Băsescu, despre cei trei lideri ai rebeliunii din PSD: ”La fel de nocivi, lacomi şi urâţi la suflet ca şi Dragnea”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 21 septembrie 2018, 14:05 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu
Foto: Agerpres (editat)
Fostul președinte Traian Băsescu spune că cei trei semnatari ai scrisorii anti-Dragnea din PSD ”au avut mize personale legate de bani şi putere şi în mod cert sunt la fel de nocivi, lacomi şi urâţi la suflet ca şi Dragnea, iar de ţară nu le pasă”.

”Dragnea va trebui să plece cât de curând, dar pe mâna unora mai deştepţi, mai puţin ipocriţi, mai puţin lichele”, scrie Băsescu pe Facebook.

Postarea fostului președinte:

”Soartă ingrată de pucist 
Deja înfrânţi, puciştii în frunte cu Gabriela Firea, Mihai Stănescu şi Adrian Ţuţuianu, îşi strigă onestitatea, buna credinţă şi ataşamentul faţă de PSD în faţa oricui este dispus să-i asculte, după ce şi-au băgat propriul partid în corzi, în încercarea ratată de a prelua partidul. 

Ce-i drept, Dragnea a ajuns atât de nociv pentru România şi atât de vulnerabil pentru PSD încât înainte de sfârşitul anului va trebui să părăsească şi funcţia de preşedinte al Camerei Deputaţilor dar şi pe cea de preşedinte PSD.

Dar nu printr-un puci organizat de trei din cei mai nocivi şi lipsiţi de caracter şi de calităţi oameni din PSD care n-au avut nici măcar minima inteligenţă să nominalizeze un înlocuitor credibil pentru Dragnea. Oricum, varianta Dăncilă nu a avut decât rolul de acoperire pentru aspiraţiile nemăsurate de mărire ale doamnei Firea care se vrea şi preşedinte PSD şi candidat la preşedenţia României. 

Gabriela Firea a confundat ţara cu susţinerea necondiţionată de la Ilfov, dar fără a avea nici măcar susţinerea tuturor sectoarelor din Bucureşti. De altfel Gabriela, plină de ambiţii prezidenţiale este un discipol al Voiculescului, puşcăriaş şi turnător de nădejde, 

Mihai Stănescu, vicepremier, care umblă prin guvern cu vata în nas, un semidoct provenind din aceeaşi castă a baronilor prăfuiţi din provincial sudistă ca şi Dragnea, s-a supărat că nu este singurul administrator al sumelor uriaşe care se distribuie către administraţiile locale pe care le controlează mai mult Vâlcov decât el.

Şi în sfârşit Ţuţu lui Tătuţu (Ţuţuianu) un submediocru frustrat că l-a schimbat Dragnea din funcţia de ministru al apărării, când el se credea cel puţin Napoleon.
Dragnea va trebui să plece cât de curând, dar pe mâna unora mai deştepţi, mai puţin ipocriţi, mai puţin lichele.

Oricum, cei trei semnatari au avut mize personale legate de bani şi putere şi în mod cert sunt la fel de nocivi, lacomi şi urâţi la suflet ca şi Dragnea, iar de ţară nu le pasă .
Oricum Firea, Stănescu şi Ţuţuianu au un mare merit: au lăsat opoziţiei şi presei un document politic semnat cu care PSD-ul poate fi atacat de dimineaţă până seara şi l-au şubrezit maxim pe Daddy.”



















