Imagini de razboi din Mariupol si un film cu momentul in care o racheta loveste solul

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 ianuarie 2015, 22:49 Actualitate | Esenţial


Momentul impactului unei rachete
Foto: Captura YouTube
​Cel putin 30 civili au fost ucisi si 90 au fost raniti in urma unui atac cu rachete Grad si Uragan la Mariupol, Ucraina, conform unui raport OSCE, in care se precizeaza ca rachetele au venit din teritoriul ocupat de separatistii prorusi. Vezi in articol imagini cu momentul impactului unei rachete, cu daunele produse de atacuri si conditiile in care sunt tratati ranitii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19152 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    De neiertat (Sâmbătă, 24 ianuarie 2015, 23:04)

    CititorulComentator [utilizator]

    Suntem inapoiati rau ca specie :(
    • +6 (8 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 24 ianuarie 2015, 23:45)

      [anonim] i-a raspuns lui CititorulComentator

    • +6 (8 voturi)    
      Stai sa vezi ce declara Javrov luni (Duminică, 25 ianuarie 2015, 1:08)

      Fu Leng [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Ceva de genul: "Artificii domle....dar le prezinta americanii drept rachete, obuze. Aveti dovezi? Ca filmul ala e trucat la Holiud".
    • +5 (7 voturi)    
      cine-a facut dezastrul asta nici animal (Duminică, 25 ianuarie 2015, 1:15)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      nu poate fi numit.
    • +4 (4 voturi)    
      Minusuri (Duminică, 25 ianuarie 2015, 12:34)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Judecand dupa minusuri sa inteleg ca jumate sunteti de acord ca s-a dat cu rachetâi acolo? Si copilul ala mort ce vina a avut? Si restul?

      Rusine!
    • 0 (0 voturi)    
      Crunt (Duminică, 25 ianuarie 2015, 19:39)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Aduce aminte de Saraievo.
  • +5 (7 voturi)    
    trist (Duminică, 25 ianuarie 2015, 0:39)

    Stars_and_Stripes [utilizator]

    Incredibil ce poate fi acolo... Parca ar fi Irak, nu Europa... "putin si poporu rus fricire le-a adus"
  • -12 (18 voturi)    
    mda (Duminică, 25 ianuarie 2015, 0:53)

    srpc [utilizator]

    ambele tabere avand acelasi tip de armament, e aproape imposibil sa stii cine a lansat racheta
  • -9 (15 voturi)    
    stiri din surse alternative (Duminică, 25 ianuarie 2015, 1:54)

    zizin [utilizator]

    1. ”Ukraine hides devastating losses as Russia-backed fighters surge forward”

    http://www.kyivpost.com/multimedia/photo/ukraine-hides-devastating-losses-as-russia-backed-rebels-surge-forwards-378321.html

    2. ”Defense Ministry DNR: In the last 8 days, Ukrainian army lost 781 fighters, 61 tanks and 52 armored vehicles”

    http://rusvesna.su/news/1422135826
    • +3 (5 voturi)    
      si? (Duminică, 25 ianuarie 2015, 14:25)

      Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      Si ce, e o chestie pozitiva ce linkezi tu acolo? Adica e ok sa vina rusii cu armata lor imensa sa atace armata ucrainei? E o surpriza ca nu pot face fata? Asta vrei sa zici se pare.
  • +7 (9 voturi)    
    omenirea (Duminică, 25 ianuarie 2015, 3:22)

    agent_smith [utilizator]

    Cand vezi chestiile astea dupa o gramada de ani de razboaie, dupa care speri ca omenirea a ajuns la un nivel la care se gandeste sa evolueze, sa intelegem universul asta in care suntem, sa vizitam alte planete, sa asolizam pe comete dupa misiuni si calcule care prezic pozitia cu 10 ani inainte, daca in loc sa mergem inainte o dam tot inapoi, la vechile obiceiuri, iti dai seama ca omenirea cam merita o extinctie ca specie.
  • +4 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 ianuarie 2015, 9:51)

    [anonim]

  • +1 (5 voturi)    
    Fereasca Dzeu (Duminică, 25 ianuarie 2015, 10:37)

    Mariusica.a [utilizator]

    daca apar deastia pe la noi, mai bine ii omoram din start si cu asta basta....
    • +3 (7 voturi)    
      ! (Duminică, 25 ianuarie 2015, 11:57)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Mariusica.a

      Sa te fereasca dumnezeu?:)) Da dumnezeu unde era cand au plecat rachetele alea spre oras, dormea?
  • -1 (5 voturi)    
    Vecini (Duminică, 25 ianuarie 2015, 11:39)

    Mirobo [utilizator]

    In acest context ma bucura faptul ca intre noi si rusi inca exista zone tampon. Moldova nu va fi niciodata parte a Romaniei.Acum, acolo nu mai sunt romani, ci doar o "incrucisare" intre romani si rusi. Despre proportii nu ma declar. Imixtiunea rusilor este atat de vizibila PESTE TOT incat nu mai poate fi negata.
    • -1 (1 vot)    
      daca taceai ..... (Luni, 26 ianuarie 2015, 0:52)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Mirobo

      filozof ramaneai.....
  • 0 (0 voturi)