VIDEO Circa 5.000 de persoane au iesit in Piata Victoriei, pe ger, in cea de a 12-a zi de proteste antiguvernamentale: "De veghe in lanul de corupti"

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:44 Actualitate | Esenţial

Protest in Piata Victoriei, ziua 12
Foto: Hotnews
Circa 5.000 de persoane s-a adunat, sambata, in Piata Victoriei din Capitala, pentru a douasprezecea zi consecutiv, in semn de protest fata de actiunile Guvernului. Manifestantii au infruntat temperaturi care au ajuns pana la -10 grade Celsius. Ca si in zilele trecute, protestatarii au scandat "Demisia", "Rezistam, nu plecam", "PSD ciuma rosie", "Zi de zi aici vom fi", "Romania, trezeste-te!". Mai multe persoane s-au aflat in Piata Victoriei si pe timpul zilei unde cativa protestatari au luat parte la "Maratonul democratiei.

-------
22:43
Protestul din Piata Victoriei s-a incheiat, informeaza News.ro.

22:14
Manifestantii au cantat imnul national la ora 22:00




22:07
Oamenii au inceput sa paraseasca Piata Victoriei, potrivit Digi24. In Capitala se inregistreaza la aceasta ora in jur -10 grade Celsius.





21:31
In Piata Victoriei se afla la aceasta ora circa 5.000 de persoane, informeaza Digi24.




Circulatia este oprita pe Soseaua Kiseleff si Bulevardul Aviatorilor, partial, si o portiune din Bulevardul Iancu de Hunedoara.



20:56 Numarul protestarailor a ajuns la circa 3000.





20:43
Circulatia rutiera este blocata pe bulevardul Kiseleff, informeaza News.ro. In Bucuresti, la aceasta ora sunt minus 8 grade.

Oamenii sufla in vuvuzele si scandeaza "Rezistam, nu cedam", "Uniti, salvam toata Romania"







Manifestantii striga "Demisia", PSD, ciuma rosie", "Mincinosii", "Hotii", "Cine nu sare nu vrea schimbare", "Uniti, salvam toata Romania", "Rezistam, nu cedam", iar un barbat se plimba prin multime cu o boxa portabila la care se aude imnul national.

20:02
Numarul manifestantilor a crescut la peste 1.000 iar oamenii continua sa vina in numar mare, informeaza Digi24.





19:29 Peste 500 de protestatari in Piata Victoriei, informeaza Agerpres.

19:04 Circa 200 de persoane se afla, la aceasta ora in Piata Victoriei, informeaza Digi24, precizand ca lumea continua sa vina.

In Piata Victoriei, cateva zeci de oameni s-au adunat din nou cu vuvuzele, steaguri si pancarte cu mesaje precum: "Intrebare: Ce nu ati inteles din sintagma <<Abrogati si plecati>>?", "Somnul natiunii naste monstri", "CCR, rusine! N-ai judecat pentru Romania!", "Votati OUG 14", "Demisia! Nu putem sta sa va pazim noapte de noapte!", "#rezist. Ghinion", "Hotii la puscarie" si "Grindeanu, du-te dupa Iordache". Steaguri ale Romaniei, Uniunii Europene, Statelor Unite ale Americii si Canadei au fost aduse si sambata la protestul din Piata Victoriei.

Manifestantii striga "Demisia", PSD, ciuma rosie" si "Hotii".

Inaintea manifestatiei din Piata Victoriei, aproximativ 30 de tineri au alergat, timp de aproximativ doua ore si jumatate, in jurul cladirii Palatului Victoria, imbracati in echipament sportiv, unii dintre ei purtand steaguri. Participantii la "maratonul democratiei" au spus ca aceasta este forma lor de protest fata de Guvern si ca prin miscare vor sa inceapa "schimbarea Romaniei".

