Gigi Becali anunta ca fuge din tara daca este condamnat luni in dosarul sechestrarii: Daca mi se intampla o nedreptate, nu mai calc prin Romania. Credeti ca sunt papagal sa stau in tara?

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:32 Actualitate | Esenţial


Gigi Becali
Foto: AGERPRES
Patronul Stelei Gigi Becali a plecat din tara si va astepta in Dubai, potrivit propriilor declaratii, sentina finala in dosarul sechestrarii de persoane, in care risca 11 ani de inchisoare, care urmeaza sa fie pronuntata luni, scrie gsp.ro.

"Acum sint in Dubai. Miine o sa ma duc la meciul lui Olaroiu. Luni o sa fiu in tara, ca sa nu mai speculeze nimeni ca eu vreau sa fug", a spus Becali la sport.ro, insa apoi a revenit: "In Romania e posibil orice, dar sa-ti recuperezi masina si apoi sa faci puscarie, nu e posibil. Eu sint aici mai mult pentru linistea mamei, e mai bine sa ma stie ea aici. Ca sa nu fiu acolo cind se da sentinta. Apropiatii mei sint mai linistiti asa. Daca ar fi vreo problema, ipotetic vorbind, avionul pe pista si am plecat si de aici. Voi credeti ca eu sint papagal sa ma iau dupa Basescu si sa stau in tara?".

Potrivit realitatea.net, Becali anuntase initial ca va ajunge, sambata, in Turcia, pentru a urmari la fata locului ultimul amical jucat de Steaua in perioada de pregatire, si ca abia duminica va merge in Dubai, iar luni va ajunge in Iordania.

"Daca mi se intampla o nedreptate, nu ca nu mai calc prin Romania, dar nici aerul de aici nu-l mai respir! Si in aer daca sunt, ocolesc spatiul Romaniei. Cum adica, dupa ce m-au luat de la 6 dimineata cu 20 de mascati, sa mai ceara si 11 ani?", a spus Gigi Becali.

Inalta Curte de Casatie si Justitie a amanat luni, 28 ianuarie, verdictul in dosar, pentru 11 februarie. Procurorii au aratat atunci la instanta suprema ca inculpatii din dosarul sechestrarii celor care au furat limuzina lui George Becali trebuie condamnati la pedepse de peste 11 ani de inchisoare si ca prima instanta a gresit atunci cand a achitat toti inculpatii.

Completul de cinci judecatori ai instantei supreme dezbate, luni, recursul facut de Parchet impotriva deciziei unui complet de trei judecatori de la aceeasi instanta prin care inculpatii din dosarul sechestrarii, intre care si Gigi Becali, au fost achitati, potrivit Mediafax.

La termenul de luni al procesului, procurorul prezent la instanta le-a cerut judecatorilor casarea deciziei de achitare si condamnarea tuturor inculpatilor "la media limitelor speciale de pedeapsa prevazute de lege" in cazul acestor infractiuni. Concret, a aratat ulterior procurorul, inculpatii din dosar ar trebui condamnati la o pedeapsa de aproximativ 11 ani si sase luni, limitele fiind intre 7 si 15 ani pentru fapta pentru care acestia au fost deferiti justitiei.

Procurorul a mai spus ca instanta de fond, respectiv completul de trei judecatori al instantei supreme, a gresit atunci cand i-a achitat pe cei din acest dosar. Potrivit procurorului, modalitatea prin care s-au comis faptele sunt de natura unui "comando urban" in sensul ca s-au folosit arme de foc, au existat urmariri si accidentari in trafic, rapiri si violenta. Procurorul a mai aratat ca in cazul in care persoanele din acest dosar ar fi achitate, s-ar crea impresia ca orice persoana isi permite bodyguarzi isi permite si sa depaseasca si limitele legale in a-si face dreptate.