2632 vizualizari

  • -13 (23 voturi)    
    hehe (Vineri, 21 septembrie 2018, 14:14)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    La fel de urati dar mai neprietenosi fata de Basescu. Deci daddy e ok, n-are nimic cu Basescu personal, ca doar el l-a protejat de a ajuns mustaciosul la ciolan in loc de parnaie!
    • -4 (12 voturi)    
      S-a trezit băsescu (Vineri, 21 septembrie 2018, 16:36)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      să-i indice pe cei care sunt „urâți la suflet”. Bahahahahahhahahahahaha!!!
  • -16 (22 voturi)    
    Nici Dragnea, dar nici Basescu.. (Vineri, 21 septembrie 2018, 14:25)

    bancher [utilizator]

    el vorbeste de altii ca sunt nocivi, lacomi si urati.
    pai nu ar fi mai bine sa caute intai la viata lui, apoi sa ii critice pe altii?
    • +3 (5 voturi)    
      Antena 3 e aici. (Vineri, 21 septembrie 2018, 16:56)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Nu ti s a luat frate de 15 ani sa tot scuipi?!
      Acum cand te copleseste prostia evidenta a psd-ului si cand se reclama un adevar factual tu o tii langa cu “ lasa ca si tu...”
      Sau poate ca firea, stanescu, olguta nu sunt nocivi deloc si restul planetei sunt in eroare
      Hai sanatate, ca ti trebuie...
      • +1 (7 voturi)    
        Cand a pus umarul s-o mazileasca pe Kovesi (Vineri, 21 septembrie 2018, 19:10)

        Marionette [utilizator] i-a raspuns lui yol

        Pentru ca s-a legat de milioanele FURATE de Elena Udrea Basescu ne-a aratat cine este. Doar un alt borfas. Nu ne tine el predici despre uratenie si frumusete.
        • -1 (3 voturi)    
          Aiurezi? (Vineri, 21 septembrie 2018, 23:13)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

          "Cand a pus umarul s-o mazileasca pe Kovesi"?
    • 0 (4 voturi)    
      Trebuie sa nu ai creier (Vineri, 21 septembrie 2018, 16:57)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      sa compari pe Basescu cu Dracnea !
      Dacă ar ave 25% din creierul lui Basescu ar fi mult mai bine...
      Dracnea e prost, incult, hot , analfabet, care se crede Napoleon Bonaparte !

      Nu sunt simpatizant a lui Base dar ca inteligenta nu exista o mică comparație .
      Dacă, dacă, Dacă , acest specimen Dracnea, Arbagic 1% destept și 1% patriot, ar propune un premier și un guvern de Oameni talentați , inteligenți , pricepuți și Calificați
      Scuzați , dar cred ca trebuie sa ii căutați prin alte tari, cu calitaile de mai sus enumerate Nimeni Nimeni nu mai își duce viața in România !
  • +14 (20 voturi)    
    Are dreptate (Vineri, 21 septembrie 2018, 14:37)

    Kosmos [utilizator]

    Firea este pionul lui Voiculescu.. mizeria de azidin Romania seamana cu filmul Departed
  • +5 (7 voturi)    
    ?! (Vineri, 21 septembrie 2018, 15:00)

    Kevi [utilizator]

    Cine e Mihai Stanescu?
  • +9 (13 voturi)    
    sa plece, de vazut cum (Vineri, 21 septembrie 2018, 15:12)

    Remarque [utilizator]

    "Dragnea a ajuns atât de nociv pentru România şi atât de vulnerabil pentru PSD încât înainte de sfârşitul anului va trebui să părăsească şi funcţia de preşedinte al Camerei Deputaţilor dar şi pe cea de preşedinte PSD."

    O declaratie cu adevarat datatoare de speranta. Departe de a fi omul politic ideal, Base a avut mereu acoperire pentru spusele lui.
  • -8 (14 voturi)    
    Sau ca si Basescu. (Vineri, 21 septembrie 2018, 15:51)

    Marionette [utilizator]

    .
  • +5 (9 voturi)    
    doar ei trei? (Vineri, 21 septembrie 2018, 15:57)

    clencix [utilizator]

    cei trei și ai lui daddy sunt doar vârful aisbergului de arogantă și prostie pesedista care poate scufunda România dacă nu-l topește soarele libertății pentru arderea căruia fiecare cetățean trebuie să se străduiască din răsputeri.