In cele 11 zile de proteste din Piata Victoriei, numarul record de manifestanti a fost atins duminica trecuta, peste 280.000 de oameni protestand chiar in ziua in care Guvernul a abrogat Ordonanta de Urgenta privind codurile penale. Oamenii au spus ca nu vor renunta la proteste, pentru ca Guvernul a mintit, a facut un abuz adoptand o ordonanta de urgenta pentru a schimba prevederi din codurile penale, in beneficiul unor politicieni, si trebuie sa raspunda pentru ce a facut si sa isi dea demisia. Noi proteste de amploare in Piata Victoriei au fost anuntate pe Facebook atat pentru sambata seara, cat si pentru duminica, atunci cand manifestantii vor "sa faca istorie", prin numarul mare de participanti. Ei au pregatit, pentru duminica, "Operatiunea tricolorul", propunandu-si ca la ora 21.00 sa formeze un tricolor uman in fata Guvernului cu ajutorul materialelor sau hartiilor de culoare rosie, galbena si albastra.


Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

16520 vizualizari

  • +32 (46 voturi)    
    Haideti oameni, haideti cu totii! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:53)

    remus2009abc [utilizator]

    Doar Uniti invingem
    • +15 (23 voturi)    
      in tara? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:18)

      sudo [utilizator] i-a raspuns lui remus2009abc

      E ciudat ca de ceva timp, nicaieri in presa nu mai apare ce se intampla in tara. Acum o saptamana se mediatiza si daca erau unul sau doi protestatari intr-un orasel iar acum nu spune nimeni ca in Sibiu sunt acum peste 3000.
      • +3 (7 voturi)    
        Sibiul ii doare cel mai tare, in special (Duminică, 12 februarie 2017, 2:26)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui sudo

        de cand a inceput sa aduca PSD-ul pensionari la Cotroceni !

        Ii supara pe pesedisti solidaritatea sibienilor cu Iohannis si cu protestatarii din Piata Victoriei.
    • -28 (38 voturi)    
      iar maine (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:47)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui remus2009abc

      sezatoarea cu lasere si lanternute va continua...
      Numai ca manifestatia catavencilor va fi umbrita de un gest de iresponsabilitate: spectacolul utilizarii tricolorului in scopul arogarii calitatii de reprezentanti ai poporului si natiunii. Sunteti mici, baieti.
      Puteti fi si un million in piata, nimeni nu ma poate convinge de bunacredinta voastra. Sunteti o gloata de bieti oameni manipulati si ignoranti.
      • +15 (25 voturi)    
        Nu contezi, nene (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:50)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        Cine te-a pacalit ca lumea iese in strada pentru a te convinge pe tine?
        Schimba canalul pe RTV sau Antena3, sa dai de lume buna.
        Esti mare, nene: mare... destept.
        • +7 (11 voturi)    
          E un sclav (Duminică, 12 februarie 2017, 0:23)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

          Toata viata a fost in genunchi cu gura cascata la firimiturile aruncate de borfasi.
        • -4 (8 voturi)    
          Ati pierdut, securistilor! :-)))) (Duminică, 12 februarie 2017, 1:00)

          Chaos & Collapse [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

          Nici nu stii ce bine-mi pare ca ati pierdut.

          Sorocianule, in curind o sa-i inalti ode lui Putin. O sa te privesc cu exact aceeasi scirba.
          • +3 (5 voturi)    
            Marsavia pesedista (Duminică, 12 februarie 2017, 10:49)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

            In general pesedisti pun in carca inamicilor politici propriile lor actiuni indoielnice
            - Victor Ponta s-a intalnit marti cu miliardarul George Soros (11 martie 2014)
            - Premierul Victor Ponta a plecat vineri (13 IUNIE 2015) in Azerbaidjan, la ceremonia de deschidere a Jocurilor Europene de la Baku, unde s-a pozat in spatele lui Vladimir Putin, in conditiile in care liderii occidentali au refuzat sa apara alaturi de presedintele Rusiei. Ponta a plecat la Baku la scurt timp dupa ce a declarat in Parlament ca inlocuirea sa din varful Guvernului ar fi pe placul Rusiei.
            Daca-ti este dor vezi si poza pe http://www.aktual24.ro/victor-ponta-a-plecat-iar-de-capul-lui-in-secret-s-a-pozat-in-spatele-lui-putin/
          • +3 (5 voturi)    
            alt matrafoxat al chaosului (Duminică, 12 februarie 2017, 10:55)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

            sovietic
      • +3 (9 voturi)    
        Relax Gustav (Duminică, 12 februarie 2017, 0:31)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        Si totusi pari ingrijorat. De ce draga Gustav?! Daca nu convingem pe nimeni, daca nu apelam la violenta, de ce esti asa ingrijorat?! Uita-te la jandarmi cat de linistiti sunt langa protestatari. Nici un pic de teama, desi ii depasim numeric cu mult. Jandarmii nu se tem deloc. Daca am fi chiar gloata ignoranta, nu ar sta jandarmii neinarmati, chiar langa noi. Atatea seri la rand.

