VIDEO Mihai Razvan Ungureanu: Implicati-va, aceasta tara are nevoie de un destin nou si e la indemana tuturor!

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 12 aprilie 2012, 11:27 Actualitate | Esenţial


Mihai Razvan Ungureanu
Foto: Hotnews
Premierul Mihai Razvan Ungureanu a afirmat joi ca in Romania exista servicii publice de calitate si, "acolo unde exista cinste, onestitate, competenta, profesionalism, statul functioneaza".

"Aveti incredere ca acest stat merita mult mai bine si prin faptul ca dvs sunteti impreuna cu noi aici dovediti ca va intereseaza. Implicati-va, acest stat, aceasta tara are nevoie de un destin nou si (el) e la indemana tuturor", le-a spus el locuitorilor din Teleorman care au participat la inaugurarea Serviciului Mobil de Urgenţă, Reanimare şi Descarcerare (SMURD) şi a Dispeceratului Integrat ISU - Ambulanţă în acest judeţ.

"Acolo unde exista cinste, onestitate, competenta, profesionalism, statul functioneaza. Acolo unde nu exista asa ceva, cu totii suferim si e datoria noastra ca asa ceva sa nu se mai intample de acum inainte", a adaugat seful executivului.

Mihai Razvan Ungureanu a afirmat ca modul in care proiectul SMURD a devenit realitate "dovedeste ca se poate lucra in administratie in momentul in care onestitatea si competenta isi dau mana".

Proiectele pentru viitor in ceea ce priveste SMURD vizeaza extinderea capacitatii aeriene, deschiderea a noi baze, si cumpararea de elicoptere, esentiala pentru operativitatea SMURD.

Ministrul de Interne, Gabriel Berca, a precizat ca "foarte curand" va fi pus la dispozitie "un elicopter pentru toata zona de sud, care sa poata interveni in cazurile cele mai grave".



Citeste mai multe despre   


















12654 vizualizari

  • -63 (73 voturi)    
    Te implici (Joi, 12 aprilie 2012, 11:41)

    evoque [utilizator]

    si te alegi cu dosare penale.
    Vrei sa ajuti statul, faci lobby pentru romania, iar clica portocalie iti face dosare penale pentru trafic de influenta. Asta daca nu esti prim-ministru sau presedinte.
    • +59 (65 voturi)    
      Apelul nu era catre hotii din USL (Joi, 12 aprilie 2012, 12:12)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui evoque

      Daca nu ai inteles, MRU face un apel la oamenii cinstiti din Romania, la intelectuali care timp de 20 de ani au stat in banca lor, lasand hotii sa li se bage in fata si sa fure. Hai sa schimbam asta!
      • -32 (44 voturi)    
        de acord (Joi, 12 aprilie 2012, 12:51)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        dar nu cu gramaticii serviciilor speciale, am trait prea mult pe vremea lui ceasca pentru a accepta sa fiu condus de un nou "securist" prelucrat pe la scoala utc si cizelat in secta basesciana.
          #showComment
      • -5 (31 voturi)    
        Vorbe vs realitate (Joi, 12 aprilie 2012, 13:17)

        if0014 [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        Eu sunt unul din acei oameni cinstiti, intelectual, care sta in banca lui. Adica nu dau spagi, platesc taxele (multe) la timp si creez locuri de munca.

        Ce a facut statul in 2009 cand lucrurile au mers atat de prost incat am ramas fara bani si nu am preferat sa platesc salarii in loc sa-i dau afara si in felul asta sa tot adun taxe de plata (ca de, prostii care angajeaza platesc 1000 de lei angajatilor si 800 de lei statului pentru astupat aceleasi gropi timp de 10 ani)? Simplu: mi-a blocat conturile si m-a pus sa platesc 45% dobanda anuala.

        Asa ca am platit ca boul, iar acum cand aud minciuni gretoase de genul "statul sprijina mediul privat", care vin de la toti coloratii din politica noastra, si mai vad si toti postacii care stau pe margine si aplauda "mama ce tare e, scoate tara din criza" imi doresc foarte mult sa dea o molima-n ei, ca altfel nu mai scapam de raia asta.
          #showComment#showComment#showComment
    • +31 (43 voturi)    
      MRU, o placere sa-l asculti! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:13)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      MRU e altceva decat toti ceilalti de pana acum. E inteligent, transant si are cel mai bun discurs politic dintre toti. Tace si face, nu bate campii si are buna credinta ca in tara asta se poate si altfel.
      Mult succes, e singura speranta care ne-a mai ramas in aceasta baltoaca plina de mentalitati retrograde care este politica romaneasca!
      • -11 (25 voturi)    
        daca (Joi, 12 aprilie 2012, 12:58)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        mai face ca si la cuprumin, mai bine sa taca si sa plece.
        nu este suficient sa pozezi in inteligent, nu este suficient sa arati cat de bine stii gramatica limbii romane, nu acestea sunt calitatile de lider, pdl mai are de cautat, cu mru a gresit.
        Mru a fost nascut talent si a murit speranta.
        Oricat va straduiti sa il albiti nu mai merge, pdl si regimul basescu are prtea multe pietre de gat.
        Trebuia sa invatati de la dusmanul vostru de moarte bombonel, si acesta a crezut ca este prea destept si a furat-o si el si gasca lui, daca atunci societatea a avut iluzia jucatorului acum nu mai are iluzia nimanui.
        Fereasca domnu' sa devina pp-dd acea iluzie ca atunci avem posibilitatea sa spunem adio romania.
      • -2 (14 voturi)    
        intradevar.... (Joi, 12 aprilie 2012, 13:25)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        .....dar daca se va folosi de acest sistem politic parlamentar corupt si corupator, nu va reusi schimbarea atat de necesara insanatosirii societatii romanesti.
        Sistemul parlamentar este conceput si functioneaza dupa legile santajului politic, al lipsei de responsabilitate, al interesului propriu si al desconsideratiei maxime fata de cetateni.
        Cum poate crede cineva, ca in acest sistem pagubos, vor avea loc cinstea, corectitudinea sau profesionalismul.
        Am deplina incredere in MRU si in scopurile sale dar daca se bazeaza pe sistemul parlamentar, cu siguranta va fi invins de catre acesta.
        Raul nu se poate reforma ci trebuie starpit.
          #showComment
      • -2 (10 voturi)    
        viitorul (Joi, 12 aprilie 2012, 14:33)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        va demonstra ca nici MRU nu va face nimic... pana atunci iti doresc sa visezi frumos... ciao
      • 0 (4 voturi)    
        Canta bine, nu-i asa? (Joi, 12 aprilie 2012, 19:59)

        zexe [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Ia-l acasa la tine, te rog!
      • +3 (5 voturi)    
        O noua miscare (Vineri, 13 aprilie 2012, 10:39)

        Marco [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Si mie imi place MRU, dar ca sa aiba succes ar trebui sa creeze o noua miscare politica, care sa adune doar valorile, dar tare mi-e teama ca va fi folosit de aceeasi politicieni de care m-am saturat, ca sa ramana la putere. Din pacate.
    • -1 (3 voturi)    
      comentariul tau, imi pare rau sa o spun... (Vineri, 13 aprilie 2012, 9:45)

      liberal [anonim] i-a raspuns lui evoque

      ...nu spune nimic, nu propune nimic, nu schimba nimic. ba as zice ca al tau si al lui if0014 sunt cu atat mai tampite cu cat va credeti victime. eu zic ca nu sunteti victime, ci rupti de realitate, iar comentariile voastre seamana cu discutiile dintre pacienti, la coada la cabinetul medical: toti sunt nemultumiti, toti se pricep la medicina si la tratamente, si toti ii injura pe doctori, pt. ca sunt incompetenti, si pe farmacisti, pt ca vand scump. sa fim seriosi, nu poti sa ai sanatatea unui sportiv de performanta cand tu ai stat toata viata ta pe canapeaua de la televizor si ai rontait seminte. iar faptul ca toti ii urasc pe doctori si injurara sistemul nu e un semn ca au dreptate ci semn ca toti sunt uniti de aceleasi boli.
      realitatea este ca noi toti traim intr-o tara a carui singur proiect a fost transformarea fabricilor in mall-uri si in locuinte scumpe, iar proiectul asta a inceput in anii '90! cu totii am stat bine mersi cu mainile in san si ne-am multumit cu aceasta perspectiva, de mai bine de 10 ani! iar proiectul asta continua bine mersi si azi, vezi cazul uzinei tractorul din brasov, a cartierului lipscani din bucuresti, amandoua transformate in mall-uri, etc
      • 0 (0 voturi)    
        cred ca ai scris acest comentariu (Sâmbătă, 14 aprilie 2012, 21:09)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui liberal

        privind in oglinda si vazand cum arati si in ce mediu traiesti.
        Oricum care este realitatea aia extraordinara de care eu si cu if0014 suntem rupti?
        Pentru ca noi probabil suntem prea prinsi in realitatea de a produce bani, bani din care platim impozite, impozite din care se imbuiba facatorii de bine ai societatii pe numele lor politicieni.
        Asa ca mai mult ca sigur ai stat cu mainile in san.
    • +3 (5 voturi)    
      comentariul tau... (Vineri, 13 aprilie 2012, 11:01)

      liberal [anonim] i-a raspuns lui evoque

      ...nu spune nimic, nu propune nimic, nu schimba nimic. la fel ca multe din cele ce iti urmeaza. numai lozinci tampite! ba as zice ca al tau si al lui if0014 sunt cu atat mai tampite cu cat va credeti victime. eu zic ca nu sunteti victime, ci rupti de realitate, iar comentariile voastre seamana cu discutiile dintre pacienti, la coada la cabinetul medical: toti sunt nemultumiti, toti se pricep la medicina si la tratamente, si toti ii injura pe doctori, pt. ca sunt incompetenti, si pe farmacisti, pt ca vand scump. sa fim seriosi, nu poti sa ai sanatatea unui sportiv de performanta cand tu ai stat toata viata ta pe canapeaua de la televizor si ai rontait seminte. iar faptul ca toti ii urasc pe doctori si injurara sistemul nu e un semn ca au dreptate ci semn ca toti sunt uniti de aceleasi boli.
      realitatea este ca noi toti traim intr-o tara a carui singur proiect a fost transformarea industriei in mall-uri si in locuinte scumpe, iar proiectul asta a inceput in anii '90! cu totii am stat bine mersi cu mainile in san si ne-am multumit cu aceasta perspectiva, de mai bine de 10 ani! iar proiectul asta continua bine mersi si azi, vezi cazul uzinei tractorul din brasov, a cartierului lipscani din bucuresti, amandoua transformate in mall-uri, etc
  • -22 (44 voturi)    
    Ani de zile si cineva... (Joi, 12 aprilie 2012, 11:45)

    geo 6101 [anonim]

