Surse: Deputatii Ioan Timis si Mihai Banu parasesc PNL

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Marţi, 2 martie 2010, 19:18 Actualitate | Politic

Deputatii liberali Ioan Timis (Hunedoara) si Mihai Banu (Bacau) parasesc Partidul National Liberal, au declarat pentru HotNews.ro surse parlamentare. Potrivit informatiilor, cei doi ar putea fi in discutii atat cu grupul independentilor, cat si cu PD-L.

In ultimele saptamani, mai multi politicieni liberali au parasit formatiunea condusa de Crin Antonescu.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

3357 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Fara cuvinte (Marţi, 2 martie 2010, 19:35)

    observator [anonim]

    Personal cred ca atat pentru deputatii in cauza cat si pentru PDL, ar fi de dorit sa nu procedeze la afilierea la partidul de guvernamant. Pozitia de independenti ar fi mai eleganta pentru ambele parti.
  • +2 (8 voturi)    
    astia (Marţi, 2 martie 2010, 19:52)

    XC2 [anonim]

    au mai fost si la psd. sa plece linistiti.
  • +8 (16 voturi)    
    Sau saturat de INEPTII. (Marţi, 2 martie 2010, 20:15)

    Dan B.Charles [anonim]

    Comisarul Sovietic,tovarasul Orban si ineptiile debitate de tovarasul antonescu, amandoi intrati in Parlament pe pozitia de impostori,adica in colegiile respective au pierdut alegerile si au intrat prin metoda mafiotica "reprezen-ce?" si listele cu locurile cumparate,servilizmul si abdicarea totala in fata PSD a facut ca foarte multi .adevarati liberali sa paraseasca cu un dezcust total / PNL, Sunt ei liberali cum sun eu popa.
    Imi asum responsabilitatea comentariului meu.,
    Dan B.Charles
    • -2 (14 voturi)    
      Limba noastra-i o comoara... (Marţi, 2 martie 2010, 20:59)

      Gheorghe F. Ciobanu [anonim] i-a raspuns lui Dan B.Charles

      Domnule Dan B. Charles,
      Nu credeti ca folositi un nume cam pompos pentru comentariu dumneavoastra? Rar mi-a fost dat sa vad un astfel de comentariu pe acest site in care Limba Romana este pur si simplu desfintata. Sincer nu inteleg cum a putut sa ia un acest comentariu un plus.
      Imi cer scuze pentru comentariu meu care nu are nici o legatura cu acest articol.
      • -2 (12 voturi)    
        aha (Marţi, 2 martie 2010, 21:09)

        Alt oier [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe F. Ciobanu

        Interesant, unii primesc minus pentru ca arata ca unii isi bat joc rau de tot de limba romana iar o postare data de un analfabet are pentru moment 0.
        Oare acesta publicul tinta pentru hotnews?
        • +5 (5 voturi)    
          Cand ciobanii se dau poetii (Marţi, 2 martie 2010, 23:18)

          ionel [anonim] i-a raspuns lui Alt oier

          Gheorghe F. Cioban: "Sincer nu inteleg cum a putut sa ia un acest comentariu un plus."
          Alt oier: "Oare acesta publicul tinta pentru hotnews"
          • +1 (3 voturi)    
            Refuz sa cred (Miercuri, 3 martie 2010, 9:36)

            VictorS [utilizator] i-a raspuns lui ionel

            Am incetat o vreme sa mai citesc hotnews vazand tot comentariile de genul asta. Eu refuz sa cred ca romanii care citesc aceasta revista online (banuiesc ca in mare parte cat de cat scoliti, cititi...) sunt atat de intoleranti si violenti in gandire.

            Se prea poate insa asa sa fie, varianta celor platiti sa scrie aici imi pare cam SF tinand seama ca majoritatea politicienilor evita sa isi plateasca colaboratorii. Doar daca nu cumva sunt functionari publici care faca asta in schimbul posturilor. cred ca un ochi pe IPuri ar lamuri situatia :D
    • -2 (4 voturi)    
      Adica 20% din populatia care nu voteaza FSN (Miercuri, 3 martie 2010, 9:31)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Dan B.Charles

      trebuie sa nu fie reprezentata in parlament?