        Tu de ce te temi?! Relaxeaza-te. O sa va invingem, dar nu asa cum crezi tu. O sa vezi si o sa suferi, dar nu fizic. Numai melancolic o sa suferi. Daca rezisti nostalgiei mafiote, o sa supravietuiesti schimbarilor in perfecta siguranta.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, "manipulati"de propria constiinta ! (Duminică, 12 februarie 2017, 10:55)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        Eu sunt parinte al unor copii de 30 de ani si nu vreau sa le spun ce nu le-am spus pana acum si anume ca trebuie sa plece.!
        Nu pot sa-mi cresc nepotii cu coruptia devenita obligatie cetateneasca si coruptii prinsi facuti martiri !
        S-au terminat neamurile, secretarele, plagiatorii, doctorii de la Balti, puscariabilii din alianta coruptiei de nu poate liviu al tau sa-si inlocuiasca lacheul LUI ?
        Dupa aia poate sa-ti dea si tie suta de lei( mita sa ii tii de sase ) din programul de furare ca programul e al psd si nu al lui dragnea sau grindeanu !! Du-te la Cotroceni , pta Victoriei sau cara-te din tara caci varianta patru e sa te spanzuri ! Sigur daca nu esti pensionar, "plecat"deja...
      • 0 (0 voturi)    
        cine (Duminică, 12 februarie 2017, 12:34)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        a vazut vreodata vreun hot convins de cinsteab oamenilor?
        cine crezi ca vrea sa te convinga pe tine, un hot, ca gresesti? locul tau e impreuna cu "guvernul din umbra beciului domnesc".
    • -23 (31 voturi)    
      uniti de cine? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 22:07)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui remus2009abc

      -de diminutivul si partidul lui impotriva caruiai s-a inceput urmarirea penala?
      - de cotroceanul care in timp ce voi degerati in frig el v-a lasat cu ochii-n soare pardon in ceata si se da pe skiuri,bea vin fiert si canta holarioooo?
      -de tapalaga care are drept job propaganda destabilizatoare?
      • +5 (9 voturi)    
        Uniti de bun-simt (Duminică, 12 februarie 2017, 0:08)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Ai auzit de bun-simt?
        Daca n-ai auzit, uite ce spune DEX online despre aceasta necunoscuta:
        BUN-SÍMȚ s. n. sg. Normă logică de apreciere, comună marii majorități a oamenilor.
        sursa: DLRLC (1955-1957) adăugată de blaurb. acțiuni
        BUN-SÍMȚ s. n. sg. Normă logică de apreciere, comună marii majorități a oamenilor. [Gen.-dat.: bunului-simț] – Din bun4 + simț.
        sursa: DLRM (1958) adăugată de lgall acțiuni
        bun-símț (decență) (se poartă cu ~) s. n., art. búnul-símț (dar: bunul său simț), g.-d. art. búnului-símț
        sursa: DOOM 2 (2005) adăugată de raduborza acțiuni
        BUN-SÍMȚ s. (înv. și pop.) simțíre. (Lipsit de ~.)
        sursa: Sinonime82 (1982) adăugată de LauraGellner acțiuni

        "Normă logică de apreciere, comună marii majorități a oamenilor" inseamna ca tu esti deosebit si nu te amesteci (vorba lui Gustav555, un clasic inca in viata) cu "gloata de bieti oameni manipulati si ignoranti".
        Altfel spus, daca nu ai bun-simt (sau simtire), poti spune orice ineptie, ca nu se pune.
      • +4 (8 voturi)    
        Numai la voi (Duminică, 12 februarie 2017, 0:40)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Asemenea argumente despre lideri, politicieni si partide calauzitoare sunt valabile numai in tabara voastra. Acolo la voi chiar au valoare.

