VIDEO Gabriela Firea cu caloriferul electric în birou UPDATE Primăria Capitalei nu este racordată la RADET

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Luni, 16 decembrie 2019, 16:36 Actualitate | Administratie Locala


Calorifer electric
Foto: Facebook
Primarul general, Gabriela Firea, a postat pe pagina de Facebook un filmuleț în care prezintă echipa cu care lucrează, iar în imaginile din biroul său apare un calorifer electric. Primarul a declarat de mai multe ori că a făcut investiții în rețeaua de termoficare, iar numărul avariilor a scăzut.


UPDATE Reprezentanții RADET au precizat, pentru MEDIAFAX, că Primăria Capitalei nu este racordată la rețeaua de termoficare a Regiei. Lucru cu atât mai grav în condițiile în care municipalitatea trebuie să fie prima care consumă ceea ce vinde, ca o garanție a calității, și să fie un exemplu pentru cetățenii care doresc să se debranșeze de la rețea.



”Se apropie finalul de an, un an foarte greu, cu probleme de sanatate si multe blocaje financiare si administrative. Dar, nu dezarmam si nu capitulam! M-am gandit ca ar fi bine sa va prezint cativa oameni din echipa mea, care muncesc de dimineata pana seara, pentru ca proiectele pentru Bucuresti sa aiba ritmul dorit, in ciuda dezinformatilor si a campaniilor negative. Pentru ca, nu-i asa, doar rezultatele conteaza”, a postat primarul Gabriela Firea pe pagina de Facebook.

În ceea ce privește sistemul centralizat de încălzire, de la starul sezonului rece, sute de imobile au rămas fără apă caldă și căldură.

Primarul Gabriela Firea a declarat că a făcut investiții în rețea și lucrurile se vor îmbunătăți.

”Am început un amplu proces de modernizare și înlocuire a conductelor cu vechime de peste 50 de ani, care ar fi trebuit schimbate încă de acum 20-30 de ani. În acest an au fost contractate lucrări de intervenție în primă urgență la rețea pentru 52 de șantiere în Capitală și au fost finalizate primele lucrări. O parte dintre intervenții continuă și pe timp de iarnă, altele fiind programate pentru primăvara anului viitor, pentru a nu opri livrarea agentului termic decât pe timp de avarie. Am încredere în profesionalismul și dedicarea tuturor angajaților Companiei, împreună am conceput planul pe baza căruia am reușit restartarea investițiilor și reducerea cu 81% a pierderilor financiare ale RADET, în ultimii trei ani. Fiind vorba despre un sistem de asemenea amploare, lucrările nu se pot realiza decât etapizat, pe parcursul mai multor ani în care constanța și consistența investițiilor sunt cuvintele cheie”, declara Gabriela Firea pe 30 noiembrie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















20324 vizualizari

  • +39 (39 voturi)    
    toata ziua se uita la televizor (Luni, 16 decembrie 2019, 16:45)

    un domn [utilizator]

    atat stie ! atat face ! ( detaliu poza dreapta )
    • +30 (32 voturi)    
      amintiri cu promter (Luni, 16 decembrie 2019, 16:57)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Cu a ajuns penala asta din latrina la Parimaria unri capitale.
      • +23 (25 voturi)    
        Cum a ajuns?!? Simplu! (Luni, 16 decembrie 2019, 18:15)

        Mrrr [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Prin vointa populara!
        Daca vointa populara majoritara a fost sa nu se mearga la vot, asta a iesit!
        Poate data urmatoare vor fi mai multi ai caror neuroni vor iesi din hibernare la timp!
        • 0 (0 voturi)    
          lipseste Marga din poza (Marţi, 17 decembrie 2019, 17:50)

          Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Mrrr

          ca sa fie setul complet
    • -4 (18 voturi)    
      hai ma... (Luni, 16 decembrie 2019, 17:11)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      tu nu te uiti la TV la servici =))
      • +19 (19 voturi)    
        Nu Lucrez la Stat (Luni, 16 decembrie 2019, 18:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Nici măcar Ăla Paralel !
      • +1 (1 vot)    
        Crezi ca toata lumea-i ca tine ?... (Marţi, 17 decembrie 2019, 15:45)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Bugetivora !! :))))
  • +25 (27 voturi)    
    ia uite slugile, gata sa se faca preș cand vine (Luni, 16 decembrie 2019, 16:56)

    qwerasdf [utilizator]

    țața de la Voluntari...
  • +27 (27 voturi)    
    Vreți căldură? (Luni, 16 decembrie 2019, 17:01)

    asavreau [utilizator]

    Simplu.Vă luați calorifer.Să nu mai spuneți că Firea vă ține în frig.
    • +21 (21 voturi)    
      ezistă o diferență :D (Luni, 16 decembrie 2019, 17:27)

      vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Doar că la Firea plătește primăria curentul. Cei de la blocuri vor scoate banul dacă tot au primit gigacaloria subvenționată. Există echilibru.
  • +16 (16 voturi)    
    ce om, ce femeie (Luni, 16 decembrie 2019, 17:39)

    Anonym [utilizator]

    Asta e d-aia de zicea Obama
    Sta si ea in frig da a dracu nu se da de la putere,
  • +18 (18 voturi)    
    profesionalism (Luni, 16 decembrie 2019, 17:52)

    hmc [utilizator]

    Fie si doar dupa aceasta poza ratata se vede nivelul de incompetenta la care s-a ajuns. Dar sunt sigura ca mahalagioaica stie de cati idioti s-a inconjurat. Asa ca si-a asumat si aceste mici "scapari". Le corecteaza ea aruncand laturi din gura in dreapta si-n stanga.
  • +15 (15 voturi)    
    He heeee (Luni, 16 decembrie 2019, 17:54)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Nu mai face pe desteapta, stai sa vezi ce inseamna caloriferul ala in priza la -15 grade !
    Sa vezi ce sarme iti iei, doamna primar, cand o pica si curentul din cauza suprasolicitarii retelei electrice...
  • +17 (17 voturi)    
    Progres medieval (Luni, 16 decembrie 2019, 17:58)

    Observatory [utilizator]

    pe vremea lui Ceashka era frig și calorifere electrice nu existau pentru amărâtul de rând, deci am progresat , calorifere electrice se găsesc !

    Bravo Națiune !
    Căutați conducători inteligenți nu analfabeți/ prosti , a la Docilă !��������
  • +12 (12 voturi)    
    firea (Luni, 16 decembrie 2019, 18:31)

    ------ [utilizator]

    Daca sunteti in faliment este normal sa folositi caloriferul De tinut minte padistilor!!!- ce va asteapta daca Firea ajunge sefa partidului.
  • +11 (11 voturi)    
    tupeu, tupeu , tupeu, (Luni, 16 decembrie 2019, 19:04)

    Stapanu [utilizator]

    retard mental & venin desigur... cui i se poate oare adresa cu acesta constructie semnatica de exceptie, ca & ea insasi: "am început un amplu proces de modernizare & înlocuire a conductelor cu vechime de > 50 de ani care ar fi trebuit schimbate încă de acum 20-30 de ani (?!?!) /// pai schimba-le de 2x (!)
  • +10 (10 voturi)    
    tupeu (Luni, 16 decembrie 2019, 19:17)

    vizirul [utilizator]

    tupeu fara limite si sfidare la adresa bucurestenilor.
  • +11 (11 voturi)    
    Bucurestenii care au votat asa ceva... (Luni, 16 decembrie 2019, 22:14)

    Luk [utilizator]

    ...merita exact ce-au primit.