    ...care nici macar nu e roman de nationalitate dar este OM au trebuit pentru ca SMURD sa fie ce este! Si era gata-gata sa nu mai fie, prin "grija" guvernului si a presedintelui! Acum, dupa doua luni de nou guvern, MRU se foloseste de SMURD pentru a da credibilitate unei puteri aflata in colaps si pe care nici chiar SMURD-ul nu cred ca o mai poate resuscita!... Dar vorbim de cinste si onestitate...
    • +12 (22 voturi)    
      mda (Joi, 12 aprilie 2012, 12:25)

      domu [utilizator] i-a raspuns lui geo 6101

      după felul cum te exprimi nici tu nu pari român, ci mai degrabă agramat nativ ;)
      • +7 (9 voturi)    
        ... (Joi, 12 aprilie 2012, 13:25)

        geo 6101 [anonim] i-a raspuns lui domu

        In general am grija la exprimare!
        " Ani" este la plural deci "au trebuit"!
        In rest... daca ti se pare ca mai e ceva "agramat" in text astept corectia de rigoare!
        Insa pentru tine reformulez:
        Ani de zile au trebuit ca SMURD sa fie ceea ce este...
          #showComment
  • -12 (38 voturi)    
    :) (Joi, 12 aprilie 2012, 11:46)

    dumnezeu [utilizator]

    usor paradoxale aceste afirmatii ale lui mru, daca tinem cont ca serviciul smurd, prezentat acum ca un model de succes, era acum citeva luni in pericol de a fi desfintat...de cei care il lauda acum.

    deci cum sta treaba domnu' premier?!
    • +1 (5 voturi)    
      pentru dumnezeu (Vineri, 13 aprilie 2012, 9:14)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

      Chiar daca le stii pe toate ( dupa cum spune nicknameul tau ) , aici cred ca gresesti.
      Era vorba de introducerea unei noi legi a sanatatii.
      Basescu a spus ca unul din cei mai mari opozanti ai acestei noi legi este Arafat.
      Arafat s-a imbufnat si a demisionat din functia de Secretar de Stat i Ministerul Sanatatii.
      Nu a fost vorba de SMURD nici o secunda !
  • -15 (37 voturi)    
    Ne vom implica (Joi, 12 aprilie 2012, 11:49)

    kansas [anonim]

    In Romania nu se respecta Drepturile Omului.
    Proprietatea nu e negociabila.
    ...tocmai ati trecut la a doua Nationalizare.
    Statul nu are bani?!?Are actiuni la diverse companii.
    Guvernul MRU continua politica antinationala a FSN-ului, cu evident succes.
    Ne vom implica sa va scoatem din politica pe toti simpatizantii comunismului si jafului national.
    Un stat bolsevic nu poate functiona decat pentru membrii sai cotizanti, membrii de partid.

    Votati doar candidati independenti !
    • +14 (16 voturi)    
      Din organizarea statului (Joi, 12 aprilie 2012, 12:12)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui kansas

      deriva functionalitatea lui, iar fara organizare politica nu poti sa faci statul roman functional.
    • +9 (15 voturi)    
      tu știi în ce an suntem? (Joi, 12 aprilie 2012, 12:27)

      domu [utilizator] i-a raspuns lui kansas

      scenariul tău e îngropat de vreo 20 de ani.
  • +19 (35 voturi)    
    Cum????? (Joi, 12 aprilie 2012, 11:49)

    Costin [anonim]

    Nu-mi vine a crede ca aud IN SFARSIT ceva normal din gura unui politician .......... de fapt, MRU nu e politician ....... de fapt nici nu mai conteaza, intotdeauan am crezut cu tarie ca numai un simt civic corect si puternic dezvoltat ne va scoate pe toti din rahatul in care ne scaldam acum ...... iata ca si-au dat seama si cei de "mai sus" ca EXISTA O SOLUTIE.

    Hai s-o punem in practica.
    • -6 (14 voturi)    
      Costine, ia spune-ne ce ai realizat pana acum... (Joi, 12 aprilie 2012, 12:26)

      dutu [anonim] i-a raspuns lui Costin

      Cantecul sefului de la UTC:
      Sa ne implicam, sa venim Duminica la lucru, la Pas de defilare in vacanta, la Cantarea Romaniei la cor, si el se duce la Busteni, pe gratis, la hotelul BTT...
      Sunt satul... suntem implicati pana-n gat... muncim de ne tinem de ziduri cand venim acasa si ni se adreseaza cate-un crescut in eprubeta... de parca am fi o natiune de lenesi...
      OAMENILOR DIN POLITICA, PE CE LUME TRAITI?
    • +17 (21 voturi)    
      Onestitate şi competenţă (Joi, 12 aprilie 2012, 12:30)

      Iorest [anonim] i-a raspuns lui Costin

      Am aceeaşi stupoare şi euforie: e posibil să mai vorbească cineva din conducerea statului serios despre aceste valori? Atunci înseamnă că nu e totul pierdut. Presa ar trebui să popularizeze asemenea mesaje, căci ele pot schimba ceva la noi. Personal, sunt în străinătate, dar mă întorc în România pentru a continua să lucrez în învăţământ :D
    • -3 (11 voturi)    
      O sala platita de B plina cu postaci si calculatoa (Joi, 12 aprilie 2012, 13:08)

      denim [anonim] i-a raspuns lui Costin

      Mi s-a spus ca exista o sala plina de plasme, calculatoare, si tineri postaci platita de B.
      Sa fie oare adevarat? Inclin ca da.
      Ma rog, e si asta un mod de lupta politica. Sunt curios insa din ce bani sunt platiti. Daca nu sunt de la buget, OK.
  • +20 (20 voturi)    
    Atentie la justitie (Joi, 12 aprilie 2012, 11:51)

    cetatean [anonim]

    Cred ca fiecare dintre noi trebuie sa incercam . Pentru dumneavoastra si colaboratorii dumneavoastra cred ca se impune o atentie mai mare asupra modului in care se imparte dreptatea in salile de judecata. Cred ca uneori magistratii sunt tentati sa incline balanta mult dincolo de concluziile organelor de cercetare penala. Oare de ce ?!
  • -15 (31 voturi)    
    utc (Joi, 12 aprilie 2012, 11:51)

    adolf [anonim]

    Reminiscente ale tineretii UTC-iste. Lozinci, lozinci, lozinci...
    • +5 (5 voturi)    
      Implicarea are de-a face cu mediul! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:34)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui adolf

      Cine-i dispus sa se bage pan' la gat intr-un mediu de rahat unde salariile contractuale sunt printre cele mai mici din Romania? Cei lipsiti de alternative... si uite asa statul roman ramane fara alternative.
      • +2 (6 voturi)    
        alternativa... (Joi, 12 aprilie 2012, 13:56)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        ... este desfintarea sistemului parlamentar si trecerea la administrarea statului prin contract.
        Abia atunci, prin recompensa/sanctiune, vor disparea mincinosii, smecherii si incompetentii iar telul celor alesi va fi sa isi indeplineasca promisiunile facute in campania electorala.
  • -14 (26 voturi)    
    DV PRIMUL (Joi, 12 aprilie 2012, 11:52)

    TELEORMANEAN [anonim]

    Destinul Romaniei poate fi schimbat ACUM : Iata solutiile ; 1.Nu vindeti si nu cedati strainilor nimic din ceea ce functioneaza si aduce profit(Transelectrica, Transgaz, Nuclearelectrica, resurse, pamant arabil, etc, etc). FMI nu poate cere acest lucru numai daca are intentii criminale.2. Faceti posibila cultivarea pamantului extrem de fertil pe care il avem. Concomitent evitarea supermarketurilor si infiintarea de magazine uriase romanesti. Ei sa plece singuri. 3. Implicati statul in proiecte : Austria poate lua petrolul de la noi ca stat, noi nu putem sa-l oprim pt noi. Exploatarea in sine il face angajatul roman nu austriacul care sta la birou si vizualizeaza sumele din banci cum il imbogatesc. PE TOATE LE STITI FF BINE. CRED INSA CA SUNTETI CEL CARE TREBUIE SA ASIGURE SA SE PUNA IN APLICARE CEEA CE NU TREBUIE PUS .
    • +12 (16 voturi)    
      zau (Joi, 12 aprilie 2012, 12:12)

      zau [anonim] i-a raspuns lui TELEORMANEAN

      zau, mai? nu sunt cedate strainilor, sunt privatizate PE BURSA. pune mana si cumpara o parte din ele, daca iti pasa sa ramana romanesti.