        Aici la noi, daca vrei sa ti se respecte un pic parerea, trebuie sa-ti folosesti opinia personala, imaginatia, sinceritatea, inteligenta. Personale, intelegi?! Pe-aici nu merge cu opinia grupului din care faci parte.

        Spune drept. Tu ai simtit vreodata ca e de datoria ta sa fii inteligent si bun?!
        • +1 (1 vot)    
          A simtit... (Duminică, 12 februarie 2017, 17:31)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

          ...da' i-a trecut repede.
      • +1 (5 voturi)    
        Hoția, corupția îi unește, (Duminică, 12 februarie 2017, 7:50)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        strânge strada în piață și provoacă conștiința colectivă. Munca n-are forța asta, desparte oamenii, fiecare se duce la locul lui de muncă.
      • +3 (3 voturi)    
        Fa Doino, Iohannis nu ma poate scoate/tine in casa (Duminică, 12 februarie 2017, 11:12)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        !! In discutie acum sunt principii nu persoane, salam, varza, manz ...! ilici, basescu, nu au avut guvernele LOR ? Doar ca ei nu au afirmat asta ! Daca ma uneste ceva cu Presedintele e aceea ca si domnia sa sustine public ce a afirmat in strategia de aparare a CSAT : coruptia e amenintare la statul de drept si siguranta nationala ! Adica e consecvent si ce spune domnia sa nu are mult mai multa valoare decat ce-mi spune mie propria constiinta !!
    • +14 (22 voturi)    
      Bai baieti... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:30)

      MyGame [utilizator] i-a raspuns lui remus2009abc

      Ii aud pe unii ca sa "suspendam" pentru o perioada de timp, ca altfel cadem in derizoriu, ca suntem putini 6.000.

      Putini? 6000 in moment maxim dar pe acolo au trecut in cateva ore peste 15.000 la -8 grade si se simteau -12?
      Am fost si voi merge. Oamenii merg pentru idei nu pentru politica.
      Derizoriu 15.000? Si daca am fi 3 in piata, un guvern trebuie sa te asculte. La 600.000 trebuiau sa isi dea demisia.

      Nu trebuie sa ne oprim! 2017 acelasi partid, cu presedinte de onoare Ion Iliescu, omul care in urma cu 27 ani in piata Universitatii manipula politia si minerii sa bata romani cinstiti, romani verzi, roamni cu idealuri.
      Acum folosite aceleasi metode de manipulare si impartire a romanilor.
      Ponta vorbea de ortodocsi si restul religiilor, olteni si restul tarii, romani si alte nationalitati, acum Dragnea vorbeste despre familie traditionala si restul, multinationale si comapanii romanesti de mare succes (vezi Teldrum).

      De aceasta data mergem pana la capat!
  • -30 (48 voturi)    
    o simpla observatie (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:26)

    Irina25 [utilizator]

    Pentru prima data de la inceperea protestelor, in Piata sunt mai putini protestatari decat la Cotroceni.
    • +25 (37 voturi)    
      Explicatia logica (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:40)

      titeldela3 [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      ...este ca nu am ajuns acolo inca.

      Si, statistic vorbind, protestul nostru se intampla la ore mai inaintate decat cel de la Cotroceni. Pensionarii sunt de obicei la 9 in pat, drept pentru care vin mai devreme. De asemenea, fiind pensionari, nu stiu ce inseamna ca trebuie sa ramai peste program juma de ora, pt. ca trebuie. Sau ca trebuie sa iei copilul de la gradinita dupa servici. Deci, o sumedenie de motive ca la ora 19:30 sa fie mai multi la Cotroceni. Slava domnului ca in cursul serii raportul se schimba. Drastic.
    • +16 (26 voturi)    
      .... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:44)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      total fals , deja hodorogii de la cotroceni se cara acasa ca e prea frig si trebuie sa isi ia rudeotelul , de curiozitate ai calculat timpul petrecut de oameni in strada si intr-o parte si in cealalta ? piata victorie "bate" la toate capitolele: numar de manifestanti , cantece , lozinci ,bannere,mesaje , chiar si frumusete(DA , se poate vorbi de frumusete la o manifestatie) ca sa nu mai zic de curatenia lasata in urma . Bine ca cei de varsta a3a ne numesc drogati si betivi insa nu vor sa vada partea frumoasa a acestor manifestatii din paita victoriei
    • +14 (22 voturi)    
      O observatie (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:56)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      gresita.
    • +13 (21 voturi)    
      Alta observatie (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:58)