Gigi Becali, a fost achitat, pe 19 octombrie 2011, de catre un complet de trei judecatori al ICCJ, el fiind acuzat ca le-a ordonat garzilor sale sa ii prinda pe cei care i-au furat un Mercedes. Hotii au fost dusi apoi la sediul Partidului Noua Generatie (PNG), pe care Becali in conducea, loc unde acestia au fost sechestrati cateva ore si agresati. Decizia instantei a fost contestata de Parchet si de unii dintre inculpatii din dosar, iar dosarul a ajuns la completul de cinci judecatori de la aceeasi instanta.

Gigi Becali a fost achitat pentru ca "premisa procurorilor a fost gresita", iar judecatorii au constatat ca acesta a comandat recuperarea masinii si nu violente la adresa hotilor, tinandu-le lectii de morala. Judecatorii instantei supreme au aratat in motivarea deciziei din 19 octombrie 2011, ca partile vatamate nu au avut de suferit in urma furtului limuzinei lui Becali, ci, mai mult, au fost tratate cu bauturi la barul din Pipera iar acestora nu li s-a interzis nicio clipa sa plece. Magistratii remarca totodata ca niciuna din parti nu a cerut expres sa fie lasata sa plece.

Gigi Becali a fost trimis in judecata in acest caz in octombrie 2009, alaturi de Stefan Dediu, Catalin Otto Zmarandescu, Mihai Mila, Niculae Dumitrascu, Marcel Popa si de politistul Romulus Dumitrescu, pentru lipsire de libertate in mod nelegal.

Potrivit procurorilor Sectiei de urmarire penala si criminalistica din cadrul Parchetului Inaltei Curti de Casatie si Justitie, in noaptea de 26 spre 27 ianuarie 2009, Gigi Becali le-ar fi cerut garzilor sale sa-i gaseasca pe cei care i-au luat autoturismul, sa-i duca la sediul PNG (unde functiona si un bar), unde hotii au fost pusi sa dea declaratii scrise, in care consemnau ca ei sunt cei care au furat Mercedesul finantatorului si ca nu vor reclama Politiei faptul ca au fost urmariti cu masinile, urcati cu forta in vehicule si dusi in Pipera. Unul dintre hoti a fost impuscat, glontul de cauciuc fiind scos din piciorul victimei (Nicolae Tinel) la barul din Pipera, care de fapt este sediul Partidului Noua Generatie (PNG).

"Probatoriul administrat in cauza a relevat faptul ca, in noaptea de 26 spre 27 ianuarie 2009, inculpatii Dediu Stefan Fanus, Zmarandescu Catalin Otto, Mila Mihai, Dumitrascu Niculae si Popa Marcel, instigati de inculpatul Becali George, actionand impreuna si folosind violenta, le-au imobilizat si rapit pe partile vatamate N.T., M.S. si A.C.D. pe care le-au transportat, impotriva vointei acestora, intr-un local din orasul Voluntari, judetul Ilfov, sechestrandu-le aproximativ doua ore si supunandu-le la suferinte fizice si psihice. In acest context, inculpatii le-au obligat pe partile vatamate sa scrie declaratii prin care recunosteau comiterea unei infractiuni", informa Parchetul, care aprecia ca furtul trebuia reclamat la politie, iar hotii ar fi trebuit sa fie dusi in fata autoritatilor.

Gigi Becali a fost arestat preventiv pe 3 aprilie, alaturi de alte cinci persoane - Catalin Otto Zmarandescu, Stefan Dediu, Nicolae Dumitrascu, Dumitru Beciu si Marius Petrinel Geavela - fiind acuzat de trei fapte de lipsire de libertate in mod ilegal, infractiune pedepsita cu inchisoare de la 7 la 15 ani. Pe 17 aprilie, Becali a fost eliberat din arest, fiind trimis in judecata in stare de libertate.

















10262 vizualizari

  • +77 (83 voturi)    
    astept cu interes pronuntarea (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:39)

    ..13 [utilizator]

    Ceea ce a comandat Becali este inacceptabil intr-un stat de drept. Cred ca a venit momentul pentru decizii grele, dar drepte!