      sau vrei sa ramana la stat? ca sa mai puteti toca, voi, sinecuristii "de la stat" frunza la caini pe spinarea muncii noastre?

      de asta s-a emigrat in masa din Romania, din cauza parazitilor de la stat care omorau harnicii cu impozite si ii obligau pe cei din urma sa ii tina in spate.

      daca raman companiile alea la stat, ROmania se va depopula pana la 1 milion de bugetari si 5 milioane de pensionari.

      o tara de 6 milioane pe care o va spulbera orice inamic cu o simpla suflare.

      si are sa exploateze el si transelectrica, si rosia montana, razand in sinea lui (sau in grua mare) de romani disparuti pe propria lor lene...
      • +2 (6 voturi)    
        Nu ai dreptate. (Joi, 12 aprilie 2012, 15:29)

        dutu [anonim] i-a raspuns lui zau

        "de asta s-a emigrat in masa din Romania"-NU au plecat de asta. Au plecat pentru ca nu au putut sa faca fata unui sistem foarte dur, unde cererea este foarte mica in raport cu oferta. E mult mai greu sa ai succes in Romania(pe bune), sa zicem sa-ti construiesti o mica firma care sa aiba un profit net de 3000 de dolari pe luna, decat sa te angajezi in Canada la puzderia de firme existente, si sa desenezi linistit pe Autocad o piulita. Asa ca nu au plecat ca nu s-a privatizat, ci tocmai ca. Iti reamintesc ca din nefericire s-a privatizat aproape totul.
        Iar cu privatizarea, mai usor cu pianul pe scari. Cine mai e si firma aia? Iar despre lene, cred ca nu stii ce e munca... Poate-ti inchipui ca tu muncesti.... Stiu oameni care si-au deschis un atelier de reparatii auto, muncesc 14 ore pe zi, si dupa ce platesc dari, curent, salarii, chirie, vad ca de fapt n-au castigat nimic.... Stiu oameni care n-au plecat in concediu de ani de zile(eu fac acum douazeci), tocmai pentru ca muncesc din greu sa-si tina firma pe plus... Cred ca n-ati inte4les... MRU se referea la servicii... ei trebuie sa se implice pentru a devoala cine sta in spatele acestor smecherii de privatizare...
        Un exemplu de privatizare care a adus multe locuri de munca (dupa logica Dumneavoastra) este povestea vaselor comerciale romanesti.
          #showComment#showComment
  • -3 (27 voturi)    
    priviti-l! (Joi, 12 aprilie 2012, 11:52)

    bango [anonim]

    noul Mesia s-a ivit! o noua era, un nou destin, o noua coagulare! o alta epoca! Epoca Ungureanu...
  • +4 (24 voturi)    
    auzim placa asta de 20 ani (Joi, 12 aprilie 2012, 11:53)

    visio [utilizator]

    toti platim impozite, taxe, salarii uriase parlamentarilor, bugetarilor, spaga doctorilor si asistentele, etc; partea nasoala este ca ne-am saturat; speram sa aud de la acest june ca justitia s-a curatat de mizerii si va baga in puscarie indivizii vinovati; pe patriciu, pe sov, pe nastase, oricine s-a facut vinovat de starea actuala trebuie s afaca puscarie; pentru ca romanul de rand plateste toate darile pentru: sistem sanitar de calitate, pt infrastructura, pentru drepturi de munca egale in occident (europarlamentarii nostri trebuie sa isi prezinta bilantul activitatii astfel incat sa ii putem evalua si rasplati sau penaliza, functie de caz), etc; asta speram sa aud de la acest tanar dar se pare ca nu am sanse; in afara de vorbe...nimic altceva.
    de la ponta aflu ca vrea sa rupa gura judecatorilor anti-usl, anti-nastase, de la antonescu nu stiu nimic pentru ca suntem in contratimp adica el vorbeste in somn iar eu noaptea dorm; deci, cu cine votam neicusorule?
    • +12 (12 voturi)    
      partea (Joi, 12 aprilie 2012, 12:22)

      partea [anonim] i-a raspuns lui visio

      partea cea mai rea este ca, incurajand hotii si lenesii, pana si aceia care sunt onesti si harnici vor sfarsi fie prin a se resemna si a abandona, fie prin a emigra.

      asa a ramas Romania fara milioane de locuitori.

      saturati de luarea in brate a hotilor si a parazitilor.
  • 0 (26 voturi)    
    always MRU (Joi, 12 aprilie 2012, 11:53)

    Ciprian [anonim]

    MRU in campanie electorala.
  • +14 (18 voturi)    
    O sa te votez pentru acest mesaj! (Joi, 12 aprilie 2012, 11:56)

    Hei-rup! [anonim]

    Exact asta astept de la un inalt demnitar al statului: sa ceara implicarea cetatenilor in reforma! Eu nu sunt dintre cei care asteapta sa le fie rezolvate problemele de catre altcineva, ci cred cu tarie ca numai eu pot sa fac acest lucru! Este trist ca romanii nu au iesit inca, mental, din dictatura si mai asteapta sa vina un tatuc (...escu) sa le rezolve problemele publice. Dar statul e al nostru, numai noi putem sa-l facem sa functioneze, nu altii (presedinte, prim-ministru). Si putem face asta prin implicare, pro si contra statului, insa nu prin lene si hotie! Ma bucur ca citesc un astfel de mesaj, asta-i omul care ne poate "scula" din amorteala si defetism.
    • -3 (7 voturi)    
      Discurs (Joi, 12 aprilie 2012, 13:14)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Hei-rup!

      Discursurile iti tin de foame?
      Te angajez pe niste promisiuni, te bagi?
    • +9 (9 voturi)    
      corect.... (Joi, 12 aprilie 2012, 13:40)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Hei-rup!

      ....si sa ne trezim odata la realitate:
      ALESII SUNT ANGAJATII, NU STAPANII NOSTRII.
      Cand vom realiza aceasta realitate, atunci va fi primul pas spre normalitate.
  • -3 (9 voturi)    
    35 ONG-uri sustin initiativa consilierii pre-avort (Joi, 12 aprilie 2012, 11:58)

    un roman ortodox [anonim]

    Sa punem inceput bun - e o vorba din traditia romaneasca - si sa incepem prin a stopa macelarirea copiilor nenascuti, domnule Prim-Ministru!

    http://www.provitabucuresti.ro/component/content/article/9-primapagina/344-consilierea-in-criza-de-sarcin-protejeaz-drepturile-femeii-
  • +14 (18 voturi)    
    Invazia USLamistilor ))) (Joi, 12 aprilie 2012, 11:58)

    Cataleya [utilizator]

    Penibilul romanesc are un nume - USL
    ))))))
    • -1 (5 voturi)    
      corectie (Joi, 12 aprilie 2012, 15:31)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      numele penibilului intruchipat (si revoltator pe deasupra) este OT-PDL! stii de ce? fiindca sunteti tineri si, ca atare, nu exista nici o explicatie decat perversitatea ca sunteti alaturi de basescu!
  • -5 (9 voturi)    
    SMURD e iarasi bun ?? (Joi, 12 aprilie 2012, 12:00)

    Bogdan [anonim]

    Nu-l mai privatizeaza d-l Basescu? :P Sau acum e momentul sa multumim partidului si conducatorilor pentru ca Arafat a creat SMURD? :P
    Un sfat pt MRU: nu incercati sa fiti prea popular,ca nu aveti cum sa deveniti un nou Iliescu sau un nou Basescu. N-aveti stofa de om popular, bine? :) Pa!
  • -7 (11 voturi)    
    "servicii publice de calitate" ??!!! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:02)

    costica [anonim]

    Unde ?!
    MRU bate campiii cu voiosie portocalie, a luat-o bine pe urmele lui Boc si numai abureli debiteaza cu fiecare ocazie cand deschide gura !
    Aceleasi vorbe goale, ca si povestea aia de mai zilele trecute cu "succesul de proportii" al privatizarii Cuprumin datorat conform zicerilor marete ale lui MRU: „Este febra unei frenezii economice care se naşte din nou.“ !
    Cand colo, maretul succes se transforma in 3 zile dupa zicerile lui MRU intr-un rusinos si rasunator esec !
    La fel si acum, aceleasi vorbe goale, in care nu mai crede nimeni...
    Credibilitatea lui MRU scade vertiginos cu astfel de vorbe goale, maine poimaine o va egala pe a portocaliului Boc, de care am scapat !
  • +9 (9 voturi)    
    2. Dotarea spitalelor (Joi, 12 aprilie 2012, 12:15)

    1 SMURD [anonim]

    Serviciul Mobil de Urgenta si Descarcerare este o piesa ff buna a sanatatii. Dar degeaba aduci accidentatii/ victimele la spitalele cele mai apropiate, daca aici NU ai aproape deloc dotatarea minima obligatorie.
    I-ai adus in conditii bune la spital, i-ai predat si apoi??
    Ce-i asteapta, daca nu ai urgenta 24 ore/ 24, nu ai monitoare cardiace, nu ai cardiologi 24 ore/ 24, anestezisti 24 ore/ 24 ?
    Ti-ai facut treaba ca SMURD, nu ai mortalitate si creste "compensator" mortalitatea in spitale.
    Urmeza pasul 2 ( dupa mine): dotarea minima obligatorie a tuturor spitalelor. Si aici ma refer in primul rand la aparatura minima obligatorie, apoi la personalul calificat.
    Sunt fff multe spitale cu sectii care nu au monitorizare cardiaca, defibrilatoare, ecografe, analize de urgenta din lipsa de reactivi, etc.
    Din punct de vedere tehnic, NU corespund.
    Aici trebuie pompati bani serios.
    • 0 (0 voturi)    
      pentyru 1 SMURD (Vineri, 13 aprilie 2012, 20:11)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui 1 SMURD

