Constantin Boscodeala (PSD) a castigat Primaria Buzau din primul tur. Un preot a devenit consilier local

de G. Florea     HotNews.ro
Luni, 2 iunie 2008, 9:37 Actualitate | Politic

Constantin Boscodeala, candidatul Partidului Social Democrat (PSD), pentru primaria primaria municipiului Buzau, a castigat in primul tur 53,56%, obtinand, din nou, fotoliul de primar al orasului, transmite corespondentul ROMPRES, citandu-l pe presedintele Biroului Electoral Municipal Buzau.

Pe locurile urmatoare s-au clasat Constantin Ionescu (PD-L), cu 19,56%, si Cristinel Romanescu (PNL), cu 9,8%.

In urma rezultatului pe care il obtine candidatul PSD, social-democratii au majoritate absoluta in Consiliul Municipal Buzau dupa repartizarea voturilor rezultand 13 mandate de consilieri pentru PSD, sase pentru PD-L, trei pentru PNL si un candidat independent, preotul Paul Negoita.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1869 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    sa va traiasca (Luni, 2 iunie 2008, 10:09)

    Kiro [anonim]

    bai prosti ma prosti si iar prosti buzoienii astia. cum poate ma sa iasa de atatea ori la rand acelasi primar infect si jegos care nu face nimic? mi se pare incredibil dar e adevarat, a iesit din nou. va meritati gropile dragi buzoieni, ce e pacat ca cei care mai vin din cand in cand pe acolo nu au nici o treaba cu incompetenta voastra legendara. sa aveti mare grija de el sa va faca din buzau o groapa de gunoi ca de obicei. numai sa aveti grija ca atunci cand vin sa nu il intalnesc cumva din greseala ca o sa il cautati mult si bine prin gropile iubitului vostru oras si nu sunt putine.
    • 0 (0 voturi)    
      culmea (Luni, 2 iunie 2008, 12:38)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Kiro

      pai cum sa nu iasa..a bagat in ultimele luni niste panselute, spoit copacii, taiat iarba in crang si gata..asta in 8 ani de zile n-a asfaltat o strada.l-o fi votat Simileasca ca dupa freza, e lautar de-al lor.

      bahto!
    • 0 (0 voturi)    
      stai calm... (Luni, 2 iunie 2008, 14:43)

      livache [anonim] i-a raspuns lui Kiro

      incearca (ca exercitiu) sa te gindesti ca va iesi Preda pres. la judet in turu` 2.. cum crezi ca o sai fie lui Boscodeala timp de 4 ani? >:)
    • 0 (0 voturi)    
      kiro (Luni, 28 decembrie 2009, 17:30)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Kiro

      ba kiro da esti prost rau
  • 0 (0 voturi)    
    Ultimul stige lumina (Luni, 2 iunie 2008, 10:49)

    laur_bz [anonim]

    Din pacate ai dreptate. Prostia si hotia sunt la ele acasa si la Buzau ca de fapt in toata Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    vai de noi (Luni, 2 iunie 2008, 12:41)

    Mugur [anonim]

    Mi-e rusine ca sunt buzoian... sau au furat la alegeri
    • 0 (0 voturi)    
      Mare rusine (Luni, 2 iunie 2008, 13:23)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Mugur

      ... ca suntem din Buzau, din Bucuresti, din Romania! Ca nu se mai termina odata cu psd-ul asta care-i ca un cancer peste noi!
    • 0 (0 voturi)    
      Ai votat ? (Luni, 2 iunie 2008, 13:48)

      b09d4n [utilizator] i-a raspuns lui Mugur

      e usor sa scrii pe forum. Ai fost la vot ?

      Acum gandeste-te cati sunt ca tine si ai o explicatie pentru sitauatia actuala.

      Cat despre cei care se plang de gropile din tranzit le recomand centura ocolitoare. Este asfaltata ca in palma.
      • 0 (0 voturi)    
        centuraa? (Luni, 2 iunie 2008, 16:07)

        kiro [anonim] i-a raspuns lui b09d4n

        bv, f frumos. trimite-ne pe centura, dar ce mai trimite-i pe toti pe centura, ce sa mai intre in buzau si de ce sa mai intre? sa isi lase amortizoarele cu tot cu roti si planetare acolo? ca oricum nu ai ce vedea in buzau, sau si mai bine hai sa dam o fuga la colti, e acolo sa vedeti drum de lasat masina, in buzau doar tre sa tii gura inchisa pe cand acolo, e ca si cum ai sari de pe bucegi cu masina. si zici ca ai fost la vot? dar parintii? bunicii? ei cu cine or fi votat? nu ca ai mei ar asculta :(
  • 0 (0 voturi)    
    http://domnuleprimar.ro/index.php?module=localitat (Luni, 2 iunie 2008, 17:00)

    Buzescu [anonim]

    Fratilor m-am saturat sa tot postez sesizari / reclamatii si intrebari tovarasului Bosco pe site-ul http://domnuleprimar.ro/index.php?module=localitate&idl=46 si sa nu mi se raspunda sau sa primesc raspunsuri evazive si sa nu se faca nimic iar cei care trebuiau sa voteze sa nu se duca la vot si drept urmare sa iasa din nou primar Bosco. Rusine celor care nu si-au exercitat dreptul de vot.
  • 0 (0 voturi)    
    boscodeala (Luni, 2 iunie 2008, 21:42)

    lktinga [anonim]

    daca nu a-ti suferi de figuri nu a-ti mai merge doar cu masina prin gropi si ve-ti vedea ce oras frumos aveti nu a-ti mai comenta atat . Cati dintre voi a-ti fost in alte orase din tara? Cate erau mai frumoase?3,4 sau 5. V-a inchis gura la toti. BRAVO BOSCODEALA
  • 0 (0 voturi)    
    bosco (Luni, 2 iunie 2008, 21:52)

    aa [anonim]

    vroiati sa iasa comunistii ceilalti ...pai daca iesea altcineva cu foamea in glanda sugea tot...nu mai vedeati nici pe sfert cat a facut bosco.
    • 0 (0 voturi)    
      bravo bravo (Luni, 18 august 2008, 3:36)

      akia [anonim] i-a raspuns lui aa

      bravodomnule primar eu ma bucur ca ati castigat dar acum in ai treile madat incepeti si cu straziel di posta mihai viteazul si tot asa micro14 ca sa incput in spate la blocurile 44 b de2 ani si nu sa terminat sa facut multe lucuri frumoasa dar acu e randul la strazi si cred ca e unul ditre cele mai frumoase orase
  • 0 (0 voturi)    
    curatenia buzaului (Marţi, 9 februarie 2010, 12:27)

    cristina [anonim]

    faceti curatenie in orasul buzau curatati zapada dintre blocuri ca platim degeaba isi rupe lumea picioarele pe ghiata asta daca era pt.vot veneati imediat dar asa stati in birouri si nu faceti nimic
  • 0 (0 voturi)    
    De Craciun (Sâmbătă, 24 decembrie 2011, 17:06)

    Dragostin Menelas [anonim]

    Lumina Sfanta a Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos sa va aduca in inimi pace si bucurii duhovnicesti.Craciun Fericit si un An Nou binecuvantat !
    La nulti ani !

    P.S.Cat despre realizarile D-vstra-Numai raii intentionati nu le observa....