Cezar Preda (PNL): Crin Antonescu e un liberal adevarat, decizia de a veni sau nu alaturi de noi ii apartine

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 18 august 2016, 18:14 Actualitate | Politic

Crin Antonescu
Foto: HotNews / DP
Presedintele interimar al PNL Dambovita, deputatul Cezar Preda, considera fostul lider PNL Crin Antonescu e un "liberal adevarat", iar decizia daca revine sau nu in conducerea PNL ii apartine, desi deocamdata nu s-a pronuntat pe acest subiect, informeaza Agerpres.

''N-am vorbit cu Crin de luni bune, nu am auzit sa se discute, nici nu cred. Dar ce, Crin Antonescu apare in sondaje? Daca e vorba de sondaje, pot sa va spun fara echivoc: sondajul PNL, cel real, fara ce apare pe toate site-urile asa, se termina in 27 septembrie, atunci vor fi prezentate valorile. Alaltaieri abia au intrat in teren, nu sunt nici macar preliminare. In ceea ce priveste dorinta unor colegi ca domnul Antonescu sa faca parte iarasi din conducerea PNL, asta a fost publica, domnia sa a raspuns de vreo doua-trei ori. Pentru mine este important ca toti liberalii sa fie impreuna'', a spus Cezar Preda, intrebat daca subiectul Crin Antonescu este de actualitate in PNL.

El a adaugat ca decizia de a se reintoarce sau nu in conducerea PNL ii apartine lui Crin Antonescu si a subliniat ca acesta s-a pronuntat deja public pe acest subiect.

''Crin Antonescu e un liberal adevarat, daca vrea vine alaturi de noi, daca nu, asa cum a spus, renunta, asta e decizia proprie. Eu il cunosc de foarte mult timp, e un om respectabil, un om care a facut cat a putut de bine PNL, un om respectat. In rest nu pot sa va spun despre viitorul lui politic, ce are domnia sa de gand si cum e perceput de unii colegi. Se exprima fiecare cum doreste'', a precizat vicepresedintele PNL Cezar Preda.


Citeste mai multe despre   











Material sustinut de Provident

​INTERVIU Stefan Liiceanu - trecerea de la carti la produse japoneze traditionale via piata financiara

Dupa 17 ani petrecuti in Japonia, timp in care a lucrat in domeniul financiar, Stefan Liiceanu a decis sa deschida in locul fostei Librarii Humanitas din Fundul Curtii, Takumi - un magazin in care sunt comercializate produse japoneze traditionale. In cadrul, proiectului "10 ani", Provident vrea sa arate cum se vede Romania ultimilor 10 ani, dar si Romania urmatorilor 10 ani, prin ochii unor tineri care au avut succes. "Cred ca cel mai important este sa faci ce iti place. Productivitatea se vede atunci cand faci ceva cu pasiune, nu cand faci ceva pentru ca trebuie."
1585 vizualizari
  • +14 (16 voturi)    
    ...... PNL si rezerva de cadre ...... (Joi, 18 august 2016, 18:28)

    cbogdan [utilizator]

    Hai sa-l "resapam" si pe Crin Antonescu care " ..... a facut mult bine Tarii si Partidului ...." PNL mai bine deschide o VULCANIZARE, cu politica am vazut.
  • +7 (13 voturi)    
    grrr, ce scarbos (Joi, 18 august 2016, 18:29)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Asa, nene, dati-va arama USL-ista pe fata.
    La "pachet" o sa vina pe liste Crin+Ghinea. Chiar sunt curios cum se vor impaca votantii cu ideea ca ii voteaza in bloc :))

    Si USR, probabil, ca sa faca majoritate. un alt fel de USL.