    Toate bune!
    • +30 (44 voturi)    
      n-am nicio emotie (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:01)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Poti sa spui multe despre Basescu, dar nu il lasa el din mana pe Gigi. Daca l-a convins pe papagalul ala de Boldea sa vine din Somalia, ajunge Basescu si la Gigi, mai ales in Dubai.
      • +14 (16 voturi)    
        Daca tu crezi ca asa functioneaza Justitia (Duminică, 10 februarie 2013, 1:49)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        te inseli amarnic si nu ai inteles nimic din staul de drept(e drept ca e un drept cam original,dar...)
    • +24 (30 voturi)    
      Nu astepta nimic (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:41)

      Vasile375 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Pai nu este nimic de asteptat. Doar ati citit decizia judecatorilor: mai ca au spus ca rapitorii le-au facut masaj, i-au tratatat ca pe niste oaspeti de seama, ce mai o adevarata placere sa fii rapit. Vai de capul nostru, nu imi vine sa cred ca exista astfel de specimene de oameni care mai impart si dreptatea. Parerea mea este ca meseria de judecator ar trebui sa fie interzisa pentru romani!
      • +33 (33 voturi)    
        .... (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 21:57)

        was [utilizator] i-a raspuns lui Vasile375

        Aduc aminte de o stire de pe HN, unde unul dintre hoti a schimbat declaratia, spunand ca el a vrut sa intre in portbagajul masinii, pentru ca curgea sange din nas si nu a vrut sa murdareasca cu sange tapiteria (de piele?) a SUV-ului. Hahaha, ce hot cumsecade!
        • +18 (18 voturi)    
          link (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 22:06)

          was [utilizator] i-a raspuns lui was

          http://www.hotnews.ro/stiri-esential-13419412-victima-dosarul-lui-becali-schimbat-declaratiile-dorit-intru-portbagaj-fost-ideea-mea-asta-nu-murdaresc-masina.htm
      • +14 (14 voturi)    
        am auzit (Duminică, 10 februarie 2013, 3:32)

        gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui Vasile375

        ce le-a dat si cite o curva la sfirsit asa sa plece multumiti oameni de la el :)
    • +34 (36 voturi)    
      De ce nu faceti ca Voiculescu? (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:53)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Domnu Gigi, urmati exemplul ilustru si dati-va demisia din parlament! Dosarul se intoarce la Tribunalul Bucuresti si intre timp puteti participa la alte alegeri (par example alea organizate in circumscriptia lui Voiculescu, care deocamdata cred ca stationeaza, ametit de atatea invarteli); daca o tineti tot asa vreo trei ture ori va ajunge prescriptia, or reusesc colegii dvs. sa desfinteze DNA, CSM si tot ce mai "misca-n tara asta raul ramul".. etc. De ce sa fugiti? Ramane PNL-ul fara mandrete de membru si Crin fara un mare prieten si o casa de vacanta....
    • -27 (43 voturi)    
      Mda, Superba tara! (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:02)

      Dorel2000 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Nu il stimez de loc pe Becali, dar in acest caz ii dau dreptate. Daca astepti dupa politie, poti sa astepti. Mult si bine. Rahatii care i-au furat masina, sunt niste victime. Unde esti tu Vlad Doamne?! (Vlad Tepes)
      • +26 (28 voturi)    
        SI care ar fi diferenta? (Duminică, 10 februarie 2013, 0:36)

        fane_grija [utilizator] i-a raspuns lui Dorel2000

        Daca eu maine, prin simplul fapt ca-mi permit bodyguarzi si am bani si putere politica, te bag in portbagaj pentru ca te-ai uitat urat la mine. Te duc la padure si fac cu tine ce vreau eu.
        De ce?
        Pentru ca a mai fost unul ca Gigi inainte si stiu ca a scapat.

