VIDEO Cristiana Anghel, dupa ce i-a cazut in cap un steag oferit de Ilie Nastase: Eu am ca pisica noua vieti

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 14 martie 2016, 20:53 Actualitate | Politic

Cristiana Anghel
Foto: AGERPRES
Senatorul UNPR Ilie Nastase a vrut sa-i ofere luni, in plenul Senatului, colegei sale Cristiana Anghel (ALDE) un steag, pe care l-a rezemat de fotoliul acesteia, insa steagul a cazut in capul sau, fara sa o loveasca, relateaza Mediafax.

"Nu m-a lovit. Chiar daca ma lovea, nu conta pentru ca intentia domnului Nastase a fost extraordinar de buna, ma bucur ca ma apreciaza si nici nu m-a suparat. (...) Eu am precum pisica noua vieti, nu patesc nimic, nu mizati pe faptul ca as pati ceva", a declarat Anghel dupa sedinta de plen.

La randul sau, Nastase a spus ca i-a oferit steagul Cristianei Anghel pentru ca "este un patriot". "Nu stiu, n-am vrut. Eu i l-am oferit pentru ca ea e singura care merita steagul ala (...) este un patriot", a declarat Nastase, explicand ca nu mai ia nimeni atitudine la fel ca Anghel.



Incidentul s-a produs dupa ce proiectul de lege initiat de Cristiana Anghel, referitor la reintroducerea insultei si calomniei in Codul penal, a fost respins de plenul Senatului.

Anghel a declarat, dupa sedinta de plen, ca va sustine initiativa la Camera Deputatilor, unde va trece "precum acceleratul".

"E prima camera, ma duc la Zgonea, la Camera Deputatilor, sa vezi ce-o sa treaca acolo precum acceleratul, exact cum a trecut legea domnului cu defaimarea, ca aia a putut sa fie votata ca era clar pe o chestie. Asta, cand e vorba de orice om... ", a declarat Cristiana Anghel.

De asemenea, Anghel a mai spus si ca va da in judecata un jurnalist, ca apoi sa aiba posibilitatea sa mearga la Curtea Constitutionala, urmand ca CCR sa ceara Parlamentului sa puna in acord Codul penal cu deciziile sale.

"Stiti ce fac? Dau pe unul in judecata de la voi, da' nu-l dau ca sa-l dau, dau ca sa pot sa am posibilitatea sa ma duc la Curtea Constitutionala. (...) Curtea o sa spuna, ba sunteti tampiti, am doua decizii in care spune ca trebuie sa puneti in acord cu Constitutia. O sa vin cu decizia Curtii si o sa fie obligati sa faca lucrul acesta, cum au facut-o si cu cele 30 de articole ale Codului Penal, declarate neconstitutionale", a explicat Anghel.


Citeste mai multe despre   











VIDEO Descoperire socanta a politistilor de frontiera din Timis. Ce ascundea sub fusta o femeie care calatorea spre Italia

Descoperire socanta facuta de politistii de frontiera din Cenad, in judetul Timis. Agentii au observat o femeie care a incercat sa isi treaca fetita de 12 ani peste granita, ascunsa sub... fustele ei. La verificarea unui microbuz, vamesii au observat-o pe copila ghemuita pe podeaua vehiculului, sub hainele mamei.
6684 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    Of, of. (Luni, 14 martie 2016, 21:03)

    mitg [utilizator]

    N-avem noroc sa-ti petreci a noua viata la tine in vagauna mancandu-ne indemnizatia de 2000 lei ce ti-o facem cadou?
    Mai dispari din viata publica ...
    • +5 (5 voturi)    
      asta e stire serioasa?! (Marţi, 15 martie 2016, 9:14)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      presa are o mare parte din vina pt promovarea nulitatilor din ziua de azi. cu ajutorul presei a ajuns creatura asta in parlament. si tot cu ajutorul presei va mai prinde un mandat ...
      • 0 (0 voturi)    
        cu ajutorul Antenei 3 (Marţi, 15 martie 2016, 19:44)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        a intrat in Parlament
        Iar Antena 3 nu poate fi numita presa.
  • +11 (13 voturi)    
    Racheta dezacordata si tzatza patrioata (Luni, 14 martie 2016, 21:13)

