VIDEO Imaginea zilei dupa victoria lui Macron: o fetita striga "Vive la France" catarata pe un lampadar

de RH     HotNews.ro
Duminică, 7 mai 2017, 22:51 Actualitate | Internaţional

Imaginea zilei in Franta
Foto: Captura Twitter
O fetita catarata pe un lampadar din Paris care striga din toata inima "Vive la France" in timp ce agita drapelul national e imaginea zilei din Franta. O zi in care Emmanuel Macron a devenit cel mai tanar presedinte al republicii, dupa o victorie clara in fata lui Marine Le Pen.


























4221 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    probabil (Duminică, 7 mai 2017, 23:15)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    se numeste gavroche, fetita. Nu conteaza ca numele nu e feminin, tot aia e.
    • -2 (12 voturi)    
      "Hai tati treci repede pe stâlp că se filmează" (Luni, 8 mai 2017, 7:11)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Sigur, fetița venise singura la demonstrație... Era și Moș Crăciun prin preajma... dar vai, uite, și marmota cum împachetează ciocolata.
      Hai s-o spunem p-aia dreaptă, Macron a fost ales de majoritatea minorității absolute prezente vreodată la vot. E un soi de Erdogan, te-a votat cine a catadicsit sa vina pe la secție, acum succes când o să vrei sa te asculte ceilalți.
      • +3 (5 voturi)    
        ori, ori (Luni, 8 mai 2017, 12:14)

        viorrell [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

        A compara victoria lui Macron cu cea a lui Erdogan arata ori nepricere (ca sa ma exprim cu blandete) ori munca de trol pe plantatia sovietului suprem.
  • -4 (10 voturi)    
    ... (Luni, 8 mai 2017, 7:50)

    cartograful [utilizator]

    Ma bucur c-a iesit Macron in locul madamei Le Pen dar nu pot sa nu ma intreb: fetita nu e copchil?
    Alegerea lui Macron nu e politica? Daca s-ar fi bucurat asa cupilu' la o adunare a dreptei, sarea presa progresista ca arsa cu manipularea copiilor. Nu vreau sa spun ca copchila n-are dreptul sa se bucure alaturi de parinti dar presa franceza n-are prevederi privind protectia identitatii copiilor?
    Pe de alta parte daca in Franta se poate, ce-a fost la noi porcaria de asta iarna cu luatul la intrebari a parintilor care au fost cu copii la demonstratii? Politrucii care au initiat marlania aia si militienii care au executat-o nu patesc nimic, nimic?
  • +1 (9 voturi)    
    De fapt nu este asa (Luni, 8 mai 2017, 9:38)

    Robert M [utilizator]

    Cel mai probabil o cheama Aicha si nu striga V.L.F., ea canta "Ecoute Moi".
  • -6 (16 voturi)    
    Cand alegi intre Macron si LePen... (Luni, 8 mai 2017, 9:50)

    Miky60 [utilizator]

    Cand alegi intre Macron si LePen sa strigi "Vive La France" e chiar penibil. O faza regizata de campania lui Macron pe sistemul "Copilul = sentiment" folosit in USA prin anii 50, dar francezii sunt doar o natie de plagiatori toata viata lor.
  • -2 (6 voturi)    
    Photoshop ieftin (Luni, 8 mai 2017, 12:04)

    ticolico [utilizator]

    Fetita are pielea maslinie dar nu dedea bine, deci au albit-o in fotoșop.
  • +3 (5 voturi)    
    Vai, dar ce crize (Luni, 8 mai 2017, 12:12)

    speedy1 [utilizator]

    fac extremistii lui le pen ! Nu mai sunt falsificate sondajele mai copii ? Nu mai ies la iveala adevaratele sondaje ? Nu se mai arata la vot adevarata intentie a francezilor, majoritatea tacuta ?

    Globalismul si Europa au castigat, prostia si Rusia au pierdut ! Get over it, you snowflakes !

    Sper ca Justitia franceza sa mearga pana la capat si sa o arunce in puscarie pe sclava lui Putin pentru banii furati de la UE.