Sondaj BCS: Traian Basescu - 30,5%, Crin Antonescu - 20,1%, Mircea Geoana - 19,2%

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 1 septembrie 2009, 14:29 Actualitate | Politic

 documente
(01 Sep 2009) PDF, 425KB
Traian Basescu ocupa in continuare primul loc in preferintele electoratului, el fiind creditat cu 30,5% din intentiile de vot ale romanilor, releva un sondaj al Biroului de Cercetari Sociale. Actualul sef al statului este urmat in sondaj de Crin Antonescu - 20,1%, Mircea Geoana - 19,2% si Sorin Oprescu - 8,2%.

In continuare, acestia sunt urmati de Corneliu Vadim Tudor, creditat cu 7,5% din intentiile de vot, Radu Duda - 5,5%, George Becali - 4,2%, Kelemen Hunor - 4,2% si Nati Meir - 0,2%, in timp ce 0,4% ar vota un alt candidat.
  •  22,5% dintre respondenti sunt nehotarati sau vor absenta la vot.
  • La intrebarea "cata incredere aveti in urmatorii candidati la Presedintie?", cei mai multi l-au indicat pe Traian Basescu - 30,5%.
Pozitiile urmatoare sunt ocupate de Sorin Oprescu, care este girat cu multa sau foarte multa incredere de 29,7% dintre respondenti, Crin Antonescu - 24,4%, Mircea Geoana - 21,8%, Corneliu Vadim Tudor - 17,7%, Gigi Becali - 17,5%, Radu Duda - 11,3%, Kelemen Hunor - 5,7% si Nati Meir - 1%.

  • BCS a realizat si un clasament al celor mai antipatici candidati, in care conduce tot Traian Basescu, cu 16,5%, urmat de Corneliu Vadim Tudor, cu 14,1% si Nati Meir, cu 13,3%.
  • Peste jumatate dintre romani (52,9%) considera ca institutiile statului sunt conduse mai prost decat anul trecut.
Sondajul BCS a fost realizat in perioada 20-27 august, pe un esantion de 1.096 persoane cu drept de vot si are o marja de eroare de +/-3%. Sondajul a fost comandat de compania americana Marsh Copsey&Associates, despre care presa sustine ca este apropiata de PNL si Crin Antonescu.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

6172 vizualizari

  • +6 (16 voturi)    
    intoxicari (Marţi, 1 septembrie 2009, 14:50)

    ramp [anonim]

    mai crede cineva sondajele astea?!
    • +11 (19 voturi)    
      Pur si simplu ridicol (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:59)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui ramp

      Sa zicem ca as putea sa cred ca base a scazut 5%....dar Crin 20%? Hai sa fim seriosi. Noroc de marja aia de eroare...dar tot e prea mica.
      Crin daca continua sa-si faca campanie ca si pana acum...mai mult de 15% nu pupa. E mult si 15%...
      Tot intre un comunist-securist si o marioneta controlata de comunisti-securisti va trebui sa aleg in final.
    • -1 (11 voturi)    
      Omul asta chiar face un ALTFEL de politica! (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:46)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui ramp

      Mai, eu cred sincer ca,,,, Crin este lucrat marsav de marlanii astia. Dupa ce ca i-a platit cum a putut si el mai bine, nenorocitii i-au scazut procentajul de la 85% la 20%???
      E posibil!
      Doar le spusese exact si unde trebuie sa sondeze - exclusiv in sediile de partid indicate. Ori nemernicii au mai iesit si in strada, ori au manarit cifrele, desi nu-mi vine sa cred, sincer.
      Iar dupa alegeri va zice precum capitanul Moldovan: "Un fleac... nu m-au votat"
    • 0 (6 voturi)    
      daaaaaaaaaa (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:04)

      elonor gushatu [anonim] i-a raspuns lui ramp

      gusa e terminat acu sa-l minta pe geoana ca e fruncea! oricum rolul lui se termina odata cu disolutia psdului
  • +10 (22 voturi)    
    Mi se pare mult pentru Antonescu (Marţi, 1 septembrie 2009, 14:52)

    George [anonim]

