Adrian Țuțuianu, după ce fiul Rovanei Plumb a fost ales vicepreședinte al PSD Dâmbovița: Organizația a devenit o afacere de "famiglie". Mamițica îi construiește lui Goe un viitor

de MH     HotNews.ro
Marţi, 18 iunie 2019, 12:40 Actualitate | Esenţial


Rovana Plumb
Foto: Facebook/ Rovana Plumb
Fostul lider al PSD Dâmbovița Adrian Țuțuianu, exclus anul trecut din partid, acuză că PSD Dâmbovița a devenit o afacere de "famiglie”, după alegerea fiului Rovanei Plumb în funcția de vicepreședinte al organizației: "Cum ar veni, mamițica îi construiește lui Goe un viitor”.

Andrei Plumb, fiul Rovanei Plumb, a fost ales vicepreședinte al organizației PSD Dâmbovița, în locul Ofeliei Robescu, care a demisionat din funcție în ședința de luni a Comitetului Executiv al PSD Dâmbovița, organizație condusă de Rovana Plumb.

Adrian Țuțuianu scrie, pe Facebook, că ceea ce se întâmplă acum în PSD Dâmbovița întrece orice scenariu pe care vreun dușman al partidului și l-ar fi putut închipui sau dori. El susține că, practic, organizația a devenit o afacere de "famiglie", în care puterea de decizie nu mai aparține celor merituoși, ci se păstrează în familie.

"Din mamă-n fiu: RovAna <Pauker> Plumb, președinte; Andrei <Goe> Plumb, desemnat aseară vicepreședinte. Cum ar veni, mamițica îi construiește lui Goe un viitor. Sunt surprins de lipsa cvasitotală de reacție a organizației. Nu-i mai căinez, însă, pe cei de acolo. După simulacrul de alegeri în 2 minute, fără vot secret, după dezastrul de la europarlamentare (cel mai prost rezultat din istorie), ei asta au înțeles: să gireze în continuare acești impostori la conducere, care nu au scrupule în a-și atinge scopurile (afaceri personale și atât)”, scrie Adrian Țuțuianu pe Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8866 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    Organizatia a devenit o ce? (Marţi, 18 iunie 2019, 12:49)

    Lok [utilizator]

    Pai nu a fost niciodata altceva. Nepotismul este galopant in toata lumea. Are si el o valoare.
    • +12 (12 voturi)    
      Un raspuns politic tip PSD (Marţi, 18 iunie 2019, 13:16)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      1. Se ingroasa obrazul
      2. Se ingroasa si mai mult obrazul
      3. Se declara ca nu este "nepotism" tanarul fiind de fapt fiul.
      4. Se declara ca tanarul e fost ales prin vot "democratic".
      5. Se declara ca este dreptul sau de a alege si a fi ales.
      6. Codrin Stefanescu va declara ca : Pentru ca poate
      7. Nicolicea va declara ca : aratati-mi mie un text de lege unde este interzis.
      8.Ciordache va declara : Vom apela la Curtea Constitutionala personala a PSD (vezi schema CC a Republici Moldova )
      • -7 (7 voturi)    
        II buna asta. (Marţi, 18 iunie 2019, 16:43)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Dar sincer acuma. E legal au ba? Careva cu cunostiinte (nu pile) legale sa ne ilumineze. Si nu vorbesc de moralitate, aia e pentru fraieri.
        • +4 (4 voturi)    
          Nicolicea nu sa abtinut... (Marţi, 18 iunie 2019, 19:18)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          .
  • +5 (9 voturi)    
    Corect. A se remarca o paralelă cu PDL-ul. (Marţi, 18 iunie 2019, 12:49)

    prec [utilizator]

    Și la Brașov, un fost pedelist, ș-o pus pe funcție pițipoanca, pe nume Mara Mareș, piți ce are probleme cu retenția salivei dar, deh, „democrație” originală ot Dâmbovița exportată peste munți.
    A se remarca similitudinea de obiceiuri existentă la urmașii F.S.N.: P.S.D. și P.D.L.
    • -2 (8 voturi)    
      Sa inteleg ca USR-istii nu sunt fii nimanui? (Marţi, 18 iunie 2019, 13:17)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Poate nu erau la inceput dar acuma sunt inradacinati bine.
  • +10 (10 voturi)    
    ce stiti voi (Marţi, 18 iunie 2019, 13:24)

    liviu_ [utilizator]

    cel mai competent era el.... nu e pica... e 100% pe criterii de competenta :P
  • +3 (3 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Marţi, 18 iunie 2019, 17:44)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    doar jeg si mizerie generalizata ... si tot nu le mai ajunge ...
  • +3 (3 voturi)    
    ai curajul sa vorbesti de nepotism? (Marţi, 18 iunie 2019, 21:14)

    U_swamp [utilizator]

    Tutuiene, moda in Dimbovita e un nepotism cras, la toate nivelurile, tras foc cu foc in toate directiile. Mata nu ti-ai pus amanta, pe Oana Silvia Vladuca, o amarita de suplinitoare din Priboiu, deputat? Pe fie-ta nu ti-a angajat-o Firea consilier juridic fara niciun stagiu? Macar Plumba si-a pompat odrasla legitima....
  • +1 (1 vot)    
    rusinica... (Joi, 20 iunie 2019, 19:54)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Cucoano , sa-ti fie rusine !