Reacția primarului liberal care a făcut sex cu minore în birou: Mă autosuspend din PNL. Am puterea să recunosc în fața lui Dumnezeu și a instanțelor atunci când greșesc

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 17 ianuarie 2020, 15:24 Actualitate | Esenţial


Primarul Damian Butnariu
Foto: Facebook
​Primarul liberal al comunei Mogoșești-Siret, Damian Butnariu, care a recunoscut în instanță că a făcut sex cu două minore în biroul său, plătind 100 de lei pentru ”servicii”, a anunțat că se autosuspendă din PNL. Edilul susține că este atacat mediatic pentru o poveste veche de 13 ani, într-un dosar în care a avut calitatea de martor.

”În an electoral, este normal să fii atacat mediatic de către toți cei care tânjesc la funcția ta. M-am trezit astăzi, personaj principal într-o poveste, veche și încheiată de 13 ani, în care am avut calitatea de martor. Eu sunt mândru cu ceea ce am realizat, în calitate de primar pentru comunitatea mea din 2004 încoace și am și puterea de a recunoaște în fața lui Dumnezeu și a instanțelor de judecată atunci când greșesc”, a scris edilul pe Facebook.

Butnariu a precizat că este membru al P.N.L. de la începutul carierei sale publice și se pune la dispoziția partidului. ”Înțeleg să mă pun la dispoziția conducerii partidului în această situație și rog să se ia act de dorința mea de a mă autosuspenda din această calitate, până când adevărul va ieși la suprafață în acest caz”.

Liberalul le mulțumește alegătorilor din comună, comentând că ei sunt singurii care îi cunosc ”caracterul personal” și realizările.

Primarul PNL al unei comune din judeţul Iaşi a recunoscut în instanţă că a făcut sex cu două minore de 17 ani, chiar în sediul primăriei, plătind 100 de lei pentru servicii. Damian Butnariu a întreţinut „raporturi sexuale normale şi orale“ cu cele două fete, victime ale unei reţele de trafic de minori din zona Paşcaniului, scrie Ziarul de Iași.

Una dintre ele fusese răpită de la şcoală chiar cu câteva ore înainte de a fi dusă în biroul primarului. Informațiile apar într-un dosar în care mai mulţi proxeneţi din zonă sunt judecaţi pentru fapte de trafic de carne vie pe care le-au comis în perioada 2007-2008.

Procesul proxeneţilor care îi serveau copile edilului urmează să se reia la Curtea de Apel Iaşi . ”Peştele“ - furnizor al primarului a primit 15 ani de închisoare în primă instanţă, relatează Ziarul de Iași.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16482 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Peștii de minore (Vineri, 17 ianuarie 2020, 15:41)

    nghe [utilizator]

    ar trebui agățați în cârlig, la fel ca peștii adevărați.
    Bineînțeles folosid un cârlig pe măsură.
    • +2 (2 voturi)    
      da, pe masura (Vineri, 17 ianuarie 2020, 20:08)

      mbembe [utilizator] i-a raspuns lui nghe

      si agatati de...
  • +8 (10 voturi)    
    nesimtiti astia din presa (Vineri, 17 ianuarie 2020, 15:49)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    dupa 13 ani se prescrie ce ai facut tu, tu nu esti asa, e clar un atac mediatic a celor invidiosi pe munca ta in comuna si in fata lui Dumnezeu. FMM!
  • +12 (14 voturi)    
    omule, esti dezaxat (Vineri, 17 ianuarie 2020, 16:00)

    CVL [utilizator]

    atunci cand te bucuri ca violezi copii furati. Oricum ai invarti-o, acum 1 an, sau 30, tot aia e. Esti un animal. Sa-ti crape obrazul de rusine cand te vezi cu fata sau cu parintii ei.
    • +3 (3 voturi)    
      Oficial, s-a prescris (Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 7:57)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui CVL

      Din punct de vedere legal, fapt s-a prescris.
      Cine nu a gresit NICIODATA????

