FOTO Klaus Iohannis a ieșit la plimbare cu bicicleta în Parcul Herăstrău: Traficul din Capitală este infernal. Se impun măsuri de îmbunătățire a infrastructurii

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 23 aprilie 2018, 21:20 Actualitate | Esenţial


Președintele Klaus Iohannis a ieşit luni seară la o plimbare cu bicicleta prin Parcul Herăstrău, el spunând că traficul din Capitală este infernal, indiferent de vreme şi că se impun "măsuri serioase", relatează News.ro. Aceasta vine în contextul unor tensiuni în creștere între el și PSD pe seama revocării lui Kovesi și a mutării ambasadei la Ierusalim.

Îmbrăcat lejer, cu pantaloni de culoare deschisă şi cu un tricou negru, Klaus Iohannis a ieşit la o plimbare cu bicicleta de la reşedinţa sa până în Parcul Herăstrău, apoi a stat de vorbă cu jurnaliştii despre mutarea ambasadei României la Ierusalim, neînţelegerile dintre Guvern şi BNR sau sesizarea CCR pe tema refuzului său de a o revoca pe Laura Codruţa Kovesi de la conducerea DNA.

"Observând vremea splendidă de primăvară, am decis să fac o plimbare. Traficul este infernal indiferent de vreme. Se impun măsuri serioase de îmbunătăţire a infrastructurii. (...) Aş vrea mai multă lume pe jos şi mai multă lume pe bicicletă. Am făcut 3 minute de la reşedinţă până aici, m-am salutat cu câţiva şi am văzut feţe surprinse”, le-a spus Klaus Iohannis jurnaliştilor care l-au aşteptat la Arcul de Triumf.


Ulterior, președintele a postat pe pagina sa de Facebook o galerie foto cu el pe bicicletă.




















5922 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Pina aici ti-a fost maestre. (Luni, 23 aprilie 2018, 21:28)

    unTaran [utilizator]

    Atat iti trebuie, sa intri in gura lui tzatza Firea. De altfel veti descoperi ca realitatea bate filmul (rau de tot) oriunde in tara asta.
    • +12 (12 voturi)    
      si-a gasit (Marţi, 24 aprilie 2018, 8:04)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui unTaran

      beleaua.
      Il da in judecata Firea ca s-a bagat peste treburile ei si d-aia nu poate sa mai faca nimic (da parca pana acum a facut ceva :)) :)) :)) ).
  • +4 (8 voturi)    
    Comisia de la Venetia! (Luni, 23 aprilie 2018, 21:45)

    Chiar Eu [utilizator]

    Domnule Iohannis va rog, intre o plimbare si alta, exista niste baieti care vor sa dea de pamant cu statul de drept din Romania. Legile justitiei sunt pe final iar codurile penal si de procedura penala se modifica in parlament pentru a deveni cu adevarat o republica a infractorilor. Deja puscariasii incep sa faca puscarie numai la sfarsit de saptamana sau acasa.
    Sesizati va rog Comisia de la Venetia cum v-o cere Comisia Europeana, GRECO, partidele de opozitie, presa inca libera, o asociatie a judecatorilor si foarte multi magistrati. Va rog, daca aveti timp intre o plimbare si alta!
  • -9 (21 voturi)    
    Tara arde si Klaus pedaleaza (Luni, 23 aprilie 2018, 21:46)

    DrStrange [utilizator]

    Bravo dom' presedinte. Copiii mor de rujeola, Coreea de Nord e renascut la Pitesti, pensiile private dispar, Dragnea iti ia prerogativele, justitia moare. M-am linistit privind tactica DVoastra. Pedalarea pe bicicleta e o arma politica extrem de eficienta. Ne-ati dat gata.
  • +11 (11 voturi)    
    #ceimaiprosti (Luni, 23 aprilie 2018, 21:56)

    termopan [utilizator]

    Duamna primar cum ii permiteti presedintelui sa faca misto de revolutia dumitale din trafic?

    Eu sunt fascinat cum o pagina de parodie a reusit sa adune mai multi followeri decat saitul oficial al primariei !?!??!

    https://www.facebook.com/munikipiulbucuresti/
  • +8 (8 voturi)    
    cand o sa-l vedem pe dragnea pe bicicleta (Luni, 23 aprilie 2018, 21:57)

    qwerasdf [utilizator]

    ... ah, stai!
    ca alegatorii lui o sa zica: "dragnea munceste, nu are timp de plimbare ca iohanis"

    Dar ca alegatorii lui dracnea, nu prea stiu ce e aia munca si e normal sa nu poata deosebi munca de furaciuni
  • +2 (6 voturi)    
    Numere pare (Luni, 23 aprilie 2018, 22:17)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Si impare. Se rasuceste Nea Niku’
    • 0 (0 voturi)    
      ca sa traducem... (Marţi, 24 aprilie 2018, 13:35)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui liberte, egalite, mouie pesede

      Pe vremuri se circula dupa urmatorul sistem:
      - o duminica cu data para circulau NUMAI masinile cu numar par;
      - urmatoarea duminca - cu numer evident impar, circulau numai masinile cu numar impar...

      Lumea uita si asta nu este bine!
      Dar unii nici nu au ce sa uite si atunci trebuie sa fie ajutati sa inteleaga despre ce este vorba in propozitie.
  • -8 (12 voturi)    
    Sfaturi de la Cel de Sus (Luni, 23 aprilie 2018, 22:44)

    krampus [utilizator]

    Iubitul nostru Presedinte este ca un martian care, ajuns pe Terra, observa pamantenii cu un interes binevoitor. A observat ca suntem cam inghesuiti; pe unde umbla el era mai confortabil si ne sfatuieste sa facem ceva sa ne rasfiram.
  • -8 (10 voturi)    
    hehe (Marţi, 24 aprilie 2018, 0:58)

    Mazeta [utilizator]

    Amendați neamțul, că a depășit linia continuă!
  • -4 (8 voturi)    
    intr-o tara fara psd si asistati (Marţi, 24 aprilie 2018, 2:44)

    Coco Whistle [utilizator]

    totul ar fi fost super normal....suna ca in vorba aceea tara arde si pres e pe bicicleta..se plinge de trafic.
  • +3 (3 voturi)    
    ţiţa-nadragismul (Marţi, 24 aprilie 2018, 8:42)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Orice este firesc, elegant, în spiritul vremii, face spume la gură pedeseriştilor.
  • -3 (5 voturi)    
    fara casca? (Marţi, 24 aprilie 2018, 9:40)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    hm....? parca in legea spune ca e obligatorie. Ma insel?
  • -1 (3 voturi)    
    cat mai multi singuri in masina, (Marţi, 24 aprilie 2018, 10:00)

    Levellers [utilizator]

    cat mai mult consum, cat mai multa poluare, cat mai mult timp in masina, asta e deviza bucuresteanului tipic, iar despre administratie....., tipica si ea. La mai mare, spre bucuria benzinarilor si service-urilor auto.
  • 0 (2 voturi)    
    dar de alergat???? (Marţi, 24 aprilie 2018, 13:38)

    ..13 [utilizator]

    Poate depaseste prerogativele presidentiale dar nu strica o intrebare....

    Stiu ca face pas cu pas dar poate totusi se grabeste - nu de alta dar totul a dat in clocot - cred ca si Adminsitratia Presidentiala.
  • -1 (1 vot)    
    irelevanta (Marţi, 24 aprilie 2018, 15:26)

    DrIon [utilizator]

    Klaus Iohannis dormi!
    Liviu Dragnea lucreaza pentru tine!!!!!