ULTIMA ORA Prezenta la ora 19:00 a fost de 58,66%, cu doua puncte mai mare decat prezenta finala in 2009!

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:31 Actualitate | Politic

Prezenta la vot la ora 19:00 a fost de 58,63%, cu doua puncte mai mare decat prezenta finala in 2009, potrivit datelor Biroului Electoral Central. Dupa centralizarea a 100% din sectii, numarul voturilor pe lista suplimentara a fost de 10,24%, adica aproape 1.100.000 de voturi.

Cateva judete semnificative:

Ilfov - 73,66%
Olt - 64,83%
Cluj - 64,66%
Sibiu - 63,01%
Giurgiu - 63,01%
Teleorman - 62,72%
Dolj - 61,71%
Arges - 61,74%
Mehedinti - 61,03%
Brasov - 60,86%

Vom reveni cu amanunte

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

13725 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Să sperăm că nu sunt voturi furate. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:36)

    mitg [utilizator]

    Că altfel e bai.
    • +4 (4 voturi)    
      As zice ca... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:40)

      ovimunt [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Vreo jumatate din voturile de pe listele suplimentare sunt furate.
    • +6 (8 voturi)    
      Din Oltenia (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:41)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      cel putin 25% furate.Cel putin.
    • +5 (5 voturi)    
      //\\ (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:43)

      LiviuP01 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Din pacate, multe sunt furate.
      Daca nu s-ar fura, ameninta, promite marea si sarea, nu s-ar da pomeni electorale, Ponta nu ar lua nici jumatate.
      • +1 (1 vot)    
        Ponta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:14)

        was [utilizator] i-a raspuns lui LiviuP01

        Nici nu va lua! Adica va lua, doar este Puie Monta!
    • +5 (5 voturi)    
      Comunistii (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:47)

      marinar.basist [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      de la psd au furat pana la ora asta aproape 1,6 milioane voturi dintr-un necesar de 2 milioane voturi !

      Ponta afara, Diaspora in tara !!!

      Multumim Diaspora pentru efort si pentru batalia dusa cu comunistii de la MAE !!! Nu cedam, nu capitulam, tara ne-o luam !!!
    • +4 (6 voturi)    
      aici e problema (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:51)

      EuEu1 [anonim] i-a raspuns lui mitg

      Sunt o gramada de voturi furate. Gandeste-te ca sunt sate in sud unde ACL-ul nu are suficienti reprezentanti si se poate fura in voie. Nu se poate ca in judete aflate cu 100 de ani in urma precum olt, teleorman sau calarasi sa existe atatia vizitatori precum sunt pe listele suplimentare. Clar s-au fraudat voturis
      • +1 (1 vot)    
        corect (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:17)

        was [utilizator] i-a raspuns lui EuEu1

        Ai dreptate, mai ales ca in acest procentaj nu se reflecta "recolta" celor cu vot multiplu, "Turistii Romaniei" care voteaza cu acelasi CI si implicit CNP in favoarea mituitorului pesedist.
    • +3 (3 voturi)    
      ma tem ca multe sint daca nu furate atunci (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:58)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      platite.
      Vezi povestea cu taxiurile din bucuresti si listele suplimentare din ilfov.Vezi procentul prezentei in Ilfov.Fa legatura.
      trebuie aucm iesit la vot cat mai e timp.Sa compensam voturile furate/platite
  • +3 (3 voturi)    
    Mobilizare generala! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:41)

    thatchme [utilizator]

    Tiganii cantareti din Birmingham au votat cu nationala germaniei.
  • +5 (5 voturi)    
    Listele suplimentare (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:41)

    aladdin [utilizator]

    Sa se faca la final o centralizare a tuturor cnp-urilor de pe listele suplimentare. Ari fi ceva de munca poate, dar care e alternativa? Ar iesi imediat la iveala toata mizeria. Iar daca numarul CNP-urilor care apar de mai multe ori sau sunt gresite ar fi putut influenta rezultatul, sa se anuleze alegerile.
    Din pacate, diaspora nu va putea vota suficient de mult pentru a anula toate voturile turistilor.
    • 0 (0 voturi)    
      cu o conditie (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:42)

      was [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Numai sa nu fie softul lui Ghita otravit cu lista CNP-lor cu votantii multiplii (inclusiv cele zombie) care sa nu iasa ca si multiple la introducerea CNP-lui sus numit.
  • 0 (2 voturi)    
    eroare (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:45)

    Mos Andrei [utilizator]

    "Prezenta la vot la ora 19:00 a fost de 58,63%, cu doua puncte mai mare decat prezenta finala in 2009"

    58.02% in 2009. Deci ati gresit.
  • +2 (2 voturi)    
    Sall (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:47)

    fanetractor [utilizator]

    Hai ca se poate��
  • +2 (2 voturi)    
    Nu e posibil asa ceva!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:50)

    cristi_an [utilizator]

    1.100.000 ???? Bai astia chiar fura ca in codru si absolut nimeni nu ii poate opri????
  • +2 (2 voturi)    
    Si Timișoara ? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:52)

    batmanss [utilizator]

    De acolo trebuie sa vina voturile pro Iohannis ...
  • +1 (1 vot)    
    schimbam acum (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:55)

    ValentinV [utilizator]

    Antena 3 pe "Mute", Vunk, "Ne facem auziti!" tareee
    Sentimentul, priceless.
    Inca un pic. Putem. Mergeti la vot pana in ultima clipa.
    Schimbarea incepe cu noi, e in puterea noastra.
  • +1 (1 vot)    
    Santa Klaus (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:09)

    EUPAro [utilizator]

    Se pare ca anul asta Santa Klaus vine mai repede. :-))
  • 0 (0 voturi)    
    Procente (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:26)

    Wien [utilizator]

    Am început sa-mi fac griji pentru Romania,nu am urmărit niciodată alegerile din alta tara cum le-am urmărit pe acestea. Dacă sunt asa de mici procentele încep sa ma întreb,de ce? Nu-si dorește cetățeanul roman schimbarea? Eu găsesc ca putin peste 50% este putin, in condițiile in care cei din afara tării stau la cozi interminabile,se lupta cu nervii,cu vremea. Dragi romani încercați sa ieșiți la vot acum cat mai este timp, România nu mai are nevoie de o revoluție care sa aducă schimbarea,schimbarea se afla deja in mâinile dumneavoastră.