Gabriela Firea: Cei mai multi bucuresteni au inteles ca motivul principal al protestelor a disparut

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 7 februarie 2017, 13:23 Actualitate | Esenţial

Gabriela Firea
Foto: Facebook
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, a sustinut marti, intr-o interventie telefonica la Romania TV, ca "cei mai multi bucuresteni au inteles ca motivul principal al protestelor a disparut" si nu au mai iesit in strada dupa ce guvernul a abrogat ordonanta 13 privind modificarea codurilor penale.

Firea a precizat insa ca "incepand de azi", dupa discursul lui Klaus Iohannis in Parlament, este "ingrijorata" ca "roman" in conditiile in care "presedintele tarii considera ca solutia e in strada"





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

14767 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Eu am inteles altceva (Marţi, 7 februarie 2017, 13:25)

    aladdin [utilizator]

    Ca acum pisica e la voi. Ce faceti?
  • +24 (24 voturi)    
    Care bucuresteni? (Marţi, 7 februarie 2017, 13:26)

    eduardst [utilizator]

    Cei 250000 de duminica ?
  • +21 (21 voturi)    
    cei mai multi (Marţi, 7 februarie 2017, 13:29)

    subcultura [utilizator]

    au inteles ca data viitoare vor iesi la vot si specimene de teapa ta nu vor mai ajunge in veci primari
  • +14 (14 voturi)    
    au au au au (Marţi, 7 februarie 2017, 13:29)

    aiureantramvai [utilizator]

    "au disparut" pentru ca sunt un singur motiv principal. Decat unul!
  • +19 (19 voturi)    
    ...Gabi (Marţi, 7 februarie 2017, 13:29)

    rochiri [utilizator]

    ti-a venit glasul..ai iesit de unde te-ai ascuns..!
  • +24 (24 voturi)    
    A fost foarte inspirata.. (Marţi, 7 februarie 2017, 13:30)

    Andradda [utilizator]

    ...pancarta unui protestatar:
    "Liviule, te-ai pierdut cu Firea.."
    :))))
  • +23 (23 voturi)    
    niste precizari (Marţi, 7 februarie 2017, 13:31)

    Hans Metter [utilizator]

    1. da. solutia e strada atata timp cat voi conduceti tara/bucurestiu
    2. strada nu isi doreste sa stea in frig in loc sa stea acasa cu familia, dar nu are incredere in voi.
    3. principalele motive pt care lumea a iesit in strada nu au disparut (oug 13 inca nu a disparut pt ca oug 14 nu e inca aprobata de parlament).
  • +14 (14 voturi)    
    :) (Marţi, 7 februarie 2017, 13:32)

    Xorciser [utilizator]

    Tuta nu stie ce vorbeste, cred ca vrea si ea sa fie data jos odata cu Grindeanu.
  • +18 (18 voturi)    
    "Duamna"... (Marţi, 7 februarie 2017, 13:32)

    JestersTear [utilizator]

    Firea, nu fiti batuta in cap! Motivul pentru care oamenii ies inca in strada e reprezentat de mincinosii Grindeanu si Iordache.
    Cucoana, unuia care ti-a furat ceva din casa matale, nu ii vei mai da niciodata cheile casei pe mana! Sa stiti ca nici noi.
    Sa ii facem schema pe hartie sau sa ii repetam mai rar?
  • +16 (16 voturi)    
    Sa dispari tu fa, cu astfel de declaratii ! (Marţi, 7 februarie 2017, 13:33)

    liviul2006 [utilizator]

    Ori la Romania TV, ori pe centura e cam acelasi lucru...

    Daca n-ai mai face politica si te-ai tine doar de primaria ta, nu as mai fi asa vehement impotriva ta.

    Astfel de declaratii ma imping sa ma duc in continuare la proteste, care sunt impotriva PSD.
  • +14 (14 voturi)    
    Nu-ti termini mandatul. (Marţi, 7 februarie 2017, 13:33)

    ouyang [utilizator]

    .
  • +13 (13 voturi)    
    PSD sunt tot hoti? (Marţi, 7 februarie 2017, 13:36)

    OmulNou [utilizator]

    Da, deci motivul protestelor n-a disparut.
  • +15 (15 voturi)    
    se inseala (Marţi, 7 februarie 2017, 13:38)

    Gaby51 [utilizator]

    Va faceti iluzii. Suntem cu ochii pe voi si asteptam referendumul cerut de presedinte.
  • +21 (21 voturi)    
    offf (Marţi, 7 februarie 2017, 13:39)

    normalpeople [utilizator]

    Astia chiar nu se prind ca exact genul acesta de remarci ne calca pe nervi?
    Sa fie atenta ca in bucurestiul dumneaei au iesit 300.00 de oameni impotriva psd....
    Lasati aroganta....sfidarea si nesimtirea!
  • +17 (17 voturi)    
    Linisteee, linisteee, linisteee... (Marţi, 7 februarie 2017, 13:39)

    ramureanu [utilizator]

