Olguta Vasilescu: Antonie Solomon a fost arestat dupa ce a scos de pe piata din Craiova firma de constructii a Elenei Udrea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 4 martie 2010, 12:34 Actualitate | Politic

Acuzatii grave lansate, miercuri seara, de senatorul social-democrat Lia Olguta Vasilescu la adresa ministrului Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea. Senatorul PSD sustine ca  Antonie Solomon ar fi fost retinut de procurorii DNA dupa ce ar fi scos de pe piata din Craiova firma de constructii a Elenei Udrea. Lia Olguta Vasilescu mai sustine ca existau inca de acum doua saptamani zvonuri ca Antonie Solomon va fi adus la DNA.
  • "De doua saptamani circula un zvon in Craiova ca Antonie Solomon va da cu subsemnatul la DNA, nu se stia ca va fi arestat cu catuse, pentru ca de cateva saptamani au fost scoase de pe piata firmele doamnei Udrea care lucrau in Craiova", a declarat Lia Olguta Vasilescu, la Realitatea Tv.
In replica, Elena Udrea sustine ca nu are nicio legatura cu vreo firma de constructii si a anuntat ca o va da in judecata pe Lia Olguta Vasilescu: "Nu am niciun fel de activitati in domeniul contructiilor. Este imposibil sa se foloseasca astfel de supozitii".

"Nu am nicio legatura cu firme de constructii, nici direct, nici indirect si nici prin interpusi. Va rog ca daca cineva va spune ca o companie apartine Elenei Udrea sa semnalati DNA", a afirmat, joi, ministrul Dezvoltarii, la seminarul Mediafax Talks about Construction Time Again.

Ea a mentionat si ca au existat cazuri in care s-a speculat ca anumite companii de constructii au fost impiedicate sa participe la licitatie, in favoarea unor firme care i-ar apartine.


Citeste mai multe despre   






















4947 vizualizari

  • +6 (18 voturi)    
    Medicamente (Joi, 4 martie 2010, 12:43)

    Ion [anonim]

    Se vede ca a stat aproape de Tribun la PRM.Mai bine si-ar creste copilul, ca ce scoate pe gura e de tot rasul.
    • 0 (10 voturi)    
      La putere.... (Joi, 4 martie 2010, 13:56)

      Cri [anonim] i-a raspuns lui Ion

      Asa a inceput si comunismul si nazismul - cu arestarea sau uciderea celor care nu le fac pe plac.
      • +1 (5 voturi)    
        Da... (Joi, 4 martie 2010, 19:16)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Cri

        Asa au fost si greierii puturosi ca tine trimisi la munca pentru ca le era mai usor sa cerseasca decat sa munceasca ca sa aiba ce manca iarna... Esti de toata jena. Ai o logica demna de un comunist cu carnet si faci pe "democratul". Imi vine sa vars cand va aud vorbind despre comunism si nazism dar, in fapt, nestiind si neintelegand absolut nimic din ceea ce au reprezentat aceste doua ideologii criminale. Esti confuz mai greieras. Tare confuz.

        P.S. Prezenta ta pe forumurile hotnews e una extrem de pitoreasca, mai ales prin ineptiile pe care le postezi constant.
  • +4 (4 voturi)    
    Ziceri (Joi, 4 martie 2010, 12:44)

    englezu [anonim]

    Da Razvan Dumitrescu ce zice?
  • +11 (15 voturi)    
    Mocirla politicii mioritice! (Joi, 4 martie 2010, 12:49)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    La noi e deja la moda sa faci afirmatiii fara nici un fel de dovada doar pe baza argumentelor de genul: stie tot orasul, s-a scris in ziare despre, avem sursele noastre pe care nu le putem dezvalui etc.

    Chestia asta e deosebit de daunatoare si scarboasa iar cand o face o femeie parca e si mai oribila...
    • -1 (5 voturi)    
      Nu la moda, e generalizat (Joi, 4 martie 2010, 12:55)

      Pepi [utilizator] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

      Un articol interesant pe aceasta tema este pe VoxPublica: "Tara lui ”oricine stie” si ”bine ca esti tu destept”", scris de Mihai Gotiu: http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/tara-lui-”oricine-stie”-si-”bine-ca-esti-tu-destept”-31149.html
    • +7 (11 voturi)    
      ... (Joi, 4 martie 2010, 13:01)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

      Olgutei ar trebui cineva sa-i inchida gura, fiindca de cand apare cu regularitate pe sticla numai fitile baga din categoria zvonuri si "pe surse". Va spun si eu ca, pe surse, am auzit ca e implicata in trafic de carne vie si in traficul de heroina de pe ruta Turcia - Olanda!
      • +6 (8 voturi)    
        Olguta e tare in gura (Joi, 4 martie 2010, 13:07)