    Cu toate ca eu pe Crin Antonescu am sa-l votez la prezidentiale, mi se pare prea mare procentajul sau! Intreb si eu in dreapta si in stanga, stiu intentiile de vot ale majoritatii celor din jurul meu si nu-i dau mai mult de 12-15%. Basescu cred ca are spre 40%.
    Repet, e vorba de cei din jurul meu... dar cred ca nu difera mult de marea majoritate a populatiei.
    • +6 (10 voturi)    
      Daca... (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:42)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui George

      ...cei din jurul tau nu sunt din 40 de judete ale tarii, de la sate si de la orase, cu pregatire diversa (de la profesor universitar la absolvent de 8 clase) de sexe diferite etc....atunci eu cred ca difera ;)
      • -1 (1 vot)    
        Ai dreptate (Miercuri, 2 septembrie 2009, 12:23)

        George [anonim] i-a raspuns lui Gigi

        Un sondaj asa se face, respectand structura populatiei dupa multe criterii (localizare, varsta, studii, sex, ocupatie, etc.), de aceea am subliniat ca e vorba de cei din jurul meu. Totodata, imi exprimama si parerea ca nu difera de rstul populatiei, dar... e totusi o parere.
    • 0 (4 voturi)    
      Anturaj (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:49)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui George

      Schimba anturajul daca 40% dintre cunoscutii tai voteaza Basescu. :)
      • 0 (2 voturi)    
        Anturaj (Miercuri, 2 septembrie 2009, 12:26)

        George [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        Doar pentru atata sa schimb anturajul? N-am s-o fac, imi plac oamenii din jurul meu si nu i-as schimba cu un alt anturaj doar pentru atata. Apoi, am mai avut o experienta de acelasi gen, cand au gandit altfel decat mine, ca ulterior sa-mi dea dreptate... Dar, intre timp, votasera si raul era facut deja...
  • -9 (17 voturi)    
    Sondaj (Marţi, 1 septembrie 2009, 14:54)

    Eu [anonim]

    Bravo, Crin !
    • +9 (9 voturi)    
      Pentru ce? (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:11)

      A Dandanache [utilizator] i-a raspuns lui Eu

      Este ceva premiu pentru ai de pierd alegerile?
    • +6 (18 voturi)    
      Esti varza Antonescule! (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:27)

      Un alt Eu [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Bravo Crin! Daca o sa ajungi presedinte (desi va fi imposibil) ce anume te recomanda pentru un astfel de post? Trecutul tau egal cu zero realizari ca politician? De lider al chiulurilor in Parlament? Vai de capul tau si de cel al carora cred intr-un impostor ca tine mai Crine, mai!
      • 0 (4 voturi)    
        Trecutul (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:50)

        Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Un alt Eu

        Dar de trecutul lui Basescu ce zici?
        Cred ca daca le comparam trecutul castiga detasat Crin.
    • +18 (18 voturi)    
      . (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:32)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui Eu

      super tare :)) . Oricum Crinel mi se pare mult peste Geoana. Arata putin mai bine realitatea. Astept sondaje cu Cernea de la Verzi. Dar nu imi vine sa cred ca mai sunt oameni care au incredere in mahalagiul Oprescu.
      • +10 (10 voturi)    
        Ba sa-ti vina sa crezi... (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:03)

        Geba [anonim] i-a raspuns lui radukku

        Pe mine asta ma ingrijoreaza mai mult. Ca sant atat de mult orbeti care nu vad cine e licheaua de Oprescu.
        Eu poate nu-l mai vreau pe Base presedinte, e prea multa ura in tara. Dar Oprescu.. OMG... nu putem fi atat de prosti.
        Crin, vedeti si voi ce face. Manareste sondaje si dupa aia zice ca el e altfel. Altfel decat cine?
        Iar Geoana, sorry... pentru el adica. Sa traiesti in atat ridicol si ipocrizie.. mi-as face sepucu zilnic in locul lui.
        De aia, mi-e teama de Oprescu ca o ia pe urma lui Base. Abia o mai luasem un pic in sus inainte de criza asta... stai sa vina Oprea... pai Vacaroiu era un tip activ pe langa asta.
        • 0 (0 voturi)    
          Intoxicare (Duminică, 25 octombrie 2009, 22:20)

          Popescu [anonim] i-a raspuns lui Geba

          Intoxicare,cu cine vorbesc zilnic daca aude de Baselu zice ca imi bat joc de el,unde draq gasiti voi atatea procente? Doamne fereste sa mai ia un mandat omu asta, ma gandesc sa plec in Bulgaria!!!
          • 0 (0 voturi)    
            ce mai astepti ? pleaca (Luni, 2 noiembrie 2009, 11:35)