    Plagarus [utilizator]

    Onorul prostului si fudula de pripas,doua caricaturi bune de trimis acasa !
  • +12 (12 voturi)    
    Mda (Luni, 14 martie 2016, 21:15)

    Soljenitin [utilizator]

    Si cam tot atatia neuroni are. Noua.
    • +2 (2 voturi)    
      Opt (Marţi, 15 martie 2016, 13:45)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Unul a murit cu steagul in brate :-)))
  • +12 (12 voturi)    
    pai da.. (Luni, 14 martie 2016, 21:25)

    nu ma face sa ma ridic la tine [utilizator]

    Trebuia sa-i pice in cap statuia lu' Lenin... Murea fericita si uda.
  • +12 (12 voturi)    
    absolut jignitor! (Luni, 14 martie 2016, 21:34)

    Codruta N [utilizator]

    Pisica este (exceptand vreo de 2 ori 3 zile pe an, cand e mai "galagioasa"), un animal elegant, frumos, discret si foarte inteligent - in plus, are personalitate proprie si nu va fi NICIODATA sluga nimanui!!

    In numele pisicilor, solicit Senatului scuze publice pentru ca a permis ca neamul lor sa fie insultat in halul acesta, prin comparatie cu o astfel de... creatura (eram sa zic "persoana")! >:
  • +12 (12 voturi)    
    Oricum,capul nu a patit..... (Luni, 14 martie 2016, 21:35)

    gigiN [utilizator]

    ....nimic,fiind gol.Poate steagul !
  • +8 (8 voturi)    
    ? (Luni, 14 martie 2016, 21:39)

    valli [utilizator]

    Oare daca ii cadea tavanul in cap, o lovea? Ma intreb si eu, nu vreau sa defaimez specia umana, vorbind despre doamna senator.
  • +9 (9 voturi)    
    Da ce, credeti cumva ca dna gandeste cu capul? (Luni, 14 martie 2016, 22:03)

    cartofil [utilizator]

    O lovitura la cap nu-i poate afecta gandirea.
  • +9 (9 voturi)    
    Cristiana Anghel e o insulta la adresa tarii (Luni, 14 martie 2016, 22:06)

    banel [utilizator]

    Daca legea asta ar trece, ar trebui amendata pentru fiecare zi petrecuta in Parlament.
  • +9 (9 voturi)    
    90 (Luni, 14 martie 2016, 22:14)

    EugenEugen1 [anonim]

    Noua vieti si zero creier.
  • +7 (7 voturi)    
    Senatoarea bate câmpii (Luni, 14 martie 2016, 22:19)

    andreitr [utilizator]

    Ca de obicei...Păcat că în toată chestia asta a fost implicat și steagul României...
  • +8 (8 voturi)    
    Am avea o curiozitate (Luni, 14 martie 2016, 22:46)

    Sparafucile [utilizator]

    Care ? Individa asta , cind introduce cite un proiect de lege , se consulta cu colegii ei de la ALDE ? Sau nu se consulta fiindca , de fapt , ea e sefa la ALDE iar Tariceanu doar manechin - la propriu .
  • +9 (9 voturi)    
    au mai ramas 7 (Luni, 14 martie 2016, 23:29)

    ŞerbanBârlău [anonim]

    de restu poate o puneti de o greva a foamei...
  • +7 (7 voturi)    
    la naiba (Marţi, 15 martie 2016, 0:42)

    verdi [utilizator]

    trebuie sa ajustez putin
    formula voodoo
  • +6 (6 voturi)    
    Nicio viata (Marţi, 15 martie 2016, 5:10)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    N-are nici macar o viata, de unde noua?
  • +4 (4 voturi)    
    Buun (Marţi, 15 martie 2016, 8:19)

    ovidiub781255638850764 [utilizator]

    Acum sunt 8....hai cu steagurile