Victor Ponta, atac sub centura la Mircea Geoana: Doar nu sunt prostanac

de Red. Politic     HotNews.ro
Vineri, 12 iunie 2015, 12:18 Actualitate | Politic

Mircea Geoana si Victor Ponta
Foto: DGP / HotNews.ro
Victor Ponta l-a atacat pe Mircea Geoana, fara sa-l numeasca, in discursul sau de la motiunea de cenzura a PNL. "Cu o singura exceptie, v-ati ales lideri la PSD cu care va puteti mandri. Cand nu voi mai fi presedinte PSD, in nici un caz nu voi vota alaturi de PNL sa dau jos un guvern PSD, ca doar nu sunt prostanac", a spus Ponta, cu referire la apelativul folosit de Ion Iliescu la adresa lui Geoana in trecut.

Reamintim ca Mircea Geoana a fost exclus din PSD si si-a infiintat un nou partid alaturi de Marian Vanghelie, PSRO, care voteaza alaturi de liberali motiunea de cenzura la adresa guvernului Ponta.










6364 vizualizari
  • +12 (14 voturi)    
    Lideri cu care (Vineri, 12 iunie 2015, 12:22)

    andreitr [utilizator]

    se poate mandri? Adica Iliescu care a bagat Romania sub rusi sau Nastase care este un mafiot? Si deigur W Ponta care le-ar face pe amandoua daca ar fi dupa el...
  • +13 (15 voturi)    
    ai dreptate... (Vineri, 12 iunie 2015, 12:27)

    liviu_ [utilizator]

    tu esti mult mai rau... geoana a fost presedinte pentru cateva ore... tu nu ai fost presedinte deloc
    esti mai rau ca un prostanac
    • +7 (7 voturi)    
      tonta, (Vineri, 12 iunie 2015, 14:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      esti mai prostanac decat geoana, pt. ca tu i-ai fost sef de campanie prezidentiala, deci tu l-ai "sfatuit".
  • +14 (16 voturi)    
    Nu esti (Vineri, 12 iunie 2015, 12:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Esti plagiator, ofiter acoperit, demagog, urmarit penal, seful unui partid de mafioti, discipol al puscariasului Naste si criminalului Ilici, incompetent, doctor prin frauda... Ai mult callitati !
  • +12 (12 voturi)    
    Asa e (Vineri, 12 iunie 2015, 12:36)

    andrei [anonim]

    asa e, "doar" infractor, evazionist si plagiator. corect, omul stie ce zice.
  • +10 (10 voturi)    
    Daca umblam cu de-astea (Vineri, 12 iunie 2015, 12:38)

    Uee [utilizator]

    Re-Vedeti dezbaterile de la prezidentiale dintre Iohannis si Ponta si va veti da seama de niste lucruri. Ca doar nu sunt tont ...
  • +8 (8 voturi)    
    Not funny! (Vineri, 12 iunie 2015, 12:38)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    La umorul asta de autobaza nu pot reverbera decat nimicuri. Este calea de succes a unui lider dintr-un stat oligarho-cleptocrat postsovietic! Mirlanie in exprimare care sa vibreze cu marlania jefuitilor de el dezumanizati, animalizati! Parca vad zambetele stirb-oligofrene ale animalelor ce au fost odata oameni acum ametite de alcool! "Ce i-a zis-o Ponta"
    PSD-istii trebuie cumva sa se dezbare de el!
  • +8 (8 voturi)    
    Niste comunisti toti! (Vineri, 12 iunie 2015, 12:47)

    bancheru83 [utilizator]

    Ce mai citat celebru de la iliescu.toti sunt la fel si monta si prostanacul si mai ales ,,tatucul"
  • +8 (10 voturi)    
    Prostănac (Vineri, 12 iunie 2015, 12:50)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    e ultima caracterizare ce iti poate fi atribuită .In schimb esti hot ( curând dovedit ) , boschetar , corupt , mincinos , nesimtit , mitocan, plagiator , fără pic de onoare s.a.m.d sunt doar câteva ce imi vin in minte acum .
    Si curând cadavru politic , si sper eu , să putrezesti in inchisoare . Ceausescu a scăpat ieftin .
  • +10 (10 voturi)    
    Ponta/Geoana (Vineri, 12 iunie 2015, 13:00)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Vai, ce subtilitate! Cred ca nu s-a uitat in oginda. Si bine a facut, ca se spargea oglinda!
  • +12 (12 voturi)    
    Aveti dreptate (Vineri, 12 iunie 2015, 13:05)

    canuta [utilizator]

    domnule Ponta. N-are nici un rost sa va flatati: nu sunteti prostanac!!.... Sunteti mult mai rau!
  • +8 (8 voturi)    
    Carlanul inca respira liber,dar ceasul tic-tac,tic (Vineri, 12 iunie 2015, 15:15)

    Plagarus [utilizator]

    Ponta premier Penal, se crede inca tare cu ''doctoratul " lui de manglitor la Turceni-Rovinari ?
  • +6 (6 voturi)    
    Ponta este obsedat. (Vineri, 12 iunie 2015, 16:33)

    vali47 [utilizator]

    ponta nu-i prostănac,este obsedat că el este cel mai cel.Nu-l vedeți,în tot ce spune se preamărește pe măria sa EL.Ponta.De aceia își va frânge gâtul,că nu ascultă de nimeni și toți sunt fraieri.În jurul lui Ponta au mai rămas o grămadă de pupincuriști de meserie care își vor schimba pupatul imediat ce vor simți că Ponta-i expirat.