Basescu nu a dat mana cu liderii USL la inceputul intalnirii si a avut un schimb dur de replici cu Antonescu - surse

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 14 decembrie 2011, 16:50 Actualitate | Politic

Presedintele Traian Basescu nu ar fi dat mana cu liderii USL Crin Antonescu, Victor Ponta si Daniel Constantin la inceputul intalnirii de la Palatul Cotroceni, au declarat, miercuri, pentru agentia Mediafax, surse politice, care au relatat si un schimb de replici Basescu-Antonescu.

Conform surselor citate, discutiile dintre seful statului si liderii USL au fost marcate si de pasaje tensionate, unul dintre acestea fiind constituit de acuzele de coruptie aruncate de ambele parti.

Dupa ce l-a ascultat, Basescu i-ar fi spus lui Antonescu: "Si voi sunteti corupti!".

"Cine, eu?", ar fi replicat Antonescu, potrivit surselor citate.

"Voi, politicienii", i-a replicat Basescu, au precizat aceleasi surse.

Liderul USL Victor Ponta a sustinut ca la intalnirea de la Cotroceni presedintele Traian Basescu a fost "mai grosolan decat e el de obicei", ca a fost "nervos, plictisit" si ca a avut loc "un schimb de replici neplacute".

"Eu vreau sa fiu corect, chiar daca domnul Basescu azi a fost chiar mai grosolan si mai, cum sa spun, mai iresponsabil decat e de obicei. Asta a fost impresia mea, dar eu sunt corect chiar si cu cei incorecti", a declarat Victor Ponta, dupa intalnirea de miercuri dintre seful statului si liderii USL pe tema concluziilor summit-ului UE din 8-9 decembrie.

El fusese intrebat daca seful statului a fost de acord cu un guvern de tehnocrati, precizand ca pozitia presedintelui a fost aceea de a nu respinge ideea.

"De la inceput... Nu-mi place sa stau sa povestesc. (...) Eu am mai fost la consultari cu domnia sa. E un presedinte obosit, nervos, plictisit. Cred ca nu avea niciun chef de dialog cu nimeni, nu doar cu noi. Am avut si un schimb de replici neplacute", a afirmat Ponta, fara a da alte detalii.

Astfel, sursele citate au aratat ca liderul PNL Crin Antonescu i-ar fi spus lui Traian Basescu ca patroneaza un sistem corupt, in care toti sunt corupti si fura.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

14924 vizualizari

  • +84 (96 voturi)    
    scopul intanlirii nu era sa dea mana... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:07)

    iuli [anonim]

    Ce se astepta Tonta:
    Ca TB sa intoarca si celalalt obraz? Toata ziua scuipa prostii despre presedinte si fac circ in toata tara si pe orice subiect; au gasit vinovatul pentru toate. Criza: TB, Nu ploua: TB, a nins: TB, nu s-a trezit anto: TB, nu i se scoala: TB, bona filipineza nu-i functioneaza: TB
    Ia mai bagati osul la munca si dovediti ca exista neuronul. Pana acum Tb a demonstrat ca are si sange si neuron. Voi numai cu e... precoce.
    • -23 (29 voturi)    
      Bagati osul inseamna sa munciti bine? (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:35)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui iuli

      Eu parca imi amintesc de alt slogan cu care a fraudo-castigat alegerile...
      Insa...e istorie ..trista,din pacate pe spinarea noastra.
      pt Iuli-Ce e interesant ca tipul ala munceste,tipa,se dezice de el...fara nici un rezultat insa..
      Timp de 7 ani,SAPTE ANI din viata noastra..
      Sa nu imi spuneti petarda aia ca e criza.
      Vezi exemplul Poloniei,etc...
      Se numeste INCOMPETENTA,NEPUTINTA,etc...
      • +17 (19 voturi)    
        Sa nu uiti... (Joi, 15 decembrie 2011, 5:03)

        Kingster [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

        Ca in astia 7 ani,4 ani au fost cu Tradiceanu premier si mai bine de 2 ani cu un guvern pnl cu nici 15 % ,1 an a fost si psd(ei stiu de ce si ptr ce) oficial de data asta.Deci in astia 7 ani a fost o mega caterinca politica din toate partile esicherului "care este" ... neata natiune !
    • -2 (4 voturi)    
      nelamurire (Joi, 15 decembrie 2011, 11:09)

      emil 49 [anonim] i-a raspuns lui iuli

      TB trebuie citit TEMBELUL?
    • 0 (0 voturi)    
      cine minte? (Joi, 15 decembrie 2011, 12:08)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui iuli

      RTV (vantu) si RTV (ghita) au dat versiuni digferite ale aceluiasi discurs. Unul dintre ele spune ca TB ar fi zis: " ..si partidele voastre sunt corupte".. Ipo-Crin s-a "bashicat" imediat. Deci cine minte?
  • +57 (71 voturi)    
    Romanisme ... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:08)

    Kingster [utilizator]

    Am avut proasta inspiratie de a ma uita cateva minute la posturile de stiri bastinase si problema lor era daca i-a salutat presedintele liderii uslistilor sau nu :)) Imediat m-am intrebat si eu daca cei doi in calitatea{actuala) lor de invitati la Cotroceni au salutat ei mai intai si nu li s-a raspuns sau au fost acolo cu atitudinea specifica usl tocmai ptr a genera asemenea stiri si salutarea ar fi fost doar de "caterinca" ?!
    • -3 (17 voturi)    
      mda (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:38)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Kingster

      Protocolul spune ca intotdeauna functia mai inalta saluta. Altfel toata lumea s-ar trage de sireturi cu presedintele.
      • +9 (13 voturi)    
        daca taceai ... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 23:58)

        Kingster [utilizator] i-a raspuns lui alex

        Ai vazut ca de cele mai multe ori in lumea civilizata,cand un premier sau lideri de partide se intalnesc sau se duc in vizita la presedinte de obicei am vazut ca ei sunt primii care intind mana presedintelui.
        • +1 (5 voturi)    
          daca ai vazut (Joi, 15 decembrie 2011, 8:19)

          n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Kingster

          nu inseamna si ca ai inteles ceva ;) Nici nu ai cum, nasol. Respect!
          • 0 (0 voturi)    
            "nasule" ... iti urez doar atat ... (Joi, 15 decembrie 2011, 20:12)

