Mai multi lideri musulmani din Marea Britanie refuza sa tina slujbe pentru atacatorii de la London Bridge

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 6 iunie 2017, 18:24 Actualitate | Internaţional

atac London Bridge
Foto: Facebook - Florin Morariu
Peste 200 de lideri musulmani din Marea Britanie au semnat o declaratie care condamna atacul terorist care a avut loc in Londra, sambata seara, si in care spun ca vor refuza sa tina slujbe la inmormantarile atacatorilor, potrivit Telegraph

Declaratia a fost publicata pe site-ul Consiliului Musulman al Marii Britanii, care a descris decizia ca fiind “fara precedent”, 

Nu numai ca acestia au refuzat sa tina slujba traditionala pentru teroristi - un ritual care este firesc pentru fiecare musulman indiferent de actiunile sale, dar au recomandat si celorlalti sa faca la fel. 

De asemenea, au condamnat recentele atacuri, afirmand ca actele teroristilorii “distruge orice asociere cu comunitatea”, pentru care “inviolabilitatea fiecarei fiinte umane este un principiu de baza”.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

5116 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    xxxx (Marţi, 6 iunie 2017, 18:52)

    XXXXL [anonim]

    hahahaha... musulmani cu atitudine ...
  • 0 (0 voturi)    
    ! (Marţi, 6 iunie 2017, 18:53)

    tudorr [utilizator]

    Peste 200, dar mai mult ca sigur sunt mii care ar face-o... Si mare branza, sa se roage la Marele Unicorn sa le fie primit "sufletul" in locul ala cu multe capre virgine...
  • +1 (1 vot)    
    Incearca sa ne adoarma (Marţi, 6 iunie 2017, 19:23)

    LiviuBirceanu1 [anonim]

    Nu toti musulmanii sunt teroristi, dar toti teroristii sunt musulmani, iar clerul islamist este cel care ii convinge ca datoria fiecarui musulman este sa converteasca sau sa ucida cat mai multi crestini
  • 0 (0 voturi)    
    Sigur (Marţi, 6 iunie 2017, 19:24)

    mopsu [utilizator]

    ca in spatele acestor fatarnicii , sustin cu ardoare actiunile teroriste contra lumii democrate...
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Marţi, 6 iunie 2017, 19:50)

    Jaj [utilizator]

    Obligatoriu ar trebuii interzis, toti cei care comit acte teroriste in numele religiei, sa nu aiba posiblitatea de a practica sau a fi inmormantati conform religiei
    ha-ha-ha
  • 0 (0 voturi)    
    Din ultima fraza nu am inteles nimic. (Marţi, 6 iunie 2017, 19:53)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Tu nu citesti ce ai scris inainte sa postezi? Vorbesti asa cum scrii de obicei? Ai luat bacul?
  • 0 (0 voturi)    
    lideri musulmani (Marţi, 6 iunie 2017, 20:14)

    hamurabi [utilizator]

    E un pas pozitiv !
  • 0 (0 voturi)    
    Dezgustator: (Marţi, 6 iunie 2017, 20:49)

    Kepler [utilizator]

    `` firesc pentru fiecare musulman indiferent de actiunile sale".
  • 0 (0 voturi)    
    xxxl (Marţi, 6 iunie 2017, 22:54)

    XXXXL [anonim]