Andrei Gheorghe a ramas fara permis de conducere, dupa ce a refuzat sa ii fie recoltate probe dupa accident

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2010, 12:03 Actualitate | Esenţial

Lui Andrei Gheorghe i-a fost retras permisul de conducere pentru cercetari, dupa ce a refuzat proba biologica in urma accidentului de marti seara, a anuntat miercuri purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Christian Ciocan, potrivit Mediafax. Ciocan a precizat ca masura este una temporara, iar Gheorghe a primit in schimbul permisului o dovada inlocuitoare.

Conform legii, dovada inlocuitoare poate fi cu sau fara drept de conducere si se elibereaza pentru 15 zile, cu posibilitate de prelungire. In cazul lui Andrei Gheorghe, dovada inlocuitoare este fara drept de conducere, pentru ca se cerceteaza o infractiune la Codul Rutier.

Potrivit lui Ciocan, Andrei Gheorghe, care in urma accidentului usor pe care l-a provocat, marti seara, in apropiere de Bulevadrul Kiseleff, a refuzat sa se prezinte la Institutul de Medicina Legala pentru recoltarea probelor biologice, poate depune plangere la Parchet pentru recuperarea permisului de conducere intr-un timp mai scurt.

Ciocan a precizat ca Andrei Gheorghe nu a parasit locul accidentului.

Politistii au inceput cercetari in cazul accidentului de marti seara dupa ce un barbat si o femeie, care se aflau in masina cu care s-a tamponat autoturismul lui Andrei Gheorghe, s-au prezentat la Sectia Tamponari din Sectorul 1 pentru a raporta evenimentul. Femeii i s-ar fi facut rau in timp ce se afla in sectie, insa a refuzat sa fie asistata de medicii de pe o ambulanta.

In momentul in care cei doi au raportat accidentul, Gheorghe a fost chemat de politisti la Sectia Tamponari, unde s-a prezentat in cateva minute, a mai spus Ciocan.

Politia rutiera nu inregistrase, marti seara, niciun accident in care sa fi fost implicat Gheorghe, insa a precizat ca termenul de declarare a unui eveniment rutier este de 24 de ore, iar daca a fost unul usor acesta se poate rezolva acum pe cale amiabila.

Dupa ce masinile s-au tamponat, marti seara, in apropiere de Bulevadrul Kiseleff, partile implicate au constatat pagubele si au facut schimb de numere de telefon. Potrivit lui Ciocan, Gheorghe are asigurare RCA.

"Am fost surprins de frana intempestiva a partenerului de trafic din fata mea si l-am lovit usor in spate. Ne-am dat jos din masini, am privit avariile, am schimbat numerele de telefon si am decis sa parasim locul faptei, in conformitate cu legea", a declarat, marti seara, pentru Mediafax, Andrei Gheorghe, care a adaugat ca accidentul a fost unul "usor" si s-a petrecut in jurul orei 18.45.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5506 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Respectul legii (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:27)

    neaosh [utilizator]

    Ar trebui cineva sa-i atraga atentia lui A.Gh ca acum este o persoana OFICIALA, nu mai este un biet narcoman de la un post de radio.
    Sau legea se respecta doar de catre prostime ?!?!
    • +9 (11 voturi)    
      nu mai are! (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:51)

      airamerica [utilizator] i-a raspuns lui neaosh

      Ca persoana oficiala nu mai are nici o obligatie...doar drepturi.
    • -2 (12 voturi)    
      Legea (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:58)

      catalin [anonim] i-a raspuns lui neaosh

      n-am nimic cu A. Gheorghe nici pro nici contra, dar de ce trebuia sa dea probe biologige, in speta , sa i se recolteze sange la IML.
      Atata vreme cat accidentul a fost fara victima umana...(dinc cate s-a vazut la tv, pe doamna aia o DUREA capul,nu avea leziuni sau vreo escoriatie macar).
      daca gheorghe e persoana publica, insemna ca trebuie sa-l care politai la IML de fiecare data cand boteste o masina ?
      pana la urma nu inteleg care e Ilegalitaea pe care a comis-o si de ce trebuia sa i se recolteze probe..... si n-are nici o relevanta...Din punct de vedere legal.,cat bea sau fuma gheorghee inainte sau cum alege el sa-si traiasca viata in raport cu accidentul dat
      • +9 (11 voturi)    
        E tamponare.. (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:04)