        Scenariul de mai sus este o fictiune, dar ceea ce primeaza in cazul asta este semnalul pe care justitia ar trebui sa-l dea societatii si celor ce ar fi tentati sa isi faca singuri dreptate. Altfel ajungem sa traim intro societate unde domneste legea junglei.
        Daca Politia isi face sau nu datoria este o alta discutie. Nu un argument in a justifica sechestrarea de persoane. Am pretentia ca nu traim in evul mediu sau in vestul salbatic.
        • -1 (1 vot)    
          poveste (Duminică, 10 februarie 2013, 21:53)

          Loyola [utilizator] i-a raspuns lui fane_grija

          Pe vremea lui Ceausescu, unui amic i s-a furat masina, o Lada. Militie, delaratii. Mergea la 2-3 zile si intreba: vreo veste despre masina mea? Raspuns: stati linistit ca o gasim. Si omul cauta masina prin tot orasul . Intr-o zi o gaseste, parcata la strada, si in spatele ei o masina de militie. Merge la militieni si le spune, avea si cheile de rezerva cu el. A dat o noapte intreaga declaratii peste declaratii daca nu cumva si-a inscenat furtul si cum s-a intamplat sa gaseasca masina singur.
          Credeti ca s-a schimbat ceva? Adica Becali le spune politistilor cine i-a furat masina, acestia nu fac nimic ( nu-i puteau cere si lui Becali cateva mii de euro ca sa-i returneze masina hotii).
          Becali isi recupereaza masina, dar e posibil sa faca puscarie. 11 ani. Hotii de masini , poate 2-3.
          Discutia este ca Politia nu isi face datoria. Si ca in multe cazuri e mana in mana cu hotii.
      • +19 (21 voturi)    
        Oare e bine (Duminică, 10 februarie 2013, 1:00)

        iamvlad92 [utilizator] i-a raspuns lui Dorel2000

        E adevarat ca poti sa astepti mult si bine dupa politie,dar sa actionezi in stil mafiot e bine?
      • +12 (14 voturi)    
        Dorele (Duminică, 10 februarie 2013, 1:54)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Dorel2000

        ce tragi pe nas,sau ce fumezi de poti gandi asa?Esti de al lui Jiji?Poti spune sincer,ca nu ne aude nimeni!
      • +7 (7 voturi)    
        Comment sters de user (Duminică, 10 februarie 2013, 11:21)

        Lok [anonim] i-a raspuns lui Dorel2000

    • +32 (32 voturi)    
      mai stai (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 21:41)

      Zeroth [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Nu pleca Gigi ca nu ai unde. Personaje ca tine nu pot exista decat pe meleagurile astea.
  • +66 (68 voturi)    
    ”lasă-ne,lasă-ne !!” (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:42)

    gigi n [utilizator]

    Nu,ești infinit mai rău decât un papagal,ești o nulitate agresivă și,vorba prietenului tău vc tudor, ”o maimuță curentată”.Nu avem noi norocul să plece cei ca tine din țară !
  • +53 (61 voturi)    
    optimist (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:43)

    Angoasat [utilizator]

    Ar fi cea mai buna decizie pe care ar lua-o acest mascarici, papagal si aroman..retragerea cetateniei acestui strain ar fi un beneficiu pe termen lung Romaniei
    • +12 (12 voturi)    
      Parerea mea (Duminică, 10 februarie 2013, 5:24)

      iamvlad92 [utilizator] i-a raspuns lui Angoasat

      Ar fi mai bine sa raspunda pentru faptele sale si nu sa duca o viata lipsita de griji deoarece dispune de resurse financiare ca acest lucru sa fie posibil.
  • +58 (60 voturi)    
    Cand te gandesti ca borfashul asta (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:49)

    Dalinar [utilizator]

    A fost adus de Cacaru' in PNL, nu-i jenant? Dar uite asa Cacaru' Che Gargaru' o sa aiba sprijinul unui disident adevarat pe ritmuri de samba.
  • +59 (63 voturi)    
    un liberal adevarat (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 18:50)

    edif [utilizator]

    o imensa dragoste de tara si plin de onoare si respect. Dupa domnia sa:
    1. romanii sunt papagali
    2. justitia e doar pentru papagali
    3. legea 'corecta' e doar ce-i convine d-lui
  • -25 (33 voturi)    
    fuge? (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:02)

    MirceaIo [utilizator]

    Oricum motivul unei posibile condamnari e pueril:"sechestrare de persoane!!?? De fugit nu prea are unde...cred.
    • +23 (25 voturi)    
      huh? (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:47)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      ce vrei sa zici? ca liberalu' lui cacarau n-a sechestrat pe nimeni? lasa-i pe judecatori sa hotarasca asta, ca doar d-aia s-a inventat justitia.

