Premiul cel mare la Loto 6/49 nu a fost castigat

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 13 ianuarie 2008, 10:45 Actualitate | Esenţial


Premiul cel mare la Loto 6/49 nu a fost castigat nici la extragerea din aceasta duminica. Numerele extrase sunt: 33, 35,23, 12,19, 25.

La categoria a II-a a jocului s-au inregistrat 99 de castiguri a cate 13.859 lei, iar la categoria a III-a 4.574 de castiguri a cate 449,96 lei.

In aceasta duminica s-au jucat 4 milioane de variante, adica 1,420 milioane de bilete si au fost incasate 17, 1 milioane lei.

Premiul ajunsese la 9,5 milioane de euro.  Ultima data, marele premiu la categoria I a fost castigat in luna august a anului trecut si a fost de peste 10 milioane de euro, cel mai mare din istoria Loteriei Romane.

Castigatorul a fost atunci un barbat din Calarasi, care desi a devenit miliardar a dorit sa-si pastreze slujba de contabil la Politia Comunitara din localitate.

Pretul unei variante simple a fost de 4,5 lei.

Saptamana trecuta numerele extrase au fost 26, 7, 48, 12, 24 si 11. Au fost, 76 de castigatori la categoria a II-a, cu premii de 12.337 de lei, si peste 3000 de castigatori la categoria a III-a, cu premii de 387,55 de lei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3877 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Romani prosti (Duminică, 13 ianuarie 2008, 16:00)

    Anonim [anonim]

    Daca inca mai credeti in corectitudinea jocului.... am mai scris-o si alta data: comparand rezultatele din 2001 si cele din 2007 se vede clar ca jocul e trucat (in 2007 sunt aproape de fiecare data (cand nu se castiga) numere consecutive iar in 2001 se castiga saptamanal!!!!!!!!!!!).
    Cum mama ma-sii daca si in 2001 si in 2007 se jucat tot 6/49 in 2001 se castiga saptamanal si acum nu se castiga cateva luni la rand???!?!?!?!?
    Singura ipoteza "plauzibila" ar fi daca s-ar fi redus numarul jucatorilor cu 1000% fata de 2001.
  • 0 (0 voturi)    
    sunt cinstiti? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 19:48)

    lucian11 [anonim]

    in 2001 o varianta era mult mai ieftina decat este acum in 2007. a ajuns 6RON o varianta

    oamenii cred ca au o suma maxima pe care ar juca-o la 6/49, iar daca variantele se scumpesc.. e logic ca o sa joace mai putine variante

    mai putine variante => sanse mici sa se castige premiul cel mare.

    iar banii incasati de loterie sunt cam aceeasi.

    o strategie foarte buna gandita de smecherii care controleaza loteria romana.

    asta daca nu cumva jocurile sunt trucate.. si se genereaza mereu o combinatie care nu s-a jucat. ar fi foarte simplu de facut. depinde de cat de cinstiti sunt ei.

    intrebarea este deci: sunt cinstiti?
    • 0 (0 voturi)    
      Si totusi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:17)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui lucian11

      De cate ori a scazut numarul de variante jucate fata de 2001?
      De cate ori a scazut numarul de castiguri la categoria I?
      DAR LA CELELALTE CATEGORII?????
      (cred chiar ca la categoriile se castiga mai mult ca in 2001)
      Ceva e FOARTE PUTRED!
  • 0 (0 voturi)    
    ... si totusi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:42)

    Mars [anonim]

    daca sunt in total 13.893.816 posibilitatea de a iesi castigator cu o varianta e 1/13.893.816 = 0.0000071% cu o varianta. Daca s-au jucat in total 4 mil de varianta inca au mai ramas 9 milioane nejucate. Exista totusi o vorba: doar cei ce nu stiu matematica joaca la loto...
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 23:27)

    James Bond [utilizator]

    Loteria romana este total netransparenta!!!
    Saptamana trecuta am fost "norocosul" castigator a unei variante cu 4 numere... 387 RON

    Deoarece am jucat o varianta compusa, nu stiam sigur daca numerele de pe biletul meu sunt castigatoare.
    Am intrebat-o pe doamna de la LOTO daca am bilet castigator, nu inainte de a ma fi asigurat inainte ca se poate sa nu castig niciun ban...