    Manipularile si indicatiile vin de mai sus, de la Presedintie, desigur, vechile prietenii nu se uita..
  • +16 (16 voturi)    
    Daca revine Crin (Joi, 18 august 2016, 18:30)

    cinevatus [utilizator]

    Daca revine Crin eu zic sa refaceti si USL. Nu de alta dar ca sa stim si noi ca blatul cu PSD e oficial.
  • +7 (7 voturi)    
    omfg (Joi, 18 august 2016, 18:32)

    Razvan_M [utilizator]

    no comment.
  • +13 (13 voturi)    
    da' unde-i Crin? (Joi, 18 august 2016, 18:38)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    conduce vreo multinationala sau vreo firma privata ? intrebare doar asa, ca pt. un ,,liberal'' adevarat.
  • +13 (13 voturi)    
    " Mon Dieu" Kakarau mare liberal ??! (Joi, 18 august 2016, 18:41)

    Plagarus [utilizator]

    Declarat de un " mare " PDist ?
  • +16 (16 voturi)    
    Cezar nu se dezminte! (Joi, 18 august 2016, 18:43)

    hotnewsfil [utilizator]

    Cezar Preda Preda : 'Crin Antonescu e un liberal adevarat'.
    Crinisor a demonstarat ca este un liberal adevarat atunci cand s-a unit cu Ponta, si au format USL
    • +2 (2 voturi)    
      Iar Cezar Preda (Joi, 18 august 2016, 21:22)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      e un impostor, politruc carierist, mafiot etc etc
  • +5 (15 voturi)    
    Mare „caracter”, acest tovarăș Cezar Preda (Joi, 18 august 2016, 18:48)

    Lovercraft [utilizator]

    După ce l-a umplut pe Antonescu de pupu de la tribuna parlamentului, l-a făcut în toate felurile, i-a spus „Chucky” și toate alea, acu vine și spune despre el că e respectabil. Motivul e evident, PNL e în pericol să nu intre în parlament și un Antonescu nu strică deloc, dar chiar deloc acum. Din păcate pentru voi, băi toarșu Preda, Antonescu nu dă doi bani pe voi.
  • +15 (15 voturi)    
    Asta v-ar mai lipsi amaratilor, in rest, vorba (Joi, 18 august 2016, 18:49)

    Susufler0 [utilizator]

    bancului, le-aveti pe toate : lenesul si demotivatul de
    Crin Antonescu,( bineinteles intr-o functie de conducere), care sa macine vorbe "ce din coada au sa sune" ! :))

    PS. Precis ca un suflu nou ar cuprinde partidul odata cu reintoarcerea fiului risipitor, Metaforel, aka "baiatul cu nume de floare" (apud Base) ! : ))))

    PPS. Ce pot sa va zic ? Sa va traiasca ! : )))))
  • +4 (6 voturi)    
    Toxic (Joi, 18 august 2016, 20:41)

    SilaDe Antrei1 [anonim]

    Antonescu a fost cel mai toxic presedinte al PNL. Este omul care a unit PNL cu partiduletul lui Voiculescu in speranta ca antena3 il va face mare. Omul care a dus PNL in alianta cu PSD pentru monstruozitatea numita USL. Omul care l-a sustinut pe cela mai idiot prim ministru al Romaniei din toate timpurile. Omul care a adus oportunismul la rang de lege in PNL.
    Ginditi-va la gasca lui de ministri din guvernul uselist si unde sint ei acum.
    Mi-e sila sa-mi mai aduc aminte de cite prostii a facut crinisorul.
    Nu mai vorbesc despre narcisismul dumisale... Penibil.
  • -2 (4 voturi)    
    PNL=USL=FSN (Joi, 18 august 2016, 21:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Plus gasca mafiotilor portocalii. Va disparea de pe scena politica, gratie infiltratei Gorghiu, o impostoare carierista JALNICA!
  • +3 (5 voturi)    
    Ponta si Cacara sau Junghiul si Tusea (Joi, 18 august 2016, 22:05)

    ana-pat [utilizator]

    100% vor fi pe liste !! CARAGIALE curat !! Cum sa ramina fara "coledgi" asemenea valori ale politicii dimbovitene ?? Si fac pariu ca se vor gasi destui tembeli care sa-i voteze....
  • +3 (5 voturi)    
    cârtițele se caută de zor (Joi, 18 august 2016, 22:09)

    timp tamp [utilizator]

    preda îl dorește pe antenescu să mai facă odată usleaua mare. ambii sunt cârtițele bolșevicului iliescu în cele două partide pnl și pdl și nu se lasă până nu le îngropă astfel încât să rămână partidul unic bolșevic care va făuri comunismul cu fața râioasă!