Elena Udrea despre afirmatiile Olgutei Vasilescu: Cred ca era vorba despre masinute pentru domnul Ponta

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 28 aprilie 2011, 6:22 Actualitate | Esenţial

Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea, a catalogat miercuri, la Targu-Jiu, ca fiind o "informatie vesela" afirmatia senatorului PSD Olguta Vasilescu precum ca PDL ar fi comandat 4 milioane de biciclete din China, acestea reprezentand "material de propaganda" pentru urmatoarea campanie electorala.

Elena Udrea a opinat ca era vorba despre "masinute pentru Victor Ponta si nu de biciclete pentru PDL", scrie Agerpres.

"Este o informatie vesela, dar m-am distrat sa vad ca anumite televiziuni s-au grabit sa ia de bun ce a zis doamna Vasilescu. Eu cred ca era vorba de masinute pentru domnul Ponta, nu de biciclete pentru PDL", a spus ministrul democrat-liberal.

Afirmatia senatorului PSD a fost comentata si de premierul Emil Boc, care a spus ca "nu merita sa fie luata in seama si nici sa se poata comenta pe tema unei asemenea declaratii".

Senatorul PSD Lia Olguta Vasilescu a scris, miercuri, pe blogul sau ca PDL a comandat in China 4 milioane de biciclete,  reprezentand "material de propaganda pentru urmatoarea campanie".

"Aflu ca PDL, partidul asta care tot taie de la saraci (ca nu mai e de unde!), a comandat, tocmai in China, 4 milioane de biciclete. Material de propaganda pentru urmatoarea campanie! Daca sunt sau nu portocalii, n-as putea sa va povestesc... Dar informatia e sigura si imi parvine din doua judete diferite! Nu mai merge cu galeata, cu sacosa cu alimente, cu perechea de cizme portocalii, cu umbrela si cu ce (...) le mai trece prin cap! La un popor saracit si revoltat e nevoie de inovatie, de cadouri mai consistente", a afirmat Vasilescu.



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

2731 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    alo,tovarasa olguta... (Joi, 28 aprilie 2011, 7:42)

    popcorn monta [utilizator]

    imi amintiti de ana pauker....io am auzit ca seful tau,tovarasul adrian nastase,si-a comandat mobila din china...
    • +3 (3 voturi)    
      Obtinerea puterii, metoda: Mita electorala ! (Joi, 28 aprilie 2011, 12:03)

      vamaiot [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      In 20 de ani observ cat de usor s-a manipulat votantul sarac, care ar fi votat pe oricine doar pentru un pui, o pereche de tenisi sau un tricou, o masa la cantina sau chiar o bursa lunara pentru cei care refuza un loc de munca !

      Mita electorala are un maxim succes pe oamenii din ce in ce mai saraci, este mult mai avantajos sa dai o punga de alimente decat o bicicleta !

      Eu personal nu cred in eradicarea acestui fenomen , care poate fi mascat si in reparatia unui drum, cu 2 saptamani inainte de alegeri!

      Dar metoda CARD-ului alimentar oferit de PONTA, este acum total sinistra fata de posibila varianta velo a PDL !
    • +4 (4 voturi)    
      nici chiar asa (Joi, 28 aprilie 2011, 12:27)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      sa nu uitam ca olguta vine dela roma mare, are umorul tribunului.
      olgutza si toa'sha vasie dau culoare la pesede. ar mai fi lavinia, dar ea e greu de banuit din ce partid mai face parte.
      madam udrea este mega hiper super, comparand. pana si pe viktor il are in poseta aia mare, luiz vuiton. :-)
  • +7 (7 voturi)    
    E buna solutia cu biciclete! (Joi, 28 aprilie 2011, 8:22)

    Constantin [anonim]

    Si daca fac benzina vreo 20 ron litru nici nu mai e nevoie sa faca si piste pentru ele.
  • +5 (7 voturi)    
    In loc de stelute vede biciclete (Joi, 28 aprilie 2011, 9:05)

    Mitza biciclista [anonim]

    Cand Olgutz era mica a cazut in cap de pe bicicleta. Dar fiind ea altfel decat om normal, in loc de stele a vazut biciclete si ascum noapte de nopapte viseaza biciclete!
  • +7 (9 voturi)    
    Tovarasa porcuta... (Joi, 28 aprilie 2011, 9:32)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    s/a saturat de lins vadim, acum linge pesede!
    Tovarasa este obisnuita cu... linsul!
    Tovarasul tonta, cu buletin de Baia de Arama... cica, vrea si el ceva, dar nu stie decat... jos Basescu, sa vina bombo!
    Si el si betivul de la ora 12, ipocrin!
    Pa, copii!
    Pedeleii nu sunt buni, dar nu m/as intoarce la pesede nici mort!
  • +6 (8 voturi)    
    Olguta vasilescu, fost membru PRM... (Joi, 28 aprilie 2011, 9:39)