        Surfer [utilizator] i-a raspuns lui catalin

        .. in orice caz de tamponare, oricat de minor, daca anunti politia legea spunea ca primul lucru pe care il face agentul de poltie e sa verifica alcolemie soferului. E procedura standard. Daca nu are nimic de ascuns, de ce a refuzat sa i se recolteza sange??
        • -1 (5 voturi)    
          A refuzat sa mearga la IML.. (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:41)

          ion [anonim] i-a raspuns lui Surfer

          hai sa incerc si eu un raspuns. Sangele nu se poate recolta pe strada, trebuie sa mergi la dracu-n praznic in afara Bucurestiului, dincolo de targul de masini Vitan la IML.

          Din Kiseleff (nordul Bucurestiului) pana acolo (IML e la iesirea din sud a Bucurestiului) faci ca popa 2 ore pe vremea asta. Plus ca stai la coada acolo, printre violuri si tigani taiati in cutite..

          Mi se pare ca au sarit cam multi pe gatul lui Gheorge. Si mie mi se pare absurd sa merg pentru o tamponare fara victime tocmai la IML pentru recoltare de sange.

          Trebuiau sa il pune sa sufle in "goarna" pe loc politistii.
          • +5 (5 voturi)    
            nu e asa (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:00)

            gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui ion

            ideea este ca trebuie sa prinzi pe cei care consuma alcool si sa-i elimini de pe strazi. daca soferul, baut fiind, ar fi comis un accident mult mai grav iar accidentul usor a tinut doar de sansa? sa ceri unui sofer implicat intr-o tamponare sa i se verifice alcoolemia este ceva de bun simt, nu mi se pare nimic iesit din comun. ce nu mi se pare normal este ca in astfel de cazuri soferul ar trebui sa fie tratat ca un sofer cu alcoolemie ridicata, cum adica, beau ca un porc si, doar prin refuzarea ridicarii problelor biologice, am scapat fara dosar penal?
          • 0 (4 voturi)    
            a suflat in "fiola!" (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:19)

            virgil [anonim] i-a raspuns lui ion

            L-am auzit eu pe Gheorghe, la radio, parea inregistrare de la fata locului, le spunea politistilor ca "am suflat de cate ori ati vrut dumneavoastra in alcoolmetru, accidentul este unul usor, nu vad ce nevoie e sa ma trimiteti la IML sa-mi recolteze sange, consider ca e un abuz si refuz sa ma duc".
            Si eu as fi refuzat, btw.

            Voua nu vi se pare cidat ca intai au constat "amiabil" daunele, dup-aia aia au mers la politie si "doamnei" i s-a facut rau? Mie imi pute de la distanta a "tentativa de extorcat banii", dupa ce s-a suit in masina si s-a uitat pe nume, si-a dat seama cu cine s-a tamponat, si s-a gandit sa scoata un oaresce profit din asta.... parerea mea, hac!
            • +1 (1 vot)    
              mai citește legea Virgilică (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:13)

              mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui virgil

              Legea face referință și la substanțe halucinogene nu numai la alcool. Alea nu “ies” la fiolă Virgilică tată.. Ies în schimb în sângele recoltat. Ba chiar și în firele de păr... Și cum musiu Gheo are deja antecedente, mi se pare normal ca polițiștii să fie circumspecți...

              După un joint de la mama lui ești mai beat ca după un litru de vodcă (știu ce spun, nu-ți fă probleme)
          • +3 (3 voturi)    
            Sa ne intelegem (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:37)

            Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui ion

            Se senctioneaza conducerea in stare de ebrietate sau sub influenta stupefiantelor. Eu cred ca de suparare ca guvernul a scos in afara legii "etnobotanicele" a zis sa mai traga si el o cioaca. Oricum Andrei ... sau Gheorghe a fost olimpic la botanica, pentru ca de mic a avut ierbarul plin (cu aceeasi planta ...). Faptul ca este o persoana publica este agravant pentru ca este VIZIBIL, si razbate mult mai usor catre generatia degenerata ... Oricum sper ca in cazul lui Andrei ... sau Gheorghe sa se aplice prevederile codului penal pentru sustragerea de la recoltarea probelor biologice ... daca eram o alta tara ... spre exemplu Italia ... nu mai scapau sute de criminali doar pentru ca au pe taticul senator sau mai stiu eu ce finantator la mai stiu eu ce partid portocaliu ... SICTIR
          • +1 (1 vot)    
            Argument de doi bani și-un joint gratis (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:09)

            mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui ion

            Adică toți ceilalți în situații similare se pot duce pentru că așa cere legea, indiferent unde e IML (accidentul la fel de bine se putea petrece în Vitan, întâmplător s-a petrecut pe Kiseleff, care-i problema?!!) iar musiu gheorghe nu poate pentru că are deja două perechi?!
      • -1 (1 vot)    
        Legea (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:10)

        Mitica [anonim] i-a raspuns lui catalin

        Daca intr-adevar in accident nu se inregistreaza victime atunci se rezolva miabil si gata. Treaba cu probele nu am inteles-o nici eu. Normal daca omul sufla in etilotest si iese zero nu exista motiv sa mearga la IML. Daca ar fi iesit un rezultat pozitiv atunci se merge la IML pentru stabilirea exacta a valorii alcoolemiei ca sa se vada daca este penal sau nu. Banuiesc ca politistul banuia ca omul a tras ceva pe nas si dorea o confirmare. Din pacate nu cred ca exista o prevedere legala privind cum se poate stabili daca esti drogat sau nu.
        Dar daca Andrei Gheorghe nu s-ar simti cu musca pe caciula ar merge si el la IML si ar merge si cu doamna lovita la spital iar daca aceasta refuza sa ia o declaratie scrisa. Motivul este simplu: daca maine cade duduia pe gheata si se loveste la cap domnul Andrei Ghe. se poate trezi chemat sa dea cu subsemnatul pentru ca nu va exista o dovada medicala ca nu accidentul i-a provocat doamnei problemele medicale.
        Cei pe care ii initereseaza daca a baut sau nu sunt cei de la asigurari care nu despagubesc daca erai baut.
        Asadar cit bea sau fumeaza inainte de accident conteaza.
        Nici mie nu imi este simpatic Andrei Ghe dar cred ca se face taraboi fara nici un rost
        • 0 (0 voturi)    
          nu cred ca ti-ar placea (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:47)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Mitica

          sa-ti fie omorat cineva drag de catre un sofer drogat si sa mai afli ca soferu ala a avut un accident usor cu 3 zile inainte dar a fost lasat in pace 'pt ca n-au fost victime'
    • 0 (2 voturi)    
      Fii mai explicit... (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:26)

      me [anonim] i-a raspuns lui neaosh

      Ce lege a incalcat?
      Conform legii trebuie sa pleci de la locul faptei (ca nu va veni nici un politist special pentru tine sa constate tamponarea) si sa te prezinti in 24 de ore la politie.
      Deci ce lege a incalcat?
      • +4 (4 voturi)    
        O explicatie ... (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:27)

        neaosh [utilizator] i-a raspuns lui me

        Este adevarat ca la examenul etilotest a iesit 0 ( zero ) alcoolemie, dar poate a consumat " altceva " ... La asta nu te-ai gandit ? Se stie f bine ca are antecedente la capitolul droguri.
        Iti dai seama cum ar fi sunat o stire " Seful Departamentului de Comunicare din Ministerul Finanţelor, Andrei Gheorghe, a facut accident dupa ce a consumat droguri " ??

        Daca ai timp, citeste te rog comunicatul de presă în care A. Gh. îşi spune părerea faţă de recoltarea de probe de sânge, într-un mod invaziv. Citeste si te vei minuna cum se ajunge la " prelevarea de organe " si ca " Legea respectată ad literam a creat un Reich perfect, legea în faţa căreia ne-am înclinat l-a susţinut pe Ceauşescu, iar supunerea apriorică duce la tiranie. Şi dacă totuşi este nevoie, în secolul acesta, de obţinerea unor date specifice medicale, de ce trebuiesc ele făcute barbar, prin manopere sângerânde, şi nu se pot preleva probe prin mijloace non-invazive? "

        Eu unul cred ca nu de recoltare biologica are nevoie, ci de altceva ... ;-)
        • +3 (3 voturi)    
          Poate (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:39)

          Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui neaosh

          Lobotomie?
        • +1 (3 voturi)    
          Decat asa o explicatie... (Miercuri, 10 februarie 2010, 15:24)

          me [anonim] i-a raspuns lui neaosh

          Tu ai auzit de drepturile omului, libertatea de opinie, libertatea de exprimare, etc.?
          Ce relevanta au opiniile lui Andrei Gheorghe? Politistul trebuie sa aplice legea, nu sa-i judece opiniile.
          • +1 (1 vot)    
            Lege sau nu ? (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:07)

            neaosh [utilizator] i-a raspuns lui me

            Politistul trebuie sa aplice legea, iar A. Gh. s-o RESPECTE, nu crezi ? Legea spune ca trebuie sa te supui recoltarii de probe biologice. Punct. Cel mai corect era ca A Gh sa se supuna acestei recoltari, tocmai pt. a evita orice speculatii viitoare. Mai ales ca a avut probleme f mari cu consumul de droguri.

            Ce legatura au drepturile omului, libertatea de opinie, libertatea de exprimare etc... cu ceea ce s-a intamplat aseara ?!?!
            • -1 (1 vot)    
              Poate n-am citit bine... (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:25)

              me [anonim] i-a raspuns lui neaosh

              ... dar chiar tu mi-ai dat citate din Andrei Gheorghe ca sa imi justifici de ce omul trebuie sa mearga la control in timp ce orice alt cetatean (eu, tu) sufla in etilotest si e suficient (pentru o tamponare, nu vorbim aici de accidente grave).
              Deci, daca pentru noi e suficient sa suflam in etilotest, trebuie sa fie suficient si pentru el sa faca la fel. Indiferent ce opinii si-a exprimat si indiferent ce "se stie" (cum zici tu) despre el. E o chestie elementara de drepturile omului.
              • +1 (1 vot)    
                Raspuns (Miercuri, 10 februarie 2010, 18:32)

                ion [anonim] i-a raspuns lui me

                Hai sa-ti raspund eu chiar daca nu cu mine te conversezi.
                NU este suficient sa suflii in bashica de etilotest, indiferent ca esti Andrei Gheorghe sau Gigi Sudoru' !! Legea spune ca esti obligat, la cererea politiei, sa dai si probe de sange !!
                Ce e asa de greu de inteles ?
        • +1 (1 vot)    
          ;)) (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:15)

          mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui neaosh

          Era în sevraj?!
    • -4 (6 voturi)    
      complexati (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:32)

      dan [anonim] i-a raspuns lui neaosh

      O gramada de comentarii stupide, mai ales din partea ofticosilor ... mai baieti, omul a suflat in etilotest, a iesit 0!!! De ce ar fi trebuit sa mearga la IML? A fost accident usor, care se rezolva pe cale amiabila, deci nu e nevoie de Politie! Unde a incalcat Gheorghe legea? Sau cum? Neaosh stupid!!!!
  • 0 (6 voturi)    
    chiar nu inteleg... (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:44)

    eu [anonim]

    ce atatea discutii ???.... se intampla zeci de astfel de accidente zilnic.
    Nu prea il suport pe AG, dar chiar nu a facut nimic ilegal.... a fost acceident... si stop.

    Dar, ce-i drept, ce le mai place la romani sa apara la televizor.....
  • +2 (6 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:46)

    gabriel [anonim]

    daca la testul etilo Gheorghe a iesit cu alcoolemie zero, de ce trebuia sa mearga si la IML ? Chiar astept raspunsuri.
    • +2 (2 voturi)    
      nu exista temei legal (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:02)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      recoltarea de sange se face cand atilotestul indica mai mult de 0,04% alcool in sange
    • 0 (0 voturi)    
      chiar? (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:05)

      ei na? [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      cine a zis ceva de etilo-test?
      • 0 (0 voturi)    
        ciocan (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:17)

        GABRIEL [anonim] i-a raspuns lui ei na?

