FOTO VIDEO Coada si la sectia de vot de la Consulatul din New York

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:22 Actualitate | Politic

New York ora 10
Foto: cititor HotNews
Problemele la votul din diaspora se propaga si peste Ocean. Un cititor HotNews.ro a transmis primele imagini cu coada de la sectia de vot organizata la Consulatul Romaniei din New York.

Vedeti mai jos imaginile:

































[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

8607 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    meciul se joaca pana in ultimul moment (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:26)

    thatchme [utilizator]

    Gandeste-te ca se castiga cu un vot diferenta iar acela vei fi al tau.
  • +12 (12 voturi)    
    fara cuvinte!!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:28)

    fit [utilizator]

    Cu maxilarul strans, va zic fara cuvinte!!!
  • +11 (11 voturi)    
    Un respect imens .. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:29)

    costa328 [utilizator]

    Un respect imens pentru natiunea romana !
    • +2 (2 voturi)    
      clarificare (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:39)

      dan24 [utilizator] i-a raspuns lui costa328

      Care dintre ele?
  • +4 (4 voturi)    
    flancul sud-estic NATO (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:40)

    thatchme [utilizator]

    este in pericol daca DEMOCRATIA din Romania cade.
    Un mesaj de la ambasade, presa straina, Uniunea Europeana, ar fi bun pentru alegatorul singur din UE care sta la coada in frig si ploaie. Oricum alegerile de anul asta au aratat Uniunii Europene ceea ce inseamna spirit civic romanesc, romani si romania in general. Cetateni care se comporta sublim in sisteme occidentale avansate si bine organizate. Doamne, si ce tara este Romania. Si ce tara ar putea fi!
  • +3 (3 voturi)    
    am votat si eu la 8 am (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:48)

    ioanadoe [utilizator]

    Ganditi-va ca mai e o coada si in consulat, o coada mult mai mica e drept. Filmul probabil a fost facut la 11 am, si sper ca la NY se va vota masiv, in pofida vremii reci, ca sa mai compensam din votul fraudat in xx (Mehedinti de pilda, de unde sunt eu).
    • 0 (0 voturi)    
      Filmul a fost făcut la 9:30am (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:19)

      mdesteptu [utilizator] i-a raspuns lui ioanadoe

      La 9:30, când am făcut filmul, coada era de 2 ore și jumătate. Când am ieșit de la vot, coada era aproape dublă, extizându-se după colț, până la strada următoare. Estimez că asta însemna 4-5 ore de așteptat.
  • +5 (5 voturi)    
    E, hai ca se vede ca e trucat filmul (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:53)

    CristiC. [utilizator]

    Si-n plus daca chiar nu vreti sa votati la New York sa stiti ca puteti sa mergeti la Los Angeles. Acolo e si mai cald.

    Hai Firea, afirma-te, ti-am dat textul care o sa-ti vina de la partid.
    • +1 (1 vot)    
      sa nu uitam (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:16)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui CristiC.

      si alternativa Hawaii

      nora si fiul meu au votat la consulatul din londra in 6 ore, adica de la opt la coada, au votat la doua dupa masa.
      in sectia de vot erau numai trei stampile...
      se promisesera cate sapte...
      cand ei au iesit, mai veneau inca oameni si se asezau la coada.
      nora a filmat coada, cu telefonul, si a durat cam 12 minute s'o filmeze in intregime.
      a filmat cand au iesit din sectie...
      deci dupa orele 14.00
  • +3 (3 voturi)    
    noi incercam sa votam pentru voi (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:55)

    delacerbi [utilizator]

    suntem plecati de mai mult sau mai putin timp, la cei mai multi dintre noi nu ne merge rau, dar votam pentru voi cei de acasa, am plecat din cauza umilintei si acum ne laasam umiliti pentru voi...mai aveti cateva ore iesiti la vot pentru voi nu pentru noi.....
  • +3 (3 voturi)    
    generatia revolutiei din 89 (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:56)

    tcr [utilizator]

    asta este generatia tanara de la revolutie ajunsa acum la maturitate, ghinion pentru Ponta...
  • +3 (3 voturi)    
    Folositi declaratiile pe propriile raspundere (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:01)

    Teh-nik [utilizator]

    Probabil ca vor ramane un numar important de conationali pe dinafara si astazi.Daca tot au fost obligati sa completeze declaratiile ar fi bine sa le si foloseasca chiar daca nu mai ajung sa voteze.Asadar sa-i oblige pe cei de la consulate, ambasade sa le puna o stampila oficiala cu data si semnatura. Adica sa-si asume responsabilitatea reprezentantii statului roman pt persoanele care au stat in frig cateva ore bune asta separat de sectia de vot, daca e necesar pana maine dimneata.Iar apoi sa le adune oricine doreste sa faca o petitie si sa ceara tot ceea ce e necesar de facut pt a indrepta lucrurile.
    • +2 (2 voturi)    
      folositi declaratiile pe proprie raspundere (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:12)

      manuelap [utilizator] i-a raspuns lui Teh-nik

      buna idee,trebuie avute dovezi pentru anularea alegerilor si organizarea lor corecta.
  • +4 (4 voturi)    
    Astazi (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:10)

    ClaudiuCS [utilizator]

    Sunt mandru ca sunt ROMAN!!!! De dragul acestor oameni IESITI LA VOT!!!
  • +1 (1 vot)    
    iesiti la VOT voi cei din TARA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:00)

    burebista [utilizator]

    Noi stam ore la coada iar voi nu va deranjati sa mergeti la vot .
    Noi va trimitem in tara peste 4 miliarde de $ pe an de patru ori investitile straine ,nu vedeti ca noua ne pasa de tara noastra vou? de ce nu va pasa ,vret sa fiti sub rusi ,acolo veti ajunge daca DOAMNE FERESTE iese pontalaul mincinosul omul lu nastase si iliescovici .