    De asta are nevoie PSD-ul pentru a face ce stie sa faca. Odioase figuri, care cred ca guverneaza un popor de prosti pe care-i poti calari - cu infinit tupeu - hranindu-i cu pleava. Firea sa ne mai lase cu astfel de isterice iesiri din fire!
  • +16 (16 voturi)    
    Grindeanu si Guvernul lui (Marţi, 7 februarie 2017, 13:44)

    math_2 [utilizator]

    ... au ajuns in Parlament la o ora dupa Presedinte.
    Este un semn de respect, de dialog si de normalizare a situatiei politice.
    Va doresc mult succes in dezamorsarea situatiei, cu aceeasi aroganta si autosuficienta cu care PCR/FSN/PSD+Izmene si Vuvuzelele lui ne-au obisnuit in ultimii 70 de ani.
  • +13 (13 voturi)    
    firea = frica (Marţi, 7 februarie 2017, 13:47)

    dana35 [utilizator]

    iti e cam frica cucoana??
    toata lumea stie ca provine de la stiri unde citea pe prompter evident.
    cam asa arata:
    https://www.youtube.com/watch?v=j1Xab5c5hGM
    primarita cu zero experienta !!!!
    doar de dat din gura se pricepe.......
  • +11 (11 voturi)    
    nu esti ingrijorat ca roman, (Marţi, 7 februarie 2017, 13:56)

    NWalker [utilizator]

    esti ingrijorata ca râmă!
  • +8 (8 voturi)    
    au revenit israelienii (Marţi, 7 februarie 2017, 14:02)

    Anonym [utilizator]

    Se vede.
    D-na Firea se identifica cu populatia bucuresteana, vbeste in numele lor. Din pacate la romani, tehnicile astea nu merg la cultura romaneasca (exceptand tristii aia de se uita 12 ore la RTV)
    O sa vada "cei mai multi bucuresteni" duminica viitoare :)
  • +6 (6 voturi)    
    ori aveam treburi pe acasa (Marţi, 7 februarie 2017, 14:08)

    robo-cap [utilizator]

    ....diseara voi fi in piata!
  • +6 (6 voturi)    
    wishful thinking.... (Marţi, 7 februarie 2017, 14:10)

    USMarines [utilizator]

    Ai vrea tu sa stea bucurestenii acasa!!
    Vei avea o mare surpriza in cazul asta!!
  • +5 (5 voturi)    
    Ai ratat (Marţi, 7 februarie 2017, 14:20)

    aniod [utilizator]

    o buna ocazie de a tacea. Nu este cazul sa scoti cacul acum. Asteapta sa treaca furtuna, nu te lua dupa aia mari.
  • +4 (4 voturi)    
    asta (Marţi, 7 februarie 2017, 14:23)

    keiser_soze [utilizator]

    nu se dezice, pe zi ce trece vrea sa demonstreze cata prostie poate incape intr-un om !
    Medicina inca nu a avansat atat de mult si sa-ti ofere tratament, poate incerci leacuri de la babe....nu vindeca dar poate atenueaza.
  • +4 (4 voturi)    
    Ciuma rosie (Marţi, 7 februarie 2017, 15:00)

    Cetatean002 [utilizator]

    Am peste un milion de motive sa ies in strada, iar to, blond-o, esti unul dintre ele. Cu fiecare astfel de declaratie, cu fiecare cuvant pe care il scoateti pe gura cei care nu aveti ce cauta acolo, ma motivati si mai tare sa trec prin ploaie, vant, ninsoare, frig, oboseala si sa fiu acolo, in piata, pentru ca nu mi-am terminat datoria fata de generatiile urmatoare.
  • +4 (4 voturi)    
    problema e ca MINTITI!!!! (Marţi, 7 februarie 2017, 15:01)

    MirceaIo [utilizator]

    Ca de la om la om doamna Firea. A fost Ioahannis la Guvern si l-a rugat pe Grindeanu sa nu bage ordonanta? A promis acest lucru ? si? Noaptea ca hotii au publicat-o in monitorul oficial. Ce incredere mai putem avea in acesti oameni. Voi ati furat aveti din ce trai dar noi?Ce facem? De ce vreti sa ne scoate-ti din lumea civilizata? De ce nu va faceti munca cinstit. Eu consider ca acest govern trebuie schimbat. Fiecare zi cu ei ne va duce mai aproape de dezastru. VA rugam!!!! Plecati!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Vreau si eu ce fumeaza ea! (Marţi, 7 februarie 2017, 15:05)

    Lespezi [utilizator]

    Unicorni, Jesus, Arsenie Boca...