Reactia lui Mihai Luican, care a scapat de pedeapsa in dosarul lui Puiu Popoviciu pe motiv de prescriere: O sa-mi popreasca o treime din salariu pe viata, si apoi pe pensie. Asta e, sa ma pupe in kir

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 2 august 2017, 19:39 Actualitate | Esenţial

Mihai Luican
Foto: Facebook
Mihai Luican, fost prefect al Bucurestiului, a scapat de o sentinta pe motiv de prescriere a faptelor in dosarul in care afaceristul Puiu Popoviciu a fost condamnat azi la 7 ani de inchisoare. Luican a scris intr-o postare pe Facebook ca "raman atarnat in dosarul civil disjuns, insa sunt sanse sa nu ma incalte cu altceva decat cheltuieli de judecata, daca citesc cu atentie. O sa-mi popreasca o treime din salariu pe viata, si apoi pe pensie. Asta e, sa ma pupe in kir".

Postarea lui Luican
Foto: Facebook
Reamintim ca Luican a fost preşedinte al Comisiei municipiului Bucureşti de aplicare a Legii 1/2000, in calitate de prefect, fiind acuzat de procurori ca a participat la schema juridica prin care Puiu Popoviciu si-a insusit ilegal 224 de hectare detinute de stat in zona Baneasa, cea mai scumpa din Bucuresti.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

7986 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    haha (Miercuri, 2 august 2017, 20:11)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Corect! Trist, dar adevarat :)) Angajatii ANAF cu greu popresc altceva, ei nu stiu sa caute creditari de societati, imprumuturi, actiuni, greu de tot scot si alte acte care se pot valorifica...si doar daca au interes personal in "afacere".
  • +13 (13 voturi)    
    Costum (Miercuri, 2 august 2017, 20:27)

    DrPepper [utilizator]

    Asta zici ca e la ComicCon...
    • +9 (11 voturi)    
      E mare mason! (Joi, 3 august 2017, 0:24)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui DrPepper

      Masoneria in Romania e un soi de circ ieftin. In alte tari se recruteaza creierele, la noi toti borfasii, delapidatorii de la stat, Bekalii, VanGuelie si alti nobili cu miros de ceapa. Cred ca loja de la noi e ca un soi de ruda de la tara, vaca de muls pt aia de la oras.
  • +17 (17 voturi)    
    la kir (Miercuri, 2 august 2017, 20:30)

    DonBosco [utilizator]

    sper sa te caute Vlad Tepes la kir. In rest, vad ca toti sunt cu crucea pe ei si mari masoni, cavaleri, niste oameni fini.
  • +13 (15 voturi)    
    asa e (Miercuri, 2 august 2017, 20:45)

    middle_brick [utilizator]

    asa e f mm de j e g, te-am pupa si noi in kir cu o teapa ca pe vremea lui Tepes in piața mare.
  • +12 (12 voturi)    
    Lectii (Miercuri, 2 august 2017, 21:18)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Bine ati venit la ora de limba si literatura romana!

    Limbaj de PSD. Nu e fascinant sistemul de vot?
  • +10 (10 voturi)    
    da pacat (Miercuri, 2 august 2017, 21:51)

    GigelStrainu [utilizator]

    daca era dupa mine ...aveai de mult un "pac" in teasta
  • +9 (9 voturi)    
    un geniu juridic (Miercuri, 2 august 2017, 22:54)

    Xorciser [utilizator]

    Cum a participat el la "schema juridica" prin care terenul a fost "insusit ilegal".

    Pai ilegal oricine poate sa faca, mai nasol e cand trebuie sa faci legal.

    Citind comentariile lui, nu ma mira ca doar de atat a fost in stare :)
  • +7 (7 voturi)    
    Whu the fok e diliul asta??? (Joi, 3 august 2017, 2:15)

    Wanheda [utilizator]

    Ca Zici ca e de la circ, ala stradal, tiganesc.
  • +5 (5 voturi)    
    unde e mireasa mah ? (Joi, 3 august 2017, 4:08)

    nalbaroiu [utilizator]

    Diliul asta zici ca a venit sa joace mireasa pe strada in sectorul cinci...ce fata de morfash are....ceea ce e interesant e ca a auzit de facebook...de a "postat" el ceva pe "facebook".....uaiii in ce tara traim...
  • +3 (3 voturi)    
    asta e romania... (Joi, 3 august 2017, 9:21)

    liviu_ [utilizator]

    hotii jubileaza si ne rad in nas...

    ce sa mai zicem... psd am votat... psd avem!
  • +3 (3 voturi)    
    Costumul e de la masoneria romana.. (Joi, 3 august 2017, 9:31)

    Zalmoxis [utilizator]

    ... aia din care fac parte majoritatea fostilor si actualilor politicieni (si nu numai) cu "putere": iliescu, petre roman, MUGUR ISARESCU, adrian nastase, etc.
    Acestia, masonii, sunt infiltrati inclusiv in magistratura si primesc diverse semnale daca este cazul sa-l scape pe vreun "frate" de puscarie. Nu intamplator ilici a scapat pana acum de cercetare penala si ceea ce se face acum e doar un circ ieftin pentru ca prostimea sa creada ca este dreptate in Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    dar pana la urma (Joi, 3 august 2017, 16:25)

    yyyxxx1981 [utilizator]

    pe langa inchisoare, terenul ala si ce e pe el se confisca? Ca altfel e apa de ploaie.