VIDEO Un profesor de la Liceul "Jean Monnet" din Capitala, cercetat dupa ce ar fi violat o eleva

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:15 Actualitate | Esenţial


Un profesor de sport de la Liceul "Jean Monnet" din Capitala este cercetat pentru viol, dupa ce parintii unei eleve au reclamat ca acesta ar fi abuzat-o pe fata lor intr-o excursie, relateaza Mediafax. Profesorul a fost dat afara din scoala.

"Am fost informat aseara (joi seara, n.r.) in legatura cu acest caz, am cerut intrunirea de urgenta a Consiliului de Administratie al scolii si o analiza amanuntita privind modul in care a fost organizata excursia", a declarat vineri inspectorul general scolar al Capitalei, Cristian Alexandrescu.

El a precizat ca profesorul "nu mai este de vineri in scoala", precizand ca vrea sa stie exact cati profesori au participat la aceasta excursie si daca a fost asigurata securitatea elevilor.

Cristian Alexandrescu a mai spus ca in cazul in care analiza realizata la Liceul "Jean Monnet" nu va fi concludenta, va desemna o comisie de la Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti care sa analizeze imprejurarile in care s-au produs faptele reclamate de familia elevei si modul in care a fost organizata excursia.

UDATE: Profesorul de sport este audiat de politisti

Profesorul de sport acuzat ca ar fi violat-o pe una dintre elevele sale, in timp ce se aflau in excursie la Predeal, este audiat la Sectia 1 Politie, a declarat vineri, pentru Mediafax, purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Diana Sarca.

Potrivit Dianei Sarca, eleva, care este minora, s-a prezentat joi seara la Sectia 1 Politie insotita de parinti si a depus plangere impotriva profesorului de 26 de ani, acuzandu-l ca a violat-o.

"Fata a fost indrumata catre Institutul National de Medicina Legala, cercetarile sunt in faza preliminara", a spus Diana Sarca.



Citeste mai multe despre   
















4862 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    Bine ca nu m-am facut profesor (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:48)

    MikyBlueEyes [anonim]

    O mierleam daca acceptam postul la jean Monet
    http://jmonnet.ro/activitati/balul-bobocilor-2007/
    • 0 (6 voturi)    
      cu www in fata (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:22)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui MikyBlueEyes

      Fara www in fata nu mi-a mers... deci asa merge si sunt de acord cu tine:
      http://www.jmonnet.ro/activitati/balul-bobocilor-2007/

      Foarte reprezentativ site-ul liceului pentru stirea asta.
      • -1 (7 voturi)    
        deci ce sa inteleg din comentariul tau? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 19:30)

        dedeiu [anonim] i-a raspuns lui stefan2008

        ca violul este o chestie normala?
        • -2 (2 voturi)    
          nu (Vineri, 4 noiembrie 2011, 23:04)

          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui dedeiu

          Viollul nu este o chestie normala.
          Banuiesc ca profesorul le-a considerat prostituate BDSM. Nu s-o fi inteles la semnalul de oprire si atunci el si-a facut treaba.

          Ce, tu crezi ca el a vrut s-o violeze? Tu daca mergi la un bordel in Germania mergi cu gandul ca violezi prostituata?
        • -2 (2 voturi)    
          haha (Vineri, 4 noiembrie 2011, 23:29)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

          A facut o gluma, hai sa iti traduc.
          Stirea = viol, imaginea de pe site-ul ala este plina de fete frumoase, comentariul a fost facut de un barbat.
          Trage concluzia, insa plecand de la premiza ca rezultatul este o gluma, una barbateasca.
    • +2 (12 voturi)    
      orice haina transmite un mesaj (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:25)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui MikyBlueEyes

      O burqa transmite un mesaj, o rochie de prostituata transmite un mesaj (desi prostituatele - alea profesioniste - nu prea vad cum s-ar mai putea diferentia de restul...), o imbracaminte decenta transmite un mesaj.
      Probabil omul a luat de bun mesajul transmis de imbracamintea elevelor de pe site-ul liceului.

      Nu i-a dat bani la sfarsit?
    • +2 (2 voturi)    
      o alta versiune (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:51)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui MikyBlueEyes

      mai mai mai... asa ai vrea sa arate pagina liceului cu/ despre "balul bobocilor"?
      http://www.courrierinternational.com/article/2011/04/12/quand-la-burqa-criminalise-le-masque-de-zorro

      http://www.marieclaire.fr/,burqa-temoignage-interview-polemique-debat,20187,33541.asp
      • -2 (2 voturi)    
        stai linistit cu burqa (Vineri, 4 noiembrie 2011, 23:07)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui James Bond

        Burqa ii o prostie araba. La arabi prostituatele nu poarta burqa, sau ce?
        Nu burqa spune despre o mucoasa de liceu ca se imbraca decent sau nu.