    Rescatorul [anonim]

    a ramas cu afectiunile specifice fostului si, probabil, actualului mentor, VC Tudor, respectiv o imaginatie bolnava brodata pe minciuni si manipulare.
  • +6 (6 voturi)    
    pixurile lui Olga (Joi, 28 aprilie 2011, 9:43)

    doina [anonim]

    Eu cred ca era vorba despre pixurile ,ce le aduna Olga de jub biroul lui vaccin tribunul ! Asta este bolnava cu capul ,cine se uita in gura iei, doar cei de-o teapa cu ea .Nu va mai pierdeti timpul sa scrieti despre aberatiile individei asteia.
  • +6 (6 voturi)    
    Lasind la o parte penibilul declaratiei (Joi, 28 aprilie 2011, 9:55)

    bogdan [anonim]

    Chiar n-ar fi o idee rea: Sa bage fiecare din cele 4 partide cite 4 mil de biciclete, si la alegeri prinde fiecare cite una... Si asha la cum evolueaza pretul petrolului, bicicleta devine o solutie interesanta.
  • +5 (5 voturi)    
    Daca a dat-o pe glumite... (Joi, 28 aprilie 2011, 10:18)

    Pisi [anonim]

    ...e clar ca e adevarat.
    Oricum ideea e tare. La tara mai ales o sa dea lovitura.
  • -4 (4 voturi)    
    Olguta Vasilescu.. (Joi, 28 aprilie 2011, 10:26)

    catalin_mattei [utilizator]

    parca, parca imi amintesc ceva de d-na Olguta Vasilescu.. este acea persoana care a mai facut afirmatii la adresa Elenei Udrea si drept urmare a fost data in judecata de cea din urma.. STUPOARE!!! Elena Udrea nu a castigat in instanta!
  • +4 (4 voturi)    
    psd-ul vorbeste? (Joi, 28 aprilie 2011, 11:15)

    Relu [anonim]

    E plina tara de galeti rosii,fulare rosii pungi rosii si altele "rosii".Dar asa e la noi,nu vedem barna din ochiul nostru.
  • +3 (3 voturi)    
    Schimbatorul de viteza si madam' Udrea (Joi, 28 aprilie 2011, 11:41)

    Andrei Palincu [anonim]

    Domnul Ponta , ca figură politică, îmi este total indiferent, ca sportiv, e altă aia.
    Pentru cei, nu puțini, politicieni, care nu știu decât ”să-i dea talpă”, până dau radarul peste cap, ce face dl. Ponta, ca \b sportiv /b, iese din capacitatea lor de cuprindere, pe persoană fizică, așa cum este.
    Atunci când vor fi în stare să urnească de pe loc o mașină de raliu, atunci să vorbească.
    • +4 (4 voturi)    
      si eu sunt fan raliuri (Joi, 28 aprilie 2011, 11:20)

      dadasd [anonim] i-a raspuns lui Andrei Palincu

      Si eu sunt fan raliuri si stiu ca e greu sa urnesti din loc o masina de rally, NU si un logan, pe care concura pana acum un an PONTA ca_copilot (cacofonia a fost placerea mea).
      Totusi, oricat de mult ne bucuram sa vedem o masina in plus in campionarul de raliuri, sa nu refuzam sa analizam de unde vin fondurile pentru cumpararea ei; iar cand un om politic important primeste o masina de raliuri de 120.000 de euro de la o firma care face asfaltari, e GREU sa nu iti pui semne de intrebare.
      Inteleg sa faci reclama la o bautura racoritoare, la un echipament sportiv, la o firma de cauciucuri, dar la o FIRMA DE ASFALTARI???
      Hai sa fim femei serioase!
    • +4 (4 voturi)    
      Eu tin minte (Joi, 28 aprilie 2011, 11:45)

      DBCooper [anonim] i-a raspuns lui Andrei Palincu

      Ca era doar copilot. Deci sa nu-i atribuim calitati pe care nu le are. Desi nici aia nu e o sarcina usoara.
    • +4 (4 voturi)    
      Domnul Ponta (Joi, 28 aprilie 2011, 11:54)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui Andrei Palincu

      e copilot, deci nu"urneste din loc" nimic. Sta cu harta in brate
    • +3 (3 voturi)    
      Ponta este urnit nu urneste (Joi, 28 aprilie 2011, 12:27)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Andrei Palincu

      Mongoloidul fiind copilot ceea ce nu cere abilitati deoasebite deoarece nu pune mana pe nici o parghie sau pedala de control - ca si in partid). Altul piloteaza. Pozitia favorita a copilotului retard este cu capul in jos - utila pentru oxigenarea organului lipsa. Cat despre "sportivul" Poanta se pare ca singurul sport preferat este fuga - de idei fireste. Mai usor cu palinca nea' Andrei ca maine il vezi pe Pontisor zurand ca Superman !
  • +3 (3 voturi)    
    lol (Joi, 28 aprilie 2011, 13:24)

    andreea [anonim]

    olguta draga, poate ai visat azi-noapte biciclete portocalii si nu-ti mai dai seama care-i realitatea....bine, venind de la psd, astfel de inventii nu ma mira! poate preluati ideea si faceti bicicletele rosii pentru campania voastra !! lol