        PCR [anonim] i-a raspuns lui Aph

        si nu o poate oprii nimeni .Nici partidul pentru acolo e tare apreciata ptr insusirea asta a ei
  • +5 (7 voturi)    
    Asa-i trebe (Joi, 4 martie 2010, 12:52)

    Florin [anonim]

    Sa se invete si el minte. Crede ca Elena Udrea e Mircea Dinescu. In puscarie sa putrezeasca.
  • +6 (16 voturi)    
    Cind cratita crede ca poate gindi si vorbi (Joi, 4 martie 2010, 12:54)

    Vera [anonim]

    Olguta Vasilescu, una din mahalagioaicele din politica dimboviteana care isi pun poalele in cap pe la TV, pe unde apuca. O alta ar fi Norica Nicolai , Aura Vasile, a carui loc ar fi la autobaza de unde a venit, Lavinia Sandru ( care fie vorba intre noi nu cred ca este prea sanatoasa la cap dupa ce debiteaza si dupa mimica ) si se pregateste pitipoanca ririita a lui Olteanu, Alina Gorghiu. Se cred destepte si gata sa le traga peste bot la toti, sa arate ce femei ale sec XXI sunt ele. Niste obraznice oportuniste, carora li s-a suit banul lsi puterea la cap si a caror aparitii irita populatia si ne face sa ne intreban ce este in neregula cu noi de votam asemenea specimene.
    • 0 (6 voturi)    
      Constat ca.... (Joi, 4 martie 2010, 13:49)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Vera

      ...numai la 'ailalti sunt "fete rele". Despre Ridzi nimic? Despre Udrea nimic? Despre EBa? Despre miss-miss Roberta?
      • -1 (5 voturi)    
        Uituca Vera! (Joi, 4 martie 2010, 14:25)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui Gigi

        Da` chiar, alea de la PDL de ce nu le trimiti la cratita? Ca si ele se cred destepte si vor sa arate ce femei ale sec.XXI sunt ele! Ca si lor li s-a suit puterea si banul la , si ele irita si si pe ele le-a votat cineva, tot ca niste specimene, cum spui tu.

        Vera, esti portocalie toata, toata!
        • 0 (4 voturi)    
          ca sa intelegi si tu despre ce este vorba (Joi, 4 martie 2010, 16:36)

          Vera [anonim] i-a raspuns lui gogu

          Vezi ca am raspuns mai sus. Astea la care te referi din PDL, poate nu sunt mai breze ca prezenta politica, dar barem nu sunt mahalagioaice si nu-si pun poalele in cap ca Vasileasca, Aura Vasile si femeia militian Nicolai.
      • +1 (3 voturi)    
        Da' de ce omite tatele de la PNL? (Joi, 4 martie 2010, 14:57)

        Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui Gigi

        Va este rusine cu Adina Valean (Cabinetul 2), Norica Nicolai+nepoata, Tusa si celelalte?
      • 0 (2 voturi)    
        Pai astea (Joi, 4 martie 2010, 16:29)

        Vera [anonim] i-a raspuns lui Gigi

        pe care le-ai mentionat, nu se mahalagesc si nu se dau in stamba, despre asta este discutia, ca gurista Vasilescu, carei ai senzatia sa-i tragi numai peste bot.
  • +2 (10 voturi)    
    Olguta cea tare in gura (Joi, 4 martie 2010, 12:56)

    Un telespectator [anonim]

    o sa plateasca pana la urma pentru faptul ca vorbeste gura fara ea.Mai este acolo si Razvan Dumitrecu care face supozitii de genul : Interb si eu !? si alte gandiri adanci. Irealitatea tv este o cloaca puturoasa? Interb si eu!? Si mai este acolo fata aia cu ursul.Plimba ursul ?Interb si eu!?
    Sau" telespecatorii ar vrea sa stie" .Nu explica stintific cum are legaturi de moment cu telespectatorii care ar vrea sa stie si cati sant ei 1 sau 2 ? Cati sant cei care nu ar vrea sa stie ?Pai e democratic sau nu?Daca telespectatorii ar vrea sa stie cati bani are Vantu si cate firme, face o investigatie jurnalistica cineva de acolo?Nu ,ca mananca din mana lui.Vad ca catavencu s-a saturat.
  • +7 (11 voturi)    
    nutzi... (Joi, 4 martie 2010, 13:00)

    Georgel [anonim]