      Ai perfecta dreptate. Adauga si lipsa de specialisti.Multe spitale judetene ce nu au chirurgie toracica, neurochirurgie,anestezisti putini,etc., etc.
  • +3 (9 voturi)    
    copy-paste John F. Kennedy (Joi, 12 aprilie 2012, 12:19)

    David [anonim]

    "Ask not what your country can do for you
    but what you can do for your country."
    • +6 (6 voturi)    
      oh,asa este, (Joi, 12 aprilie 2012, 12:59)

      Dedeparte Vezialbind [anonim] i-a raspuns lui David

      si mai tarziu l-au impuscat.
      qed
    • +1 (1 vot)    
      and one from Robert Kennedy (Bob) (Vineri, 13 aprilie 2012, 8:28)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui David

      I see things as they are and ask "why?" , but I dream of things that never were and ask "why not?"
      (Vad lucruri asa cum exista ele si ma intreb "de ce?", dar visez la lucruri care n-au existat niciodata si ma intreb "de ce nu?")
  • -5 (11 voturi)    
    Nu in felul vostru... (Joi, 12 aprilie 2012, 12:23)

    Nicolae [anonim]

    Despre ce implicare vorbiti, Domnule MRU? Despre implicarea Dvs si a haitei portocalii sa vindeti tot ce se poate, doar-doar sa mai faceti rost de bani de furat? Despre implicarea in distrugerea sistemului sanitar la care a pus umarul pdl si Dutza? Despre implicarea lui Blejnar, regina evazionistilor in stringerea cotizatiilor la partid? Despre implicarea mafiotilor Olteanu/Berceanu/Videanu/Blaga/Anastase/Udrea in comisioane de zaci de milioane de euro? Daca toti ne-am "implica" asa cum faceti voi, portocalii condusi de chioru', atunci tarisoara ar ajunge praf si pulbere. Deja este nervos chioru ca mai sunt romani care nu tolereaza sa li se distruga tara pentru a permite unor tilhari sa ne jefuiasca. Este evident ca basescu si-a tras tainul gros de la evreime cit timp sustine fatis niste proiecte distrugatoare pentru tara. Pe acest gollum nu-l intereseaza ca vom ramine cu un lac cit Vidraru plin cu cianuri - la Rosia Montana, ca vom ramine de la Chevron cu o poluare masiva - pentru care Brazilia i-a amendat cu 10 miliarde de EURO, ca vindem Cupru Min fara sa se faca evaluarea zacamintelor de 10 miliarde de euro. Niste tilhari jegosi!
  • +11 (15 voturi)    
    ma bucura ce vad in postari (Joi, 12 aprilie 2012, 12:25)

    cristi [anonim]

    daca sar la gatul lui postacii ros-galbeni in halul asta inseamna ca omul asta chiar e o amenintare pentru USL.
    • -2 (6 voturi)    
      usor (Joi, 12 aprilie 2012, 12:48)

      evoque [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      cu pianul pe scari.
      Omu' tau tocmai a scrantit-o cu privatizarea, nu mai incercati sa il albiti ca degeaba.
      Reactiile contra nu sunt neaparat de la cei care sustin usl, reactiile vin de la o societate suprasaturata de tot ce inseamna basescu pdl si rebuturile produse de acestia.
      Greata, acesta este mesajul societatii la adresa pdl, mru, basescu.
      • +2 (6 voturi)    
        ba esti uslas (Joi, 12 aprilie 2012, 14:05)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        zi-mi pe cine vezi tu PM. hai, vino cu niste nume, cu niste solutii. nu faci decat sa comentezi si sa critici, ca amicii tai din usl. cand au avut ocazia sa arate ce pot, sa fie ponta PM au fugit si au dat-o in glume si alte aberatii. nu vreti decat sa daramati, nu sa construiti.
    • +3 (5 voturi)    
      Logica gresita... (Joi, 12 aprilie 2012, 12:50)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      ... ti s-a parut cumva ca la gatului lui Boc, spre exemplu, nu sarea nimeni? Si Boc este cea mai mare "amenintare" posibila... :))
      • +3 (3 voturi)    
        pai saracu boc nu era asa negru (Joi, 12 aprilie 2012, 13:56)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

        doar ca nu prea gandea de capul lui. dar dupa 3 ani de tocat in permanenta in media nici Dumnezeu nu il mai scoate alb.
    • -1 (5 voturi)    
      ha ha ha! postaci ros-galbeni??:P (Joi, 12 aprilie 2012, 12:59)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Prietene, esti pe Hotnews! Aici sunt toti postacii portocalii !! Esti cel putin "inocent"...:))
      P.S.
      care crezi tu ca e reactia normala la o asemenea afirmatie, care ar fi greatoasa si pe timp de campanie electorala ?!?!:P Nu mai suntem in '90 sa cadem pe spate de admiratie la orice declaratie patetica...Politicienii nu iubesc dezinteresat si declaratiile lor de iubire sunt pentru cei mai ..."inocenti"
    • -2 (6 voturi)    
      Esti foarte limitat in gindire... (Joi, 12 aprilie 2012, 13:01)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui cristi

      MRU nu este o amenintare pentru usl sau alt partid. Este o amenintare pentru Romania cind acest individ semneaza pe banda rulanta tot felul de afaceri tenebroase, pe care apoi le secretizeaza. De ce este secret contractul cu Chevron?? Pentru ca este profund defavorabil statului roman? De ce insita Basescu cit timp la Rosia Montana instanta le-a anulat autorizatia de functionare. De ce vin strainii la noi ca la talcioc - isi aleg ce vor, dau spaga si se transforma in mari investitori, in creatori de locuri de munca , bla bla, dar nu se spune reversul medaliei - poluari masive, redevente ridicole pentru stat, distrugerea unor zone intinse din cauza folosirii unor tehnologii interzise in alte tari. Adica basescu si haita isi iau banii iar fraiestenii ca noi ramin cu .... cianurile. Mai documenteaza-te, pedelistule taliban - in cazul in care nu iei bani pentru activitatea ta...
  • +12 (16 voturi)    
    MRU (Joi, 12 aprilie 2012, 12:29)

    analist [anonim]

    DIn 90 pana acum cine a incercat sa faca bine tarii a pierdut sau a fost luat in deradere. Munteanu, Coposu, acum e randul MRU. Ei apar la intervale de cativa ani, dar noi nu, noi vrem in continuare politicieni care se gandesc doar la ei. Criticati-l si pe MRU, impiedicati-l sa faca ceva pentru Romania, ca de asta suntem in stare. Nu e suficient ca trebuie sa se lupte cu toti smecherii mai criticati-l si pe forumuri.
    Sarbatori Fericite Pascale pentru toti romanii, oriunde ar fi prin lume.
    • +2 (4 voturi)    
      Frenezia febrila sau febra freneziei? (Joi, 12 aprilie 2012, 19:56)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui analist

      Ma, nene, spuneti-mi va rog ce a facut MRU, fara sa luam in calcul stagiul in serviciile secrete si esecul rasunator in demersul sau patriotic de a vinde resursele de la Rosia Poieni, ca m-ati facut tare curios.
  • -2 (6 voturi)    
    noul obama (Joi, 12 aprilie 2012, 12:30)

    vladimir p [anonim]

    da si eu m am gandit ca e ok sa foloseasca modelul obama de campanie. miaita foloseste discursul si tertipurile pe care le a folosit barack obama sa ajunga la casa nalba. nu stiu cat o sa le priceapa tanti arita din pocreaca. el vrea sa atinga corasonul marletului romanesc. ramane de vazut cat va fi de bun

    all by back
  • -1 (7 voturi)    
    !!! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:32)

    un cetatean [anonim]

    m-am saturat sa ma tot implic. Pentru mine cine se mai implica ?? Intotdeauna doar cetateanul simplu sa dea si sa primeasca inapoi taxe marite, salarii de mizerie, birocratie, etc
  • +7 (9 voturi)    
    ok (Joi, 12 aprilie 2012, 12:41)

    sentenced [utilizator]

    Felurile in care un cetatean se poate implica sunt destul de limitate.
    Daca eu nu arunc hartii pe jos dar un necunoscut face asta imi permit sa ma iau la bataie cu el? Nu ca nu i-as sparge fata dar nu tot impotriva mea s-ar intoarce, intr-un fel sau altul? Doar un exemplu banal, reprezentativ pentru toate domeniile in care te poti "implica". Eu zic sa va faceti voi treaba mai bine, si ca legea sa fie aplicata, si sa vedeti ce curatenie s-ar face. Si cand zic sa aplicati legea, sa aveti grija s-o aplicati pentru toti, fara exceptii pt gasti portocalii, rosii, galbene, verzi si visinii.
  • -3 (11 voturi)    
    Fapte nu vorbe... (Joi, 12 aprilie 2012, 12:43)

    catalin_mattei [utilizator]

    MRU aduce ( se declara liberal!!!) cea mai mare atingere proprietatii private prin limitarea la 15% a despagubirilor oferite fostilor proprietari deposedati de regimul comunist.. cred ca acest lucru l-a bucurat chiar si pe Ion Iliescu a carui pupil pare mai repede premierul roman decat sa fie cineva coborat din zona Bratienilor... si atunci ce valoare au vorbele?.. nu au valoare! MRU nu este cu nimic mai mult decat un politician de Dambovita. Fara idealuri si fara principii MRU se dovedeste un alt proiect ratat marca Basescu!
  • -1 (5 voturi)    
    MRU (Joi, 12 aprilie 2012, 12:45)

    Nicoleta Schaefer [anonim]

    oameni buni,sunt cetatean strain,traiesc in RO de multi ani,o tara ft ft frumoasa,nimenea nu o sa poata schimba ceva stati linistitii straini au cumparat deja RO absolut totul ,si egal cine va veni la putere nu va face nimica,numai are cum,imi pare rau ca uni mai cred asa ceva.
  • +2 (4 voturi)    
    Legea Electorală (Joi, 12 aprilie 2012, 12:49)

    Fisherman [utilizator]

    Electoratul trebuie să se implice în primul rând !
    Trebuie doar să i se ofere mecanismul de control asupra mandatului acordat.