      Pe mine ma deranjeaza mai mult ca ACUM, in loc sa isi ceara iertare, zice ca este ATAC MEDIATIC< deci altii sunt de vina!
      • +3 (3 voturi)    
        Nu e vb de prescriere aici (Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 13:52)

        andypandy [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        Ok, s-a prescris, nu-l baga nimeni la zdup. Dar zau, fapta ramane si nimeni de pe planeta nu se va opri din a-l judeca. Caci nu e vorba de o greseala aici (n-a furat o ciocolata din magazin) ... e vorba de abuz de copii traficati. Daca era vorba de copilul meu si aflam de el, pai si-ar fi dorit sa fie la zdup ... ca era mai in siguranta acolo.
        • +3 (3 voturi)    
          Poate vre sa pledeze ireponsabil? (Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 14:19)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui andypandy

          Insistenta cu care se "apara", exact precum pedesersitii, pentru care ORICE afirmatie adevarata este un ataca politic:

          ”În an electoral, este normal să fii atacat mediatic de către toți cei care tânjesc la funcția ta."

          nu se poate explica decat:

          - ori ne crede pe toti tampiti
          - ori vrea sa arate ca sarmanul NU ARE DISCERNAMIT!
  • +9 (11 voturi)    
    Martor practicant :)))) (Vineri, 17 ianuarie 2020, 16:11)

    Ionutz (OT) [utilizator]

    Incredibla minciuna, fatarnicie si tupeu la acestui individ.
    Al a fost martor practicant la sexul cu minora, iar presa are ceva cu el.
    In plus, el e demn in fata oricui. De parca ar avea de ales, caci a fost prins :))
  • +9 (11 voturi)    
    Pedofilie si credinta (Vineri, 17 ianuarie 2020, 16:13)

    Namaste [utilizator]

    vajnica in Dzeu, ha, ha!
  • +9 (11 voturi)    
    mda (Vineri, 17 ianuarie 2020, 16:43)

    Xorciser [utilizator]

    Acum se vede cine conduce România...

    Violezi minore, partidul îți retrage sprijinul, instanta te va trage la răspundere, dar...ești primar în continuare. Te poate cineva da jos? Nu.

    Asta e Romania, o țară condusă de primari.
  • +9 (9 voturi)    
    Aceasi putere sa o ai... (Vineri, 17 ianuarie 2020, 16:52)

    raulito [utilizator]

    ...și in fața lui Michiduță :))
  • -5 (11 voturi)    
    Trebuie sa fim totusi intelegatori. (Vineri, 17 ianuarie 2020, 17:21)

    Marionette [utilizator]

    1. Omul nu a cerut minore. A prestat pe ce a primit. Acum, una de 17 ani poate arata ca una de 25 mai ales machiate si rujate.
    2. Ca a facut in Primarie poate avea 2 urmari: fie e romantic daca stiu doar cei 2, fie este reprobabil daca afla toata tara.
    Asa ca una peste alta, omul se prezinta relativ demn intrucat isi da demisia, incearca sa isi plateasca datoria catre societatea ipocrita.
    Si da, nu viola minore, ci facea sex cu niste minore pe bani, care erau trecute de varsta consimtirii.
    Mai degraba trebuie aflat daca erau fortate sa faca ce faceau si in acest caz trebuie sa fie pestele sanctionat.
    Oarecum omul nostru pare o victima a unui lucru imoral dar legal.
    • +2 (4 voturi)    
      Pardon (Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 13:59)

      andypandy [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Prostitutia este ilegala pe plaiurile noastre. Sa faci sex cu minore pe bani este ilegal SI imoral ... desi vad ca acest aspect este irelevant si neimportant pentru multa lume. Nici un/o minora/om normal nu se trezeste peste noapte si zice "gata, de azi visul meu e sa ma prostituez". Este clar o problema acolo. Si nu doar pestele trebuie sanctionat ci si reprezentantii "cererii" ca unde nu este "cerere" nu este nici "oferta".
  • +3 (7 voturi)    
    ... (Vineri, 17 ianuarie 2020, 17:24)

    dumnezeu [utilizator]

    deci avem și pedofili în pnl!
    pardon, primari pedofili!
    și credincioși pe deasupra!
    cu familia tradițională, cum stăm? totul bine, așa-i?
    m-am liniștit.