      Daras [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Poti sa observi si alte diferente intre cele doua proteste ?
      • +11 (19 voturi)    
        Se vad cu ochiul liber (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:22)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Daras

        Acolo sunt zarzavagioaice si pensionari cumparati cu 100 de lai a lui Dracnea, toti cu mințile nîcîlîite de posturile securistilor Voiculescu si Ghitza. Probabil multi au un frumos trecut de turnatori,
      • +2 (2 voturi)    
        Diferente (Duminică, 12 februarie 2017, 1:17)

        MoldovanCristi [anonim] i-a raspuns lui Daras

        Tot oameni sunt si in Victoriei si la Cotroceni, aceeasi temperatura, aceeasi dorinta de a trai intr-o tara mai buna si mai propera, fiecare in felul lor.

        Chiar nu vad in cele doua proteste nicio competitie.
    • +2 (2 voturi)    
      O comparatie onesta se face intre varfurile de (Duminică, 12 februarie 2017, 11:25)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      indiferent de ora ! In plus pentru mine si alti 15000, prima zi a a fost noaptea de 31 ianuarie iar pentru cei de la Cotroceni, 5 februarie....Tot o simpla observatie...
    • 0 (0 voturi)    
      vrei (Duminică, 12 februarie 2017, 12:39)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      sa zici ca la Cotroceni au fost 6001 protestatari anti johannis?
      cum ai ajuns la socoteala asta?
  • +30 (36 voturi)    
    Benjamin Franklin: (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:34)

    ty [utilizator]

    „Aceia care renunță la libertate pentru a obține puțină siguranță, nu merită nici libertatea nici siguranța.”
  • +16 (32 voturi)    
    Prea frumos,ca sa se termine fara demisia...... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:45)

    Plagarus [utilizator]

    ......briganzilor l'u Dragnea L. !!!!!!
    • +15 (25 voturi)    
      + P$D in ilegalitate, cine vrea Partid de Stanga (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:52)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      sa isi faca fara FSN,securisti..PCR isti...NU cu P$Dishti !
      #Rezist !
      • +2 (2 voturi)    
        De ani de zile nu exista nici stanga, nici dreapta (Duminică, 12 februarie 2017, 12:14)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ci doar o mafie fara frontiere reunita ca acum , cand e asediata de noi si stresata de DNA !
  • -18 (28 voturi)    
    :))) (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:00)

    vinowatt [utilizator]

    conform celor doua titlu de pe site( unul sub altul) doar protestatarii din piata victoriei au venit pe ger, cei de la cotroceni, nu !
    Autorii articolelor citesc inainte de a posta?
    • +12 (18 voturi)    
      Tu citesti? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 22:38)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui vinowatt

      Uauuuu!!!!!!!
  • +20 (28 voturi)    
    Eugen Simion=Floricica dansatoarea (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:42)

    dexpropriat [utilizator]

    Academicienii sinistri securisti protesteaza impreuna cu floricica dansatoarea la cotroceni!
    • +7 (15 voturi)    
      Asa e... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:23)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Domnii academicieni care au vrut sa il spele pe Pontac (Aurel Pop), turnatori securisti, pupincuristi ceausisti (Simion) si alte scârnăcii cu vechi state de PCR-isti.
  • -5 (17 voturi)    
    Cred ca ... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 21:12)

    AEV [utilizator]

    Cred ca, pentru a nu sfârși în derizoriu, protestele trebuie oprite complet pentru o perioadă de timp. Asa incat sa aibă forță maximă atunci când vor fi din nou la fel de justificate ca inainte de abrogarea ordonanței 13 și când vor beneficia și de condiții meteo mai bune. Continuarea cu participanți puțini și în condiții precare s-ar putea să fie promovată de către infiltrați, în vederea compromiterii a ceva care duminica 05.02 a atins un impresionant apogeu.
    • +7 (15 voturi)    
      Doar sambata (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:39)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      pana cade guvernul Grindeanu. Sambata e mai bine decat duminica. A doua zi e liber !
      Daca fac din nou o marsavie , iesim imediat cu totii !
      • 0 (2 voturi)    
        Salut ... (Duminică, 12 februarie 2017, 10:44)