        La cum sunt imbracate&machiate alea de pe site, tu ai fi sigur ca au sub 18 ani?
  • -9 (9 voturi)    
    scuzabil (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:05)

    anche io sono pitore [anonim]

    daca tot e salariul mic, macar sa se distreze putin. C are-i problema??
  • +1 (13 voturi)    
    Fetele... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:33)

    Gie [anonim]

    Pai da...
    Nu ca vreau sa-i iau apararea, ca deh daca a facut asa ceva e destul de urat...
    Dar sa ne uitam acu si cum arata fetele astea...
    Precis ca daca le zici mamelor... sar in sus ca fetele lor sunt cuminte si ca "de ce sa nu-si arate frumusetea"... dar totusi probabil se exagereaza putin. Parerea mea este ca si mamele ar trebui sa educe putin fetele sa fie ceva mai decente la scoala.
    Sa se imbrace/dezbrace in alta parte nu in cadrul scolii.
    Sau se li se dea la profesori spor de periculozitate daca asa se imbraca elevele in clasa... :)
    • +8 (10 voturi)    
      si... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:54)

      carbune [utilizator] i-a raspuns lui Gie

      asta inseamna ca merita sa fie violate? Doamne, ce tara de barbari!
    • +4 (10 voturi)    
      esti musulman fanatic? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:02)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui Gie

      Ai dori ca fetele sa poarte burqa, si sa se imbrace in saci, nu?
      • 0 (2 voturi)    
        nu (Vineri, 4 noiembrie 2011, 23:10)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui James Bond

        Fetele tale cand au varsta liceului sa se imbrace ca prostituatele de pe centura si sa se machieze ca si cum ar avea 20 de ani.

        Ai tu o fixatie cu burqa aia. Tu ai studiat putin de unde vine burqa? Tu crezi ca arabii nu au prostituate? Alea nu tot in burqa se imbraca?

        Burqa este irelevanta. Mai bine ai fi tu rational. O mucoasa de liceu nu-i normal sa arate ca una care cere sex.
        ...nu de altceva dar poate o sa-l si aiba.
  • +5 (13 voturi)    
    Wow (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:35)

    Elle_est [utilizator]

    Şi să înţeleg că el a fost dat afară, deşi (încă) NU s-a demonstrat că este vinovat de acele fapte? Ce tare! Copii, uite aşa scăpaţi de un profesor!
  • +7 (11 voturi)    
    Si daca... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:58)

    nero [anonim]

    Ipoteze : - Doua fete iau note mici la o materie si isi pun in cap sa se razbune pe profesor. Declara amandoua ca profesorul a violat-o pe una .
    - O fata se indragosteste de un profesor, iar acesta nu-i da atentie. Se razbuna pe profesor declarand ca acesta a violat-o.
    La amandoua ipotezele, profesorul nu finalizeaza in "viol" si nu exista dovada spermei, ci numai pe baza declaratiilor.
    Omul respectiv nu este distrus pe viata?
    Nimeni nu va crede ca este nevinovat.
    • +7 (11 voturi)    
      sau asa: (Vineri, 4 noiembrie 2011, 18:08)

      escu [anonim] i-a raspuns lui nero

      cei doi se indragostesc si fac amor de bunavoie, afla mama (tatal) ei, care nu-si doreste fata 'incurcata' cu un ins care ia 1000 lei pe luna, ca doar el (parintele) e mare patron sau sef la Electrica; daca in locul profesorului ar fi fost Ion Ion T., ehei, ce mai veselie! Rauri de lapte si miere - "vai ce fata avem...". E doar o alta ipoteza.
    • +1 (1 vot)    
      ipoteze (Luni, 21 noiembrie 2011, 19:03)

      Liviu D [anonim] i-a raspuns lui nero

      Eu cred :) din pacate pentru el eu nu sunt anchetator sau procuror.
  • +3 (5 voturi)    
    interesant ar fi de stiut (Vineri, 4 noiembrie 2011, 20:51)

    mishu [anonim]

    de cate ori a mai "violat-o" inaite si dupa acea tabara... si de ce abia acum si-a adus aminte... asta suna a razbunare de eleva de liceu... iar cu a doua "victima" ce se va intampla daca se afla ca a mintit? romanie, tara de dor...