    Alungată din capitală de primarul Sorin Oprescu, SC Delta ACM 93 SRL a început în forţă anul 2009 şi s-a orientat către administraţiile locale. La Craiova prăduieşte zeci de milioane de euro din bugetul local, prin două contracte pe sume fabuloase, dintre care unul este de-a dreptul neavenit într-un an de criză: reamenajarea Parcului Lunca Jiului (peste 12 milioane de euro) şi contractul-cadru pe patru ani privind asfaltarea străzilor din Bănie (peste 1.400 de miliarde de lei vechi). În 2008, Delta s-a clasat a patra într-un top realizat de Agenţia pentru Serviciile Societăţii Informaţionale (ASSI), la nivel naţional, în ceea ce priveşte firmele cu contracte pe bani publici.
    • 0 (6 voturi)    
      Pai nu ne-a ... (Joi, 4 martie 2010, 13:51)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Georgel

      ... zis tanti Nutzi, in timp ce croseta si dupa ce daduse cu mopu', ca ea si cu Berceanu sunt cei mai mari "constructori" din Guvern. Unii au crezut ca e vorba despre ANL / autostrazi...sanchi! :))
  • +1 (11 voturi)    
    Parlamentari PSD. (Joi, 4 martie 2010, 13:00)

    miircea [anonim]

    Si se mai mira unii ca pleaca oameni din PSD.Pai cum sa stai in PSD si sa fii coleg(a) cu Olguta Vasilescu.Nu stiu datorita caror merite a ajuns parlamentar PSD,dar este dusa rau cu capul.E posibil ca in PSD sa ramana numai parlamentari gen Olguta Vasilescu.Sexi Braileanca parca are mai mult bun simt decat Olguta Vasilescu.
  • +3 (11 voturi)    
    Am vazut-o pe tipa asta venita de la PRM (Joi, 4 martie 2010, 13:00)

    CamPari [anonim]

    ... si mi s-a parut freaky.
    in primul rand ca vorbeste fara incetare, doar cu un ranjet sters pe fata si repeta mereu: "vad ca n-ati inteles nimic". Ceva de genul, sunteti niste prosti.
    Nu are o logica in ceea ce spune si nici o coerenta, dar are in schimb are perseverenta unei placi de pickup stricate.

    Dar ce mi s-a parut mai grav e ca arunca in toti cu... acuzatii, probate, neprobate, auzite prin tramvai sau pe la ciutacu la antena3. Dupa ce am aflat ca vine din prm m-am mai linistit; a venit de la un maestru al acestei meseri. Ingrijorator e ca, se pare, vrea sa-si depaseasca profesorul.
    • 0 (4 voturi)    
      Si mie imi face aceeasi impresie. (Joi, 4 martie 2010, 14:55)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui CamPari

      Are scoala kgb-istuli Vadim. Mai ramane sa mai faca si spume la gura ca nebunul ala, client al Spitalului 9.
  • +5 (9 voturi)    
    Tanti Olguta ,o intrebare (Joi, 4 martie 2010, 13:01)

    Litoral [anonim]

    de Radu Mazare se aude ceva ?
  • +2 (10 voturi)    
    Iar delireaza.... (Joi, 4 martie 2010, 13:14)

    Rescatorul [anonim]

    PRM-ista asta.
  • +3 (7 voturi)    
    or s'apara si (Joi, 4 martie 2010, 13:22)

    v.zvonea@zvonalitatea.ro [anonim]

    lavinia si gushe care o sa confirme.
    ba, se pare, solomon l'ar fi lovit cu pumnu'n plex si'n figura pe dinescul. d'aia se clatina dinescul pe scena, nu din cauza zaibarului. cat de elena udrea, vindea haine mana a doua in piatza din craiova si'a dat'o solomon afara.
    intre timp la craiova, primaria se pregateste sa'l propuna cetatzean de onoare la urbei, iar interlopii brunetzi au organizat demonstratzii de simpatie.

    si pan'la urma, e clar ca e mana lui basescu. d''aia a plecat din tzara, sa se creada ca nu e implicat.

    daca nu cumva o fi fost si prin iran, nu numai in avganiztan, sa aranjeze cu lunetele alea...

    noroc ca avem surse. asa aflam tot, si dam pe post.
  • +2 (6 voturi)    
    Vasilescu (Joi, 4 martie 2010, 13:52)

    g [anonim]

    Si daca are dreptate mai PDL mic?
    • -1 (5 voturi)    
      Nu auzi ca ... (Joi, 4 martie 2010, 14:23)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui g

