Bombardiere rusesti au lovit centre de comanda si depozite de arme ale Statului Islamic

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 15:36 Actualitate | Internaţional

Mai multe centre de comanda si depozite de arme ale Statului Islamic din Siria au fost lovite sambata de catre bombardiere Tu-22M3 apartinand Rusiei, relateaza agentia de stiri RIA, citata de Reuters.

Tintele bombardate se aflau aproape de orasul Albu Kamal din Siria, potrivit declaratiilor Ministerului rus al Apararii.

Centrele de comanda si depozitele de arme au fost distruse in timp ce bombardierele au zburat deasupra Irakului si Iranului.



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

2158 vizualizari

  • -7 (21 voturi)    
    Putin și poporul rus (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 16:30)

    Nyk1 [utilizator]

    Dreptate au adus.
    • +3 (17 voturi)    
      Probabil cateva din bombardiere au cazut (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 19:00)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Datorita motoarelor fiabile si pilotilor experimentati si complet treji. Unele din ele au lovit din greseala niste depozite gigantice de munitie si arme.
  • -1 (21 voturi)    
    in (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 16:57)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    timp ce cel mai slab presedinte american din istorie, adica hussein obamba, practic a scos USA din orientul apropiat si a umplut europa de maimute si maghrebul de fundamentalisti islamici, sigur in deplin acord cu merkel, mos jungher, etc,, putin a cistigat razboiul pentru assad.
    Dar a a primit premiul nobel pentru pace, e fericit.
  • +2 (22 voturi)    
    De ce nu fac americanii asta? (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 18:11)

    galeo [utilizator]

    De ce nu bombabardeaza si americanii pozitiile ISIS ?
    Stai, americnaii bombardeaza doar armata siriana, mai exact pe adversarii ISIS
  • +5 (13 voturi)    
    Cum vine asta: (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 18:15)

    Bazil [utilizator]

    "Centrele de comanda si depozitele de arme au fost distruse in timp ce bombardierele au zburat deasupra Irakului si Iranului."?
    • +2 (8 voturi)    
      Laser (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 19:46)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Laser, frate!
      • 0 (4 voturi)    
        Multumesc (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 20:16)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui miss saloane

        imparate!
      • -3 (7 voturi)    
        vezi (Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, 22:18)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui miss saloane

        ca ce-ai vrut ti-a iesit , multi te confunda cu postacul sovietic aproape omonim.
        • +3 (7 voturi)    
          Ma doare fix in 3 litere (Duminică, 5 noiembrie 2017, 13:21)

          miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Daca dau sau nu minusuri automat. Asa constat si eu cine chiar citeste ce scriu sau da click uitandu-se la nick :)