    Propun introducerea în Legea Electorală a conceptului de Midterm Ney Ballot = Referendum în Circumscripție la jumătatea mandatului de patru ani.
    Astfel, să fie instituite:
    1 - Midterm Ney Ballot = fiecare Elector să dețină CÂTE UN SINGUR VOT ÎMPOTRIVĂ pentru fiecare Cameră.

    Acest vot poate folosit (sau NU) de către elector NUMAI într-o perioadă bine definită în timp (de ex. 48 de ore = un weekend) la mijlocul perioadei dintre două scrutinuri parlamentare. (midterm polling)

    2 - obligativitatea ca parlamentarul să dețină un site securizat oficial în care să fie gestionate atât activitatea sa cât și răspunsurile electoratului din circumscripția respectivă, inclusiv Midterm Ballot.

    În perioada midterm polling orice Elector poate expedia VOTUL UNIC ÎMPOTRIVĂ pe adresa Deputatului sau Senatorului a cărui activitate NU A CORESPUNS așteptărilor sale.

    După închiderea acestui exit-poll sui-generis ar putea fi evaluat gradul de susținere pe care îl deține fiecare demnitar la jumătatea mandatului.

    Dacă un anumit Deputat sau Senator constată că pe site-ul său au sosit voturile împotrivă a jumătate +1 din electorii înscriși pe Listă atunci el va ști că are o problemă. Și Partidul său va ști. Întreg Electoratul circumscripției va ști. Mass-media va ști.

    În acest context:
    - alegătorii ar urmări cu mult mai multă atenție activitatea celui ales;
    - alesul ar acorda mai multă atenție problemelor din circumscripția sa.

    Există astfel posibilitatea ca Partidul să analizeze situația conform Statului său și să hotărască dacă este cazul să retragă mandatul celui în cauză.
    Mandatul retras trebuie imediat acordat următorului candidat fără mandat de pe lista partidului astfel încât să fie menținută constantă reprezentativitatea Partidului în Camera respectivă.

    Se deschide un câmp competițional vast nu doar între candidații partidului ci și între partide.
    • +2 (2 voturi)    
      Observații (Joi, 12 aprilie 2012, 13:50)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Fisherman

      Acest vot nu are sens decât dacă este acordat de către fiecare Elector exact demnitarului pe care l-a ales.
      De aceea conceptul nu poate funcționa decât dacă întregul proces electoral este informatizat.

      La Alegerile Parlamentare, în momentul validării votului (care înseamnă că sistemul informatic a confirmat identitatea electorului și unicitatea votului acestuia) sistemul generează un cod unic de identificare a tripletei Scrutin-Elector-Candidat care va deveni codul unic de identificare a VOTULUI UNIC ÎMPOTRIVĂ.
      După validarea preluării mandatului de către respectivul Candidat acest cod este pus la dispoziția Electorului prin Sistemul Informatic numai în perioada Midterm Polling.
      Dacă Electorul decide să retragă votul acordat la alegeri atunci va accesa site-ul Candidatului și va selecta optiunea ANULARE VOT. Va fi deschis un Formular care va cere Electorului să completeze codul său de identificare conținut de Cartela de Alegător. Acest Cod al Electorului va fi completat cu datele de identificare scrutinului anterior și se va obține confirmarea sau infirmarea existenței dreptului Electorului de a vota împotriva candidatului respectiv.
      După confirmarea dreptului Electorul este întrebat dacă acceptă să anuleze votul acordat demnitarului respectiv la alegerile anterioare. Dacă Electorul răspunde cu DA atunci se produce activarea VOTULUI UNIC ÎMPOTRIVĂ. Dacă răspunde cu NU atunci se produce dezactivarea VOTULUI UNIC ÎMPOTRIVĂ.
      În momentul expirării perioadei de Midterm Polling toate Voturile Unice Împotrivă neutilizate vor fi automat dezactivate.
  • -4 (12 voturi)    
    Persoanal nu am incredere in MRU (Joi, 12 aprilie 2012, 12:49)

    albescu [anonim]

    Este omul lui Basescu si ma astept ca sa ma minta precum Basescu!
  • +1 (9 voturi)    
    Ia uite, ce se incaiera prostii! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:52)

    Metec [utilizator]

    Cine sa se implice, MRU, gloata asta de incompetenti, lenesi si hoti, care-si zic romani?! Pentru ei trebuie sa vina unul care sa le stranga gunoiul, sa le ridice zapada si sa le satisfaca nevasta, ca lor le e prea lene si nu stiu decat sa strambe din nas, ca e rau peste tot! N-ai cu cine, ba, niste tarani prosti...
  • 0 (6 voturi)    
    Cu exemplul personal cum ramane? (Joi, 12 aprilie 2012, 12:52)

    gigi [anonim]

    ???
  • 0 (4 voturi)    
    ...ar fi prea frumos...! (Joi, 12 aprilie 2012, 12:56)

    bm [anonim]

    ...dar am imbatranit si nu mai am nicio speranta !
  • +4 (4 voturi)    
    ...domnule prim ministru...! (Joi, 12 aprilie 2012, 13:02)

    bm [anonim]

    ...tineti-va dusmanii aproape...!...cat despre prieteni...va recomand sa cititi " Dinamica demonica ," Logica decizionala" Cibernetica naturala " si "Sociomatica " scrise de regretatul si nebagatul in seama Cornel Simoi
  • +2 (8 voturi)    
    asta habar n'are (Joi, 12 aprilie 2012, 13:14)

    ginel din cuca macaii [anonim]

    pai sunt in tzara asta, in mediul rural, milioane de oameni, care, dupa scoala, n'au avut niciodata un loc de munca. multi dintre ai au trebuit sa'si ia traista in batz si fac agricultura in spania si italia.

    vrajeala cu somajul, sub media ioropeana, este numai pentru adormit mitzura.

    mai baiguia si negoita, cel cu tinerele psesdizde, despre agricultura si foloasele ei !

    de cand s'a produs lovirutia, pana azi, nu s'a facut nimic pentru incurajarea fermelor de familie. le'a dat ilici fastoace de pamant, dar n'au avut niciodata credit si acces la utilaje pentru suprafete mici.

    s'au incurajat mosierii de tranzitie.
    ai lui iliici nu ai regelui.

    burghezia satelor, chiaburimea, a fost executata prin limitarea retrocedarii pamanturilor la 10 ha.

    sa nu mai vorbim de afacerile marunte, unde garda financiara si primariile ucid incercatorul/incepatorul.

    mai bine s'ar apuca sa faca o legislatie miloasa cu micul investitor si sa'l ajute cu niste credite.

    banca agricola a fost devalizata.
    dar nu, istoricianul nost' a dat ordin sa fie impozitati si tzaranii..

    impozitati intermediarii, faceti'i sa se rareasca, sa mai respire si producatorul.

    construiti antrepozite frigorifice si infiintati centre de preluarea produselor, controlate si cu pretzuri bune pentru producatori.

    d'abia dupa ce se stabileste o clasa medie, niste producatori increzatori, d'abia atunic sa fie impozitati, cu mila, pe masura fiecaruia.

    ca asa fac tzarile unde lumea are de lucru, unde sunt toate conditiile la...indemana.

    dar este mai usor sa ai o armata de satrapi si zapcii, sa aduni birul, la piele, si sa'ti asiguri voturile de la ghiseistii bugetari.
    ca daca voteaza bine, vor primi inapoi... !
    sanchi !
  • +7 (9 voturi)    
    Corectitudine (Joi, 12 aprilie 2012, 13:21)

    alem [anonim]

    Sa ma implic? Sa fiu corect cu statul? Cand o sa fie si Statul corect cu mine. Am fost corect cu statul, am muncit, am platit impozite, nu am dat spaga, nu am luat spaga, am cheltuit aici, mi-am facut vacantele aici dar statul m-a facut de cele mai multe ori sa imi para rau, m-a facut in justitie, m-a furat prin reprezentantii lui, nu mi-a restituit ce aveam de primit si multe altele.
  • +5 (9 voturi)    
    de 20 de ani (Joi, 12 aprilie 2012, 13:28)

    Umoristu [anonim]