            Ana [anonim] i-a raspuns lui Popescu

            Mie mi-e rusine de toti cei care sunt impotriva lui Basescu. Ce tara de oameni manipulati am ajuns? Sa stii ca sunt un cetatean obisnuit platitor de taxe si impozite. Nu fac parte din nici un partid si nu ma interezeaza politica, dar nu pot sa tac cand vad cat se abereza.
            Ce a facut Basescu ?
            Nu stiu dar a facut ceva de si-a pus in cap atatia politicieni infecti si insetati de putere. Nu te mai uitata la televizor la stiri sau emisiuni politice ca se vorbeste aiurea si in spatele "discutiilor asa zis politice" se ascund de fapt interese.
            Multumesc
            Eu votez cu Basescu la fel si familiea mea si prietenii.
            Daca din cauza noastra vrei sa pleci atunci pleaca, eu asi pleca din cauza manelistilor din mijloacele de transport si a nesimtirii colective nu din cauza lui Basescu. Ce vrei sa faca Basescu? Sa ne educe pe fiecare in parte intr-o gradinita ?
  • +5 (23 voturi)    
    Ha..ha..ha (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:05)

    miki [anonim]

    Nu fiti magari,Scrieti cifrele sondajului normal,adica:
    -Basescu 40%
    -Geoana 15%
    -Crin 5%
    Daca asta a-ti vrut sa scrieti e OK.Oricum am inteles si citim printre rinduri.Analisti de conjunctura!
    • 0 (10 voturi)    
      ? (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:43)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui miki

      Domnu' Catarama...dvs sunteti? Auzi la el...miki! :))
    • 0 (12 voturi)    
      Vezi ca ai gresit... (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:05)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui miki

      Ai scris in dreptul lui Basescu procentajul din turul 2.
      Corecteaza te rog ca sa nu induci lumea in eroare.
  • +2 (8 voturi)    
    Asta a fost pina cind (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:06)

    Ion Neon [anonim]

    Asta a fost pina cind si-a anuntat candidatura Rebus Cernea. Io pe Cernea il voi vota.
    • +5 (5 voturi)    
      ok (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:15)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Ion Neon

      ok, si in turul 2 pe cine votezi ?
      • +5 (7 voturi)    
        ?? (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:44)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui eu

        Pe Sudoku Oprescu?!
    • -2 (4 voturi)    
      io cu integrame cernea (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:36)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Ion Neon

      si cu sudoku cernea voi vota
  • -7 (19 voturi)    
    base 40%? (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:21)

    cornell [utilizator]

    ha ha multi oameni isi considera dorintele realitati! presedintele asta mediocru are sanse la un nou mandat ptr ca:
    o parte din alegatori sunt stupizi adica voteaza din te miri ce motiv un anumit candidat
    cei care reflecteaza ajung la concluzia ca nu prea au pe cine alege
    contracandidatii sunt mai mediocri decat capitanul papadie
    daca ilici a obtinut al doilea mandat boborul il poate alege inca o data pe "canalia" ptr ca, asa cum spuneam, boborul e tampit
    • +9 (17 voturi)    
      nu cornell tu esti tampit (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:38)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui cornell

      poporul nu te urmeaza in ratacirile-tzi kominterniste (ilici+paturiciu+crinela+prostanu+vadim+becali+matusa tamara+vantu = LOVE)
    • -1 (5 voturi)    
      Cornelle, tata, (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:24)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui cornell

      se vede treaba ca trece timpul degeaba pe langa sau peste tine! Lasa/ma, omule, sa respir linistit. Emanatiile tale sunt toxice. Pretentiile tale de a fi logic si rational sunt prea mari. Sincer, daca ai avea un singur neuron, ar fi bine. Am urmarit intamplator in timp, "evolutiile" tale p/aci, si sincer... in afara de ura... mai nimic. Nu ai dreptul sa judeci pe nimeni, cu atat mai mult sa califici pe cineva intr/un fel sau altul. Daca mai inainte mi/am permis sa te caracterizez, am vrut sa/ti arat cam cum arata oglinda cand te uiti in ea. Ce zici, te afli pe treapta de jos a evolutiei umane?
  • -1 (7 voturi)    
    gg băsi (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:43)

    cetateanu turmentat [anonim]

