Deputatul independent Catalin Chereches s-a inscris in PNL

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 19 mai 2010, 12:55 Actualitate | Politic

Deputatul Catalin Chereches a anuntat miercuri in plen ca isi depune adeziunea la Grupul PNL din Camera Deputatilor. "Anunt public aderarea mea la PNL si inscrirea mea in Grupul parlamentar PNL din Camera Deputatilor", a spus deputatul, potrivit Agerpres.

Catalin Chereches a fost deputat independent, dupa ce, pana in februarie 2010, a fost deputat PSD.

Chereches este o optiune valida pentru Partidul National Liberal in ceea ce priveste candidatura la Primaria municipiului Baia Mare, a afirmat marti Dan Mihalache, consilier al presedintelui PNL, Crin Antonescu.


Citeste mai multe despre   






















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

1793 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Normal (Miercuri, 19 mai 2010, 12:07)

    marinaru [utilizator]

    Sunt tot una deci nu conteaza. A plecat putin sa auda ce spun "tradatorii" si acum se duce in familie.
  • +3 (5 voturi)    
    pnl ≠ partid liberal (Miercuri, 19 mai 2010, 13:12)

    liberalu' de serviciu [anonim]

    si uite asa se confirma inca o data doctrina pnl.. catalin chereches are un cv care il recomanda ca membru pnl...

    * 2003-2006 - Vicepreşedinte - Tineretul Social Democrat - Baia Mare
    * 2003-2006 - Vicepreşedinte - Tineretul Social Democrat - Maramureş
    * 2005-prezent - Vicepreşedinte - Organizaţia municipală Baia Mare a PSD
    * 2005-prezent - Vicepreşedinte/Purtător de cuvânt - Organizaţia judeţeană a PSD Maramureş
  • +1 (3 voturi)    
    Deci a revenit la matca, in PSD ! (Miercuri, 19 mai 2010, 13:20)

    cornel [anonim]

    PNL = PSD. Tot acolo.
  • +2 (4 voturi)    
    AI CAM GRESIT DIRECTIA (Miercuri, 19 mai 2010, 13:26)

    Anti Comunist [anonim]

    Un militant comunist pt stergerea cotei unice in PNL? ma intreb ce sa caute acolo...........Cu teoria asta duuuuuuttteee invitindute la ILICI si micul GOPO cei care traiesc ca viermii pe spatele nostru a celor ce muncim ....(Nu lam vt pe BAse)
  • +4 (4 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 19 mai 2010, 13:53)

    Ronin [utilizator]

    ...tradatoru` a tradat tabara tradatorilor....Sau asta daca merge la PNL e un patriot??? Zi Crinut tata, asta ce e??? Presupun ca accidentu` digital iese din discutie....
  • +2 (2 voturi)    
    il discrediteaza (Miercuri, 19 mai 2010, 13:56)

    soc [anonim]

    Sunt baimarean. Acest Catalin Chereches a facut o campanie pentru parlamentare (atunci cand a fost ales deputat) foarte bine gandita. Sub sloganul "Pune suflet" a ajuns sa fie cunoscut in Baia Mare - mai in gluma, mai in serios - drept omul care pune suflet.
    Dupa ce a fost ales deputat, s-a remarcat printr-o activitate bogata, atat la nivel central (ca si numar de interpelari in Parlament) cat si la nivel local, unde - dupa alegeri - a continuat in aceeasi maniera de a se interesa si deplasa in diverse comunitati locale si de a face presiuni pentru rezolvarea problemelor oamenilor.
    A facut - cel putin pana acum - dovada unui alt mod de a face politica. Pur si simplu s-a implicat, atunci cand alti politicieni dormeau linistiti prin vilele lor.
    Asta e motivul pentru care populatia din Baia Mare a inceput sa-l priveasca cu alti ochi.... cu ochi mai buni. Lasa impresia ca ar fi acel politician la care visam de multa vreme. Motiv pentru care e foarte "ravnit" de partide pentru postura de candidat la primaria Baia Mare (vechiul primar s-a intors in puscarie).
    Dar acest.. traseism politic (PSD - independent -PNL) ii face mult rau imaginii. Nici faptul ca dupa scurt timp vrea sa renunte la deputatie pentru primarie nu ii face prea bine... Desi multi baiamareni il considera castigatorul surpiza la Primaria Baia Mare, eu personal incep sa am dubii serioase. Mie personal nu-mi place cand un om este ales pentru o functie si apoi acel om renunta si vrea altceva.
    Eu sigur o sa ma duc la vot, dar inca habar nu am cu cine o sa votez. Dar - comparativ cu ceilalti contracandidati, dintre care unii cu vizite dese pe la DNA in ultima vreme - acest Catalin Chereches este o optiune de luat in seama.
    Pana la urma... toata tara stiu ca primarul din Baia Mare a ajuns la puscarie. Acum ce facem? Mai votam unul cu dosar la DNA, pe urma, peste un jumatate de an ni-l baga si pe asta nou la puscarie! Si iar facem alegeri. Ajungem de rasul curcilor.
  • +2 (4 voturi)    
    al nostru e bun! (Miercuri, 19 mai 2010, 14:04)