    Ma implic platind taxe, impozite, accize, taxe la taxe, contributii, TVA, ..
    Ma implic rupindu-mi masina in drumurile de kkao pe care fac N ore de la A la B fiindca nu exsita autostrazi, platind rovigniete, accize, impozite si taxe , folosind o benzina ce e taxata de stat cu 60% din cit e litrul la pompa..
    Ma implic suportind jegul din educatie, mizeria din spitale, nesimtirea din insitutiile publice (stau la coada ca sa DAU statului bani prin impozite si taxe)..
    Ma implic muncind ca prostul 9-11 ore pe zi ca sa ma taxeze statul luindu-mi aproape jumate din salarul "de rominia" ce reusesc sa il cistig avind sefi rrromini, conditii rrominesti de munca + drepturi pe hirtie dar obligatii fff reale si obligatorii..
    Ma implic luind teapa zilnic de la angosistii si samasarii de alimente si bunuri de consum ce is lasati de stat sa ia si a 9- a piele de pe consumator, vinzindu-i marfuri si servicii tot mai scumpe si de calitate tot mai proasta...
    Ma implic tocindu-mi zilnic nervii si viata fiindca oriunde ma intorc dau de melteni, de jmecheri, de fitzosi si ipocriti ce imi scuipa in basca de la inaltimea fonctiei lor de conducere, de politician, de parlamentar, de primar, de sef de serviciu de taiat frunza la ciini..
    Ma implic suportind in fiecare duminica dimineata clopotele bisericilor bortodoxe si difuzoarele ce fonfaie aberatii oligofrenizante...chestii retarde finantate de stat pt interesul unei haite de popi in cirdasie cu politicieni si alte lighioane..
    Ma implic vazind pe aproape orice post TV mutre de puscariabili si smenari ce incearca sa ma convinga ca EI sunt acolo pt binele meu si pot hotari in numele meu si pentru mine..
    Ma implic ferindu-ma de ciinii maidanezi, de boschetari, de mirosurile si mizeria din trenuri, autobuze, gari, strazi...
    Inca 5 minute de implicare si ma voi implica final...undeva prin alta tara. ca aici mi-au iesit peri albi de la atita implicare degeaba....
    • -1 (3 voturi)    
      De vină a fost, este și va fi xxxESCU ! (Joi, 12 aprilie 2012, 14:13)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Umoristu

      Atât alde xxxEscu care au murit cât și cei care mai trăiesc, atât cei din Provincie cât și cei de la Centru, atât cei de la coada sapei cât și cei care depășesc cu gipanul linia continuă și așteaptă ca ăilalți să se dea la o parte, atât cei care se implică dar care sunt ori prea puțini ori prea visători cât și cei care nu se implică dar așteaptă cu gura căscată în fața televizorului să le cadă para-mălăiață în ea.

      Te implici în felul tău, chit că o faci conștient fiind de importanța menținerii funcționării Statului așa șubred cum e el acum față de pericolul lipsei oricărei autorități care ar conduce societatea pe calea revenirii sigure la barbarie.
      Sau poate te implici doar din obligație.

      Numai cu conștijnța obligației nu se construiește implicarea.
      Mai trebuie și acțiunea. Acțiunea contra celor care te țin la serviciu anulându-ți dreptul la viața personală prin șantajul salariului mare, contra celor care te mint că vor salva țara dar după ce au înșfăcat ciolanul te uită în secunda doi, împotriva celor care au falimentat cu bună-știință agricultura doar pentru ca să le duduie lor afacerile cu TIR-uri burdușite cu haleală falsificată și netaxată.

      După ce i-ai identificat pe indivizii ăștia e ușor să le aplici un vot contra.
      Îl pun și eu la rândul meu.
      Îl vor pune toți cei care sunt supărați la fel de tare ca și mine ca și tine.

      Hai să-i trimitem în uitarea Istoriei !
      • +1 (3 voturi)    
        pe care din ei, ca's toti d'un fel (Joi, 12 aprilie 2012, 15:06)

        ginel din obor [anonim] i-a raspuns lui Fisherman

        pana nu se introduc alegerile preliminare si pana nu se pune votul negativ, niciunul de pe lista, in buletinul de vot, nu o sa scapam de ei prin cai electorale. degeaba vrei sa votezi impotriva.
        impotriva cui ?
        pe cin' s'alegi, ca e toti la fel !

        e toti la fel !
        clasa politica, conducatoare, a romaniei !
    • +3 (5 voturi)    
      Implica-te, cu adevarat! (Joi, 12 aprilie 2012, 14:50)

      Seriosu [anonim] i-a raspuns lui Umoristu

      Toata vaicareala asternuta in mesaj demonstreaza nu implicare, ci pasivitate si defetism pur romanesti. Te plangi ca suferi din cauza statului, insa nu ai facut nimic sa schimbi lucrurile. Ai iesit la mitinguri, cerand indreptarea situatiei din Romania? Te-ai inscris in asociatii neguvernamentale, sa lupti pentru dreptate si pentru drepturile omului? Ai lucrat intr-o institutie publica, de unde sa incerci sa schimbi modul de functionare si imaginea administratiei, in randul cetatenilot? Ai sesizat vreun caz de coruptie, in viata ta? Asta inseamna implicare, domnule Umorist! Despre asta e vorba in articol.
      Postaci, bagati minusuri, voi nu ganditi, dar votati!
  • +4 (4 voturi)    
    exemple (Joi, 12 aprilie 2012, 14:06)

    cristian [anonim]

    Schimbarile vin intotdeauna de sus in jos.Marea majoritatea a romanilor au atitudinea politicienilor si a tot ceea ce se difuzeaza la TV. Daca cei care ne conduc fura,injura sfideaza etc.sau emisiunile TV prezinta si promoveaza mistocaria si prostimea noi avem tendinta sa imitam comportamentul lor.Daca esti altfel si nu urmezi trendul esti privit drept un ciudat. In acest moment Romania are nevoie de exemple pozitive, exemple care uror usor sa ne conduca in directia buna.
    • 0 (4 voturi)    
      ai dreptate (Joi, 12 aprilie 2012, 15:08)

      ginel din obor [anonim] i-a raspuns lui cristian

      dar acum il comentam pe dl. ungureanu si demagogia sa de istoric.
  • +6 (6 voturi)    
    va (Joi, 12 aprilie 2012, 14:22)

    va [anonim]

    va cred, domnule Ungureanu, ca este nevoie de implicare.

    dar este nevoie de implicare si din partea dumneavoastra. curatati statuld e paraziti, informatizati administratia, privatizati companiile de stat, adevarate sinecuri pentru politicieni si lenesi.

    privatizat-le, insa, transparent, PE BURSA. nu prin "tepari strategici".
  • -1 (3 voturi)    
    Hai insufletiti-va! (Joi, 12 aprilie 2012, 14:45)

    coco04 [anonim]

    citat din Ziarul Financiar de azi:

    "S-a dat drumul la bani: Sporuri de până la 250% din salariu pentru angajaţi din aviaţie şi de 70% pentru un capitan de port. Directorul general al Aeroclubului României şi-a dat un spor de 250% din salariu".

    Aici sunt banii dumneavoastra privatilor ; ei cu banii noi cu insufletirea si poezia.
  • 0 (0 voturi)    
    mplicati-va, aceasta tara are nevoie de un destin (Joi, 12 aprilie 2012, 15:43)

    Mariana Cozma [anonim]

    http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=goldstein+baia+mare&source=web&cd=2&ved=0CCUQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DknhaVUsZj8Q&ei=k8yGT8jGNO_44QSJ7aSxBw&usg=AFQjCNFmJyE7zgOFiNmD56x-JEk6dfOS_w
    • -2 (2 voturi)    
      Implicati-va in frenezia vanzarii resurselor (Joi, 12 aprilie 2012, 17:40)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui Mariana Cozma

      N-ar fi mai bine, totusi, sa ne vindem resursele?
      • +2 (4 voturi)    
        Le vinzi, nu e bine, nu le vinzi, la fel. WTF?!? (Joi, 12 aprilie 2012, 22:16)

        zexe [anonim] i-a raspuns lui zexe

        Nu-i asa ca vanzarea de stanga este vanzarea rea iar vanzarea de dreapta este vanzarea buna?
        Come on! Ipocrizia nu tine locul cinstei si nici al demnitatii. S-a dat petrolul si se va da si cuprul pana la urma. Se pregateste aurul.
  • -1 (7 voturi)    
    Multumim din inima statului si premierului (Joi, 12 aprilie 2012, 17:23)

    zexe [anonim]

    Va multumim din suflet, canducatorule luminat, om de mare cultura si viitor presedinte al Romaniei, cel mai iubitule!
    Tara intreaga iti soarbe de pe buze urarile si se inchina cu smerenie la icoana dumneavoastra, cel mai proeminent om de stat, mandrete de barbat ce esti. Nu vrem kent, nu vrem valuta, vrema ca tara sa te iubeasca.
  • +3 (3 voturi)    
    Intrebare (Joi, 12 aprilie 2012, 18:49)

    Vizitiul [utilizator]

    De ce auzim discursuri de acest gen numai cand se apropie niste alegeri? :(

    Pot aprecia totusi ca MRU este unul mai rasarit dar mi se aprind beculetele din cauza faptului ca aceste incurajari vin numai cand au nevoie de noi la vot. Aici intra toti, indiferent de partid.
  • -1 (3 voturi)    
    Se pare ca are nevoie doar de implicarea unora (Joi, 12 aprilie 2012, 19:20)

    tw7gtrg [anonim]

    Profesorii raman cu veniturile injumatatite iar celor din aviatie si porturi li se dau sporuri de 250%. Bravo haiducie. Ia de la saraci si da la bogati. Rog profgesorii sa se gandeasca la asta cand voteaza si sa nu se mai lase prostiti.
  • +2 (8 voturi)    
    LIBERTATE (Joi, 12 aprilie 2012, 19:30)

    Serje [utilizator]