      ws
    • +17 (21 voturi)    
      Braunovici anti goym ? (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:16)

      MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Transhumanta de nevoie.
    • +11 (11 voturi)    
      "pueril"? (Duminică, 10 februarie 2013, 1:58)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      sechestrare de persoane?Probabil ai 10 ani si cautai revista "cAriciPogonici"!
  • +37 (39 voturi)    
    LOL, daaaaa.... :))) (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:08)

    codrutza [utilizator]

    Ajutati-l pe bietul om sa mai stea si el la plaja... sa scoata sacosha cu bani in fatza seicilor... sa creasca turme de... camile... printre hotelurile din Dubai... daaa... DAAAAA.... :))))))))))))))))))
    • +23 (25 voturi)    
      Poate ramane tot la oi! (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:55)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui codrutza

      .. arabii adora carnea de miel!
  • +16 (24 voturi)    
    Da (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:12)

    Kappa [utilizator]

    este un primitiv. Dar el a dat banu' si Babiuc l-a luat. Care-i mai vinovat? In mintea "maimutei asteia curentate" nu incape conceptul de coruptie, nu exista. Iti platesc pentru ceva si-mi dai acel ceva, daca-ti convine pretul. E cioban macedonean, astia asa gindesc.
    Iar sa fii condamnat pentru sechestrare de persoane cind toti stiu care-i situatia (daca-l lasa pe K1 sa-i faca muci pe aia (persoanele alea), dupa cum i-a sugerat K1, nu patea nimic) este Kafka sau Orwell sau ce vreti dvs.
    Aia iti fura masina si tu esti condamnat ca i-ai sechestrat.
    Halal sa-ti fie, Românie
  • +27 (29 voturi)    
    vaya con dios (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:16)

    dandra [utilizator]

    cioban parvenit mafiot interlop manipulator speculant ordinar!!!
  • +25 (27 voturi)    
    Vai, Doamne, Lumina tarii vrea sa plece... (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:16)

    Sani [utilizator]

    ...sa fuga...ortodoxul deplin,....liberalul imaculat,.....iubitorul de oameni si de Dumnezeul cel ortodox....vai, doamne, nu se poate!

    dar eu, eu care am votat USL, am pus stampila pe Becali, eu, ce mai fac?

    Becaliiiiii, ia-ne si pe noi cu tine, fie-ti milaaaaaaaaaaaaaa.....
  • +26 (30 voturi)    
    behehecali (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:26)

    tzepes [utilizator]

    1. O mare tristete ma va cuprinde daca hahalera nu se mai intoarce in tara !
    2. Din pacate justitia nepoatei Anei Pauker, recte Pivniceru Mona, il va face scapat , in buna traditie sholdo-dambovitzeana !
  • +15 (17 voturi)    
    Nuuu Jiji, (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:26)

    evoque [utilizator]

    nu pleca papagali stau frumos in colivie!
    Macar asa poate scapam sa te mai vedem la televizor.
  • +19 (21 voturi)    
    Vine nota de plata (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:27)

    abel [utilizator]

    ...si aici, nu numai pe lumea cealalta...
  • +15 (19 voturi)    
    Schimbati fotografia (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:36)

    mucenic [utilizator]

    Propun sa inlocuiti fotografia acestui individ cu ceva mai atractiv. Numai cand ii vad fata desvolt o mare aversiune. Si vreau sa fiu nepartinitor in parerile mele.
    • +3 (3 voturi)    
      ar schimba fotografia, dar n-au alta mai buna (Duminică, 10 februarie 2013, 15:21)

      was [utilizator] i-a raspuns lui mucenic

      Jiji asta este, cu privirea parca luata din filmele western, unde baiatul rau se uita fix la urmatoarea victima.
  • +17 (19 voturi)    
    Credeti ca sunt papagal sa stau in tara? ... (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:39)

    mercedes [utilizator]