    curios [anonim]

    Pai facea spume la gura Crin cu "tradatorii" si etc. Acuma ii primeste cu bratele deschise?
    Si de ce tace Crinut despre senatorul PNL masturbator in plenul Senatului "accident digital"?
  • +3 (3 voturi)    
    24 februarie 2010 (Miercuri, 19 mai 2010, 14:17)

    gabhry_el [anonim]

    "Eu nu sunt un om care sa baleiez dintr-o parte in alta. Eu sunt si voi ramane social-democrat si voi participa la orice constructie solida, serioasa de factura social-democrata”, a declarat Catalin Chereches.

    http://www.emaramures.ro/stiri/30024/ACTUALIZARE-DEMISIE-Deputatul-Catalin-Chereches-a-demisionat-din-PSD-si-va-fi-printre-initiatorii-unui-nou-partid-de-stanga-AUDIO-
  • +1 (3 voturi)    
    PSD=PNL. (Miercuri, 19 mai 2010, 14:18)

    mircea [anonim]

    Si reciproca este adevarata.Daca sa observat ca la Baia Mare sunt simpatii liberale majoritar,ce si-au zis baietii smecheri:ca sa iasa primar cine vrem noi,vopsim un psd-ist in pnl-ist,cu o carantina scurta la independenti.Acum ramane sa vedem daca locuitorii din Baia Mare sunt atat de prosti.
  • 0 (4 voturi)    
    si ce sa spun pedelistii sunt curati (Miercuri, 19 mai 2010, 14:52)

    herman [anonim]

    Domnilor comentatori de mai sus..daca Chereches isi anunta intrarea in PD-L il aplaudati presupun, nu ? Daca a hotarat sa intre la PNL...pentru ca are o alta viziune fata de comunistii din PSD si securistii din PDL...atunci nu e bine...Vad ca vai de mine daca din PSD se pleaca in PNL e o tradare doctrinara pentru comentariile voastre, dar faptul ca in PDL apraope 50% sunt fosti activisti de frunte din PCR si fosti lideri PSD...iar aproape 30% sunt fosti ofiteri ai Securitati sau informatori actuali ai SRI-ului...asta nu mai conteaza banuiesc, nu? Iar faptul ca UNPR-ul, format din cei mai corupti pesedisti , este aliatultrup si suflet al PD-L-ului nu mai conteaza, nu?
    Sincer..bravo lui Chereches ca poate fi cu o noua viziune in PNL..ca vorba aia PNL-ul in 175 de ani de existenta a dovedit ca este un partid liberal , cu bune si cu relele sale, in care se acceptau mai multe curente de opinie decat in PD-L...sau PSD...
    • +1 (3 voturi)    
      Ce ai? (Miercuri, 19 mai 2010, 15:56)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui herman

      Nimeni nu ia reprosat ca nu sa inscris la PDL.La urma urmei,e dreptul lui sa se duca unde vrea.Ciudata e maniera si calea:PSD-PNL-PSD.La ce drac ,cand PNL+PSD =PSD si chestia asta nu mai este pe ascuns.Baietii o fac pe fata si asa parca mai seamana a politicieni si nu a mafioti.Nu judeca cu jumatati de masura,ca nu ajungi nicaieri.In partide,cu mici diferente,toti sunt la fel.Primii la placinte,ultimii la raspunderi.Situatia din Romania se datoreaza iresponsabilitatii partidelor si promisiunilor facute de dragul a fi facute,ca nu promiteau din punga lor.PSD are buba cea mai mare cu Iliescu si incercarea acestuia de a mentine minciunile din dec.1989.
  • +1 (3 voturi)    
    PNL nu e un partid de dreapta!!! (Miercuri, 19 mai 2010, 15:13)

    maya [anonim]