            Kingster [utilizator] i-a raspuns lui n_asul

            Sa ai rege sau regina,dupa care sa ai fericita ocazie de a i intalnii si a nu te obosii tu primu cu intinsu maini,ca-i altfel cutuma ... iti intind ei mana(sper ca stii de ce ) inainte si desi nu ai limbajul unui monarhist cat de cat civilizat,ti am raspuns ca ptr un nas frustrat si cu impresii.
      • +8 (10 voturi)    
        aiurea.... (Joi, 15 decembrie 2011, 9:05)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui alex

        Functia mai joasa saluta prima... de secole! Doar nu crezi ca regii se dadeau jos din caruta sa-si salute supusii! Dupa matale, bag de sama ca atunci cand mergi la vre-un manajer, el vine si te saluta politicos de cum deschizi ii deschizi usa oficeului....
        • +1 (1 vot)    
          Hmmm (Joi, 15 decembrie 2011, 12:23)

          MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui echos

          Asa este dar...cei mai mici in functie saluta dar daca se da mana, aceasta se da numai daca cel cu functia mai mare intinde primul mana.
    • +4 (4 voturi)    
      sticla? (Joi, 15 decembrie 2011, 12:10)

      curios [anonim] i-a raspuns lui Kingster

      dupa ce Ponta a spus pe sticla ca la "dialogul"precedent, presedintele cauta pe jos sticla de whisky, TU, da TU i-ai fi intins mana?
      • +1 (3 voturi)    
        evident ca nu! (Joi, 15 decembrie 2011, 15:03)

        Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui curios

        Desigur ca nu dadeam mina, dar problema este pusa din start gresit, nu trebuiau invitati pedesereii la Cotroceni, nu avem ce sa discutam cu ei!
        • 0 (0 voturi)    
          Oricum asta i discutie tipic mioritica... (Joi, 15 decembrie 2011, 20:32)

          Kingster [utilizator] i-a raspuns lui Cristian Ioan

          Dar ptr a ne rade merge.Cat despre cine a intins n a intins mana(primii,ultimii) nici nu conteaza.Dar ca buni romani(parca am fi chinezii europei,daca nu inventam inventii,copiem ce vedem pe la altii)ce suntem,daca am vazut "salutul" Sarkozy,Cameron am zis sa avem si noi varianta mioritica Basescu,Ponta :))
  • -66 (82 voturi)    
    Presedintele tuturor romanilor... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:10)

    Alex [anonim]

    Mai tineti minte cum se lauda ca va fi presedintele tuturor romanilor? Acum nu mai e nici presedintele a 10% din romani.
    • +40 (48 voturi)    
      mihaela dragostea mea lasa sondajele (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:25)

      mihaela dragostea mea lasa sondajele [anonim] i-a raspuns lui Alex

      mihaela dragostea mea lasa sondajele, v-ati mai fript odata, si o sa va mai frigeti, te-au intrebat pe tine la sondaj ?
    • +44 (46 voturi)    
      dar tu de un ai informatia asta? (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:26)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      s-au facut alegeri si nu stim noi? sau sondajul dupa tine tine loc de alegeri? atunci hai sa nu mai cheltuim bani pe alegeri si conducem tara dupa sondaje, esti de acord?
      in 2007 pnl-ul avea 12% si guverna tara bine merci si nu v-ati mai pus problema asta.
    • -26 (34 voturi)    
      presedintele (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:09)

      evoque [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      tuturor pdl-stilor.
      Numa' ca in tara asta au devenit mai multi cei care il urasc decat cei care il iubesc.
      Dar pe aici sunt destui platiti si destui creduli care inca mai cred in tatucu' lor. Postari placute si vise furate.
      • +28 (32 voturi)    
        vise (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:46)

        alpha [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        politica nu se face cu vise.de aici incepe falimentul usl.
        • -17 (23 voturi)    
          vise pentru (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:59)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui alpha

          voi cei care mai credeti in basescu. Romania este aruncata in bratele finantistilor si pe voi va freaca de usl.
          Din moment ce arunci tara in bratele unor jigodii, fara sa consulti poporul, inseamna ca te doare undeva de tara ta, inclusiv de fraierii care te sustin.
        • +6 (10 voturi)    
          Politica se face numai cu vise! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:35)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui alpha

          Pentru a fi un bun politician trebuie sa afli visele celor din jurul tau si sa te folosesti de ele.
      • +14 (26 voturi)    
        evoque (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:53)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        Vorba ursului din banc:
        Nu-i asa ca tu vii p'aici sa-ti iei minusuri?
        Oricum comentezi numai dupa ora 14:00 asa ca ai putea fi Crin insusi =))
        • -19 (25 voturi)    
          ha ha ha (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:02)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

          vezi ca nu prea esti atent. ai intarziat la munca. nu meriti banii pentru minusuri azi.
          iar daca ocupatia ta este de a da minusuri, atunci ai o ocupatie. servici usor.
          • +15 (21 voturi)    
            eu nu lucrez (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:28)

            ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

            la stat.
            Te subventionez ca asistat ce esti :)
            Minus iti dau doar daca nu-mi place comentariul tau.
            Tu nu crezi ca cineva poate comenta daca nu e platit?
            Mi-e mila de tine =))
            • -11 (13 voturi)    
              aprecieri gresite (Miercuri, 14 decembrie 2011, 21:09)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

              nu ma intereseaza cat de mult apreciaza cineva comentariile mele, nici cate plusuri sau minusuri primesc.
              Pentru cultura ta generala nu fac altceva decat sa exprim lucruri pe care le simt.
              Mila ta nu face doi bani pentru mine si daca tot te amesteci cu sinceritate spun ca eu de la statul roman nu am luat nici un ban si nici nu o sa primesc vreodata. Din contra aduc de multi ani bani in tara asta si normal ca sunt frustat cand vad cat de prost sunt utilizati banii si cat de prosti suntem ca romani ca nu suntem in stare sa luam atitudine in mod organizat.
              • +11 (13 voturi)    
                :)) (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:04)