        ciocan si chiar gheorghe au afirmat ca in urma etilo-testului alcoolemia a iesit 0 !
    • +2 (2 voturi)    
      pt ca (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:04)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      1. nu scrie nicaieri ca ar fi suflat in etilotest
      2. daca sufli in etilotest la 6 ore de la accident atunci e degeaba, orite etilotest o sa iasa negativ. de aia e nevoie de probe biologice.
    • 0 (0 voturi)    
      greu dom'le (Vineri, 12 februarie 2010, 10:59)

      fishbed [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      Gabriel tata , sunt 2 variante.
      1. Ori nu citesti cu atentie tot ce se scrie p-aici , caci unii explica si ce ar fi trebuit sa judecam cu propriile noastre creierase.
      2. Citesti dar pricepi greu si uiti repede.
  • +2 (6 voturi)    
    (null) (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:46)

    alex_1 [anonim]

    Deci, s-a plecat de la locul faptei legal. A mers la sectie, dar intre accident si cand a fost chemat la sectie, omul putea merge acasa si bea ceva ceea ce ar fi facut analiza irelevanta.
  • 0 (6 voturi)    
    prostovane (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:53)

    Walker [anonim]

    Andrei Gheorghe este veriga cea mai slaba si proasta de atata alcool.
    Politia ar trebui sa-i suspende definitiv permisul, si data trecuta (paparazzii) a condus dupa un pahar de vodka.
  • +3 (3 voturi)    
    da? (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:54)

    iou [anonim]

    Daca era baut plateste el avariile, nu firma cu RCA. Si avariile de la a lui masina la fel, chiar de are casco. Indiferent daca a acceptat in final sau nu sa i se ia sange.
  • +3 (3 voturi)    
    accident usor (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:54)

    tibi [anonim]

    de ce s-a mai ajuns la politie daca se poate rezolva totul pe cale amiabila?
  • +4 (8 voturi)    
    Recoltarea probelor biologice e doar pt fraieri (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:57)

    Body [anonim]

    ...cam asta e opinia d-lui Gheorghe si a multor altora ca el care cred ca pot mictiona cu bolta pe noi ceilalti care ne supunem legilor...asta e lipsa de respect fata de societatea care i-a permis si parvenitului astuia sa se capatuiasca
  • +4 (4 voturi)    
    probe biologice??? (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:59)

    Liviu [anonim]

    De cand se recolteaza probe biologice dupa o tamponare usoara?
    Daca nu cumva a inverzit fiola (si asta nu s-a spus ), masura mi se pare un abuz al politiei.
    • +1 (3 voturi)    
      standard procedure (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:45)

      robbie [anonim] i-a raspuns lui Liviu

      nu e nici un abuz. consultati legilsatia in vigoare! chiar daca stai cu masina in parcare si esti tamponat ti se poate cere proba biologica. alta poveste e ca poti evita daca pici la intelegere si mergi la asigurator cu povestea in buzunar...
    • 0 (0 voturi)    
      nope (Vineri, 12 februarie 2010, 11:03)

      fishbed [utilizator] i-a raspuns lui Liviu

      Avand in vedere antecedentele faptuitorului politia are dreptul sa decida asta. Iar A. GH. nu mai poate sa spuna cand vrea el ''la revedere , drum bun''
  • +5 (7 voturi)    
    Am o mare rugaminte: (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:59)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Incercati sa nu mai creeati false personaje mondene !
    Cine este si ce face acest obscur domn AG ?!
  • 0 (4 voturi)    
    linsaj (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:02)

    gicacontra [anonim]

    nu ma pot numara printre fanii dl. gheorghe, dar ceea ce se intampla este un 'curat" linsaj mediatic.
    presupun ca cineva de la antene vrea sa'i plateasca o polita.
    nu sunt deontolog, ghinionul lui il poate avea oricine, mai greu cu mediatizarea.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu stiu de antene (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:13)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui gicacontra

      Dar am vazut declaratiile lui. Mi s-au parut super nesimtite. Ca s-a lovit putin la cap, o sa ii treaca, n-am ce sa ii fac. Emana tipul o nepasare si nesimtire desi pana la urma cineva a suferit (indiferent cat de grav) din cauza lui.
  • +2 (4 voturi)    
    AG-ul (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:13)

    Nae Antighe [anonim]

    Nu ca asi fi vreun fan al lui AG dar politia plateste polite! Va mai amintiti: "In luna mai 2008, Andrei Gheorghe a ramas fara permis, dupa ce politistii l-au prins in stare de ebrietate la volan. Realizatorul a fost acuzat atunci ca i-a injurat pe oamenii legii si chiar l-ar fi scuipat pe unul dintre ei." sursa
    http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/consilierul-andrei-gheorghe-a-tamponat-o-masina-in-trafic.html
  • +1 (3 voturi)    
    Durerea de cap (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:19)