      Nu zic ca reprezentantii PNL sunt sfintii de urmat pana la capatul vietii ... ar fi fost corect insa un parlament cu 60 la suta PDL si 40 PSD adica 100% FSN?

      Daca da imi pare rau ca nu e asa, macar era argumentul final pentru multi de a pleca la niste vecini europeni mai calmi la cap.
  • +4 (10 voturi)    
    Timis in afara ca e securist,n-are nici caracter (Marţi, 2 martie 2010, 20:17)

    Eneas [anonim]

    ca e un revolutionar de profesie care a lucrat in comunism numai la BTT si ONT ce putea sa fie ?
    PSDist a fost
    PNList a fost
    acum vrea si PDL
    marile spirite circula ....
    • +15 (19 voturi)    
      bai cum aflati voi tama acum (Marţi, 2 martie 2010, 20:57)

      laur [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      cum naiba cat a fost in pnl a fost bun . uite asa dupa ce pleaca aflati si voi ca pnl e partid de fosti securisti . si mama cati mai sant in pnl : ghise , nicolai ,calimente , mesteru' dinu paturica patronu' spiritual si sponsorul marelui partid de dreapta s.a.m.d. habar n-am ce hram poarta timis asta da de ce n-ai latrat de el cata vreme a fost in pnl ? sa faci tu cu manuta ta o lista de indezirabili ptr un partid istoric si de dreapta . sa spui : ala , ala si cu ala n-au ce cauta in asa partid curat . nu dupa ce pleaca sa scuipi in urma lui . ce zici nu asa ar fi normal ?a contat doar numarul de parlamentari pnl si nu caliatea lor . asa se face politica bunului simt ?
      • +9 (9 voturi)    
        . (Marţi, 2 martie 2010, 22:08)

        radukku [utilizator] i-a raspuns lui laur

        apropo de ghise, nu prea l-am mai vazut la tv dupa alegeri, cel putin nu a mai aparut pe sticla atat de des ca inainte. Cred ca i-au pus calus in gura. Sau a gasit ceva de ros?
        • +10 (10 voturi)    
          O explicatie posibila... (Marţi, 2 martie 2010, 23:11)

          Cristi [anonim] i-a raspuns lui radukku

          Ghise, avand in vedere calitatea lui de turnator, ar fi putut emigra in Cuba ori Coreea de Nord. Acolo, atat cv-ul lui cat si expertiza in munca de obtinere de informatii, experienta in domeniu, il pot ajuta sa se implineasca profesional. Caderea regimului Ceausescu a venit mult prea repede si individul a fost prins total nepregatit pentru o lume fara turnatori.
    • +6 (8 voturi)    
      Mda... (Marţi, 2 martie 2010, 23:06)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Dar a fost bun venit si curatel cand a venit si atata vreme cat a stat in PNL. Ce memorie selectiva aveti baieti! Nu va e putin jena de amneziile care va lovesc atunci cand PNL are probleme de imagine din pricina personajelor care colcaie in acest partid???? Mai am o nedumerire... Ghise asta, turnatorul dovedit, e excelent pentru PNL atata vreme cat sta in acest partid. Daca, la un moment dat, individul se hotaraste sa plece, sunt absolut convins ca fanii galbejiti ai penele il vor desfiinta pe fostul turnator. Penele este o rusine din toate punctele de vedere.
    • 0 (0 voturi)    
      Daca e asa (Miercuri, 3 martie 2010, 9:37)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      rusine tuturor celor ce i-au gazduit in partid: PSD, PDL, PNL ...
    • +1 (1 vot)    
      calitatea parlamentarilor PNL. (Miercuri, 3 martie 2010, 15:11)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Si mai sunt parlamentari PNL cu un c/v asemanator?Continua.Sau numai cand pleaca,devin ticalosi?Mie-mi par mai ticalosi Antonescu,Orban,N.Nicolai,Vosganian,Nicolaescu.si toti acei subordonati lui Patriciu.
  • +6 (10 voturi)    
    Dar daca Crin Antonescu ar pleca din PNL... (Marţi, 2 martie 2010, 20:45)

    cornel [anonim]