                Luk [utilizator] i-a raspuns lui evoque

                Esti un dulce :)) :))

                Auzi colo: "nu fac altceva decat sa exprim lucruri pe care le simt." :))

                Hotarat lucru, romanul s-a nascut poet!
                • -7 (9 voturi)    
                  nu chiar (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:53)

                  evoque [utilizator] i-a raspuns lui Luk

                  majoritatea sunt boi.
        • +9 (11 voturi)    
          Si inca ceva. (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:30)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

          Apreciez ca nu-ti dai plusuri singur.
          Sincer.
      • +23 (33 voturi)    
        ALOO (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:06)

        Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        Eu il iubesc!Si la fel ca mine mai sunt milioane,ca sa nu mai vb de DIASPORA!Pe mine,ma reprezinta el,pt ca eu am coloana vertebrala si muncesc...pe voi va reprezinta hotii din psd,d-aia ii iubiti pe ei,pt ca sunteti niste puturosi si lasi ca si cei care va reprezinta!!!
        Pa si pusi din Italia.Ne vedem la vot ,da???
        • -12 (14 voturi)    
          cocolina sau ciciolina (Joi, 15 decembrie 2011, 1:08)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui Cocolina

          daca tot stai prin italia voteaza acolo. cei care traiesc in romania au dreptul sa voteze pe cine vor. daca tot ai ales sa fii sluga la macaronari inseamna ca nu mai ai nimic cu romania.
          Slugareala placuta.
          • +7 (7 voturi)    
            si eu sunt sluga (Joi, 15 decembrie 2011, 11:50)

            coco [anonim] i-a raspuns lui evoque

            Si muncesc din greu tocmai prin Hong Kong.
            Dar tot cu Basescu votez .Este singurul care gindeste si stie ce vrea de la, si pentru tara asta.
            Asa ca , visare placuta, si continua cu slugareala la uslasi doar doar iti vor arunca un os. Dar sunt asa de multi care asteapta osciorul, incit ma tem ca nu va ramine ceva si pentru tine. Oricum, daca vrei bani si poti munci( cu mintea sau cu muschiul te pot ajuta pentru un job banos)
            • -4 (4 voturi)    
              cum ziceam (Joi, 15 decembrie 2011, 12:49)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui coco

              1.Din afara lucrurile se vad cum se vad.
              2.As retrage dreptul la vot tuturor romanilor care nu mai sunt in Romania.
              3.Spre deosebire de multi ma bucur de un spirit liber si niciodata nu o sa fiu adeptul unor dobitoci care se bat pentru ciolan si profita de naivitatea unui popor slab de inger.
              4.Multumesc pentru ofeta insa sunt genul de persoana care indiferent de regim am fost intotdeauna independent financiar.
              Concluzie: As fi fericit ca nici un roman sa nu fie nevoit sa slugareasca pe afara, as fi fericit daca fiecare roman ar reusi sa traiasca bine in tara lui fara sa creada in aberatiile unor politicieni care dincolo de cuvinte nu stiu decat sa isi umfle conturile. As fi fericit daca am fi un popor care sa nu creada in aberatiile unor indivizi ca Basescu, Nastase, Udrea,Ponta,Antonescu si multi altii.
              Deci fii fericit acolo unde esti si nu mai crede in tampeniile politicienilor.
          • +4 (4 voturi)    
            sincer (Joi, 15 decembrie 2011, 11:54)

            ady [anonim] i-a raspuns lui evoque

            cat de tare v-a durut topaiala lui geoana?
            • -1 (1 vot)    
              Sincer (Joi, 15 decembrie 2011, 12:53)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui ady

              de loc pentru ca am votat cu base. Si asta a durut mai tare.
      • +15 (21 voturi)    
        iubire maxima IQ minim (Miercuri, 14 decembrie 2011, 20:24)

        math [anonim] i-a raspuns lui evoque

        Daca oamenii se impart in doua, cei care il iubesc si cei care il urasc pe TB atunci te intreb:

        - tu pe cine iubesti dintre Ponta, Antonescu, Nastase si Iliescu ?
        - in 2009 il iubeai pe Geoana ? Sau pe cei de mai sus ?

        In alta ordine de idei daca tu stii, vreun partid perfect (in fara de Alba ca Zapada) oriunde in lume, spune-ne si noua, pentru ca avem libertate de miscare. Pentru a vedea diferenta intre USLeii tai si ceilalti nu trebuie sa iubim pe nimeni. Pur si simplu credem ca prostia este mai periculoasa decat orice.

        In 2004 cel mai mare conducator, salvatorul natiunii era Nastase, in 2009 erau Geoana si cu Johannis, acum sunt Antonescu si Ponta. Si marmota ??
        • -8 (10 voturi)    
          aveti (Joi, 15 decembrie 2011, 1:14)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui math

          voi iubitori de pdl aveti un dar de a da cu oistea in gard. In ce stele ai citit ca eu as sustine opozitia?
          Voi cei cu creiere spalate, cu flacari violet portocalii in ochi credeti ca tara asta se imparte intre pdl-isti si opozitie?
          Omule existam si cei care nu cred in politicienii romani indiferent de culoare.
          Si suntem fericiti ca nu suntem demagogi si nefericti ca trebuie sa va suportam pe voi creduli care vad in austeritate progres.
          • +6 (6 voturi)    
            Esti cam prea (Joi, 15 decembrie 2011, 9:51)

            ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

            vehement pentru un neafiliat politic :)
            Nu te crede nici dreaq.
          • +3 (3 voturi)    
            totusi (Joi, 15 decembrie 2011, 10:26)

            math [anonim] i-a raspuns lui evoque

            ...tara trebuie guvernata de cineva. Iar din pacate exista multi oameni care fac ce spui tu. Stau ca ..... in fata blocului sau pe forum si injura toata ziua. Daca ar exista o limita minima de participare la vot pentru a fi validat abtinerea voastra ar avea o logica.

            Indiferent cine candideaza exista unul mai bun/destept/cinstit sau unul mai prost/corupt/nesimtit decat altul.