    Credeam ca daca scapam de Ceausescu va fi libertate.
    Iliescu ne-a dat cate ceva, ne-a tras cate o mineriada, ne-a bolmojit de a crescut o ditamai oligarhie mafiota plina de bogatii si de putere.
    Pana nu scapam de aceste genii ale raului, diavoli impielitati ai minciunii, urii, diversiunii, nu vom avea linistea unui STAT luminat. In aceasta cloaca a Intunericului se numara marii penali ai tarii Vantu, Felix Voiculescu, Tamara Nastase sau slugile lor netrebnice Pogonici Antonescu, Dubai Ponta si altii mai maruntei.
    L-am votat pe Basescu cu speranta ca ne va scapa de aceste gunoaie. S-a luptat el, a incercat multe, a reusit destule dar n-a dus-o la capat. El se duce si ne lasa cu veninul in casa. Avem si noi o foarte mare vina ca nu l-am sprijinit destul, ca am stat ca niste blegi sa ne casapeasca mafia lui Felix.
    Apare la orizont o noua speranta, un MRU inovator. Macar prin el sa asiguram continuitatea mutarilor bune pe drumul spre STATUL modern, civilizat, uman, cu respectul legii.
    • 0 (4 voturi)    
      Cata lamaie ti-a trebuit ca sa scrii asa ceva? (Joi, 12 aprilie 2012, 19:48)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui Serje

      Nu-mi raspunde, pentru ca banuiesc ca ai consumat mai multa decat mi-a trebuit mie sa iti citesc comentariul pana la capat. Oricum, este o performanta pentru amandoi.
      • +1 (1 vot)    
        lamaia (Sâmbătă, 14 aprilie 2012, 17:59)

        Serje [utilizator] i-a raspuns lui zexe

        Momente de rascruce :

        Odata : Talharul Barabas este luat in balanta cu Isus Cristos.
        Astazi : Talharul securist Felix Voiculescu este luat in balanta cu Traian Basescu.

        Lupta se duce intre Felix si Basescu. Restul sunt de umplutura, papusarii.

        Lamaia nu ajunge ?? Cu cianura ai incercat ??
    • 0 (4 voturi)    
      bravo,bravo...de 1000 de ori (Joi, 12 aprilie 2012, 21:02)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui Serje

      sunteti un om cu adevarat,mai bine ungureanu,decat ponta si antonescu...mafia acolo este.
  • +1 (1 vot)    
    m-as implica dar... (Joi, 12 aprilie 2012, 20:21)

    cosming [anonim]

    Eu m-as implica in reforma cu awp-ul a Justitiei si apoi a BNR-ului...restul vor functiona extrem de bine dupa "reforma"...
  • -1 (3 voturi)    
    ajutor! (Joi, 12 aprilie 2012, 20:49)

    Dan Coe [anonim]

    Io mis un sarantoc ca tata, ca bunicu' ca tot neamu nost' in veacul vecilor, amin!. Sclavi , saraci cu duhul, umili da' credinciosi. O vinit comunistii si ne-o zis gata cu sclavia gata cu biserica si parca, o vreme, ne-o fost un pic mai bine. Acu' ii tare rau iara ca nu mai avem nici vaca, nici porc, nici oi si parca nici lu' Dumnezeu nu-i mai pasa de noi...Mai ieri ne-o inchis si spitalu din B. , cat despre salvare mai va ca drumu-i tot o groapa. SMURD-ul asta, dac-am inteles io bine ar fi asa un fel de dric o tara mai dichisit ? Na las' ca-i bine si asa, macar s-avem parte de o inmormantare crestineasca...
  • -2 (4 voturi)    
    implicare (Joi, 12 aprilie 2012, 20:58)

    vlad [anonim]

    il apreciez ff mult pe MRU,este persoana cea mai potrivita ca prim-ministru si de ce nu,PRESEDINTELE ROMANIEI,chiar m-as bucura enorm,este ff istet,scolit,cu bun-simt,a facut ceva,cu toate ca nu e prea demult prim-ministru,dar politicienii astia vechi sunt RAI,INVIDIOSI,RANCHIUNOSI,dl ponta si crin nu au carisma,inca nu sunt in aceeasi plamadeala cu razvan ungureanu.as vrea sa-i transmit ca au vuit ziarele de dl dragnea de la tr,banii de la u.e.unde sunt?cine il trage la raspundere pt cat a cheltuit la c.j tr?in rest,va doresc mult succes dle ungureanu,dzeu sa va ajute.
  • +2 (6 voturi)    
    implicare (Vineri, 13 aprilie 2012, 5:41)

    rodco [anonim]

    Noi romanii suntem o natie de "trogloditi" needucati, care nu dorim sa fim mai buni. la noi "merge si asa" este deviza de viata. Toti suntem spagari, atata timp cand la spital ,la frizer, la restaurant, etc dai spaga . Daca tinerii de varsta lui MRU nu vor sa se implice, sa nu accepte mizeriile. hotiile de la cel mai mic nivel in sus nu se va schimba nimic in aceasta tara iar romanii ca natie vor ajunge pe treapta cea mai de jos a lumii civilizate. Hai ca cei care suntem cinstiti onesti sa ne implicam si sa-l sprijinim pe acest tanar.
  • +2 (4 voturi)    
    Chiar crede ce spune?!? (Vineri, 13 aprilie 2012, 7:51)

    iulia-titina [anonim]

    "Şeful povesteşte o anecdotă.
    Toţi râd în hohote, în afară de unul.
    - Tu de ce nu râzi? îl întreabă colegii.
    - Nu mai are nici un rost! Eu, de mâine, nu mai lucrez aici!"
    Asta-i tara in care traim:locul unde functia se ocupa fara concurs/sau cu el deja "aranjat";locul in care minciuna,prefacatoria,cumetria,nepotismul,ipocrizia,lipsa de profesionalism,locul unde nu se da examen pentru a ocupa o functie pe merit,"cartile fiind deja aranjate"...si el vrea sa lupt!impotriva cui?a unei himere?
    • -1 (3 voturi)    
      himera (Vineri, 13 aprilie 2012, 10:05)

      anonimus [anonim] i-a raspuns lui iulia-titina

      ...asa este e o himera, nu se mai poate face nimic....nu ai cu cine te lupta , asa a fost probabil linia trasata de marile puteri pentru evolutia tarii noastre, nu vad la conducerea tarii de dupa 90, decat oameni care lupta impotriva poporului roman, prin tot ceea ce fac acolo sus, legile facute de ei sunt doar pt a le facilita acesta stare de fapt sunt legi anti popor fara exceptie...,
  • 0 (4 voturi)    
    dar Raed Arafat unde e? (Vineri, 13 aprilie 2012, 8:00)

    perplexus [anonim]

    in toata chestia asta n-m auzit un cuvintel despre Raed Arafat! l-o fi mentionat MRU cumva? sa nu uitam ca SMURD-ul a fost creat datorita luptei incapatanate a acestui om, impotriva unui numar incredibil de mare de franari, escroci, banditi, ticalosi sau pur si simplu blazati apatici. L-o fi redus pana la urma la tacere si pe Raed marele Capitan Base?. In treacat mai fie spus, suna si mai fals in gura lui MRU acest discurs sforaitor, dupa cel asemanator referitor la "marele succes" al guvernului in privatizarea Cupru MIn; sper sa nu fie de acelasi rau augur!
  • 0 (4 voturi)    
    Get real!!! (Vineri, 13 aprilie 2012, 8:15)

    basil [anonim]

    MRU este complet rupt de realitate.

    Ca si atunci cand vorbea despre asteptarile pe care le percepe el la nivelul societatii in privinta accederii lui ca nu nou lider(??!?) politic.
    WTF??
  • 0 (4 voturi)    
    implicare (Vineri, 13 aprilie 2012, 8:29)

    maria [anonim]

    unde naiba sa ne implicam avand in vedere ca voi nu stiti decat sa COMANDATI?!
  • +1 (5 voturi)    
    GOGOMAN & RIGHT & VERDE (Vineri, 13 aprilie 2012, 8:53)

    POVESTI [anonim]

    Tu vorbesti de onestitate si competenta si prin spate dai bani primarilor pdl!...scoateti la concurs toate posturile ocupate politic!
  • 0 (4 voturi)    
    mincini (Vineri, 13 aprilie 2012, 9:41)

    anonymus [anonim]

    ...cu adevarat iti vine greata citind ce se scrie aicisi nu cred ca sunt doar "portocalii" ci si cei care prin fel de fel de situatii "s-au relizat" in dauna aproapelui, dar se cred foarte destepti ca au reusit asta...nu realizeaza ca nu o sa le mai mearga mult asa , ei nu pot observa ca Tara nu mai este , e doar un teritoriu al altora veniti de peste mari si tari, iar cei ce ne conduc respecta ce le dicteaza ei...chiar nu vedeti cat de mult s-a vandut din aceasta tara frumoasa , bucata cu bucata, cum i-au fost instrainate resursele naturale, cum s-au golit muntii de paduri, cum s-a distrus sistemul sanitar, cel de invatamant , cum industrie nu mai avem, cum agricultura la fel, apoi poulatia ramasa in tara e imbatranita, , pt refacera tatii nu mai exista cale de intoarcere, nu mai ai cum chiar daca am mai vrea asta , realizand ce s-a intamplat, nici nu ai cu cine, omul simplu nu are mijloacele necesare ,nici macar o revolutie nu ar mai putea aduce inapoi ce s-a furat si instrainat...asa ca nu iti ramane decat sa-ti cauti alta tara ca aici esti condamnat, asta daca mai esti in stare , dar multi nu mai pot face asta ....macar nu mai scrieti aberatii despre "politicieni buni " si "dedicati" acestei tari....
    • -1 (1 vot)    
      un mic exemplu (Vineri, 13 aprilie 2012, 10:31)

      anonimus [anonim] i-a raspuns lui anonymus

      ...iata aici un mic exemplu de cum este sa traiesti in tara noastra(inca-i mai spun asa)...
      http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-11989006-pacientul-stefan-panaitescu-lasat-mostenire-semenilor-dreptul-viata.htm
      daca nici acum nu realizati unde ne aflam de fapt....chiar e totul pierdut....
  • 0 (2 voturi)    
    File de poveste... (Vineri, 13 aprilie 2012, 10:26)

    adrian [anonim]

    Aud povestea asta de 22 de ani cu "tara are nevoie de un destin nou".
    Ce s-a schimbat dupa 22 de ani in Romania? Conducatorii si... cam atat. Ma refer la lucruri cu adevarat importante, nu la faptul ca acum toti au masina, telefoane mobile si pot sa calatoreasca unde vor.