    Băsi, Băsi he's the man, he can do what no one can!
  • +1 (11 voturi)    
    doboritorul ce confirma (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:01)

    cornell [utilizator]

    :)))))))) conformi stupizenia boborului din care faci parte. de unde tragi concluzia ca sunt pro-ilici si restul? ca nu sunt lingaul lui basescu? iti lipsesti minimul de logica ca sa poti trage concluzii dintr-un text citit omul cu mintea doborata! asa cum spuneam: boborul voteaza aiurea, manat de sentimente, de inclinatii, manipulat de o retorica anticomunista a unui om care nu a putut sa-si scoata dosarul de la securitate sa-l arate poporului ca nu a fost colaborator, boborul nu reflecteaza.
    • -1 (5 voturi)    
      chiar crezi (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:28)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui cornell

      ca daca nu iese la vot cine vrei tu, inseamna ca toata lumea e proasta? In democratie se merge pe principiul "daca trei oameni iti spun ca esti beat, te duci si te culci".
      • +3 (5 voturi)    
        Sa nu intram in fineturi.... (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:55)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        ...omul are dreptul la o parere (inclusiv ca toata lumea e proasta). Numai daca ne gandim la vesnica dilema a democratiei ca un profesor universitar de exemplu are un vot iar un analfabet din nu stiu ce mahala are si el tot un vot si o sa-ti dai seama ca lucrurile nu sunt chiar asa de simple.
    • +2 (4 voturi)    
      Wow ce ironic :)) (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:20)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui cornell

      Boborul asta nu te merita The Cornelle mama, fa niste pasi de deux spre granita si lasa-ne!
  • -5 (13 voturi)    
    Oda lui DJ Base-Secu ! (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:03)

    gv [utilizator]

    Base, te iubim, ca ca tine nu gasim !
    • 0 (2 voturi)    
      Bancu-i vechi, doar cel ce il citeaza e nou (Miercuri, 2 septembrie 2009, 7:55)

      Un rtoman anonim [anonim] i-a raspuns lui gv

      Se refrea la tauca Iliescu, asa ca il folosesti ca unul care citeaza (eufemism).
  • -2 (12 voturi)    
    Presedintele tarii (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:16)

    ella [anonim]

    Perioada de acum imi aminteste de cea cu "Votati schimbarea" :)) Si-acum trebuie sa schimbam, dar nu avem cu cine, din pacate :( Desi mi s-ar parea chiar de cosmar, sunt 99% ca tot Base va fi presedinte. Romanul de rand il va vota, pentru ca se recunoaste in manifestarile actualului presedinte. Romanului de rand ii place sa bea, sa injure, sa ia in ras femeile din jurul lui (desi, si el are o mama, o sotie si chiar si o amanta!), sa rada stupid la orice banc porcos sau chiar sa faca bancuri porcoase. Base e din popor, deci, poporul il va vota! Ceea ce nu ar fi chiar 100% rau, doar ca el, odata ajuns sus, iar uita de .... popor si incepe sa isi vada propriul interes. Halul in care am ajuns acum e datorat lui Basescu si, indirect, lui Pogea. Trist... Ne-ar trebui o conducere complet straina de tara asta!
    • -3 (5 voturi)    
      ella.. (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:52)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui ella

      stai jos!
      Esti naiva cu tendinte chiar mai ingrate. Si asta nu datorita lui Pogea.
    • -1 (7 voturi)    
      Si totusi... (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:58)

      Vercix [utilizator] i-a raspuns lui ella

      ...romanului de rand ii place ca justitia sa fie intr-o cat mai mare masura independenta, sa aiba o presa libera si cateodata, de ce nu, sa aiba la conducere o persoana care sa puna piciorul in prag pt a sustine reformele in fata protestatarilor (fie ei oligarhi, sindicate, etc). Trist, dar Base se apropie cel mai mult...e si mai trist ca ceilalti sunt atat de departe....Un roman de rand.
    • 0 (0 voturi)    
      . (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:42)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui ella

      si pe cine propui draga Ella? cu argumente te rugam :-)
    • +2 (2 voturi)    
      Ne-ar trebui... (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:29)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui ella

