Bruxelles il someaza pe Victor Ponta sa treaca la actiune. Viviane Reding: Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 25 iulie 2012, 14:01 Actualitate | Esenţial

Viviane Reding
Foto: Agerpres
Comisia Europeana este in continuare "foarte preocupata" de atacurile impotriva democratiei in Romania si asteapta din partea premierului Victor Ponta sa-si respecte angajamentele prin "actiuni" concrete, a delcarat miercuri comisarul european pe Justitie Viviane Reding, transmite AFP.

"Suntem in continuare extrem de preocupati de starea democratiei in Romania", a afirmat Reding in timpul unei conferinte de presa sustinute la finalul unei reuniuni a Comisiei.

"Presedintele (Jose Manuel) Barroso si-a exprimat preocuparile sale intr-o declaratie foarte puternica si a exprimat 11 cerinte", a reamintit ea, dupa care a adaugat: "Nimic nou nu s-a produs de atunci".

"Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori", a continuat ea.

Din aceasta cauza, "Romania va ramane sub o foarte atenta supraveghere", a avertizat aceasta. Reding a precizat ca a primit "sute de scrisori dintre care unele expun fapte foarte socante".

Comisia Europeana a criticat dur in 18 iulie violarile legate de respectarea statului de drept, care au "zguduit" increderea UE, potrivit lui Barroso.

Ponta a promis sa traga "concluziile necesare" din acest avertisment si sa-si "asume intreaga responsabilitate pentru ca angajamentele asumate fata de Bruxelles sa fie aplicate".

Comisia a denuntat "caracterul sistematic" ale mai multor violari recente ale statului de drept si ale independentei justitiei pentru a destitui presedintele de centru dreapta Traian Basescu.

Aceste derive ridica semne de intrebare asupra "intelegerii" de catre guvernul roman a "ceea ce inseamna statul de drept intr-un sistem democratic pluralist", potrivit raportului Comisiei asupra MCV.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

28093 vizualizari

  • -159 (177 voturi)    
    pontistii au banii!!! (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:06)

    MirceaIo [utilizator]

    Cine nu merge la vot Greseste! Nu va luati dupa recomandarile PDL! Puteti merge sa votezi NU! sau ce vreti voi. Cred ca e bine sa ne implicam mai mult nu sa stam deoparte. Am fost si la referendumul pentru parlament unicameral – mi-am exprimat opinia, si….ma simt mult mai important. Astea sunt jocurile democratice, se poate intampla cateodata sa fim manipulati si sa legitimam un grup mic de smecheri. Votul e bun…., daca e dat cui trebuie. Victor Ponta ne va scoate din belea. A spus ca va impartii mult mai corect banii dar cred ca trebuie sa ai stampila pe buletin, dovada votului poate fi salvatoare!!! mergeti la vot!!!! eu vreau democratie – Cristian Tudor Popescu nu era suficient de antibasit, aseara la Gadea a fost “motivat” sa fie! Bogdan Chireac e putin santajat ca a luat bani de la…, dar el nu e basist si ii merge bine. Toti anti-basistii sau imbogatit pe vremea lui Basescu!? Acum e bine sa fi antibasist si ai numai de castigat. In 2004 am fost basist (acum imi este rusine) trebuia sa fiu nastaseist era alegerea perfecta(am fost manipulat:(). Astia din UE nu prea mi-am dat seama ce sunt, Barosso si Merkel sunt sigur basisti. Se vede clar ca le merge prost. Au dus toata europa in criza. Eu nu mai inteleg nimic!? E atat de simplu: fiti antibasisti!!!De asta ne meritam soarta: ” ti se explica clar ti se arata drumul si totusi alegi sa fi basist!? Am inteles si m-am decis: eu de azi sunt pontist !!!!
    • +112 (118 voturi)    
      wtf (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:14)

      lmc [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      esti incoerent tata, mai incet cu propaganda. Spor la vot!
      • -87 (97 voturi)    
        sa vezi incoerenta (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:34)

        facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui lmc

        Reding:"Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori"
        Reding a precizat ca a primit "sute de scrisori dintre care unele expun fapte foarte socante"
        pai se uita sau nu la scrisori?
        • +58 (64 voturi)    
          Se uita la scrisori (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:41)