            Si fii corect! Recunoaste ca in 2009 aveai pe perete poza lui Geoana. Te vad colegii academicieni.
            • -1 (1 vot)    
              Indiferent (Joi, 15 decembrie 2011, 11:27)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui math

              de cat doare sau nu adevarul este ca am luat o mare tzeapa si dupa ceva timp de abstinenta am fost la vot si am votat: Basescu.
              La vremea respectiva am dorit sa fie oricine numai sa nu fie din psd.
              Uite asa am contribuit si eu in a aduce o alta haita de fomisti la guvernare.
              Da intotdeauna exista cineva mai bun, dar in romania nu va fi niciodata acel cineva.
              • 0 (2 voturi)    
                asta este! (Joi, 15 decembrie 2011, 13:25)

                math [anonim] i-a raspuns lui evoque

                Daca tu crezi ca dintre Becali, Antonescu, Ponta, Nastase, Boc, Voiculescu, Udrea, Vadim, Piedone, Vanghelie nu exista nici unul mai bun sau mai rau decat ceilalti, asta este.

                Stai acasa la cele 7 alegeri care urmeaza si trage tare pe forum, ca sa ne convingi ce idioti suntem ca nu votam cum trebuie.

                BTW Nastase e nevinovat! Macar aici s-a facut dreptate si tiranul portocaliu a fost rapus.
                • -2 (2 voturi)    
                  Inainte (Joi, 15 decembrie 2011, 13:38)

                  evoque [utilizator] i-a raspuns lui math

                  de a scrie ceva gandesti?
                  Si de amorul discutiei din toti papitoi enumerati mai sus, dumneata ca cetaean preocupat de soarta natiunii cu care ai vota?
                  Hai ca nu e greu? Toti sunt unu si unu monumente de corectitudine si toti iubitori de glie stramoseasca.
                  • 0 (0 voturi)    
                    noi muncim nu gandim,,, (Joi, 15 decembrie 2011, 20:11)

                    math [anonim] i-a raspuns lui evoque

                    Nu, eu nu gandesc. Daca as gandi as fi la USL.

                    Desi personajele de mai sus sunt scrise la intamplare, acum dupa un efort intelectual, cred cu tarie ca unul este mult mai serios si credibil decat ceilalti.

                    Nu spun care pentru ca iar vei raspunde ca il/o iubesc, sa il/o iau acasa si sa te lasam in pace, linistit, cu Mircea Badea.

                    Deci imi este clar cu cine as vota. Mai ai intrebari ?
                    • 0 (0 voturi)    
                      De ce aveti ideii (Joi, 15 decembrie 2011, 21:24)

                      evoque [utilizator] i-a raspuns lui math

                      putine si fixe?
                      In afara de usl si antene mai nimic.
                      de ce daca cineva va critica pdl-ul faceti spuma la gura si credeti ca neaparat este de partea usl-lui?
                      tu ca cetatean cu ce traiesti mai bine de pe urma pdl-lui?, pe care tot eviti sa recunosti ca il sustii.
                      Cetatene este optiunea ta sa crezi si este optiunea mea sa nu cred in politicieni.
                      Prin urmare daca critic pe actualii afla ca la fel de mult ii critic si pe aialalti si pe cei care or mai veni.
                      • 0 (0 voturi)    
                        nici alb, nici negru ? (Vineri, 16 decembrie 2011, 14:23)

                        math [anonim] i-a raspuns lui evoque

                        Deocamdata in afara ce putere si USL (la pachet cu Antenele, Iliescu, Nastase, Voiculescu) eu nu vad alta varianta. Daca tu ai vreo idee nefixa si constructiva lumineaza-ne si pe noi.

                        Cat despre "slugile la macaronari" este clar ca nu vorbim aceeasi limba. Daca Chivu e sluga la macaronari atunci tu esti Mihai Viteazu reloaded - spaima postacilor platiti de PDL. Desi am auzit aceasta idee si la oameni seriosi, este aberant sa interzici votul in strainatate. Orice cetatean roman are dreptul sa voteze.
                        • 0 (0 voturi)    
                          DECI (Vineri, 16 decembrie 2011, 15:11)

                          evoque [utilizator] i-a raspuns lui math

                          Alta varianta nu vad nici eu, iar din cele doua nu vreau sa aud de niciuna.
                          In ce priveste voturile celor de afara Nu sunt de acord. In momentul in care ai ales sa traiesti in alta tara nu mai ai nimic cu tara ta, prin urmare trebuie sa te preocupe viata ta acolo. Ai lasat in urma romania ai lasat inclusiv dreptul la vot. Buni sau rai prosti sau destepti este strict optiunea celor ramasi in tara sa isi decida soarta.
                          Nu conteaza ca te cheama Chivu sau Comaneci sau esti un simplu strungar sau muncitor tu muncesti, castigi si traiesti acolo, practic acolo este tara ta.
                • 0 (0 voturi)    
                  De 20 de ani ... (Joi, 15 decembrie 2011, 23:41)

                  Kingster [utilizator] i-a raspuns lui math

                  Romania voteaza mai bine sau mai rau ... romani din romania,asa ca data viitoare votati nemti "neromanizati"!
          • 0 (0 voturi)    
            tertium not datur (Joi, 15 decembrie 2011, 15:11)

            Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui evoque

            A treia posibilitate nu exista: in viata trebuie sa alegi, ai optiunea de a vota cu Raul, cu Ilici, sau cu cei care se OPUN raului.
            Intunericul reprezinta doar absenta Luminii, nu poate sa existe "a treia cale", ori esti cu Ilici, ori cu Dreptatea si Adevarul!
            • 0 (0 voturi)    
              A treia posibilitate? (Joi, 15 decembrie 2011, 15:33)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui Cristian Ioan

              Care? si nu inteleg de ce sunteti in urma, istoric vorbind, iliescu si toti urmasii lui nu vad sa conteze in acest moment.
              Mergeti inainte, iliescu si ai lui sunt deja istorie, basescu si ai lui sunt un dezastru, deci care este a treia cale?
              Iar cu drepatatea si adevarul se traieste cu un salar minim de 160 euro/luna, cu dreptatea si adevarurul a fost redus nivelul de trai, cu drepatatea si adevarul a scapat si matusa tamara.
              • 0 (0 voturi)    
                si ce vrei sa fac, sa ma sinucid? (Joi, 15 decembrie 2011, 16:07)

                Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui evoque

                Celelalte afirmatii sunt discutabile, adica supuse dezbaterii. Nu sunt de loc convins ca ilici este istorie!
                Dar cu ultima fraza trebuie sa fiu 100% de acord: da, nu in 1995 sau 2004 cu pedesereul la putere, ci ACUM, in Mileniul III, nepotul celebrie matusi Tamara a scapat, ba chiar a iesti spalat de pacate, "mai curat si mai uscat!"
                Atunci?
                care ar fi solutia?
                • 0 (0 voturi)    
                  solutie (Joi, 15 decembrie 2011, 16:21)

                  evoque [utilizator] i-a raspuns lui Cristian Ioan

                  La ce ofera piata acum nu vad nici o solutie. Pana acum am mers si pe varianta hai sa vedem cum o fi si cu altii si a fost tot un dezastru.
                  In momentul acesta piata politica nu ofera nimic, absolut nimic.
                  Nici un partid nu ofera nimic pentru tara, pentru popor. Totul pentru ei.
                  Aceasta este marea intrebare:
                  Care este solutia?
        • +1 (1 vot)    
          nu necesar (Joi, 15 decembrie 2011, 15:08)

          Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui math

          Este impropriu spus "il iubesc pe Presedinte". Pur si simplu il detest pe ilici si slugile lui, si asi aface orice ca acestia sa nu revina la putere!
          Deci nu sete vroba de "iubit" pe cineva, ci de evitat cu orice pret pe iubitorii de KGB!
    • +27 (31 voturi)    
      Hai, nu zau! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:43)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Care 10%?
      Alea de la latrine?
      Alea de pe publika tv?
      Du/te mai nene si culca/te!
      Te pomenesti ca papagalii aia doi sunt presedinti!
      Ochi peste fiert, dupa ora 14:00 pana la 18:00 si copilotul dupa ce il lasa ilici prin ograda!
      Hai, lasa/ma!
      Doamne, ce detergent folosesc aia cand va nasteti!?
    • +26 (30 voturi)    
      presedinte (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:45)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      e presedintele Romaniei,pentru ca asta s-a votat;nu se fac alegeri pentru presedintele "romanilor","americanilor" sau "argentinienilor" si asa ramane pana la expirarea mandatului.acuma ca unii nu au acceptat infrangerea nicio clipa si le sta in gat,asta e alta poveste ...
  • +47 (59 voturi)    
    2,5 mitocani (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:11)

    silviu80 [utilizator]

    ce sa te astepti din partea a 2,5 mitocani? nici eu nu as fi dat mina cu ei. cica basescu a fost grosolan cu ei!? dar ei cu alegatorii, nu doar ai lor si ceilalti, cum au fost si sunt inca? niste mitocani. cum sa fie crinul corupt, daca nu misca un deget de putoare ce e, doar se ocupa nevasta-sa sa-l intretina. oameni fara creier, dovada ecourile ce se propaga prin tartacuta lor si care nu prind la populatie. sa vina odata alegerile sa dispara acesti ciocoi oportunisti si sa se reinnoiasca clasa politica. sa nu mai trimitem tot felul de jigodii in parlament.
  • +58 (68 voturi)    
    Antonescule, Ponta, lasati Romania in pace!!! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:13)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Ba, astia sunt prosti? Iar vin cu guvernul de tehnocrati care, culmea, sa fie doar pentru vreo 3-4 luni, doar sa pregateasca alegerile anticipate, caci nu are timp sa faca altceva, cum ar fi implemenarea masurilor cerute de UE.
    In capul lor nu e nimic altceva decat frica ca vor ramane in opozitie, dupa cum le spun propriile sondaje. De asta se si opun tuturor masurilor, indiferent de unde vin sau de importanta lor. Nu vor sa se schimbe Constitutia pentru ca vor sa schimbe totul inapoi de indata ce ar ajunge la guvernare, deficiturl structural de 0,5% nefiind de ajuns celor 14 masuri enumerate de USL care inseamn cam 4% din PIB, conform unor analisti. Nu vor sa schimbe Constitutia ca sa se diminueze Parlamentul la 300 de parlamentari, asa cum vrea P D L, ci doar printr-o lege organica, usor de schimbat. Ipocrizie, demagogie si infantilism, numele vostru e USL!!!
    Eu cred ca vor pierde din nou procente datorita acestei atitudini deja anti-europene.
    Vreau voturile celor care cred ca Ponta si Antonescu chiar sunt doi prosti, poate cei mai prosti politicieni pe care i-a avut vreodata Romania!
    • -22 (30 voturi)    
      PROSTUL NU E PROST DESTUL DACA NU-I FUDUL! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:19)

      GRIGORE [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Draga nea MarianEugen, stiu ca webmasterul de la hotnews nu va lasa acest text sa iasa in cyberspatiu, dar contez pe faptu ca fiind mata din "redactia postacilor' cu simbrie, o sa-l citesti macar la "sedinta de analiza"! Crezi ca daca presedintele vostru portocaliu s-a dus la Bruxelles si le-a pus ROMANIA pe masa "licuricilor"din UE a facut o mare scofala?! Au ras de el si i-au intors spatele! Crezi ca daca presedintele vostru portocaliu s-antos acasa "victorios" si a emis "Edictul de intoleranta de la supermarchet" prin care le-a cerut romanilor sa nu cumpere zarzavaturile olandzilor, a facut o mare scofala?! Aia l-au privit cu mila si-o sa aiba grija sa nefrece ridichea! Crezi ca daca presedintele vostru portocaliu mai are doar 7% incredere din partea poporului mai are vreo sansa?! to be continued! Sa traiesti bine!...cat mai poti!
      • +20 (24 voturi)    
        Asa-i ca esti bugetar? (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:55)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui GRIGORE

        nu mai vine nici ajutorul?
        Nasol :(
        • -9 (9 voturi)    
          Asa-i ca traiesti din contracte cu statul sau din (Miercuri, 14 decembrie 2011, 23:09)

          bcx gj kj kk [anonim] i-a raspuns lui ciupi 2

          Nu-i asa ca e cam greu sa vrei sa se taie furtunul cu parale de la buget pentru firma ta postacule.
      • +10 (10 voturi)    
        De minune! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 21:28)