      ...un popor strain de tara asta. Ne-ar trebui un popor care sa se apuce de munca, macar la 20 de ani de la revolutie.
      Un cosmar adevarat ar fi Geoana presedinte (despre Crin n-avem ce discuta). PSD si PNL n-au fost in stare in 5 ani sa pregateasca un om pentru a candida la cea mai inalta functie din statul roman. Nu-s in stare sa aduca un om care sa-ti placa (sa nu rada de femeile din jurul lui, sa nu bea asa de mult, sa nu injure...) si ne pretinzi sa-i preferam, sa-i votam?
      Te-as intreba (din pura curiozitate) daca tu crezi ca Iliescu s-ar fi descurcat mai bine in timpul acestei crize, dar mi-e teama de raspuns.
      Basescu nu-i bun, dar n-avem alternativa (multumita tuturor celorlalti imbecili). Asta-i concluzia mea.
  • +2 (8 voturi)    
    Geoana presedinte ??? (Marţi, 1 septembrie 2009, 16:40)

    Stefan Pavelescu [anonim]

    Tatal lui M.Geoana a fost general in Securitatea lui Ceausescu. Retineti: general !!!
    Pai tot p-astia sa-i alegem ?
    Nu ne-au mancat zilele pana acum? N-a patimit destul romanul de rand din cauza Securitatii ?
    Trebuie sa le alegem si copiii in functii?
    De ce credeti ca fiul unui mare securist, a devenit mare iubitor de popor ( cica-i social-democrat) asa peste noapte ? De dragul nostru ,sa faca bine poporului ?
    Haideti sa fim seriosi si sa alegem altceva decat Geoana .
    • +2 (8 voturi)    
      Ca sa fim corecti... (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:10)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Stefan Pavelescu

      Si Base e un fost securist...doar ca si-a facut disparut dosarul. Deci orice altceva decat Geoana si Basescu !
    • +1 (3 voturi)    
      Super Dabuman (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:18)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui Stefan Pavelescu

      Nu-i vorba ca a fost tasu securist. Who cares, daca era destept. Problema e ca nu e numai prostanac si vandut baronilor PSDisti. Mai e si ipocrit prin educatie.
      Va zic eu. Geoana o sa ajunga cel mult erou de desene animate. Eu cred ca o sa fie mai vestit ca Spiderman, Batman si Ironman la un loc. O sa fie un fel de Superman de Dabuleni. Si o sa arunce cu pepeni in cine il enerveaza. Va fi jale.
    • +1 (5 voturi)    
      Pentru corectitudine (Marţi, 1 septembrie 2009, 18:46)

      George [anonim] i-a raspuns lui Stefan Pavelescu

      Tatal lui Geoana a fost intr-adevar general, dar nu la Securitate ci in cadrul armatei. E o diferenta!
      In schimb, tatal lui Oprescu a fost colonel de securitate!
      Iar Basescu, a fost el insusi securist...
    • 0 (4 voturi)    
      Cei din PSD, PDL si PC... (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:36)

      Taranist&Monarhist [anonim] i-a raspuns lui Stefan Pavelescu

      sunt securisti sau activisti oportunisti... cine mai e curat, acum dupa ce au disparut Corneliu Coposu si Ion Ratiu, dupa ce s-a retras cel mai bun premier al Romaniei Victor Ciorbea, care a fost sabotat de mafie si mancat pe la spate de matelot.... neamul romanesc a avut personalitati politice, acum au ramas lichelele Geoana, Basescu, Iliescu, Hrebenciuc samd... sa-l tina Dzeu in putere pe Majestatea Sa Regele Mihai I al Romaniei! ca Mafia ne tot coboara in sondaje (pe noi monarhistii taranisti), mai mult de 2-3 % nu ne dau... dar ce sa faci, nu toti sunt elite, numai 2-3 % cat arata sondajele lor contrafacute... hai, sariti sa muscati forumisti republicani securisti convertiti in mafioti...
  • +3 (3 voturi)    
    Sondaje (Marţi, 1 septembrie 2009, 17:20)

    Bog_dan [utilizator]

    Atata timp cat in sondaje apar oameni care nu si-au exprimat intentia de a candida la presedintie acestea nu au nici o valoare si nu reprezinta altceva decat mijloace de manipulare.
  • +4 (4 voturi)    
    Sondajul organizat de mine!!! (Marţi, 1 septembrie 2009, 18:32)