          EQUANT [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          dar evalueaza faptele!
          • -37 (63 voturi)    
            daca Basescu ii lasa in pace ar fi facut ceva (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:23)

            tjax [utilizator] i-a raspuns lui EQUANT

            Basescu a pus tot timpul bete in roate guvernului Ponta. A curs cu acuzatii de plagiat de ziceai ca suntem o tara de academicieni si asta e cea mai importanta problema a noastra. S-a mai apucat sa faca si misto pe la tv cu afirmatii gen "dottore" ca sa se stie clar cine e papusarul din spate. L-a trimis si pe Funeriu sa alerteze presa din afara ca sa fie sigur ca scandalul e complet. USL n-a avut incotro si a declansat procedura de demitere. Moment in care Basescu s-a apucat sa tipe ca e lovitura de stat si a declansat o isterie in presa externa. Iar acum se reproseaza USL ca nu au facut nimic? Pai omul asta nu i-a lasat sa respire un moment! Acum zice ca vor sa-l demita din cauza lui Voiculescu - cand de fapt el le-a dat in cap incepand din prima zi!
            • +27 (29 voturi)    
              Interesant (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:26)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui tjax

              Tu chiar crezi cea ce ai scris? Te compatimesc.
            • +23 (25 voturi)    
              nelamurire (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:17)

              DonDan [utilizator] i-a raspuns lui tjax

              Adica ti se pare normal ca primul ministru sa fie un HOT? Asta nu iti sugereaza nimic referitor la caracterul lui? Iar faptul ca presedintele interimar care se viseaza 20 ore pe zi presedinte plin a terminat facultatea de 4 ani in 7 ani e normal? Cea mai grava problema a noastra e iresponsabilitatea si hotia.
              "USL n'a avut incotro?" - incerc sa raman elegant in exprimare dar imi e greu. Pai de cati ani urla USL ca vrea sa il demita? Pentru pierderile de memorie recomand lecitina.
              • 0 (0 voturi)    
                alta nelamurire (Duminică, 5 august 2012, 16:12)

                andyz [utilizator] i-a raspuns lui DonDan

                Dar tie ti se pare normal ca "presedintele ales" sa fie cel mai mare hot de la revolutie incoace?

                Compari o teza cu sutele de milioane de euro pe care si le-au impartit Basescu si clica lui de nenorociti? Sau esti atat de ipocrit incat sa intorci capul de la toate porcariile si hotiile pe care le-au facut idiotii astia din PDL, doar ca sa-i acuzi pe Ponta si Antonescu pt o teza plagiata si cateva restante la facultate?

                Ia-te de mana cu Base si ai vostri, si emigrati in Congo. Si schimba canalul TV ca asa te-a obligat iubitul presedinte.

                Hai cu minusurile, ca oricum pe-aici e plin de basisti..
            • +20 (22 voturi)    
              Deci,dupa tine (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:54)

              dami365 [utilizator] i-a raspuns lui tjax

              e vinovat cel care demasca un hot,nu hotul in sine...Interesanta abordare,pardon,am vrut sa spun idioata!
        • +30 (44 voturi)    
          incoerenta (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:52)

          DPHolding [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          Pai de pinde cine le-a trimis. Ponta - naspa, Macovei - cool.
          • +26 (32 voturi)    
            Minti ! (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:15)

            uzurpatorul [utilizator] i-a raspuns lui DPHolding

            Macovei nu putea trimite sute de scrisori ci sute de oameni puteau face asta. Se vede ca esti un bun scolar al antenei trei si ai invatat metodele lor de manipulare.Nu ti-e rusine?
            • +2 (6 voturi)    
              Intrebarea (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:26)

              banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui uzurpatorul

              din ultima fraza nare sens, acesti oameni *oameni * nu cunosc acel cuvant rusine !
        • +52 (58 voturi)    
          incoerenta zici tu ? (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:01)

          adys [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          Se uita, dar nu la cele trimise de Ponta.
          Si sa iti spun si de ce nu citeste scrisorile in care se vaicareste Ponta: pentru ca e un hot si un mincinos dovedit, cu acte in regula.
          Acum ai facuit diferenta ?
          Ponta nu mai are credibilitate si atat UE cat si poporul roman il vor exclude ! E inevitabil.