        Matrix-4 [anonim] i-a raspuns lui GRIGORE

        Bre, Grigore e de minune cât de repede scade Băsescu! De la 17.10 până la 16.19 a scăzut cu trei procente! Asta înseamnă că până dimineaţă ajunge cu minus!!
      • +11 (11 voturi)    
        Grigoreeee!!!!! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:52)

        mahabaratan [utilizator] i-a raspuns lui GRIGORE

        frumos nume ai ...minte nu ti mai trebuie. Vezi tu Grigorevici cum e ca.... o fi presedintele nostru obosit,urat,etc....dar nu e rauvoitor,nesimtit ,lenes sau prost ca voi. Tine aproape cu antenele si sa vezi tu ce multumiri o sa ai de la copii tai,ce mostenire serioasa o sa le lasi...ura
      • +5 (5 voturi)    
        uite ce minune minunata (Joi, 15 decembrie 2011, 10:46)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui GRIGORE

        ti-a aparut comentariul in cyberspatiul invocat :))
    • -1 (3 voturi)    
      mariane (Joi, 15 decembrie 2011, 8:26)

      n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      din pacate prostia lor nu face banditul mai putin bandit ... stii tu ala mare. Tu cu cine ai sta la masa cu un combinator lipsit de orice scrupule si principii sau cu niste demagogi care nu stiu pe ce lume se afla. Greau de ales nu ... votatul asta nu e chiar asa usor.
  • -16 (26 voturi)    
    sloganul de campanie al PDL (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:18)

    bogdan [anonim]

    Pentru toti postacii pedelisti, cu dedicatie , sloganul de campanie al PDL la alegerile "comasate":

    NU pot ei lua, cat putem NOI FURA!
    • +15 (17 voturi)    
      aha (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:49)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

      deci sa inteleg ca reiterezi ideea lui ponta ca vreti sa furati alegerile ? za citat (aproximativ) of za iung prezident: "masina noastra de furat nu a fost suficient de buna"
  • -18 (26 voturi)    
    nu-l da diplomatia afara din casa pe T. Basescu... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:22)

    lili [anonim]

    Nu le are deloc p-astea cu diplomatia, cu negocierile, cu eleganta si distinctia prezidentiala impuse de functie... dimpotriva, la apucaturile pe care le are raspunsul si reactiile celor cu care se intalneste sunt pe masura... nici pic de respect pentru functia prezidentiala, nici de-o parte nici de alta.... responsabilitatea ii apartine Presedintelui, el este cel care totdeauna impune un anumit respect si o anumita tinuta specifice functiei prezidentiale... la Presedintele Basescu insa nici vorba, balacareala si grobianismul fac functia de 2 bani.... la fel cum a ajuns si Romania atat in fata romanilor cat si in fata strainilor....
    Cat respect impune cea mai inalta functie in stat atata impune si poporul respectiv in lume....
    • +28 (34 voturi)    
      la asa interlocutori... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:19)

      dumitru vaduva [anonim] i-a raspuns lui lili

      La asa interlocurori precum cele doua momai politce,Ponta si Antonescu,asa diplomatie si eleganta si distinctie. Pai mai vulgari si mai nesimtiti decat acesti doi mitocani nu exista in politica romaneasca. Ei nu scapa nici o aparatie pe la televiziuni si acestea sunt foarte dese,mai ales la antena 3,sa nu-l jigneasca pe Basescu facandu-l cum le vine la gura. Pai dupa ceea ce le iese pe gura acestor puslamale nesimtite,ma mir cum Basescu mai sta de vorba cu ei.Probabil ca nu exista alta solutie in chestiunea de fata,decat sa-i intrebe si pe ei,reprezentantii nefericitei opozitii romanesti. Iar ei mai au si pretentia sa dea mana cu ei.Aceste javre nici nu merita sa se apropie de Basescu,daramite sa mai dea si mana cu el. Astia trebuie sa dispara cat mai repede de pe scena politica,pentru ca sunt prosti nesimtiti si fac rau tarii in lume. Oare opozitia asta nu e in stare sa promoveze in fruntea ei niste oameni?
      • -8 (8 voturi)    
        Daca nici la gunoaiele astea (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:38)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui dumitru vaduva

        nu este in stare sa le impuna respect nu mai e nimic de comentat.
  • -2 (14 voturi)    
    urasc... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:24)

    me [anonim]

    astfel de badaranisme...
    astia (base, ponta, antonescu etc) sunt exemple pentru generatiile tinere?!?!?!
    nu este normal un asemenea comportament... fata de oricine!
  • +33 (37 voturi)    
    Ponta, Antonescu, alooo (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:34)

    nano2k [utilizator]

    Dar ceva despre fondul problemei aveti de zis? V-a ramas ceva in capatzâni? Sau Ponta inca se gandea la copilotaj iar Antonescu de-abia se trezise?

    Doamne, ce idioti... in loc sa discute despre chestiunile importante, au mers acolo sa se balacareasca.