    Tzaranist&Monarhist [anonim]

    Adevaratuil sondaj RCS / RDS / UTI:

    1. Traian Basescu - 30,6%
    2. Principele Radu - 29,8%
    3. Crin Antonescu - 18,6%
    4. Sorin Oprescu - 5 %
    5. Mircea Geoana - 4 %
    6. Gigi Becali - 2%
    7 Nati Meir - 2%
    7. Alti candidati - 8%

    Nota: Sondaj realizat pe un esantion reprezentativ de populatie de la orase si sate, de 10 000 cetateni, cu pregatire medie si superioara in proportie de 65%, respectiv 35%.

    Ce, noi nu putem face sondaje? Numai Mafia PSD/PDL/PC poate? desteapta-te Romane
    Jos Mafia FSN (PDL + PSD +PC)!!! Traiasca Majestatea Sa Regele Mihai I al Romaniei!!!
    Traiasca Romania Libera de neo-comunisti convertiti in capitalisti mafioti!!!
    • -2 (2 voturi)    
      Daca i fi intr-adevar monarhist (Miercuri, 2 septembrie 2009, 8:02)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Tzaranist&Monarhist

      Radu Duda nu e principe. Iar casatoria unui membru al familiei regale cu un cetatean roman , conform stautului Casei regale, duce la decaderea acestuia din drepturi. Asa ca mai lasati-ne cu cabotinul care in cel mai bun caz e un escroc sentimental ( daca nu e in misiune). Si cum se impaca regalitatea cu alegerile prezdentiale republicane? Pcat ca o una dintre ultimele personalitati romanesti e tarata in aceasta cloaca!
  • +2 (6 voturi)    
    bafta, Crin (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:02)

    King Crimson [utilizator]

    Bafta, Crin. In grupul meu de cunostinte, nu stiam pe nimeni sa voteze cu Geoana sau Vadim. Toti cei pe care-i cunosc sunt fie pro Basescu, fie pro Crin. Cred ca e un sondaj care reflecta situatia actuala. Sper sa avanseze Crin odata cu apropierea alagerilor.
  • +2 (6 voturi)    
    ptr domino63 (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:18)

    cornell [utilizator]

    ai urmarit ce am scris eu?:)))))))))))) baiete mai mult de 20 de postari in 6-7 luni nu am avut! cat despre ura cred ca ma confunzi nu era ura era doar constatare. nu am dreptul sa judec? dar ce sa fac cu mintea mea, sa urmaresc indivizii pe forumuri? daca este sa numaram invectivele in mesajele mele si ale tale cred ca ies mai multe la tine. "oglinda" in care trebuia sa ma vad eu cred ca era o reflectare a ta. in plus, eu am adus si argumente, uita-te mai bine in postari omul cu multi neuroni. esti de la secu' baiatu, postezi ptr canalia de la cotroceni?"canalie" in sensul pe care nietzsche il aminteste in scrierile sale asta ca sa nu intelegi ca de obicei altceva.
  • +1 (1 vot)    
    din cate vad eu... (Miercuri, 2 septembrie 2009, 8:39)

    a [anonim]

    ...procentul celor care nu vin la vot este de 22,5.
    Ce ciudat. Si eu care credeam ca mai mult de jumatate din populatia tarii nu vine la vot (+50%). Mie imi pare ca esantionul ales nu este reprezentativ pentru Romania.
  • -1 (1 vot)    
    radu duda presedinte! (Miercuri, 2 septembrie 2009, 9:14)

    kitto [utilizator]

    radu duda presedinte!
    un om independent cu mult bun simt!
  • +3 (3 voturi)    
    Suscrinu (Miercuri, 2 septembrie 2009, 9:23)

    mircea [anonim]

    DA,asa arata sondajul realizat la sediile PNL din tara.Cu toate astea se vede clar ca Basescu are 30%si conduce autoritar.De ce oare?
  • +2 (4 voturi)    
    prieteni (Miercuri, 2 septembrie 2009, 9:56)

    jaston [utilizator]

    nu vreau sa va dezamagesc...lasand la o parte micile ''dulcegarii'': ''eu votez cu Base', ''eu votez cu Crinel''....nu uitati ca este si turul 2. Daca in primul tur ai de unde alege...optiunile pt turul 2 sunt: Base si Gioana...sau Base si Crinel.
    eu votez SCHIMBAREA!
    • 0 (2 voturi)    
      In ceea ce ma priveste (Miercuri, 2 septembrie 2009, 12:13)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui jaston