    Nu prea conteaza aceasta schimbarea, deoarece a plecat de la PSD la PNL, iar in ultima perioada PNL ne-a demonstrat la toti ca nu ami are principii de dreapta!!!! Partidul de dreapta care mai exista in Romania este PDL-ul!!!
  • +2 (2 voturi)    
    migratie corecta sau incorecta (Miercuri, 19 mai 2010, 17:20)

    mike [anonim]

    Parca PNL s-a declarat impotriva migratiei parlamentarilor sau conteaza sensul migratiei spre PNL si totul este ok.
    Interesant ce va zice d-nul Ponta despre primirea in pnl a unui fost psd-ist sau de la inceput au fost intelese cele doua partide.
  • +2 (2 voturi)    
    Cat de dreapta este PNL? (Miercuri, 19 mai 2010, 18:31)

    toni [anonim]

    Deci daca dreapta este PNL atunci ce cauta seara de seara d-na Campeanu sa planga de grija pensionarilor? Ce cauta d-ul "actor" caci asa o sa-l numesc in viitor pe senatorul PNL-ist ca sa sustina salarii mari la bugetari si plange de grija reducerii numarului lor? Un om de dreapta vine de regula din partea dinamica a economiei, adica din privat. Ce-o fi asa de greu de inteles? Poate voi fi mai usor inteles asa: toata lumea joaca fotbal in echipe de cate 11 oameni. Asa am jucat si noi pana in 1990. Acum vrem sa jucam in 33 cu echipe de 11? Pai nu vom fi eligibili (adica vom fi exclusi) pentru orice competitie financiara internationala daca venim cu conditia de a juca cu 33 de jucatori (adica de 3 ori mai multi bugetari). Grecia a facut asta si acum sta cu mana intinsa. Tariceanu a dublat functionarimea si acum in face prosti pe actualii!!! Liberalii astia chiar nu vor sa priceapa ca se rupe pana si osia de la caruta daca o incarci prea mult! Sper ca marii "liberali", la acest nivel au inteles. Dar speranta este doar virtuala.
  • 0 (0 voturi)    
    deputatul KAKE (Duminică, 23 mai 2010, 0:04)

    alex [anonim]

    sunt baimarean si nu pot sta deoparte cand vad ca si pe acest forum sunt unii antamati(cel putin) sa-i aduca osanale domnisorului catalin chereches(rotar in ungureste) zis si kake prin baia mare. In afara de faptul ca stie sa cheltuiasca banii multi mosteniti de la doi parinti, bineinteles bugetari, sa frecventeze cluburile de fite din bucuresti aruncand cu banii eu si toti cunoscutii mei nu am mai observat altceva! Ba da, kake al nostru, pune suflet desi el nu are! A fost angajat al Romsilva dar nu frecventa niciodata locul de munca, de fapt nici nu avea birou in memoria taticului(a fost director acolo si a ras padurile din MM, pe bani grei bineinteles) iar cele cateva tunuri date, unul e cu celebrul deja PUZ Valco de pe str. Avram Iancu de unde a castigat vreo 2-3 milioane euro este in atentia DNA Cluj,intr-un dosar de urmarire penala care cam stagneaza, intamplator bineinteles! Am vazut ca pe B1, au inceput sa verifice declaratia lui de avere cat si a mamei lui,Viorica Chereches(director la un spital de boli psihice si dermato-venerice din Baia Mare) cea care l-a ,,imprumutat pe domnisor cu suma de 1,5 milioane euro asa din prima. Acest Catalin Chereches este un om ce trebuie sa fie cunoscut fara poleieli si fard(dimineata nu pleaca din fata oglinzii fara a se farda) de catre oameni ca sa poata decide in consecinta. Sper ca acest comentariu sa-mi fie afisat deoarece tot ce am scris poate fi dovedit. Si am fost bland!