Elena Udrea: Nu exclud din start o candidatura la Primaria Capitalei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:12 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: Agerpres
Elena Udrea si-a depus candidatura la sefia organizatiei de Bucuresti a PDL si spune ca "nu exclude din start o candidatura" la Primaria Capitalei. Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului a facut aceste declaratii marti, cand a marturisit si ca i-ar placea sa ii aiba colegi la conducerea PDL Bucuresti pe Teodor Baconschi, Monica Macovei si Cristian Preda, potrivit Mediafax.
  • Intrebata daca intentioneaza sa candideze la Primaria Capitalei, Elena Udrea a raspuns ca este devreme sa se gandeasca, insa la alegeri trebuie sa mearga "cel mai bun candidat": "Un presedinte de organizatie trebuie sa mearga cu cel mai bun candidat, este prea devreme sa ma gandesc personal la candidatura mea pentru ca oricine va vrea sa candideze trebuie sa-si masoare increderea bucurestenilor inainte de a intra in competitie".
  • "Nu exclud din start o candidatura de a mea. Este obligatia liderului de organizatie sa asigure cel mai bun candidat pe care il poate asigura, dupa cum nu exclud varianta ca aceasta candidatura sa nu fie neaparat din partid. Un alt obiectiv pe care-l am este redeschiderea dialogului cu societatea civila. Nicio varianta nu e exclusa, noi ne dorim sa venim cu cel mai bun candidat pentru Bucuresti", spune ministrul Dezvoltarii si Turismului.
Candidaturile pentru functiile de conducere din organizatia de Bucuresti a PDL pot fi depuse pana joi dupa-amiaza, iar alegerile sunt programate duminica. Pana in prezent, singurul candidat inscris pentru sefia organizatiei este secretarul executiv al PDL, Elena Udrea.

Elena Udrea este in prezent presedinte interimar la organizatia de Bucuresti a PDL, fiind numita in functie de Emil Boc, dupa ce Liviu Negoita a anuntat in iulie ca se retrage din motive medicale. Negoita a preluat interimatul la PDL Bucuresti dupa ce Vasile Blaga a demisionat in 2008, cand a pierdut primaria Capitalei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















713 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    alegeri cu 1 candidat?? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:16)

    suzana [anonim]

    si unde mai e alegerea??
    • -5 (5 voturi)    
      mottto (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:54)

      vichy [anonim] i-a raspuns lui suzana

      alegerea primara a fost efectuata in interiorul stafului pedeleu si apoi noi venim cu cel mai bun candidat; noi nu mimam democratia da si o aplicam; foarte multi tineri au fost promovati in acest fel democratic si sint mindra de asta k fac parte dintr-o echipa cistigatoare a pedele;
  • +6 (6 voturi)    
    optiuni (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:24)

    Bodo [anonim]

    dar la Presedintie? dar la Patriarhie? Poate Procuror General sau sefa penitenciarelor (sic!). Nimic nu trebuie exclus, Nutzi.
  • -1 (5 voturi)    
    probleme si probleme (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:44)

    Luk [utilizator]

    Daca i-a oprit udrea sa candideze, inteleg sa fim deranjati, dar daca nu?!

    Persoana care candideaza trebuie sa fie aleasa. Nicaieri in lume nu se pune conditia sa fie mai multi candidati.

    Definiti problema, altminteri n-ajungem la o solutie.
    • 0 (6 voturi)    
      pai, asa era si inainte de 89!! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:58)

      George [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Si, vad acum, nu era nicio problema. Doar nu se punea conditia sa fie mai multi candidati!!
      • 0 (6 voturi)    
        Ce vorbesti bre? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:27)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui George

        Daca ar candida tovarasul Antonescu la Presedintie si n-ar avea contracandidat, am trai in dictatura?

        Ia-n vezi ce tot spui acolo...
  • +2 (4 voturi)    
    vai mama voastra (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:27)

    ddd [anonim]

    incompetenta pura. opozitie pe masura.
  • +5 (5 voturi)    
    La aceasta Elena (Marţi, 16 noiembrie 2010, 19:12)

    Lucianmotzul [anonim]

    Umbla capul la primaria capitalei si apoi peste vreo 5 ani la presidentie ,treaba cu bataie lunga ,nu se mai satura de furat ,trebuie eliminati acesti incmpetenti si hoti ,pt ca tara sa mearga bine .Astia 20 de ani nu au facut nimic decit au furat si iar au furat .
    • 0 (0 voturi)    
      nu vrei sa candidezi d-ta? (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 15:36)

      moldovean [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      ce ti-au furat de-i numesti hoti?
      cndideaza si d-ta. cine te impoedieca?
  • -4 (6 voturi)    
    sa speram (Marţi, 16 noiembrie 2010, 19:52)

    George [anonim]

    Sa speram ca odata cu Elena Udrea vom scapa de toti Oprestii care s-au perindat prin Bucuresti pana acum.
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo draga Elena! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:36)

    salontanul [anonim]

    Bravo draga Elena! Am mai avut doi prosti, in fruntea tarii, care au fost primari la Bucuresti si al treilea la Cluj si apoi au ajuns unde sunt acuma. Cu ei iata-ne pe noi pe marginea prapastiei.
  • +1 (1 vot)    
    e chiar culmea (Marţi, 16 noiembrie 2010, 23:44)

    Mircea [anonim]

    chiar ii place sa viseze...INCOMPETENTA!
  • +1 (1 vot)    
    !!!!!!!!!!!! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 0:25)

    Du-te in porumb blondo [anonim]

    asa m-am plictisit de fata blondei asteia si de dezideratele ei politice si pecuniare incat vad rosu cand apare pe undeva
  • 0 (0 voturi)    
    Mai are vreme (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 17:42)

    Stepanida [utilizator]

    Mai e timp sa se razgandeasca!Infrangerea in fata lui Oprescu,va fi sfarsitul carierei politice a Elenei Udrea!Si Videanu &co,abia asteapta!
  • 0 (0 voturi)    
    nu e loc de pantofiori (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:53)

    eva [anonim]

    la primaria capitalei e treaba serioasa, nu e loc pentru pantofiori si rochite de fitze, Oprescu stie ce are de facut si se ocupa cu succes