      Eu voi vota cu orice contracandidat a lui Mirciulica, daca ajunge in turul 2. Nu vreau vanghelizarea si interlopizarea intregii tari. Alegeti bine! Nu votati partidul lui Vanghelie!
  • +2 (2 voturi)    
    Ia sondaju neamule! (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:43)

    Dianora [utilizator]

    Urmeaza sondaju' INSOMAR cu Gioana la 29% apoi cred ca Gigi ne va face si el o aroganta cu un sondaj care sa-l arate pe la 30%!
    Dupa care vor spune toti ca au fost fraudate alegerile.
  • 0 (0 voturi)    
    minciuni aranjate (Miercuri, 2 septembrie 2009, 15:59)

    procurorul [anonim]

    de parca nu stim toti ca BCS este un institut de sondare in-house al pnl. ia cititi aici ceva din trecut http://www.cotidianul.ro/sondajele_ofera_satisfactii_politice_cu_banii_inainte-13156.html
  • 0 (0 voturi)    
    intoxicari politice (Vineri, 4 septembrie 2009, 11:27)

    rug [anonim]

    Dragilor si dragelor,

    Tot ce se intampla in tara asta e de o stupizenie totala: partidele politice pompeaza malai exagerat, in perioada prealegerilor, punandu-i pe tineri sa alerge pe strazi sa lipeasca afise si sa indoctrineze populatia cu "imagini" si "culori". Se arunca cu promisiuni gratuite, se comenteaza mult si degeaba... curge cerneala prin presa... si comenteaza toti batranii pe shantz' ; Mi-e sila, mi-e jena ca sunt RO.
    Tinerii de 18-25 ani care nu cred deloc in ceea ce fac, ci doar alearga sa faca un ban, de fapt "construiesc" imaginea partidelor. Cei din varful piramidei culeg verzisorii; Oricum, nu spun lucruri noi; inchei, cu un gust amar - oribilat de tot ce inseamna p-o-l-i-t-i-c-a.
  • 0 (0 voturi)    
    Crin Antonescu (Duminică, 13 septembrie 2009, 15:19)

    Florian Rus [anonim]

    tineri pd-listi, psdisti si alte secte e timpul sa lasati un pic interesele personale sau de partid si acuzele ticaloase.Concentrati-va un pic pe Romania, la aceasta tara frumoasa care e din ce in ce mai bolnava din cauza celor ca voi. e limpede pt orice om cu jumate de neuron ca Crin este cel mai bun candidat. Fiti odata in viata mai cu buna credinta si votati pt Romania. Daca nu esti convins cunoaste-l si tu pe Crin. www.crinantonescu.ro
  • 0 (0 voturi)    
    basescu (Miercuri, 23 septembrie 2009, 9:01)

    dan [anonim]

    studiind atent istoria, niciodata tara asta nu a avut un presedinte atit de incult,mafiot,ipocrit,mincinos,ce-i ce-l sustin probabil nu au dicernamint
  • 0 (0 voturi)    
    acum ori nici-o data (Joi, 1 octombrie 2009, 19:49)

    gica [anonim]

    votatii pd-l e singura varianta sa scape tara de acesti hoti si sa o ducem mai bine doamne ajuta....................................
  • 0 (0 voturi)    
    BASESCU (Vineri, 9 octombrie 2009, 19:41)

    Andrei [anonim]

    Cred ca aceste sondaje sunt mincinoase.Cum poate avea Basescu 30,5 %? Cine ar putea in tara asta sa il mai voteze?
    Economia merge prost.Din ce in ce mai prost.
    Ne-am imprumutat de la FMI excesiv pentru mai multe generatii.
    (parca Basescu ar spune: Datoriile acestea nu sunt ale mele ,nu sunt ale noastre sunt ale voastre si a copiilor copiilor vostri ! )
    Peste 100.000 de firme s-au inchis sau si-au suspendat activitatea)
    Somajul a crescut peste cota de avarie.
    Scandalurile politice intretinute de Basescu se tin lant.
    ETc. etc. etc.
    De ce l-as vota pe acest individ?