VIDEO Imaginea zilei dupa victoria lui Macron: o fetita striga "Vive la France" catarata pe un lampadar

de RH     HotNews.ro
Duminică, 7 mai 2017, 22:51 Actualitate | Internaţional

Imaginea zilei in Franta
Foto: Captura Twitter
O fetita catarata pe un lampadar din Paris care striga din toata inima "Vive la France" in timp ce agita drapelul national e imaginea zilei din Franta. O zi in care Emmanuel Macron a devenit cel mai tanar presedinte al republicii, dupa o victorie clara in fata lui Marine Le Pen.




























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

4269 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    probabil (Duminică, 7 mai 2017, 23:15)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    se numeste gavroche, fetita. Nu conteaza ca numele nu e feminin, tot aia e.
    • -2 (12 voturi)    
      "Hai tati treci repede pe stâlp că se filmează" (Luni, 8 mai 2017, 7:11)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Sigur, fetița venise singura la demonstrație... Era și Moș Crăciun prin preajma... dar vai, uite, și marmota cum împachetează ciocolata.
      Hai s-o spunem p-aia dreaptă, Macron a fost ales de majoritatea minorității absolute prezente vreodată la vot. E un soi de Erdogan, te-a votat cine a catadicsit sa vina pe la secție, acum succes când o să vrei sa te asculte ceilalți.
      • +3 (5 voturi)    
        ori, ori (Luni, 8 mai 2017, 12:14)

        viorrell [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

        A compara victoria lui Macron cu cea a lui Erdogan arata ori nepricere (ca sa ma exprim cu blandete) ori munca de trol pe plantatia sovietului suprem.
  • -4 (10 voturi)    
    ... (Luni, 8 mai 2017, 7:50)

    cartograful [utilizator]

    Ma bucur c-a iesit Macron in locul madamei Le Pen dar nu pot sa nu ma intreb: fetita nu e copchil?
    Alegerea lui Macron nu e politica? Daca s-ar fi bucurat asa cupilu' la o adunare a dreptei, sarea presa progresista ca arsa cu manipularea copiilor. Nu vreau sa spun ca copchila n-are dreptul sa se bucure alaturi de parinti dar presa franceza n-are prevederi privind protectia identitatii copiilor?
    Pe de alta parte daca in Franta se poate, ce-a fost la noi porcaria de asta iarna cu luatul la intrebari a parintilor care au fost cu copii la demonstratii? Politrucii care au initiat marlania aia si militienii care au executat-o nu patesc nimic, nimic?
  • +1 (9 voturi)    
    De fapt nu este asa (Luni, 8 mai 2017, 9:38)

    Robert M [utilizator]

    Cel mai probabil o cheama Aicha si nu striga V.L.F., ea canta "Ecoute Moi".
  • -6 (16 voturi)    
    Cand alegi intre Macron si LePen... (Luni, 8 mai 2017, 9:50)

    Miky60 [utilizator]

    Cand alegi intre Macron si LePen sa strigi "Vive La France" e chiar penibil. O faza regizata de campania lui Macron pe sistemul "Copilul = sentiment" folosit in USA prin anii 50, dar francezii sunt doar o natie de plagiatori toata viata lor.
  • -2 (6 voturi)    
    Photoshop ieftin (Luni, 8 mai 2017, 12:04)

    ticolico [utilizator]

    Fetita are pielea maslinie dar nu dedea bine, deci au albit-o in fotoșop.
  • +3 (5 voturi)    
    Vai, dar ce crize (Luni, 8 mai 2017, 12:12)

    speedy1 [utilizator]

    fac extremistii lui le pen ! Nu mai sunt falsificate sondajele mai copii ? Nu mai ies la iveala adevaratele sondaje ? Nu se mai arata la vot adevarata intentie a francezilor, majoritatea tacuta ?

    Globalismul si Europa au castigat, prostia si Rusia au pierdut ! Get over it, you snowflakes !

    Sper ca Justitia franceza sa mearga pana la capat si sa o arunce in puscarie pe sclava lui Putin pentru banii furati de la UE.