    ....unde ar trbui sa se duca ? La PC Felix ar spune 90% dintre cetateni. Asa sa fie ? Probabil ca da. L-ar primi si la Click pentru copii, pe post de Scufita Rosie (Iliescu)
  • -2 (6 voturi)    
    plecari, plecaciuni (Marţi, 2 martie 2010, 21:50)

    Zambrota [anonim]

    Mi-a placut titlul comentariului: limba noastra-i o comoara. Pai tocami asta zic si cei care parasesc pds si pnl. Si pe asta se bazeaza politica celor de la pdl.
  • -1 (3 voturi)    
    deci nu publicati raspunsul meu pt laur? (Marţi, 2 martie 2010, 22:40)

    Eneas [anonim]

    salutare umbra sacra , bye bye, Hot News-adica unul poate sa jigneasca altul nu poate raspunde, politica editoriala la greu, suntei bucatica rupta din Realitatea TV!
  • +3 (3 voturi)    
    un traseist ordinar (Marţi, 2 martie 2010, 22:56)

    mircea [anonim]

    Ioan Timis - Colegiul 3 Hunedoara
    FSN, PD, PSD, PNL
    Intre 1990-1992 este deputat in Hunedoara pe listele FSN-ului, in legislatura 1992-1996 a candidat pe listele PD, ocupind si funcţia de presedinte la nivel judeţean al acestei formaţiuni politice. Anul 2004 il prinde deputat pe listele Uniunii naţionale PSD-PUR, unde sta pină in 2006 cind trece la PNL.
  • +3 (3 voturi)    
    Ca romanu' nu-i niciunu' !! (Miercuri, 3 martie 2010, 0:25)

    horinca [anonim]

    Doua fire, doua paie
    Ia ciuleandra la bataie
    Si-nc-o data, mai baieti,
    Hooop s-asa s-asa......!
  • +2 (2 voturi)    
    Foame mare (Miercuri, 3 martie 2010, 2:12)

    Alec77 [utilizator]

    ... cum ziceam si in titlu ... foame mare, agitatie pe masura.
  • -2 (2 voturi)    
    Domnule Banu, pareati altfel (Miercuri, 3 martie 2010, 4:18)

    miratul [anonim]

    Imi creaseti impresia unui om vertical. Din ce s-a postat aici vad ca, pana acum, optiunea politica n-a contat prea mult pentru dumneavoastra. Nu vreau sa va influentez (daca as vrea sa o fac v-as spune sa ramaneti la partidul la care sunteti). Este optiunea dumneavoastra, dar vad ca oamenii nu uita. PDL este un partid mare. Sunteti insa suficient de intelept ca sa nu vedeti ca totul este relativ. Cel putin asa sper.
  • 0 (0 voturi)    
    n-au decat (Miercuri, 3 martie 2010, 13:11)

    k [anonim]

    N-au decat sa plece. Abia se mai curata partidul de lepre. Aviz lui Crin sa aiba grija cine vor fi viitorii candidati ai partidului. Astia cred ca nici cu demisii in alb nu-i poti face sa nu se duca la putere. Traseisti si afaceristi. Ca tot grupul generalui de chiloti si sosete.
  • +1 (1 vot)    
    Da (Miercuri, 3 martie 2010, 13:49)

    miki [anonim]

    Greu in opozitie atata vreme,nu dragi PNL-isti?Problema mare este ca o sa mai stati acolo mult si bine cata vreme i-i aveti sefi pe dascalu-repetent lipovean si pe trubadurul albinos.