Ludovic Orban: Cea mai mare energie o consumam in interiorul partidului, in dispute intre noi. Stam foarte prost pe comunicare

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 septembrie 2017, 9:21 Actualitate | Politic

Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Presedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, sambata, ca cea mai mare energie se consuma in interiorul partidului, in dispute interne, si nu pentru a transmite mesaje in afara partidului, spunand ca PNL sta foarte prost pe comunicare, pe management educational si pe management de proiecte, existand organizatii in care el a facut conferinte de presa mai des decat liderul filialei judetene.

Ludovic Orban a deschis sambata, Scoala de Vara a femeilor din PNL, la Jupiter, el spunand in discursul sau ca pentru a aseza partidul in linie de lupta trebuie organizate toate structurile formatiunii politice: "Dupa alegeri, avem practic sase luni pana la sfarsitul anului si am spus ca in aceste sase luni ca si obiective trebuie sa asezam partidul in linie de lupta. Ca sa asezam partidul in linie de lupta trebuie sa-ti organizeze toate structurile partidului. Dupa alegerile care au avut loc in organizatii si la nivel national, pana la sfarsitul anului avem ca obiectiv sa se aseze toate organizatiile partidului, organizatia de tineret, de femei, liga alesilor locali."

El a adaugat ca PNL sta foarte prost la capitolul comunicare, management organizational si management de proiecte: "Pana la sfarsitul anului vreau sa finalizam toate procedurile de identificare a nevoilor de training de care are nevoie partidul la fiecare nivel. Va spun din capul locului, stam foarte prost pe comunicare, stam foarte prost pe management organizational, stam foarte prost pe management de proiecte, nici macar nu initiam proiecte, programe, pe care sa le ducem, in mod constat si consecvent, pe o perioada de timp medie  sau lunga, sa le ducem la bun sfarsit. Stam prost pe managementul sedintelor: am participat la sedinte de birou fara ordine de zi, fara o pregatire cat de cat minimala a subiectului, pe care sa o faca presedintele sau unul din membrii biroului judetean", a afirmat Ludovic Orban, subliniind ca sunt organizatii in care el a facut conferinte de presa mai des decat liderul organizatiei judetene.

Orban considera ca cea mai mare cantitate de energie se consuma pe dispute interne si nu pentru a transmite mesaje in afara partidului: "Cea mai mare cantitate de energie o consumam in interiorul partidului, in dispute intre noi, in discutii intre noi, si consumam foarte putina energie pentru a transmite mesaje in afara partidului. Si nu orice fel de mesaje: trebuie sa fie mesaje care intr-adevar sa aiba darul de a imbunatati perceptia Partidului National Liberal."





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

928 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Persoane intra ilegal in Romania (Duminică, 10 septembrie 2017, 9:34)

    aniod [utilizator]

    pe mare, pe noua ruta deschisa pe Marea Neagra. Nu sunt doriti aici. Puteau sa mearga in Bulgaria sau Turcia, dar, evident, platesc sa ajunga pana aici. Vrem masuri concrete pentru ca acest lucru sa nu se intample.
  • +7 (7 voturi)    
    Cand PNL-ul a activat in ultimul deceniu (Duminică, 10 septembrie 2017, 10:05)

    mircea_cjn [utilizator]

    ... pe baza strategiei pesediste - care are la baza cuvintele cheie " jos basescu, jos boc, pensii , salarii " -ce asteptari are acum Orban?!

    Pe undeva ALDe e mai cinstit, a continuat sa pășească alături de PSD.
    PNL-ul seamănă mai degrabă cu un partid care a confiscat ilegal, cu misiune, opoziția, fapt care și explică sintagma des utilizată acum " nu avem opoziție" .
    • +4 (6 voturi)    
      astia nu inteleg un lucru (Duminică, 10 septembrie 2017, 11:12)

