Un liberal, Norica Nicolai, vrea nationalizarea multinationalelor. Frate…

de Dan Popa     Dan Popa's Weblog
Duminică, 7 iunie 2009, 13:13 Actualitate | Opinii

Din cate`mi amintesc, femeia a devenit celebra prin aceea ca venea in Parlament cu tot felul de rude, camerele de luat vederi surprinzand`o pe nepoata ei in timp ce vota o lege organica. Pe urma, scandalul mapei profesionale a aceleiasi Norica a facut furori, dupa ce Basescu a refuzat numirea ei ca ministru al Justitiei. Mai prin 2000 a fost exclusa din PNTCD, dupa ce semnase pentru un alt partid in capania prezidentiala.

Acum, citesc in Business Standard ca femeia vrea nationalizarea multinationalelor din Romania, daca acestea isi mai repatriaza profiturile. O asemenea ineptie nu am mai citit, admit, de multa vreme. Si inafara unor “rezerve” ale conducerii PNL, nu am auzit pe nimeni din partid sa`i spuna sa incedete cu asemenea debilitati.

Culmea e ca aceasta propunere de extrema stanga vine din partea unui om de dreapta. Norica se vrea europarlamentar, din cate stiu. Mai mult, Norica a luat locul lui Daianu de pe listele pentru Parlamentul Europei. Le`o fi promis nepotilor ca`i duce sa voteze legi europene, probabil, ca de Parlamentul Romaniei s`or fi fiind plictisit deja.

Cat traieste in politica madam Norica, n`am sa votez PNL.

Citeste si comenteaza pe Dan Popa's Weblog.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

805 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Mirare? Nici vorba... (Duminică, 7 iunie 2009, 13:23)

    renatta [anonim]

    Ma doare capul cand aud de Norica. Eu nu stiu cum nu vede lumea cat poate fi de "parasuta"! Sa vedeti cate "spuse" vor mai urma...
  • +3 (3 voturi)    
    exercitiu de imaginatie (Duminică, 7 iunie 2009, 13:56)

    suca [anonim]

    va propun un exercitiu de imaginatie. Ce se-ntampla in economia romaneasca daca aceasta afirmatie era facuta de Norica din postura de ministru al justitiei?
    nici nu vreau sa ma gandesc. cred ca o lovitura mai puternica nu putea sa dea.
    Cred ca iliescu este invidios ca n-a putut s-o scoata el :)

    Dar cred ca sefii de multinationale din Romania nu pun mare accent pe spusele Noricai ca alfel avem o problema.
  • +1 (1 vot)    
    aceiasi norica... (Duminică, 7 iunie 2009, 14:24)

    vallya [anonim]

    Si cand te gandesti ca am votat-o cand a candidat in circumscriptia Cluj-Napoca desi traia undeva prin Sinaia sau undeva in apropierea Dunariii...Cum am putut sa comit o asemenea greseala? Dar ADIO madam...in veci nu doresc sa mai aud de tne prostanoaco...
  • -2 (2 voturi)    
    cei care traiesc fara sa le pese de nimic (Duminică, 7 iunie 2009, 14:39)

    don pope [anonim]

    Cred c-am sa merg la oficiul starii civile sa ma rebotez in Dan Popa. Ca vad, cu acest nume am voie sa scriu contra Noricai, cu pseudonime nu merge la acesti jupani. Se va supara originalul de un asemenea plagiat?
  • +1 (1 vot)    
    comunista (Duminică, 7 iunie 2009, 15:10)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    asta nu-i de la partidul pe care-l va vota colegul selaru, tocmai pt ca e de dreapta?
  • +3 (3 voturi)    
    Oaia inteleapta! (Duminică, 7 iunie 2009, 15:51)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Ce le mai stie si madam Norica! De unde dracu tot ne pricopsim cu asemenea scursuri in politica romaneasca? Sau poate faptul ca politica din Romania e o adunatura de laturi, justifica pe undeva asemenea prezente imbecile!!!!!
    Oare Norica are habar din ce partid face parte si prin ce se defineste un partid liberal de "talie europeana" cum spunea in campanie?
    Alora care-l tot injura pe Basescu, mai tineti-va gura....vazind porumbeii care ies din gura javrei comuniste, nu il condamn ca s-a opus numirii ei la Justitie!
    Hai pa si la vot!
  • -3 (3 voturi)    
    Completare (Duminică, 7 iunie 2009, 17:04)

    Pantera Roz [utilizator]

    Frate Popa,Norica o fi proasta.Dar tu esti pervers.Omule,nimeni nu te impiedica sa scrii tampenii pe blogul TAU.E al TAU.Dar nu iesi cu ele pe Hotnews.ro.Articolul asta e penibil.Nepoata Noricai e istorie,s-a lamurit problema ei demult.Nu vota PNL.E optiunea ta.Optiunea mea e sa votez PNL cel putin atata timp cat in tara asta vor fi jurnalisti penibili ca tine.Asa ca trebuie sa traiesc inca 50-100 de ani...
  • +1 (1 vot)    
    norica (Duminică, 7 iunie 2009, 18:24)

    diktatoru' [anonim]

    am vazut "discutia" cu cititorii pe care a avut-o pe hotnews. in afara de arogantza, raspunsuri in doi peri si minciuna nu am vazut altceva. toti care puneau intebari incomode erau platiti de alte partide concurente sa o defaimeze. pentru mine e o nevertebrata, impreuna cu partidul care o adaposteste. dispari norico, ca un vis rau.