    România, sper sa nu incapi pe mana acestor 2 neispraviti... Nici pe Base nu il suspectez de prea multe buna maniere, dar macar la el exista o explicatie fiind un fost marinar. Baietii astia de asfalt ce scuze au? Macar anteriorii sefi ai partidelor lor impuneau un minim de respect...
  • -17 (23 voturi)    
    100% (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:43)

    cata [anonim]

    Sau pe acolo. Cam asta e procentul tb pe comentariile la situl acesta. Hai, dislike me quickly :). Postacule, nu sta, esti platit din banii mei sa-mi dai dislike, ce mai astepti ?
    Respectele mele iuli, kingster, silviu80, marianeugen, va doresc sa ramaneti pe veci in tara asta asa cum o vreti voi si asa bine cum va e voua acum, ca mie nu mi-e. Cand am citit 1984 am crezut ca e fictiune. nu e. Aparatul lucreaza a dracului de bine, fir-ar sa fie.
    Alex, nu te chinui, ai dreptate. Din pacate aia sub 10% controleaza 95%. Astept doar momentul cand se va anunta ca altul nu-i deci trebuie inca niste mandate.
    • +12 (18 voturi)    
      Nu sunt banii tai. (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:01)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui cata

      Tu esti platit din impozitul meu asistatule!
      Nici net-ul nu e platit de tine.
  • +37 (43 voturi)    
    regret (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:46)

    uzu [anonim]

    am un singur regret: ca plictisitul nu mai poate candida sa v-o traga iar.
    in rest am doar tristete ca nu va cine ar putea veni dupa basescu.
    sigur, oameni capabili in tara sunt, dar nu ies la inaintare ca sa poata ajunge in frunte.
    base e un politician puternic, asta e.
    ponta si antonescu ... doi mascarici.
    • -8 (8 voturi)    
      corectie (Miercuri, 14 decembrie 2011, 20:35)

      Ovi [anonim] i-a raspuns lui uzu

      Un politician puternic are rezultate. Vrei sa spui "un politician care joaca bine".
    • 0 (0 voturi)    
      poftim? (Joi, 15 decembrie 2011, 15:20)

      Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui uzu

      Cum sa nu candideze?
      Dar in Rusia nu ia vazut cum a fos re-reales Putin?
      De ce crezi ca nu se poate intampla la fel si la noi, daca "plictisitul" decide sa revina in actualitate?

      In plus, chiar ultimul tau paragaf descrie realitatea, insa nu ai tras concluzia finala: Ponta, Crin, Oparescu, Vanghelie, etc, etc, toti nu au existenta reala, sunt doar masti, marionete trase de sfori de batranul kaghebist cu ranjet sinistru ...
  • +20 (30 voturi)    
    Foarte bine (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:48)

    Dana [anonim]

    Nici nu era cazul sa dea mina cu ei pentru ca nu merita
  • +30 (36 voturi)    
    Demnitaru' chiulangiu' (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:55)

    Mih. [utilizator]

    Antonescu, cel care spune ca, "demnitar" fiind, nu are obligatia sa onoreze parlamentul cu prezenta sa (ca doar nu e pe "santier"), pretinde ca nu e corupt. Dar banii nemunciti, deci necuveniti pe care ii ia de la "locul de munca", fac din el un om corect, cinstit?
    Categoria careia ii apartine Antonescu este la fel de nociva pt societate ca si aceea a coruptilor. Este categoria PARAZITILOR.
  • -7 (15 voturi)    
    Ce ar fi facut ceusescu ... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:01)

    Observatore [utilizator]

    ...fara corul lingailor ?
  • -1 (9 voturi)    
    Ei se intalnesc si noi raminem tot in mocirla (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:01)

    Nicolae [anonim]

    Toata opereta asta este de ochii lumii. Toti baga mina adinc si fura. Cine este la putere fura mai gros ca are comanda dar le mai da si celorlalti catelandri cite un oscior pentru a-i tine ocupati ca sa nu-i muste. Avem clasa politica pe care o meritam, niste hoti, semianalfabeti, parveniti (marea parte erau niste pirliti cu ceva ani in urma), niste oameni fara meserii dar cu o mare foame de bani. Toti sunt bugetari cu averi imense, cu afaceri super-prospere intr-o societate in care numai cei care fura cistiga iar prostii care nu sunt afiliati politic au "privilegiul" de a plati taxe si impozite pentru ca acesti nemernici sa fure banii publici. In rest este o mare prosteala!
  • -11 (15 voturi)    
    intalnirea (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:07)

    ioan [anonim]

    >urat ii sta unei gazde sa nu-si salute salute invitatii,doar el a invitat pe liderii partidelor,
    azi traim cele mai negre momente din istoria romaniei, acest regim - base- e cel mai corupt si mai mincinos .
  • +5 (7 voturi)    
    unde este cel de la PC (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:38)

    Lucianmotzul [anonim]

    Parca erau trei ,acestia sau unit si tot nu fac cit un om intreg la minte ,jumatate cu alta jumatate adunate dau 1 ,astia sunt zero ,ei nu stiu sa dezbata probleme arzatoare sa caute soluti ei asta stiu asta fac se cearta ,soluti nu_i duce capul ,Pontulica cade_n fund si se ridica <<EU AM O MISIUNE ( cine ti_a dato mai ) SA scap TARA DE B asescu ,uitate in oglind mai mascarici ce mutra ai.
  • -2 (8 voturi)    
    totusi parca nu e ok (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:41)

    costica [anonim]

    Ponta si Crin sunt aceeasi mediocri. Dar parca aveam pretentii mai mari de la Base, ca om politic. Asta a fost o consultare a presedintelui tarii cu opozitia. Inteleg ca te oftica cei doi maimutoi, dar e datoria ta sa ii tratezi cu respect si sa le asculti parerea (buna/proasta cum o fi). Sa faci pe-a seful de autobaza ofensat nu mi se pare o atitudine ok din partea lui Base. Era o chestiune prea serioasa pentru certurile obisnuite.
    Dar na, asta e clasa politica. De unde nu e, parca e si greu sa ceri prea mult :(
  • +12 (20 voturi)    
    RUSINE . (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:44)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    Sa va fie, p o n t a + c r i n,ca din cauza aliantei voastre zburlite,conducerea statului treb, sa faca pact cu diavolul (bozgorii),pt. reformarea statului roman.
    De asta suntem umiliti,in propia noastra tara, mai ales noi cei traitori in transilvania stramoseasca.
  • -6 (14 voturi)    
    Pana la ultimul... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:52)

    TED [anonim]

    Pedelei.....voi sunteti rusinea tarii asteia....l-ati depasit pana si pe Ceausescu....GASCA DE HOTI voi sunteti ciuma portocalie....
    Dar mai e putin....daca o sa mai putem suporta pana atuni....daca nu....o sa vedeti...
    Oricum o sa fiti pedepsiti pana la ultimul mafiot....
    SA VA FIE RUSINE!
  • -5 (13 voturi)    
    BADARANUL (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:00)