      Olivia Sena [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      nu purtatorii mesajului sau propagarea mesajului e problema, ci insasi mesajul
    • +6 (6 voturi)    
      Fals! (Duminică, 10 septembrie 2017, 12:05)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Tariceanu a fost intotdeauna reprezentantul PCR(PSD actual).Nu m-ar mira daca s-ar face o verificare atenta in dosarele securitatii sa nu fie descoperit ca turnator.
      Dar ideea de baza este ca la noi PNL cu bunele sale idei la inceput, dupa care cu securistii introdusi benefic pentru FSN, PSDR siPSD, in interiorul PNL au reusit ca in ziua de azi PNL-ul sa nu mai existe decat in statistici.
      Vezi PNTCD, vezi toate partidele cu orientare catre occident au fost anihilate. Si noi ca prostii ne "luptam" cu regii proaste gen "mici de ..la Kauffland la Odorhei: sau liceul catolic din Tg Mures.
      Sunt din Tg Mures si va asigur ca sunt aberatii, noi romanii si maghiarii ne inelegem foarte bine , stam la o bere si radem de aberatiile lui Rares Bgdan sau a "Militianului".
      Va doresc o zi placuta.
    • +2 (2 voturi)    
      PNL-ul e varza. Si nu vad cum ar putea (Duminică, 10 septembrie 2017, 16:31)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      sa-si revina cu acest cantautor llipsit de talent in frunte. Cand hotii de la P$D le servesc asa o chiftea cum este aceasta rectificare pozitiva care este de fapt negativa, daca PNL ar fi un partid de opozitie normal, ar urla televiziunile de insuccesul P$D. Si ce vedem ??? Liniste si pace. O singura declaratie minuscula si fara vizibilitate a lui Turcan. Deci sau PNL-ul este compus acum din nulitati sau face parte din fostul USL si merge la blat cu infractorii din P$D pentru ca au si ei o gramada de infractori.
  • +6 (8 voturi)    
    se lasa greu (Duminică, 10 septembrie 2017, 10:11)

    om simplu din multime [utilizator]

    ai lui blaga, aaa ?!
    pai, nu comunicati voi mai usor in usl'am ?!
    tenorul luigi orban, inca mai are nostalgia marilor adunari
    usl'amiste unde dottore si kkrau erau ca fratii gemeni...
    i'a dezbinat cotroceniul.
    si can' doi nu se inteleg, castiga prepusul de la grivco.
    totusi, legaturile traditionale, cooperarea frateasca, inca din timpul lui ilici si bombonel, sangele securisto nomenclaturist apa nu se face.
    numa' ca, orban, baiat subtire, din famelie de general, se uita de sus la fiul sefului de post, al melitianului de tzara din teliorman...
    si'i mai leaga ceva, latrina trei si oteveu' lui ghitza.
  • +7 (7 voturi)    
    Daca sunteti animale salbatice (Duminică, 10 septembrie 2017, 10:30)

    OmulNou [utilizator]

    care se bat pe ciolan, eu ce sa va fac?

    Daca va comportati ca o adunatura de hiene asteptand un starv de caprioara, asta e problema voastra si voi trebuie sa o rezolvati.
  • +7 (7 voturi)    
    Foarte normal (Duminică, 10 septembrie 2017, 10:51)

    dan63 [utilizator]

    Când usl trăiește bine mersi!
  • +2 (2 voturi)    
    Eheeeei, altele sunt problemele! (Duminică, 10 septembrie 2017, 11:52)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    PNL nu e liberal, nu favorizeaza dereglementarea si afacerile, libera initiativa si nu micsoreaza proesiunea statului mafiot hiperdezvoltat asupra mediului de afaceri.
    PNL are in el KGB-isti care au locuri cheie care il fac sa decida antiRomania, asa cum Dragnea are legaturi cu Moscova neoficiale confirmate de Ponta.
    PNL s-a unit cu PSD si a devastat cu KGBistul Tariceanu Romania mai rau decat cat au devastat-o borfasii lui Basescu.
    PNL nu are identitate si nu este fracventabil/votabil!
    PNL inca este neoficial cu PSD.
    PNL era sa ne scoata soldatii din Irak in 2007, act total las!
  • +4 (4 voturi)    
    Rusine ! (Duminică, 10 septembrie 2017, 11:54)

    democtrates [utilizator]

    Dl Orban,
    Eu am fost, voi fi si voi crede mai departe ca optiunea liberala este cea mai buna. Politica liberala in esenta ei aduce beneficii paturii de mijloc, care vrem, nu vrem sa credem, asigura prosperitatea unei tari.