    Doamna respectiva mi-a luat biletul din mana si a comparat nu stiu ce cod cu un tabel scris pe un caiet de-al ei!!!
    Adica dumneaei ar fi putut sa spuna ca nu am castigat nimic, si... GATA!

    Transparenta - zero... Eu ca jucator ar trebui sa pot afla in mod transparent daca am castigat sau nu!!!

    Mai mult, nimeni nu stie de ce se intarzie extragerea bilelor de la ora 14.00 duminica pana la ora 20 (aceeasi zi)... de ce???

    Chiar nu se poate ca extragerea sa se faca cu public?
    • 0 (0 voturi)    
      In plus... (Luni, 14 ianuarie 2008, 9:42)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui James Bond

      Nu vad de ce e nevoie de o masina sofisticata care sa faca extragerea, cand s-ar putea face atat de simplu, exact cum se face la fotbal.
      Asa nu ar mai exista discutii.
    • 0 (0 voturi)    
      scheme reduse (Luni, 14 ianuarie 2008, 11:42)

      Tudor [anonim] i-a raspuns lui James Bond

      Eu am o carte veche('95) editata de loteria nationala unde sunt prezentate schemele reduse la 6/49.
      Pe vremea cand juca taica-miu la lotto scheme reduse puteam sa-mi dau seama ce castig(nr. de variante) castigatoare are analizand schema pe care a jucat-o.
      Acum poate au mai adaugat scheme, au mai scos poate. Oricum, o carte dintr-asta ar trebui sa poti gasi si sa te dumiresti de unul singur daca ai castigat sau nu.
  • 0 (0 voturi)    
    hotie (Luni, 14 ianuarie 2008, 10:37)

    vio [anonim]

    Eu as vrea sa stiu de ce nu se face extragerea ca inainte de 89 cu bile numerotate de la 1 pana la 46, insurubate si toate de aceeasi culoare, fara interventia "suflatoarei". Eu cred ca "suflatoarea face jocul cu ajutorul calculatorului astfel:
    a) dupa inchiderea caselor de cumparat bilete si extragerea numerelor, trec vreo 6 ore , timp suficient ca sa poate calculatorul sa verifice care variante nu au fost jucate;
    b) daca organizatorii jocului isi propun sa fie un castigator atunci va fi si invers in functie de interesele mafiei;
    c)"suflatoarea" alege bilele care ii sunt dictate de calculator, ptr ca acestea sunt de 5 culori si sunt numerotate pe fata (fiecare bila in 4 locuri parca).Asa ca ii vine foarte usor acestei masinarii atat de inofensive sa aleaga bilele care trebuie alese. Daca un cod de bara (care este foemat numai din niste linii) poate fi citit cu usurinta numai trecand prin fata cititorului codul atunci cum sa nu poate acesta masinarie.
    Toti jucatorii ar trebui sa ceara desfiintarea acestei "masini de furat". Veti vedea ca nu se va reveni la sistemul manual ptr ca acolo nu se poate interveni.
    • 0 (0 voturi)    
      Loteria Romana (Luni, 25 august 2008, 2:15)

      Craciunesc Marin [anonim] i-a raspuns lui vio

      O parte din tara=hoti, restul o mulime de jucatori, pardon prosti!!! Am spus totul cu asta. Si dobitocii care sustin ca loteria nu fraudeaza tragerile sa stea in banca lor nemaiaducand argumente matematice! Poate doar daca nu sunt din cadrul loteriei , ca na, trebuie sa se apere si ei! Ar trebui ca populatia civila sa domine acest tip de joc, nu statul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!