    GOGOMAN & RIGHT [anonim]

    Nu poti face academician din matelot!________atat a invatat!______nu e nimic de mirare!_____De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere!
  • -8 (14 voturi)    
    Basescu se supara pe toti... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:11)

    codrutz [utilizator]

    ...ca vacaru pe sat. Este atat de orgolios si tzafnos atat in afara tarii cat si , mai ales, in tzara. El nu este in stare sa intzeleaga ca interesele Romaniei sunt mult mai presus decat vanitatea lui de...cocota. Cand vor intzelege si p(r)ostacii care-i apara marlania si ignoranta ca, datorita prestatiei lamentabile a lui Basescu, sufera milioane si milioane de romani? Dar, pana la urma, cred ca romanii-si merita soarta daca au ales asemenea personaj sa le fie "baci" pana la adanci batranetzi.
  • +15 (19 voturi)    
    normal! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 19:26)

    razvan [anonim]

    Pai si eu daca m-as intalni cu Ponta si Antonescu as fi obosit,nervos si plictisit. Astia nu merita nici un scuipat darmite sa mai si stai de vorba cu ei.
  • +5 (9 voturi)    
    pe tvr info (Miercuri, 14 decembrie 2011, 20:10)

    siedir [anonim]

    am vazut ca a dat mana cu cei 2 maimutoi... nu ar fi trebuit sa fie 3? poate la plecare, dar dupa o ora de discutii cu niste capete seci, eu le dadeam doar un deget... :D
  • -3 (3 voturi)    
    stii sa citesti ciupika? (Miercuri, 14 decembrie 2011, 21:10)

    un [anonim]

    ciupi 2 mama, ai frisoane?
    nu ti-au intrat banii de pe minusuri? tre' sa demonstrezi ceva? hai, du-te la culcare, maine va fi o zi mai grea, tre' sa-l speli pe sefu' la spate... .

    postacii nu inteleg ca oricat de greu e pentru marinar, el trebuie sa respecte anumite cutume, reguli de comportament.

    Daca apare la tv cu ochiul sticlos de johnnie walker si nu este in stare sa duca la capat un dialog despre angajarea tarii (si a voastra cretineilor pedelici, ca doar traiti si voi in rromania) e de rau.

    Nu conteaza ca da sau nu da mana, nu da nimeni doi bani pe el, dar din pacate inca este presedintele rromaniei si voi depindeti de ce spune el (din pacate) si in momentul in care se ia o decizie eventual gresita nu va raspunde el ci voi.

    Asa ca mai incet cu atacurile la persoana ciupi mama, poate iti afla cineva ip-ul si te ciupeste in bot intr-o seara... .
  • -1 (1 vot)    
    și?! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 21:30)

    corvus_coraX [utilizator]

    bou cu bou dă copita nu mâna!
  • -3 (5 voturi)    
    Nici eu nu as fi dat mana cu Basescu ! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:41)

    fvhsdfhsdffh [anonim]

    Eu consider ca a facut mult rau Romaniei prin modul cum conduce tara si consider ca mi-a facut si mie mult rau . Singurii din tara asta care sunt avantajati, sunt pedelistii sai .
    Asta este parerea mea si sper ca se publica.
  • +6 (6 voturi)    
    Inca un motiv pentru suspendare (Joi, 15 decembrie 2011, 0:11)

    sorin [anonim]

    Faptul ca nu a dat mana cu baietii, este un motiv serios pentru suspendarea presedintelui.
  • +3 (3 voturi)    
    respect (Joi, 15 decembrie 2011, 7:22)

    fratii_max [utilizator]

    domnii ponta si antonescu nu stiu ca respectul se cistiga ? nu se cerseste !
  • +2 (4 voturi)    
    ....alt prilej de .... (Joi, 15 decembrie 2011, 7:59)

    agora [anonim]

    ...de cate ori au muscat ei acea mana intinsa ....
  • +2 (4 voturi)    
    baietii de cartier (Joi, 15 decembrie 2011, 8:40)

    lzrd [utilizator]

    baietii de cartier s-au sfatuit cum sa dinamiteze aceasta consultare.Si-au spus ca daca vor fi singuri 2-1 cu presedintele vor reusi sa-l ""dovedeasca"".Pe langa faptul ca sant prost crescuti,asa cum s-a vazut de la precedenta intalnire,(ca doar nu invatau regulile de minima buna purtare in cateva luni) dau dovada inca odata ca nu ii intereseaza problemele majore ci au vrut doar sa puncteze pentru antene.O MARE EROARE ,T.B. nu poate fi ""rapus""de doi maimutoi politici care ,in plus,nu dau doi bani pe referendum ,pe ceace am vrut noi,adica 300 parlamentarii ,etc..
    Autorul cred ca nu s-a uitat la tv ,TB a dat mana cu ei desi nu era obligat sadea mana cu doua puslamale de cartier.
  • 0 (2 voturi)    
    USL la Cotroceni (Joi, 15 decembrie 2011, 11:43)

    costel [anonim]

    Sa dea mina cu niste golani?Eu cred ca bine a facut.De cind se scoala si pina cind se culca Ponta si Antonescu nu fac decit sa-l jignesca pe seful statului si pretind de la acesta sa le dea mina si sa nu fie grosolan cu ei?Cred ca trebuia sa-i scoata in suturi din palatul Cotroceni.Astia vor sa fie premierul si presedintele Romaniei?Doar daca romanii au innebunit vor ajunge astia premier si presedinte.Cred ca USL v-a lua la alegerile din 2012 cel mult 25%,pentru ca romanii nu au uitat ca PSD,PNL,PC si UDMR sunt partidele care au dus la dezastru Romania si au obligat PDL sa ia masuri de austeritate.
  • +1 (1 vot)    
    Bruxelles.... (Joi, 15 decembrie 2011, 14:55)

    belamy [utilizator]

    cand nimeni nu da mana cu el(pe "afara") , sau si-o sterge a lehamite si dispret, evitand orice contact cu acest alogen....normal cand vine in cocina de la "bucale", se da si el fortos. din pacate il tradeaza "pampersii", el fiind doar o caricatura de om.