VIDEO Doi copii, de 3 și 4 ani, și un bărbat de 65 de ani au fost atacați de urs în orașul Victoria din Brașov

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 20 octombrie 2019, 15:43 Actualitate | Esenţial


Urs in Victoria
Foto: Captura YouTube
Un băiețel de 3 ani a fost rănit de urs în aceeași zonă în care, anterior, duminică, au fost atacați o fetiță de 4 ani și un bărbat de 65 de ani, în localitatea Victoria din județul Brașov, transmite Mediafax.

Atât fetița, cât și băiețelul au ajuns la centrul medical de permanență din Victoria, urmând să fie duși la spitalul din Făgăraș.

Potrivit informațiilor anterioare, o fetiță de patru ani și un bărbat au fost atacați de un urs care a ajuns în localitatea Victoria din județul Brașov, în plină zi. Localnicii au fost avertizați prin Ro-Alert cu privire la prezenţa ursului.

Fata se afla împreună cu mama ei în momentul în care a fost rănită. La scurt timp, echipajul a fost solicitat pentru îngrijiri medicale și în cazul unui bărbat, rănit și el tot de urs.

Deocamdată nu se cunosc împrejurările în care cei trei au fost atacați de urs.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6539 vizualizari

  • -2 (18 voturi)    
    Ursuletzul ONG (Duminică, 20 octombrie 2019, 15:52)

    tofu [utilizator]

    Unde sunt ONGistii? Unde sunteti bai? Patru labutze, etc. Au ajuns copiii sa le fie frica sa se joace pe afara, nemernicilor.
    • 0 (12 voturi)    
      ce vrei ? (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:11)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui tofu

      Primarul a defrijat padurile pentru a construi blocuri si acum se supara ca vine ursul
      • 0 (0 voturi)    
        ce paduri a defrisat? (Luni, 21 octombrie 2019, 10:38)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        Concret si la obiect nu vesnica gargara.
    • +6 (12 voturi)    
      NU are legatura ce spui tu (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:28)

      CipCC [utilizator] i-a raspuns lui tofu

      NU are legatura ce spui tu!
      Poate ar trebui sa nu mei taiem padurile ca ursii sa stea in padure, unde le este locul!Poate nu ar trebui sa-i mai hranim si sa educam populatia in acest sens!
      Daca nu-i hranesti ursul se sperie si nu iese din padure la ziua mare!
      Si da, daca s-au inmultit asa mult trebuie sa fie redus numarul lor, asta nu inseamna sa-i omori pe toti!
      • -10 (10 voturi)    
        Ma, (Duminică, 20 octombrie 2019, 17:27)

        Jar [utilizator] i-a raspuns lui CipCC

        in padurea padure nici buruiana nu creste.Ce crezi tu,istetule.ca mananca ursul in padure,ma?
        Intr-o buna zi,cei care au avut problema cu salbaticiunile,vor fi majoritari si vor impune o anumita atitudine.
        Gre-tos,individul mioritic!
    • +5 (9 voturi)    
      Sigur nu în păduri (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:34)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui tofu

      Că alea nu mai sunt
    • +2 (4 voturi)    
      ONG (Duminică, 20 octombrie 2019, 19:25)

      schumi [utilizator] i-a raspuns lui tofu

      eu nu sunt ONG, dar probabil in zona respectiva vom gasi vreo cateva firme care taie la ras orice urma de padure din zona...adica exact unde traia linistit ursul pana sa il alerge nenea cu drujba....
      • +1 (1 vot)    
        nu esti ONG dar probabil (Luni, 21 octombrie 2019, 10:42)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui schumi

        Nici eu nu sunt ONG dar probabil din cauza interdictiei vanatorii de peste 10 ani ursii s-au inmultit foarte mult si nu mai incap in paduri.
  • +9 (15 voturi)    
    Padurea, lemnul si ursii (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:13)

    IosifV [utilizator]

    30 de ani de politica romaneasca in interesul romanilor: paduri defrisate, padurai ucisi, ursi ca umbla pe strazi....

    Multumim dragilor conducatori PSD, PD(L), PNL/ALDE!
  • 0 (4 voturi)    
    Hoție 100% (Duminică, 20 octombrie 2019, 18:39)

    Observatory [utilizator]

    alegem cea ce ne place : Hoți, analfabeți și mincinoshi !
    Putini au înțeles, ca in 1989 nu a existat o revoluție , schimbarea de la un comunist cu altul.
    De aceia nu se fac progrese in România , plus mentalitatea formată de școlile comuniste care au spălat creierele copiilor , de la șoimi patriei la membri de partic Devotați comunismului .
    A avut el 4 clase și fost ucenic de cizmar , dar a nenorocit câteva generații !
  • +3 (3 voturi)    
    BTW (Duminică, 20 octombrie 2019, 19:23)

    schumi [utilizator]

    BTW....sistemul RO ALERT nu merge....in teste am primit mesaje, dar la implementarea finala n-am mai primit nimic :)...prin urmare vine ursu peste astia ca mine. Cred ca softul e facut de firma lui Ghita...
  • -1 (1 vot)    
    stire de rahat (Luni, 21 octombrie 2019, 9:05)

    mirceaaldea [utilizator]

    Dragilor,cum sa publici astfel de stire,ca un copil sau doi de 3 si 4 ani au fost atacati si raniti de urs.Pai daca erau atacati de un urs,doar cu o simpla lovitura,erau raniti grav daca nu mai rau.Poate sau speriat de urs au alergat si sau lovit,dar sa spui ca au fost atacati si raniti de un ura este o mare minciuna.