    Nu... cred ca esti un papagal care trebuie sa stea cat mai departe de tara !
  • +24 (26 voturi)    
    Becali nu e papagal, (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:42)

    ty [utilizator]

    e liberal.
  • +19 (23 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:50)

    Xorciser [utilizator]

    Un mic sechestru pe terenuri in Pipera si vine inapoi cu limba scoasa...
  • +18 (22 voturi)    
    cateva destinatii pentru nea Behehecali (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 19:58)

    corvus coraX [utilizator]

    1. Iran. Iubesc nespus creștinii. Abia așteaptă să vină cineva să ridice câteva cruci prin Teheran
    2. Antarctica. Loc bun pentru o mănăstire, din păcate greu de găsit pășuni...
    4. Noua Zeelandă. Raiul pe pământ, dar nu o prea au cu fotbalul, trebuie să se convertească la rugby...
    5. Suedia, Norvegia, Danemarca, Finlanda, Irlanda. Femeile de acolo abia așteaptă să aibă de a face cu un misogin adevărat. Ar trece rapid în tabăra...cealaltă..
  • +14 (16 voturi)    
    Recunoaste! (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:02)

    nico2 [utilizator]

    Pai mai nea Gigi nu Parlamentul Romaniei a votat legile in favoarea hotilor? Ai crezut ca pe voi nu va calca nimeni ptr. ca faceti parte din aceeasi bransa. Te-ai inselat si ai cazut de papagal.
  • +17 (19 voturi)    
    Clar si eficient . (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:07)

    STEFAN A. [utilizator]

    Sentinta va fi muuuuult mai redusa . Si cu suspendare . Tipic romanesc pentru "independenta " justiiei . :)
  • +12 (14 voturi)    
    Deschidere cont (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:29)

    fdaniel [utilizator]

    "Justitia" romana (ghilimelele nu sunt intamplatoare) nu va putea niciodata sa-l atace pe Jiji... hai sa incercam sa profitam de context si sa deschidem un cont de donatii, in.... dinari, cred. Eu as depune cat ma tine punga numa' sa nu-l mai vad pe respectivul ipochimen.
  • +14 (16 voturi)    
    rugaminte (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:31)

    elwis [utilizator]

    rog onorata instanta, chiar daca nu e drept , sa-l condamne pe asta la puscarie sa scapam de ...maimuta ! n-ar strica sa-i mai ia citiva cu el !
  • +17 (19 voturi)    
    papagal (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 20:38)

    silviust [utilizator]

    Domnu' Nastase, Gigi v-a facut papagal.
  • +14 (14 voturi)    
    You Go Girl! (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 21:00)

    BalazsElod [anonim]

    Sper sa se tina de cuvant si sa nu fie papagal!
  • +18 (20 voturi)    
    Daca Becali nu fuge din tara (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 21:58)

    Trojan.H [utilizator]

    O sa fug eu.
  • +13 (13 voturi)    
    sfirsitul imposturii (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 22:18)

    vulpescu [utilizator]

    Domnu Gigi
    incet incet va ajunge singele celor cazuti in decembrie - pe toti shnapanii care ati crezut ca au murit oameni tineri ca sa ne furati voi viitorul. V-a inaltat dracul slavei desarte sus ca sa plezniti mai bine cind veti cadea
    L-ati vazut pe Bombo cum se grabeste sa plateasca 3 sferturi de milion de euro? De nevinovat ce este.
    Ati furat terenuri, case, doctorate si viitorul tarii si al nostru - indiferent de partid sunteti o ceata de mediocritati bombastice. Saptamina nebunilor care a durat 20 de ani se apropie de sfarshit.
  • +10 (10 voturi)    
    Oare..... (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 22:57)

    gristero [utilizator]

    ....... cat o fi cantarind creierul uni papagal?
  • +13 (13 voturi)    
    Dute Gigi ! (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 22:59)

    AliKimiku [utilizator]

    si mai ai cu tine vreo 4.5 miloane de romani, stii tu care.
    • -8 (10 voturi)    
      ştim (Duminică, 10 februarie 2013, 4:11)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      ăia care au votat cu băsexu în 2009
  • +14 (14 voturi)    
    Vorbesc serios (Sâmbătă, 9 februarie 2013, 23:52)

    eek [utilizator]

