La Toya Jackson: Michael a fost omorat de anturajul sau

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 12 iulie 2009, 14:04 Actualitate | Internaţional

Regele muzicii pop
Foto: Agerpress
Michael Jackson a fost ucis de catre anturajul sau format din profitori manipulativi, sustine sora artistului, La Toya Jackson, intr-un interviu acordat publicatiei britanice News of the World. Acuzatiile aduse de La Toya sunt similare cu cele facute de tatal cantaretului, Joe Jackson, intr-un interviu acordat la inceputul acestei saptamani canalului american de televiziune ABC.

"Michael a fost omorat", a declarat La Toya. "Si nu cred ca a fost implicata doar o singura persoana. Mai degraba a fost o conspiratie a mai multor oameni. Simt ca totul a fost despre bani. Michael valora peste un miliard de dolari in drepturi muzicale si cineva l-a omorat pentru asta. Valora mai mult mort decat viu", a adaugat sora artistului.

La Toya afirma, de asemenea, ca milioane de dolari in bani si bijuterii au disparut din casa lui Jackson in ziua in care a murit. "Michael avea tot timpul bani in casa, in general circa 2 milioane de dolari, cu care obisnuia sa faca plati. Oamenii spun ca nu era bogat cu adevarat, insa Michael avea mereu bani la el", a spus ea.

La mana profitorilor

La Toya, care era cea mai apropiata persoana de Michael si a semnat certificatul sau de deces, a spus ca "Regele muzicii pop" era o persoana singura si izolata, aflata la mana unui anturaj motivat doar de bani. Ea i-a acuzat pe acestia ca l-au izolat de familie si prieteni si l-au obligat, in ciuda dorintei sale, sa semneze contractul ce prevedea organizarea a 50 de concerte in Londra.

Sora artistului e convinsa, de asemenea, ca Michael era fortat sa ia droguri de cei care doreau sa-i controleze starile.

LAPD: Varianta asasinarii nu a fost exclusa

Seful Politiei din Los Angeles a anuntat saptamana trecuta ca anchetatorii nu au exclus varianta asasinarii. Rezultatele autopsiei oficiale nu vor fi cunoscute decat peste doua saptamani, insa La Toya a cerut efectuarea unei autopsii private. Rezultatele acesteia au fost finalizate vineri, iar La Toya nu a mentionat decat faptul ca semne proaspete de injectii au fost descoperite pe gatul lui Michael.

"Cred ca toata lumea va fi surprinsa cand rezultatele vor fi facute publice. Nu pot sa spun prea multe din cauza ca politia inca ancheteaza cazul. Insa pot doar sa spun ca informatiile din ziare, ca s-au gasit urme de metadona in corpul sau, nu sunt corecte", a spus sora artistului.

Sora sa a declarat ca presimtea ca Michael urma sa moara inainte de concertele de la Londra. La Toya sustine ca artistul i-ar fi marturisit ca vrea sa renunte la muzica dupa concertele din Marea Britanie si sa devina regizor.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

​VIDEO: Batrana, capra Sofica si cenzura comunista

Filmul Baloane de curcubeu, in regia lui Iosif Demian, respins de cenzura comunista, a avut lansarea dupa 35 de ani la Sibiu, in cadrul Festivalului Astra. Cu aceasta ocazie, in cadrul conferintei ce a precedat proiectia oficiala, am putut afla de la regizorul Iosif Demian cum functiona cenzura comunista asupra filmelor, cum a fost distribuit in rol actorul Dorel Visan sau povestea batranei si a caprei Sofica.

7446 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    Omorit incetul cu incetul (Duminică, 12 iulie 2009, 14:23)

    Claude [anonim]

    Intii i-a omorit taica-tu personalitatea si copilaria...hai sa va vedeti de ale voastre...
    • -13 (17 voturi)    
      drogatul era inglodat in datorii (Duminică, 12 iulie 2009, 15:11)

      makumba [anonim] i-a raspuns lui Claude

      tinea in casa 2 milioane de dolari pentru plati?!?! Ce? Nutreturile pentru girafe sau bananele pentru cimpanzeul cu care dormea? Asemenea minciuni pot fi spuse doar de niste hoti. Prilejul e minunat pentru niste fosile ca tac'su sau fratii drogatului sa iasa la scena, sa se dea importanti.
      • +3 (9 voturi)    
        . (Duminică, 12 iulie 2009, 22:42)

        Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui makumba

        Tu esti un nimeni care emite ipoteze false! Imi inchipui ce trist trebuie sa fie in felul asta. Uita-te la voturi si o sa vezi ca am dreptate.
      • +4 (6 voturi)    
        esti un nimic (Duminică, 12 iulie 2009, 23:08)

        Andi [anonim] i-a raspuns lui makumba

        nu esti nici macar un mic rahatel pe langa ceea ce a fost acel om. nu ai tu dreptul sa judeci un astfel de om.
    • -1 (5 voturi)    
      sarmana...daca n-a ajuns la timp... (Duminică, 12 iulie 2009, 17:54)

      kunta [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ...au fost altii mai iuti de picior si de mana. Saraca latoya ar fi vrut sa puna si ea mana pe cate ceva si n-a mai fost nimic de furat. Poate doar animalele, dar cui ii trebuie?
  • +3 (11 voturi)    
    La Toya? (Duminică, 12 iulie 2009, 14:56)

    Codruta N [utilizator]

    Da' de cand e asta "cea mai apropiata de MJ"? ca eu imi amintesc ca i-a facut o gramada de figuri, acum vreo 10 ani, a pus presa pe capul lui, a facut ceva gen "santaj" pentru bani samd...

    S-a trezit, deodata, ca il iubeste? Interesant...
  • +1 (9 voturi)    
    La Toya (Duminică, 12 iulie 2009, 15:11)

    Gaby [anonim]

    Si eu stiam ca Michael nu vorbea cu La Toya, ca erau certati. Eu stiam ca el si Janet erau apropiati.
    Si de unde stie ca au disparut bani si bijuterii din locuinta lui Michael?
    • -1 (7 voturi)    
      ToyaLa (Duminică, 12 iulie 2009, 15:56)

      ToyaLa [anonim] i-a raspuns lui Gaby

      De unde stiai ? Din presa? Ha! :)
  • +2 (6 voturi)    
    La... (Duminică, 12 iulie 2009, 16:01)

    szasz [anonim]

    Asa si in tot acest timp La Toya unde dumenezeu era ...in afara anturajului nu ?
  • +1 (3 voturi)    
    adevarat (Duminică, 12 iulie 2009, 17:45)

    odorica ion [utilizator]

    adevarat, dar unde era famiklia asa de mare?
  • +2 (8 voturi)    
    realy (Duminică, 12 iulie 2009, 18:53)

    koby [anonim]

    Geacson-clan l-a supt cit a putut inca de mic copil pe MJ (monkey jummping).Acum vor sa-i suga si drepturile de autor.Monkey sisters care se comporta ca niste curve atit pe scena cit si in societate vor acum sa-i suga si pe copii care nici macar nu sunt al lui MJ.Familie de vampiri drogati.
  • 0 (8 voturi)    
    Daca vreti sa cititi... (Duminică, 12 iulie 2009, 21:19)

    Corneliu [anonim]

    ...ceva cu adevarat pertinent despre acest biet Michael Jackson, deschideti acest link (sau prin copy/past) si veti avea tabloul adevarat al vietii sale. Autorului acestui material i se cuvine toata lauda. Si el exprima ceeace cred ca simteau mod intuitiv multi oameni.

    http://fantana.wordpress.com/2009/07/03/jacko-asa-cum-n-a-fost-mircea-cartarescu/
  • -1 (7 voturi)    
    nu anturajul, (Luni, 13 iulie 2009, 0:25)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    l-a omorit, ci FBI, CIA si Mossad-ul. Din invidie, ce ce altceva?
  • 0 (0 voturi)    
    prea mult... (Luni, 13 iulie 2009, 13:42)

    eu [anonim]

    se comenteaza pe marginea acestui deces. Omul a fost mare, genial de-a dreptul , dar acum ar trebui ingropat crestineste, iar dupa ce toata lumea se mai calmeaza, cinstita memoria lui intr-un mod decent, printr-un show care sa ne aduca aminte de perioada de glorie a lui MJ.
    • 0 (0 voturi)    
      sunt absolut... (Duminică, 26 iulie 2009, 9:11)

      Lidia [anonim] i-a raspuns lui eu

      de acord.Cel putin acum,sa-si gaseasca linistea mult dorita in timpul vietii.Dar poate,nici durerea celor care continua sa-l iubeasca ,nui lasa sufletul in pace.Eu , cel putin,nici acum nu pot accepta ca nu mai este printre noi,ca nu-l mai putem vedea si atinge.Michael a fost si va ramane in inimile noastre ca o magie , pe care n-o vezi decat o data in viata si e suficient sa ramai de-a pururi fermecat.