficiu. Ah, nu te imbolnavesti de covid? In statul Oregon, 4 persoane care au facut ambele doze, au fost testate pozitiv. Totul pare o mare sarlatanie.
      • +1 (5 voturi)    
        Nope (Duminică, 14 februarie 2021, 17:38)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui john70

        Inca o minciuna / fake news Pentru a avea imunitate trebuie sa treaca 14 zile de la doza 2
      • -5 (5 voturi)    
        din contră (Duminică, 14 februarie 2021, 17:54)

        Emii [utilizator] i-a raspuns lui john70

        ”Speranță pentru românii vaccinați care vor o vacanță în Grecia și Israel. Discuții privind o posibilă bulă turistică, zilele următoare ”
        Și e doar începutul.
        • -1 (5 voturi)    
          Ceee? (Duminică, 14 februarie 2021, 18:53)

          dani777 [utilizator] i-a raspuns lui Emii

          Trist, ridicol. Adica ne vaccinam ca sa avem "speranta" unei vacante in Grecia sau Israel? Aia era problema? Deci s-a ajuns la ce se urmarea? Ne-au pacalit cu asa putin? As intelege cumva daca lumea se vaccineaza de teama bolii (precizare, eu nu vreau sa ma vaccinez si nu ma tem). Dar pentru o vacanta?! Sper sa fie o exprimare mai nefericita, desi pare fix "uitati, vaccinati-va si veti putea merge in excursie". :)))) ma intreb unde au scris asemenea cuvinte.
          • -1 (1 vot)    
            hahahaha (Duminică, 14 februarie 2021, 21:24)

            john70 [utilizator] i-a raspuns lui dani777

            Eu credeam ca dreputl la libera calatorie este un drept constitutional, cucerit in sange in Decembrie 1989. Cucerit in sange in 1989 si stins in covid in 2020.
    • -5 (5 voturi)    
      Lol (Duminică, 14 februarie 2021, 18:49)

      dani777 [utilizator] i-a raspuns lui panda_rosu

      Nu va mai pacaliti ca intoarcerea la "normalitate" ar avea de-a face cu vaccinul...
      • +1 (3 voturi)    
        Dar cu ce (Duminică, 14 februarie 2021, 19:13)

        panda_rosu [utilizator] i-a raspuns lui dani777

        Are legatura?
  • -12 (20 voturi)    
    WOW (Duminică, 14 februarie 2021, 16:00)

    andr1stE [utilizator]

    voi va dati seama ce performanta?????
    intrecem state precum 日本国, sau 대한민국/大韓民國 ori 台湾. BRAVO DOM' COLONEL!
    aia-s prosti! NOI suntem destepti
    • +4 (14 voturi)    
      Ești într-o gravă eroare (Duminică, 14 februarie 2021, 16:23)

      Felis-Tigris [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Țările enumerate de tine, Japonia, Republica Coreea și Taiwan, nu "ESTE" membre UE. Pe bune!
      Dar nu-i nimic, dacă ne duce capul, învățăm!
      • -7 (9 voturi)    
        felicitari bos (Duminică, 14 februarie 2021, 17:19)

        andr1stE [utilizator] i-a raspuns lui Felis-Tigris

        ai invatat sa folosesti goagal si uichipedia ;)
      • -7 (11 voturi)    
        plus ca (Duminică, 14 februarie 2021, 17:20)

        andr1stE [utilizator] i-a raspuns lui Felis-Tigris

        am vrut doar sa evidentiez pe cine am intrecut noi si cat de tari suntem.. nu ca sunt sau nu din UE tarile respective :).. dar musculita calul..pe acolo esti si tu
        • -4 (6 voturi)    
          Si ai evidentiat doar (Duminică, 14 februarie 2021, 17:39)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

          ca esti un imbecil ce vrea sa se faca stiut de toata lumea. Reusita deplina!
          • -3 (3 voturi)    
            bogdanele (Duminică, 14 februarie 2021, 18:50)

            andr1stE [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            si tu esti un mare mare ilustru! felicitari. ma bucur ca am ti-am atras atentia excelenta
  • -3 (7 voturi)    
    de top (Duminică, 14 februarie 2021, 19:27)

    blackstar [utilizator]

    o romanie obsedata de topuri, competitie, recorduri, performanta, senzational
    • 0 (2 voturi)    
      ha (Duminică, 14 februarie 2021, 21:34)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui blackstar

      Nah, e doar complexul de inferioritate al sarantocului.
  • 0 (0 voturi)    
    Oooo, ce amintiri imi stirneste stirea asta! (Luni, 15 februarie 2021, 9:25)

    n4c [utilizator]

    Imi aduce aminte de vremurile in care ne luptam cu americanii la tonele de otel pe cap de locuitor.

    Eram si eu tinar, eheheu!