    Dragi judecatori....va rog faceti tot posibilul la domnul Gigi Becali sa plece din tara.
  • +15 (15 voturi)    
    Don Jiji (Duminică, 10 februarie 2013, 3:25)

    KostasP [utilizator]

    las ca nu e asa rau la mititica. Iti pune o vorba buna don nascase. Mai faci niste adepti, scrii memoriile mai afli niste bancuri bune si in 6 luni esti iar afara pt buna purtare.
  • +6 (6 voturi)    
    USL = Becali + Voiculescu (Duminică, 10 februarie 2013, 11:32)

    Sani [utilizator]

    Bai Becali, papagali sunt aia care au pus stampila pe tine de erau intr-un blocaj mental sutinut si o lipsa acuta de inteligenta.

    Deci corect Mr. Becali, justitia asta este pentru papagalii citati mai sus, nu pentru mata.

    Bai, da totusi, ai grija ca la arabi iti taie mana daca furi putin, si capul daca furi ca in Romania.
    Si ....repede....

    Si acum refrenul:
    Jos Basescu, Jos Basescu, Jos.
    • 0 (0 voturi)    
      Culmea ironiei (Duminică, 10 februarie 2013, 18:04)

      Non.e [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Amândoi au fost apropiați ai Escului din refren.
  • 0 (2 voturi)    
    se uita de la ce a plecat totul (Duminică, 10 februarie 2013, 11:38)

    efz [utilizator]

    Daca ti se fura un bun, afli cine sunt hotii, nu te duci dupa ei ? Ca pina cerceteaza politia masina e prin alte tari. Apropo ce au patit hotii ? Sau nu au mai fost cercetati ca ii stresase Gigi cu bauturi la bar? Astia ancheteaza ce s-a intimplat dupa , dar ce a provocat cauza , cu furtul in sine cum ramine? Hai sa ii lasam pe toti in casa, sa ne fure ce avem , sa ne violeze nevestele si noi sa asteptam politia, sa nu facem nimic ca putem lua 11 ani. PENIBIL. Da e vorba ca oricine putea fi in acea situatie. Si el a RECUPERAT un bun care era al lui. Vina principala o poarta hotii, se uita asta. Si mai vorbim de dreptate . Sau corectitudine.
  • +7 (7 voturi)    
    ce bine ar fi!! (Duminică, 10 februarie 2013, 11:59)

    apoliticus [utilizator]

    sa plece din tara, sa se duca unde vrea numai si sa nu mai auzim de el NEVER EVER. Ne-a facut destul tara de rahat. Rad strainii cu lacrimi cand vad ce specimen am trimis in parlamentul european si parlamentul Romaniei.
    Sa-si bage VALIZA in PORTBAGAJ si sa dispara!!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Jos Zarathustra, sus Gigi-oierul ! (Duminică, 10 februarie 2013, 12:26)

    hotnewsfil [utilizator]

    '
    "Daca mi se intampla o nedreptate, nu ca nu mai calc prin Romania, dar nici aerul de aici nu-l mai respir!
    'Asa grait-a Zarathustra'-oierul !
    Friedrich Nietzsche n-ar fi stat mult pe ganduri. Ar fi scris, mai curand, "Asa grait-a Gigi-oierul'.
  • +5 (5 voturi)    
    pai... (Duminică, 10 februarie 2013, 13:43)

    K.V [utilizator]

    decat 1 an de puscarie si tot in romania mai bine exilatil pe veci in strainatate.
  • +6 (6 voturi)    
    Inteleg frica lui Becali... (Duminică, 10 februarie 2013, 14:18)

    jeanvaljean [utilizator]

    Vantu, pe un caz de santaj, mai putin grav decat lipsirea de libertate, sta frumos la mititica...he, he justitia lucreasa prieteni. Se pregateste pe margine, cu joc de glezne, Voiculescu
  • 0 (0 voturi)    
    cash is KING (Luni, 11 februarie 2013, 7:26)

    Jekyll [utilizator]

    Banul face legea in Romania.