VIDEO Un bebelus a scapat nevatamat dupa ce caruciorul in care se afla a cazut in fata unui tren

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 26 mai 2010, 10:29 Actualitate | Internaţional

Imagini dramatice
Foto: Captura LiveLeak
Un baietel australian in varsta de 15 luni a supravietuit in mod miraculos dupa ce caruciorul in care se afla a cazut pe sinele de cale ferata si a fost lovit de un tren, transmite news.com.au. Copilul a suferit doar cateva rani superficiale la fata.

Bunica micutului a scapat caruciorul din mana in timp ce se afla pe platforma statiei Tooronga din Melbourne. Caruciorul a cazut in fata unui tren, fiind tarat cativa metri de-a lungul sinelor de cale ferata.

Un purtator de cuvant al politiei a declarat ca baietelul a avut noroc fiindca mecanicul garniturii a reusit sa opreasca trenul foarte repede si sa evite astfel o tragedie.

Baietelul a fost transportat de urgenta la Royal Children's Hospital. Un purtator de cuvant al serviciului de ambulanta, Paul Bentley, a declarat ca bunica micutului a fost "in stare serioasa de soc" in urma incidentului. Bentely a adaugat ca femeia a fost si extrem de norocoasa pentru ca un alt copil de trei ani de care avea grija nu a cazut si el pe sine.

Un purtator de cuvant al serviciului feroviar din Melbourne, Chris Whitefield, a avertizat pasagerii sa aiba grija de carucioare atat pe platformele de tren, cat si in statii.

In urma cu cateva luni, un alt copil a scapat nevatamat dupa ce caruciorul sau a cazut pe sinele de tren din statia Ashburton, un incident care a fost vizionat de milioane de ori pe Internet.



Citeste mai multe despre   






















2586 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    pentru unii... (Miercuri, 26 mai 2010, 11:13)

    me [anonim]

    ... un mic exercitiu de logica e foarte greu... daca ar fi pus acel carut paralel cu linia ferata ar fi evitat in proportie de 99% acel incident... dar pentru unii e greu sa mai si judece si sa faca alte lucruri in acelasi timp (presupun ca era prea ocupata persoana din moment ce nu a mai putut tine carutul)
    • 0 (4 voturi)    
      australienii.. (Miercuri, 26 mai 2010, 11:35)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui me

      sunt faimosi pentru inteligenta lor..simplul fapt ca peronul avea inclinatia favorabila unui accident ca asta spune multe...
      • +4 (4 voturi)    
        Bine ca sunt romanii inteligenti (Miercuri, 26 mai 2010, 10:58)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui pehash

        Si tara lor se duce incet incet in prapastie.
      • +4 (4 voturi)    
        incinatia este corecta.... (Miercuri, 26 mai 2010, 12:37)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui pehash

        doar ca a fost facuta asa pentru a se scurge apa nu pentru a proteja copiii in carucior de bunici inconstiente.....dar ai si tu ceva dreptate: daca avea un anumit profil (valuri inclinate stinga/dreapta pastrind panta) nu s-ar fi intimplat sa mearga asa....
  • +1 (1 vot)    
    bunicii (Miercuri, 26 mai 2010, 11:31)

    dex [anonim]

    de aia n-am incredere sa-mi las copiii cu soacra/parintii! Facem copii la 4-j de ani si atunci bietii bunici abia se mai pot misca!
  • +2 (2 voturi)    
    hai frate... (Miercuri, 26 mai 2010, 12:32)

    c# [anonim]

    E exact acelasi eveniment ca acum 3 luni doar ca filmat din partea cealalta a peronului. Ce mai fac unii ca sa faca stiri. Intorc problema pe toate fetele. La propriu.
    • 0 (0 voturi)    
      mda (Miercuri, 26 mai 2010, 12:30)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui c#

      nu stiu daca nu e mai demult. parca acum vre-un an am mai vazut chestia asta.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu are cum sa fie acelasi eveniment (Miercuri, 26 mai 2010, 14:12)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui c#

      ... cata vreme gara e diferita, personajele la fel, si asa mai departe. Dar na, ce nu fac unii ca sa se bage in seama aiurea.
    • -1 (1 vot)    
      n-avem știri, le repetăm (Miercuri, 26 mai 2010, 16:13)

      Viorelu [utilizator] i-a raspuns lui c#

      A mai fost:

      http://www.hotnews.ro/stiri-international-6292226-video-bebelus-sase-luni-scapa-miraculos-viata-dupa-caruciorul-care-afla-cazut-sub-rotile-unui-tren.htm
      • +1 (1 vot)    
        Bati campii Viorelu (Miercuri, 26 mai 2010, 17:50)

        Guest [anonim] i-a raspuns lui Viorelu

        Sunt gari diferite, prima a fost Ashburton, asta de azi e Tooronga. Melbourne nu e Dolhasca, are zeci de statii de tren ;)
        Poate voiai sa spui "a mai fost un incident la asemanator".
  • 0 (2 voturi)    
    E o minune (Miercuri, 26 mai 2010, 12:47)

    anonim [anonim]

    ...ca cel mic a supravietuit caderii de pe peron, cu atat mai mult ca a scapat si de tren.
    Super tare!
    • 0 (2 voturi)    
      Mare minune... Dumnezeu i-a dat primul brânci.. (Miercuri, 26 mai 2010, 16:21)

      Viorelu [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Mare minune... când îi aud p-ăștia cu minunea îmi vine să le trag capace peste ceafă...

      Minune era dacă era ceva imposibil, de exemplu, dacă ar fi căzut în gol 200 de metri, apoi ar fi căzut o rocă peste el, ar fi rămas acolo 40 de zile și apoi ar fi ieșit de unu' singur.

      Așa e doar o întâmplare foarte posibilă, având în vedere că a căzut între șine, iar înalțimea de la sol la locomotivă e de peste 20-30 de cm, loc suficient pentru un bebeluș pe burtă. Bebelușii cum sunt, de obicei înfofoliți, au șanse să reziste căzăturilor de genul ăsta fără să fie răniți.


      minune, minune... mai tăceți din gură că vorbiți numai tâmpenii.
      • 0 (0 voturi)    
        si acum (Miercuri, 26 mai 2010, 20:20)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Viorelu

        te duci la biserica matale ateista militanta sa te rogi sa nu mai spuna altii tAmpenii.
  • 0 (2 voturi)    
    Parca a mai fost ceva asemanator. (Miercuri, 26 mai 2010, 12:53)

    AlinN [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=NXE2U3TDZwM

    Tot in Australia.
    O intrebare insa nu-mi da pace: de ce oare nu au facut alunecos peronul, eventual si cu o sursa de apa care sa-l umecteze permanent? Cu mici modificari poti face peronul sa isi creasca inclinatia cu 10-20 de grade chiar inainte cu vreo 2-3 secunde de a veni trenul. Sigur asa procedura va fi un succes si pentru adulti. Ar putea sa puna niste manere de care sa te prinzi atunci cand simti ca-ti fug picioarele de sub tine. Dar sa aibe rezistente care sa-l incinga bine (eventual la rosu). Ehei construitul de peroane nu-i pentru oricine...