    Vreau optiune la vot formulata asa: "Nu am cu cine sa votez". Si o sa ma duc sa votez exact optiunea asta. Altfel, nu o sa pierd timpul stampiland aiurea buletinul de vot, ca mai apoi, sa vina un nene si sa isi strecoare voturile lui corecte, iar pe al meu sa il faca nevazut.

    Tara asta are nevoie de politicieni noi, insa, din pacate, nu ii va gasi aici. Tragismul si comedia se amesteca in ceea ce noi numim sec GUVERN. Nici alte tari nu sunt mai pe roze din acest punct de vedere, dar acolo macar se face CEVA. Se fac drumuri, se fac investitii in industrie, nu se vand fabricile si uzinele pe te miri cine stie ce, si lista poate continua.
  • 0 (4 voturi)    
    Ok, dar vreau exemple (Vineri, 13 aprilie 2012, 10:31)

    ecou [anonim]

    Bun, hai sa facem ceva pentru tara asta!
    Muncesc de 12 ani, am un salariu decent. Imi platesc impozitele, nu calc babe pe trecerea de pietoni, nu ingros cozile la spitale, nu astept ajutoare de la stat. Si dupa ce imi platesc facturile si ratele ma intreb eu cum dracu mai traiesc restul lunii si cu ce imi imbrac copiii. Si vine un politician imbracat cu costume cat salariul meu pe jumatate de an, inconjurat de alti politicieni cu ceasuri cat nu castig eu in 3-4 ani sa imi spuna sa fac ceva pentru tara asta. Pentru ce? Pentru cine? Au ajuns la fundul sacului si nu mai au ce fura?
    Eu stiu ca un lider trebuie sa dea el primul exemplu. Vreau sa vad ca politicienii nu ma mai fura, ca au grija de banii pe care ii dau la stat i fiecare luna si semneaza contracte pentru care raspund, ca NUP-ul nu mai e un standard in procesele politicienilor, ca parlamentarii nu isi cresc salariile in timp ce scad pensiile, ca politicienii nu isi mai cumpara masini de zeci de mii de euro ci trec la Matiz-uri SH si vorbesc la Nokia 103 nu se dau pe net de pe iPad-uri, ca un politician despre care presa are SUSPICIUNI ca ar fi implicat in fapte dubioase isi da demisia si dispare din politica.
    Pana cand nu vad astea raman cu gustul amar ca sunt un prost care a ales sa stea in tara sperand ca in 1-5-10-20 de ani o sa avem si noi niste oameni verticali pe care chiar ii va interesa soarta celor de care isi aduc aminte doar la alegeri. Pana atunci ma uit in fiecare an in fisa fiscala si pe chitantele de la adm. financiara si raman cu gustul amar ca statul mi-a mai tras-o si anul asta
    • 0 (0 voturi)    
      poti (Vineri, 13 aprilie 2012, 11:08)

      poti [anonim] i-a raspuns lui ecou

      poti candida. daca tu nu, ala nu, ala nu, CINE are sa inlocuiasca politicianul respectiv?

      una din metodele de a scoate de sub influenta politicienilor activele statului, pe care le capuseaza, este tocmai privatizarea companiilor de stat.

      dar transparent, PE BURSA.
      • 0 (0 voturi)    
        oare poti candida? (Vineri, 13 aprilie 2012, 12:24)

        ecou [anonim] i-a raspuns lui poti

        Sa presupunem ca as candida. Ca independent, ca partidele, dincolo de faptul ca nu au doctrine la care sa aderi, isi promoveaza oamenii pe baza de interese si cotizatii. Vreau sa adun numarul necesar de sustinatori pentru a putea sa imi depun candidatura. Asta inseamna ca eu sau altcineva sa stea in strada si sa stranga semnaturi. Eu am o familie de intretinut si un loc de munca de pastrat. Cum poti strange semnaturile?
        Presupunem ca le-am strans. Am nevoie de fonduri pentru campanie. Casa nu o pot vinde ca trebuie sa stau undeva si oricum banca are dreptul la jumate din ea. Masina e o rabla si as termina banii inainte sa termin vizitele electorale din doua judete. Unde n-as avea cum sa concurez cu partidele care isi permit sa mituiasca electoratul. Care electorat s-a saturat de promisiuni incalcate si se bucura la pet-ul de bere primit atunci, pe loc, palpabil.
        Ce imi ramane? Sa imi fac campanie pe net? Pai internautii cred ca sunt cei mai sceptici dintre toti si daca as face un sondaj probabil ca la vot s-ar duce sub 10% din ei.
        Deci mai are sens sa candidez? Poate sunt cinic, dar situatia actuala imi spune ca societatea romaneasca pare in situatia celui cazut in hazna care incearca sa iasa de acolo tragandu-se de par. Pana ce nu se va gasi un politician de cariera care e dispus sa isi tradeze partidul sustinator nu vad nicio iesire
  • 0 (0 voturi)    
    lipseste un 'si'..... (Vineri, 13 aprilie 2012, 11:10)

    mo [anonim]

    in titlu ati subliniat ac. afirmatie: "acolo unde exista cinste, onestitate, competenta, profesionalism, statul functioneaza" ...... Eu preferam acest 'SI' inainte de credinta ca 'statul functioneaza'... dece, - iata un exemplu care arata ca satul NU functioneaza cum trebuie = de 2-3 ani, tariful taxi / km este neschimbat cu toate ca costurile de functionare au crescut considerabil >>>> SI <<<<< nimeni nu se sesizeaza, nimeni din partea Statului [Cons. Concurentei, OPC, Serv. ale PMB etc.] oare cata stiinta de carte iti trebuie ca sa vezi ca aici este o situatie aberanta ? In taxim. mai sunt si altele de facut pt a trece de la 'birjarie' la ''serv. comunitare de transport persoane' in mod civilizat !!!
  • 0 (4 voturi)    
    Totul pentru binele destinului lor !!! (Vineri, 13 aprilie 2012, 11:37)

    Nuielusa securista... [anonim]

    Eu nu mai cred in nici o chemare la "mobilizare". Nu mai cred in nici un asa-zis "politician'. Toti sunt niste semi-analfabeti formati la scolile securiste din trecut si prezent. Nu va amagiti in zadar ... MRU este produsul sistemului pe care basescu l-a dus la perfectiune..Tipa acum 8 ani impotriva sistemului ticalosit... Avea dreptate... L-a dus la desavarsire... Avem acum un SISTEM PERFECT TICALOSIT (SPT)...
    Ei sunt lupii hamesiti care din 4 in 4 ani se imbraca in blanita de miel pentru a cersi mila si indurare pentru a nu fi dusi la taiere.. Prin mila tuturor au nevoie inca odata de confirmare a faptului ca "maria sa poporul" incuviinteaza "alegerea" lor ... Iar dupa alegeri , isi vor arata din nou fata hada si vor incepe sa fure "democratic" pana la alegerile urmatoare. ... Se sfasie intre ei... asa credem noi... In fond nu sunt decat aceeasi masa de participanti activi la SPT pe care l-au creat cu buna stiinta... Nu va dati seama fratilor ca nu mai aveti nimic ??? Nici macar dreptul de a protesta, de a le spune "mars" atunci cand sunt prinsi cu mana in bani care nu sunt ai lor??? Avem insa dreptul sa primim bate, bastoane si gaze lacrimogene de la niste brute dezumanizate care nu stiu sa faca altceva..... De ce asta ? In numele "democratiei"... Daca ceea ce traim noi acum se numeste democratie ... eu prefer o mica dictatura... Macar atunci stim ce nu avem voie sa facem....
  • 0 (2 voturi)    
    .... (Vineri, 13 aprilie 2012, 13:35)

    George [anonim]

    Nu ne putem pune sperantele in cei ce si-au petrecut mai mult de juma de viata in comunism sa privim in jur si sa ne uitam mai atent pe MRU care si-a inceput cariera politica in democratie.
  • 0 (2 voturi)    
    garzile (Vineri, 13 aprilie 2012, 14:15)

    belamy [utilizator]

    m-as implica, dar nu cred ca m-ar lasa garzile tale sa ma apropii prea mult de tine. esti bagat in toate afacerile urat mirositoare , atat tu cat si nevasta-ta. sper sa n-o mai lungesti mult in functie.
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu (Marţi, 17 aprilie 2012, 21:12)

    Anonim [anonim]

    Daca stam deoparte si nu facem nimic sigur o sa fie rau sa vedem ce face MRU eu sper sa fie cu natiunea. Daca populatia nu o sa aiba venituri sa se poata circula banii nimic nu o sa mai mearga.