Marea Castigatoare Reader’s Digest a sarbatorit impreuna cu Andreea Marin-Banica

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 19 ianuarie 2009, 20:03 Actualitate | Cultură


Matilda Staicu, castigatoarea Marelui Premiu Reader’s Digest in valoare de 50.000 de euro, a primit cecul onorific din mana Andreei Marin-Banica, Membru Onorific al Comisiei de Tragere la Sorti si vechi colaborator al editurii, se arata intr-un comunicat.

Castigatoarea este o pensionara din Brasov si a obtinut pe langa Marele Premiu si Bonusul pentru Raspuns la Timp in valoare de 3.000 de euro, pentru ca a raspuns ofertelor editurii in termen de 14 zile.  

Primul cu care Matilda Staicu a impartasit vestea a fost fiul ei Dan. Apoi au aflat si ceilalti doi copii, Mariana si Sorin. Intreaga familie s-a bucurat, insa, cu masura. Cateva zile au trait cu indoiala in suflet, s-au temut ca e vorba de o farsa. Ultimele indoieli s-au risipit abia cand Irina Popa a invitat-o pe Marea Castigatoare la Bucuresti pentru a sarbatori impreuna placutul eveniment.

Cea mai placuta surpriza a zilei a fost masa de pranz pe care cele doua brasovence au luat-o in compania Andreei Marin-Banica si a echipei de la Reader’s Digest intr-un restaurant luxos din centrul Bucurestiului.

Matilda Staicu i-a povestit Andreei Marin ce va face cu banii primiti ca premiu. Dupa spusele pensionarei, cei 50.000 de euro vor pune capat necazurilor cu care familia ei s-a confruntat in cursul anului trecut cand s-a apucat sa construiasca o casa pentru fiul sau cel mic si, dupa ce a cumparat toate materialele, si-a dat seama ca banii pe care ii au la dispozitie sunt, de fapt, insuficienti.

De altfel, fiul ei cel mic a fost cel care a convins-o sa raspunda ofertelor Reader’s Digest, spunandu-i ca nu se stie niciodata cand da norocul peste tine.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3850 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    in sfarsit (Luni, 19 ianuarie 2009, 20:17)

    unu [anonim]

    In sfarsit s-a terminat porcaria asta.
    Nu a avut ce face cineva din casa si a cumparat o carte de le ei (o carte buna, nu am nimic de zis, de calitate). Problema: a inceput sa tot primeasca si sa tot primeasca plicuri cu: raspunde, cumpara, aproape ai castigat, parca erau aia de la tv cu suna acum.

    Felicitari castigatoarei, si celor de la Reader's Digest: nu mai faceti concursuri din astea, aveti oricum produse ok. Nu e nevoie sa pacaliti oamenii sa cumpere.
  • 0 (0 voturi)    
    Publicitate (Luni, 19 ianuarie 2009, 20:21)

    Addy [utilizator]

    Acesta este in proportie de 100% un articol platit. Ar fi fost de apreciat daca ati fi avut decenta sa ne avertizati ca este un material publicitar si nu altceva.

    Multi cunosc practicile Reader's Digest si nu le apreciaza. Asta nu inseamna ca cartile lor nu sunt bune, dar modul lor agresiv de a le promova este dezavuabil.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Luni, 19 ianuarie 2009, 20:30)

    Ionel [anonim]

    O stire exemplara, de interes pentru intreaga natiune. Felicitari Hotnews! Multumim din suflet revistei si Andreei Marin!
  • 0 (0 voturi)    
    O excrocherie (Luni, 19 ianuarie 2009, 21:14)

    Razvan007 [utilizator]

    Treaba asta cu Reader's Digest este o excrocherie - cel putin asa sunt hartiile pe tema asta care au circulat in Sibiu.
  • 0 (0 voturi)    
    Eu cred ca e cea mai mare facatura ! (Luni, 19 ianuarie 2009, 21:31)

    Ado [anonim]

    sunt asaltat de 3 ani de papetaria Reader’s Digest
    ba sa cumpar nu stiu ce porcarie de doi bani ,ba sunt declarat competitor de onoare ;am verificat castigatorii de Skode de ex. -nu exista nici unul in comuna sau orasul indicat ! cred ca este una din cele mai mari escrocherii din Romania -vreunul din familia babetei are vreo slujba la astia !am vrut sa ii reclam lin SUA dar cred ca fac manariile cu asentimentul firmei -mama !
    Multumesc ca in 3 ani am reusit sa transmit un mesaj despre acesti escroci:am platit abonamentul 2 ani si nu am primit nici un exemplar din revista !
  • 0 (0 voturi)    
    ciudat (Luni, 19 ianuarie 2009, 21:55)

    Cristina [anonim]

    Miroase a articol publicitar :) voi ce credeti?
  • 0 (0 voturi)    
    Nu incercati cu minciuni (Joi, 9 iulie 2009, 12:06)

    ovidiu [anonim]

    De ce daca a existat castigator mai continuati sa trimiteti plicuri?Andreea Marin chiar sa apucat de excrocherii ca D-na Posea? RUSINE. Foamea de bani va prositueaza !
  • 0 (0 voturi)    
    Buna ziua! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 17:08)

    anonim [anonim]

    Va rog sa nu ma mai deranjati!!As fi incantat daca nu imi veti mai trimite plicuri ''amagitoare''.
  • 0 (0 voturi)    
    excrocherie (Duminică, 4 iulie 2010, 16:36)

    crista [anonim]

    castigatoarea nu e mama lui sorin staicu membru pd-l brasov si secretar executiv???? intreb si io...asa