Nicusor Dan: Iordache a plecat. Mai sunt doi piromani la rand, Sorin Grindeanu si Liviu Dragnea

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2017, 16:50 Actualitate | Politic

Nicusor Dan
Foto: Captura Realitatea TV
Nicusor Dan afirma, intr-o postare pe Facebook, ca "pericolul nu a trecut" dupa demisia lui Florin Iordache, atat timp cat raman in functii Sorin Grindeanu si Liviu Dragnea, despre care afirma ca sunt "piromani" care au dat foc statului de drept.

"Unul dintre responsabilii pentru OUG 13, Florin Iordache, a plecat. Mai sunt doi piromani la rând, Sorin Grindeanu și Liviu Dragnea care au dat foc statului de drept. Atât timp cât ei rămân în funcții, pericolul nu a trecut. Ordonanța de abrogare ar putea să fie respinsă în Parlament de către majoritatea penală care a votat ieri pentru ca guvernul Grindeanu să-și continue activitatea" a scris Nicusor Dan.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

3348 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    in PSD nu se poate (Joi, 9 februarie 2017, 16:56)

    mavis [anonim]

    avea incredere . Trebuie sa plece, e partid mafiot .
  • +8 (14 voturi)    
    Ai uitat de al treilea (Joi, 9 februarie 2017, 17:01)

    puscas2 [utilizator]

    Tariceanu sa plece cu ei!
  • -1 (5 voturi)    
    NU ! - Mortul de la groapanu se mai dezgroapa! (Joi, 9 februarie 2017, 17:05)

    CezarN [utilizator]

    Legea 24/2000 privind normele de tehnica legislativa pentru elaborarea actelor normative, republicata 2010:(Vezi alineatul (3))

    --------------------------
    Abrogarea Art. 64
    (1) Prevederile cuprinse intr-un act normativ, contrare unei noi reglementari de acelasi nivel sau de nivel superior, trebuie abrogate. Abrogarea poate fi totala sau partiala.
    (2) In cazul unor abrogari partiale intervenite succesiv, ultima abrogare se va referi la intregul act normativ, nu numai la textele ramase in vigoare.
    (3) Abrogarea unei dispozitii sau a unui act normativ are caracter definitiv. Nu este admis ca prin abrogarea unui act de abrogare anterior sa se repuna in vigoare actul normativ initial.
    Fac exceptie prevederile din ordonantele Guvernului care au prevazut norme de abrogare si au fost respinse prin lege de catre Parlament.
    .....
    ------------------------------------
  • +3 (5 voturi)    
    Ha Ha ha..! (Joi, 9 februarie 2017, 17:06)

    lider [utilizator]

    Presedintele Comisiei de control al SRI, Adrian Tutuianu, a declarat, joi, dupa audierea directorului Eduard Hellvig si a ministrului Carmen Dan, ca protestele sunt "manipulate",
  • +2 (6 voturi)    
    Votez si eu (Joi, 9 februarie 2017, 17:08)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    A mai ramas doar PSD.
  • +4 (10 voturi)    
    :))) numai 2? se vad mai multi (Joi, 9 februarie 2017, 17:09)

    mnicku [utilizator]

    poate nu-i vezi

    Nicolicea,
    Serban Nicolae ,
    Moliceanu, + ala micu a lui motanu
    ..... lista-i deschisa
  • +5 (11 voturi)    
    patru (Joi, 9 februarie 2017, 17:17)

    federal [utilizator]

    adauga-i si pe nicolae si nicolicea.

    dupa ce pleaca astia 4 la plimbare, puteti bate cartile din nou, gata cu septarii unsurosi si asii botiti din maneca, se poate juca politically correct cu psd .

    baiul e ca pe zi ce trece damage-ul este din ce in ce mai mare si pentru psd, fie-i tarina usoara si odihna vesnica.
  • +4 (10 voturi)    
    asa se face opozitie... (Joi, 9 februarie 2017, 17:32)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    Corect!

    guvernul Dero a vrut sa legalizeze furtul sub 50.000 euro si alte lucruri grave.
    trebuie sa plece!
  • -2 (8 voturi)    
    Nicușor lasă-ne, (Joi, 9 februarie 2017, 18:46)

    Un cititor [utilizator]

    E nevoie de cineva competent să țină evidența golurilor primite la echipa națională. Pițurcă e depășit de situație. Trebuie cineva cu studii.
  • 0 (0 voturi)    
    sugestie (Joi, 9 februarie 2017, 19:46)

    XXXXL [anonim]

    eu insist sa faceti totusi cumva sa nu se mai agite atata dactilografa-recitatoare bizgan...pupaza habarnista adusa de-ntamplare pe la parlament, participanta la nimic constructiv si util societatii...