Victor Ponta, despre arestarea lui Sebastian Ghita: Daca zice cineva ca ma ascund la Targu Jiu si eu nu plec de acolo, voiam sa ma gasiti

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 24 aprilie 2017, 16:43 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Victor Ponta a comentat, luni, capturarea lui Sebastian Ghita in Serbia, dand de inteles ca fostul parlamentar voia sa fie prins, pentru ca, daca cineva publica informatii potrivit carora el se afla in Targu Jiu si dupa o luna tot acolo se afla, inseamna ca voia sa fie gasit, relateaza News.ro.

"Mi se pare o farsa, ca sa va spun foarte sincer, (...) inclusiv povestea asta cu Serbia, pentru ca daca a aparut pe la Hotnews, acum o luna, eu am si zis ca nu cred, dar, daca zice cineva ca ma ascund in Targu Jiu, plec si eu din Targu Jiu. Ma duc si eu la Deva, dar daca dumneavoastra acum o luna ziceti ca eu sunt in Targu Jiu si eu stau tot in Targu Jiu inseamna ca am vrut sa ma gasiti", a spus Ponta.

El a acuzat ca dosarul lui Sebastian Ghita este unul "politic", facut de procurori intr-o maniera de "crima mafiota". "L-a scos de pe piata Prahovei ca sa preia el piata Prahovei", a spus Ponta, despre procurorul care a instrumentat cazul Ghita, Mircea Negulescu.

Fostul premier a spus ca si dosarele lui Dan Voiculescu si Liviu Dragnea au fost facute tot de procurori care au avut ulterior probleme cu legea, ceea ce arata ca dosarele instrumentate de ei nu erau in regula.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

9183 vizualizari

  • +21 (27 voturi)    
    s a terminat mieul si behaie Dottore (Luni, 24 aprilie 2017, 16:48)

    un domn [utilizator]

    pe aici...
  • +6 (8 voturi)    
    Sfintii politici (Luni, 24 aprilie 2017, 17:08)

    Sati [utilizator]

    Se simte cu musca pe caciula.
  • +9 (11 voturi)    
    S-a cam dolofanit Dofttore (Luni, 24 aprilie 2017, 17:13)

    Wanheda [utilizator]

    Aroganta si nesimtirea din privire i-au ramas la fel, insa.
  • +6 (8 voturi)    
    De asemenea... (Luni, 24 aprilie 2017, 17:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dacă cineva zice că am plagia să știți că eu nu am plagiat, pentru că s-a scris în presă că am plagiat
  • +6 (8 voturi)    
    La Ploiesti nu te Pitesti, ci la Belgrad (Luni, 24 aprilie 2017, 17:29)

    Hababaeba [utilizator]

    Ce mi-e Belgrad, ce mi-e Targu Jiu. Aici nici nu am ce scrijeli. Ce naiba face tanti secretara cu echipa ei, chiar nu ma baga in seama? Si asta dupa ce am trimis filmulete si am speriat juma de parlament. Na sa mai dau eu un hint, sa chem pe cate cineva prin Doha, Abu Dhabi si Honolulu, sa nu fie chiar asa de evident ca m-am plictisit. Si o barba - isi lasa tot omu cand se duce in concediu, ce naiba. Mai ales daca e student.
  • +5 (7 voturi)    
    Oooo, (Luni, 24 aprilie 2017, 17:34)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    ce exprimare de ... PSD-ist sadea!
  • +6 (8 voturi)    
    zero (Luni, 24 aprilie 2017, 17:49)

    meandmyfriends [utilizator]

    Caracter zero.
    Un polititcian civilizat s-ar fi delimitat de astfel de situatii...

    Dar, na' politicianul roman...
  • +5 (7 voturi)    
    pontache (Luni, 24 aprilie 2017, 17:53)

    Stapanu [utilizator]

    dpm!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Autodenuntul lui Ponta? (Luni, 24 aprilie 2017, 18:32)

    BanateanulVesel [anonim]

    Daca Ghita vroia sa fie prins, lua primul tren de la Beograd, directia Stamora Moravita, iar la intrarea in tara intindea manutele pentru arestare. .Eu am impresia ca Ponta stia unde se afla Sebi, iar acuma le cam intoarce olteneste. Fiind cunoscator fara sa anunta autoritatile legale, se face culpabil, care se pedepseste cu catva ani de inchisoare. Avand relatii deosebit de amicale cu justitia, va putea imparti "resedinta" din Jilava cu Ghita.
  • +1 (3 voturi)    
    Posibil (Luni, 24 aprilie 2017, 19:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Daca dumneavoastra acum o luna ziceti ca eu sunt in Targu Jiu si eu stau tot in Targu Jiu inseamna ca am vrut sa ma gasiti"

    Posibil sau ... esti doar prost si te crezi intangibil !

    Ah, dar sa nu uitam de RoHotia TV cum scria Vice ca promova capturarea stapanului: "cine tremura la intoarcerea lui Ghita" sau o aberatie de genul. Vai de capul meu ...
  • +2 (4 voturi)    
    ? (Luni, 24 aprilie 2017, 21:42)

    neo13 [utilizator]

    Cand cineva iti da puie, ce ar fi bine sa faci?