        AEV [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Salut adrian 88000! Ma raliez propunerii tale (miting in fiecare sambata), care a fost mult mai bine primita decat ideea mea de oprire ”completa”, probabil prea radicala.
        Il asigur pe Chaos & Collapse ca nu ma gandisem la Maldive si la pakistaneze sexy si ca pe mine nu ma finanteaza nimeni si nici nu cer aprobarea nimanui.
    • +2 (2 voturi)    
      korekt (Duminică, 12 februarie 2017, 0:34)

      Chaos & Collapse [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      "protestele trebuie oprite complet pentru o perioadă de timp."

      Si sa se reia la vara, cind e cald, eventual in Grecia, in Maldive, in Malta... sa se simta revoltatii bine, sa mai bea o bere, sa mai agatze o pakistaneza sexy, sa poarte o discutie intelectuala pe teme filosofice la un pahar de whiskey botswanez cu tinerii refugiati somalezi etc.

      (comentariu finantat si aprobat de Amnesty Intl. & A. Merkel)
  • -20 (36 voturi)    
    Se fasaie manipularea,se termina malaiul,of (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 21:25)

    xrogo [utilizator]

    of,ce ne facem fratilor,scapa asta?
    • +1 (7 voturi)    
      Scrie ba si tu odata corect (Duminică, 12 februarie 2017, 0:22)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ca pici de analfabet, cum naiba vrei sa mai fii si de incredere?
      Wait, tu chiar vrei, uauuu!!!!
    • -4 (8 voturi)    
      Normal (Duminică, 12 februarie 2017, 0:54)

      Chaos & Collapse [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Astia credeau ca se descurca si fara Victoria Nuland, si fara John McCain, si fara CIA, si fara NSA.

      Ghinion...
    • +3 (3 voturi)    
      Poate nu vreti schimbarea guvernului, ci (Duminică, 12 februarie 2017, 12:25)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      anticipate !
      Eu, personal, nu le-as vrea inainte de a ramane, liviule, cu " programul "gol , in ochii alegatorilor tai !
      Caci cu telepatia le cotropiti mintile, le dati aer din punga, da burdihanele nu aveti cu ce sa le umpleti nici pana la sfarsitul anului !!
      Voi v-ati facut programul "finantatorilor"-de fapt-prin oug 13....
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo baieti ! (Duminică, 12 februarie 2017, 11:51)

    Vlad-I [utilizator]

    Un nou inceput si o noua redesteptare a societatii. Probabil ca aceste evenimente vor deschide apetitul romanilor pentru proteste. Romanii sa-si ia tara inapoi. DNA trebuie lasata sa-si faca treaba, frica pazeste pepenii.
  • -1 (1 vot)    
    CA TOT SE (Duminică, 12 februarie 2017, 16:45)

    EmilNae [anonim]

    vorbeste de dezinformare
    1. in titlu apare aprox5000 de persoane cind in realitate daca au fos t1500-2000 de persoane la momentul de virf. Asta din ce ma vazut eu din pozitia de sus a pietei de la digi ca sa nu spuneti ca ma manipuleaza antenele. Abia umpleai doua sectoare din stadionul dinamo ca acolo am fost cel mai des si il stiu perfect.
    2 alta dezinformare grosolana cea cu 280 mii la demostratia din victoriei.
    Fratilor eu vorbesc in cunostinta de cauza aici. Piata victoriei are o suprafata de 32000 mp. Faceti un patrat de un metru patrat si vedeti cite persoane intra in acel letru patrat. CEL MULT DOI OAMENI aproape lipiti
    faceti scoteala 280 mii / 32 mii mp = 8.75 pers pe mp
    intra 280 mii in piata victoriei? matematic nu manipulatoriu da
    asa ca nu mai vorbiti de manipulare in casa manipulatorului
    MATEMATIC DOMNILOR NU MANIPULATORIU. 280 MII NU INTRAU IN ZONA PIETEI VICTORIEI DECIT UNUL PESTE ALTUL CITE PATRU PERSOANE.
    ASTA-I MATEMATICA SI EA NU POATE FI INSELATA