Atentionare meteo: Cod galben de ger, pana vineri 3 februarie; temperaturile coboara pana la minus 25 grade

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 10:55 Actualitate | Esenţial


Cod galben de ger
Foto: ANM
Meteorologii au emis sambata dimineata o atentionare cod galben de ger, valabila pana pe 3 februarie, care vizeaza intreaga tara, cu exceptia judetelor vestice Satu Mare, Bihor, Arad, Timis si Caras-Severin.

In intervalul 28 ianuarie - 3 februarie in Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania si Maramures vremea va fi geroasa, mai ales in cursul noptilor si al diminetilor, astfel incat temperaturile minime se vor incadra pe arii extinse intre minus 25 si minus 15 grade, iar cele maxime diurne vor fi negative, precizeaza ANM.

















9342 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    daca nu acum........ (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 20:50)

    banateanul. [utilizator]

    atunci cand ? este iarna si e normal sa fie ger !
    • +1 (1 vot)    
      ...da, da, mai ales cand nu te afecteaza! (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 23:01)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

      scapara banatenii de tremurat, de data asta! ;)
    • 0 (0 voturi)    
      istorie (Duminică, 29 ianuarie 2012, 19:19)

      matei [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

      In istoria României toți conducătorii ce au încercat sa schimbe in bine soarta României , au fost inlaturati prin metode diverse , tepes a fost asasinat , Mihai viteazu asasinat si lista continua , nu au fost aparati de poporul roman , si sunt amintiti si regretati doar după ce nu mai sunt , nici metodele lor de guvernare la acele timpuri nu erau pe placul tuturo
  • +1 (1 vot)    
    asa .... (Duminică, 29 ianuarie 2012, 1:22)

    andreiu [utilizator]

    Mai mor o parte din tantari si alti daunatori.
  • +1 (1 vot)    
    ger (Duminică, 29 ianuarie 2012, 11:06)

    catalin [anonim]

    dispar microbi
  • 0 (0 voturi)    
    radu@yahoo,com (Duminică, 29 ianuarie 2012, 18:17)

    radu [anonim]

    Trebuie să lăsăm deoparte ura politica, si sa ne axam pe dezapeziri salvari de vieti si nu in ultimul rand sa ne gandim ca vor urma inundatii.
  • 0 (0 voturi)    
    apel (Duminică, 29 ianuarie 2012, 19:33)

    Teo [anonim]

    Spectrul politic s-a cernut. Stanga s-a unit cu dreapta iar singurul partid de dreapta a ramas PDL-ul. La fel si electoratul s-a impartit in doua tabere: idiotii si mani *editat* tii la stanga iar la dreapta putinii care doresc o reforma a statului si merg pe principii de competitivitate si valori (adica putinii care mai muncim si nu asteptam ajutoare sociale sau pomeni de la psd). Rog intelectualitatea sa se implice caci altfel va decide prostimea pentru tara noastra...
  • 0 (0 voturi)    
    pro (Duminică, 29 ianuarie 2012, 20:20)

    oana [anonim]

    Multumim Guvernului ca nu am ajuns in situatia Greciei! Alaturi de Traian Basescu!!
  • 0 (0 voturi)    
    treziti-va (Duminică, 29 ianuarie 2012, 20:48)

    mari [anonim]

    Ne-am saturat de minciunile celor de la USL!!! De unde vor mari ei pensiile si salariile??? Toata Europa e in criza! Trziti-va, romani!!! Nu va mai lasati pacaliti de comunisti!!! Felicitari Guvernului Boc!!! Suntem alaturi de Basescu si PDL!
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Duminică, 29 ianuarie 2012, 22:41)

    ionita [anonim]

    Politica din Romania este sub orice critica, vedem doar politicieni care acuza, cheama lumea in strada pentru proteste, dar nu vin niciodata cu solutii concrete pentru o guvernare mai buna!!! Sa le fie rusine celor din opozitie!!
  • 0 (0 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 29 ianuarie 2012, 22:51)

    Sergiu M [anonim]

    De ce oare trebuie sa ne supunem ideilor aberante ale unor persoane fara credibilitate (batrani senili, persoane care nu au nimic bun de oferit societatii si o adunatura care il vor pe rege inapoi,... pe deasupra mai sunt si platiti)? Oare de ce incercam sa punem sub semnul intrebarii un vot acordat si confirmat de FMI??? Nu cumva vrem sa dam vrabia din mana pentru cioara de pe gard? Nu cumva suntem manipulati de niste cretini care isi urmaresc interesele?
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Duminică, 29 ianuarie 2012, 22:55)

    ion [anonim]

    Orice lucru facut pe jumatate este egal cu zero...lasati Guvernul si presedintele sa isi duca la bun sfarsit treaba!!! Alaturi de Emil Boc si Traian Basescu!!
  • +1 (1 vot)    
    :) (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:09)

    diana [anonim]

    Am o pensie de 600 de lei/luna si am 2 copii, sotul meu a trecut in nefiinta si trebuie sa ma descurc singura, dar cu toate astea nu ma duc la universitate sa protestez. Mi-e rusine si scarba de ce vad la tv la cei din opozitie si la ce vad in mass-media...!!!!
  • +1 (1 vot)    
    .. (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:16)

    sanda [anonim]

    Criza necruţătoare afectează viaţa a miliarde de oameni. Suntem practic în mijlocul unei crize fără precedent după cel de-Al doilea război mondial.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:21)

    cata [anonim]

    Nu numai ca presedintele stie ce e mai bine pentru tara, dar e singurul care stie. E si singurul care poate.Restul vor doar functia lui..si se trezesc vorbind promitand numai lapte si miere…spre exemplu PONTA SI CRIN
  • 0 (0 voturi)    
    !!!! (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:25)

    andra [anonim]

    Lipsa de comunicare este vinovata, pentru tot ceea ce se intampla in aceste momente.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:26)

    marcela [anonim]

    Este de apreciat ca dupa atata timp domnul premier Emil Boc sustinut de presedintele Romaniei, Traian Basescu, nu a cedat presiunilor unei aliante aberante din punct de vedere al doctrinei. Rezultate pozitive ale guvernarii versus opozitie menita sa destabilizeze acest echilibru fragil. Romania vs. mass-media, viitor vs. imbecilii prinsi in trecut...pe cine urmam?! Eu stiu deja!!
  • +1 (1 vot)    
    :) (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:41)

    aura [anonim]

    Domnilor din parlament.. nu va mai luati dupa toti oamenii care ies in strada... nu plecati urechea la ce spun crin si ponta.. sunt doar niste mascarici, niste pacalici care vor sa ajunga in locul dumneavoastra ca sa-si blindeze conturile familiilor si urmasilor lor...!!
  • 0 (0 voturi)    
    usl (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:50)

    ioana [anonim]

    Tentaţia USL de a confisca protestele şi a manipula strada, de a hiperboliza totul, de a veni cu declaraţii radicale şi intransigente, nu face onoare celor două partide.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:50)

    bela [anonim]

    Cum pot liberalii să acuze doar PDL că a sărăcit România când s-a ajuns la taierea salariilor şi ajutoarele sociale datorită cheltuielilor uriaşe şi inutile pe care le-au făcut când erau ei la putere?