    Mircea [anonim]

    Eu cred ca e vorba de altceva. Deci, cele doua parti s-au inteles , paguba era minora, nu erau vatamari corporale. Pana cand, pe doamna din masina lovita, a sfatuit-o cineva ca aici e o vaca de muls si deci e bine sa o doara capul!..
    Asa merg treburile la noi, cand e batut cineva toti se uita , ba dupa aia, daca se poate sa fie buzunarit cel cazut - nu se scapa ocazia. Are AG pacatele lui, dar aici are dreptate.
  • +1 (3 voturi)    
    in atentia domnului Catalin (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:19)

    Sebastian [anonim]

    Recoltarea probelor biologice dupa un eveniment rutier se efectueaza deoarece:
    1. in cazul in care unul sau toti participantii la evenimentul rutier se afla sub influenta bauturilor alcoolice, se considera ca este un act premeditat prin consumul de alcool, si nu mai poate fi incadrat la capitolul "din culpa";
    2. asiguratorul nu despagubeste soferul care se afla sub influenta bauturilor alccolice.
    Cei care sunt mai cu experienta stiu foarte bine ca in momentul in care esti implicat intr-un eveniment rutier te pune sa sufli, cel putin/
    • +1 (3 voturi)    
      nu e chiar asa (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:16)

      Bursu [utilizator] i-a raspuns lui Sebastian

      Cineva mai sus , a pus problema corect :s-au inteles , si-au schimbat nr. de telefon si au plecat .Doamna ulterior s-a dus la politie unde a fost chemat si A.G. .Daca i se cerea recoltarea la momentul accidentului era ok.Dar dupa citeva ore A.G. putea sa bea si o sticla de whiskey .Nici o instanta din lumea asta nu va da dreptate politiei sau asiguratorului daca A.G. ii actioneaza in instanta.Cistiga sigur , ei stiu asta si o sa vedeti la ce viteza ii vor da permisul inapoi.Se vede treaba ca Garcea a comis un abuz.Vom vedea ce se va intimpla.
  • +2 (2 voturi)    
    ce mai caracter! (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:43)

    robbie [anonim]

    se cheama un adevarat MUTU al ziaristicii romanesti. felicitari!
  • +1 (3 voturi)    
    repet si eu intrebarea catre dl. Ciocan (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:15)

    Tedu [anonim]

    Dl Ciocan sa-si faca treaba pentru care e platit si sa ne raspunda
    "De ce i s-a solicitat lui Andrei Gheorghe sa mearga la IML sa i se recolteze sange in conditiile in care accidentul a fost usor (presupusa victima refuzand asistenta medicala tocmai si-a pierdut statutul de victima), iar la etilotestul la care s-a supus a iesit 0?"
    Raspunsul nu trebuie sa fie de genul "asa a stabilit agentul" ca nu il dau eu, raspunsul trebuie sa aiba o argumentatie legala, care sa indice articolele de cod rutier care s-au aplicat, cum se cuvine sa fie un raspuns oficial dat de purtatorul de cuvant al Politiei.
    • 0 (2 voturi)    
      ..mai repede o ...... decat o explicatie logica si (Miercuri, 10 februarie 2010, 15:03)

      Militianu [anonim] i-a raspuns lui Tedu

      Stai tu mult si bine ca nu vei primi o astfel de explicatie....
      Her Ciocan se baga in explicatii pe care nici instantele de judecata nu le stabileste unitar. El, in schimb, le face de aplicabilitate ,,unitara'' crezandu-se atotstiutor.
      Vai si amar de noi cu asa mentalitati de militieni...
  • 0 (2 voturi)    
    Isterie nationala (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:35)

    Ada [anonim]

    Si eu cred ca cucoana vrea sa-i ceara bani, altfel de ce s-ar fi dus la politie cei doi, imediat dupa accident? Normal era sa se prezinte impreuna la asigurator, (din reportaj reiese ca au schimbat nr de tel) in termenul de 15 zile sau cat prevede legea, omul isi recunoscuse vina, completau un formular si gata...ce atata isterie, se rezolva rapid si elegant, zau ca am luat-o razna cu totii in tara asta si inca rau de tot.