      ... nu are nici o legatura cu Delta ACM 93 SRL. La fel cum nu a avut nici o legatura cu parcarile Dalli, cu contractul de reprezentare juridica de la RAPPS, cu licitatiile trucate de la MT din 2009, cu creditul "reesalonat" la BRD etc. ...dna Ministru doar taie panglici si se da cu bicicleta / poneiul.
  • +1 (3 voturi)    
    are in sange PRM-ul (Joi, 4 martie 2010, 14:55)

    true [anonim]

    are ea informatii de la niste ofiteri de securitate..carora nu le poate spune numele:):):):):)
  • -1 (3 voturi)    
    Vasileasca, o mincinoasa ! (Joi, 4 martie 2010, 18:04)

    cornel [anonim]

    Fara alte comentarii !
  • 0 (2 voturi)    
    Madama cu tribunul nebun la gat (Joi, 4 martie 2010, 19:06)

    Cristi [anonim]

    Pai individa asta daca a crescut pe langa Vadim nici n-avea cum sa gandeasca si sa vorbeasca altfel decat mentorul ei... Pe de alta parte mi-aduc aminte cum cucoana infiera cu manie proletara traseismul politic recent (culmea!), avnd in vedere ca ea insasi e o traseista... Pe ce culmi de ipocrizie si fatarnicie pot duce politicienii mesajul... O nerusinata. Oricum, chiar nu inteleg de ce zvonurile sunt colportate de tot felul de oameni si televiziuni si prezentate ca fiind realitati de necontestat. Individa e insa inteligenta pentru ca declaratiile ei suna cam asa: "De doua saptamani circula un zvon in Craiova ca Antonie Solomon va da cu subsemnatul la DNA, nu se stia ca va fi arestat cu catuse, pentru ca de cateva saptamani au fost scoase de pe piata firmele doamnei Udrea care lucrau in Craiova"... Asadar "circula un zvon..." Chiar si-asa eu, in locul lui Udrea, as da-o in judecata pe aceasta matracuca galagioasa. Sa se invete domne odata lumea sa nu mai spuna tot felul de minciuni pe la televiziuni si in presa. Pana nu va fi cineva condamnat pentru calomnie, astfel de mizerii vor continua sa circule in voiosie in toata media.

    P.S. Pentru orice afirmatie care contine o acuzatie trebuie prezentate dovezi. Altfel cu totii am putea fi, intr-o buna zi, acuzati de niste nemernici ca am fi homosexuali, hoti, prostituate, betivi, violatori, spagari, etc... Si asta nu e deloc in regula.
  • +3 (5 voturi)    
    Bai invidiosilor (Joi, 4 martie 2010, 19:50)

    homer [anonim]

    Bai invidiosilor din pd-l ! Ati gasit motiv sa va luati de o doamna ca Olguta? Si daca are dreptate ne pupati undeva pe toti ? Nu va e rusine sa vorbiti ? Nu vedeti ce se fura in tara asta ? Sunteti orbi sau chiori ?
  • +1 (1 vot)    
    Doamnele (Joi, 4 martie 2010, 21:18)

    Voiosel [anonim]

    Solomon: are bani, are valuta si pe Udrea vrea s-o ia in echipa lui! De ce sa stea la racoare?
  • -1 (1 vot)    
    olguta vagilescu (Sâmbătă, 6 martie 2010, 0:11)

    hjfjhfgjhgj [anonim]

    nu contest faptul k olguta vasilescu a facut niste acuzatii f grave.dar cei ce sustin PDL-ul si o injura k are gura mare.ar trebui sa fie fericiti k nu au oameni k ea in partid.ei in schimb au femei care tricoteaza care dau cu mopul! si care rad in fata intregii tari.adevarul e cu p frigul asta o jacheta lucrata cu dragoste face tot dichisul:)))
  • -1 (1 vot)    
    aaaa (Vineri, 19 martie 2010, 9:10)

    udrea [anonim]

    Toti o injurati pe Vasilescu si pe Solomon, dar la Javra de Udrea si Berceanu ca le bagam bani in buzunar prin firmele care traiesc pe langa primarii nu va ganditi. Solomon a incercat o chestie tare... Sa dea de lucru firmelor din Craiova ca o parte din acei bani sa se intoarca tot in Craiova prin taxe si inpozite lucru care a nemultumit pe Berceanu si pe Udrea ca nu mai aveau ei de castigat. In felul acesta nu mai erau asa multi someri in craiova si primaria avea de castigat impozitele care practic veneau inapoi.
    Dar avem politicieni care trebuie sa castige numai ei sa se ingrase ca porcii.