          PS: NU ma duc la vot.
        • +49 (55 voturi)    
          bine ca esti tu destept! (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:26)

          Andi_Andrei [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          Ponta in loc sa faca ce a promis, trimite scrisori pe la U.E. Eu nu ma refer doar la ceea ce a promis recent ca va face, adica cele 11 puncte asupra carora i s-a atras atentia si despre care Adormitul sef de la Cotroceni spune ca nu stie nimic... ma refer si la ce a promis inainte de a ajunge prim ministru...adica la faptul ca el va alcatui cel mai cinstit guvern (pana acum am vazut aceeasi oameni, in care sincer, nu am nici cea mai mica incredere ), ca el va face rost de bani pentru pensii si salarii, ca va ridica nivelul de trai prin stoparea coruptiei... Pana acum nu l-am auzit decat strigand "jos Basescu!" si dand declaratii despre cum crede el ca statul de drept , democratia si legile tarii sunt respectate in Romania (dupa parerea lui ). Nimic concret intreprins pentru a ridica nivelul de trai (decat al celor din acelasi partid sau alianta cu el ). Si sa nu uitam celebra promisiune: "daca se dovedeste ca am plagiat , voi demisiona! ".
          In alta ordine de idei Reding aminteste de scrisorile primite de la cetatenii ingrijorati si de buna credinta (spre deosebire de actualul prim ministru si clica lui ) care descriu pe larg evenimentele triste la care asista fara putinta de a face ceva. Oamenii de rand, cetateni ai acestei tari cer U.E. ajutorul! Trebuie sa scapam de acesti incompetenti demagogi care ne conduc acum. Basescu e raul cel mai mic! Ne va conduce doar doi ani de acum incolo, dar daca USL ajunge sa ne conduca 5 ani... nici nu indraznesc sa ma gandesc ce dezastru va fi pentru noi.
        • +31 (37 voturi)    
          sa vezi inteligenta (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:57)

          DavidM [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          E usor sa rupi din context si sa lipesti doua propozitii. Mai mult ca sigur esti mai destept decat plagiatorul tau iubit, Ponta. Toata lumea stie ce a facut Ponta, s-a obligat ca o sa ia masuri urgente pentru restaurarea statului de drept. In realitate se face ca ploua si incalca in continuare principiile statului de drept pe banii nostri. Pentru tine: e o diferenta intre scrisorile care vin de la plagiator si scrisorile care vin de la ambasade si de la serviciile secrete. Sper ca ti-ai dat seama?
        • +18 (22 voturi)    
          Tu nu esti prost dar faci pe prostul ! (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:13)

          uzurpatorul [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          Se refera la scrisorile lui Ponta catre CE si catre Barosso,in prima parte,iar in a doua se refera la scrisori de atentionare a abuzurilor lui Ponta si alor lui . Esti chiar asa de nesimtit de vrei sa ne prostesti in fata ?
        • +14 (20 voturi)    
          Se refera la scrisorile lui Ponta (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:29)

          vasile78 [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          Imi pare rau sa spun, dar nu intelegi mare lucru din logica celor spuse. Ea se refera la scrisorile trimise de Ponta, dar neurmate de ceva palpabil, de actiuni concrete.
          Apoi se refera la semanalele care vin, probabil din foarte multe zone ale Romaniei prin scriosi. Acum poate e mai clar. :)
        • +7 (9 voturi)    
          a face pe prostul sau a fi? (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:56)

          foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

          mare dilema!Dna Redding (si uitati-va la figura ei: nu va fi dusa cu presul de Corlatean) vorbeste de scrisoriel lui Ponta. Trebuia sa abroge cele 2 OUG, nu a facut-o desi se angajase in scris.
      • +5 (9 voturi)    
        E ironic (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:17)

        catri81 [utilizator] i-a raspuns lui lmc

        la adresa anti basistilor. Citeste mai atent.
      • +8 (10 voturi)    
        Vreau o tara ca afara... (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:07)

        Arcasu [utilizator] i-a raspuns lui lmc

        Da' au uitat sa puna continuarea: ...Ca afara din Uniunea Europeana!
        Oficialii de la UE tot bat saua sa priceapa catarii, iar Copy-lotul se transforma in agent imobiliar si da turul vilei Dante. Penibil!
        Ce-si vor mai plange in pumni cetatenii "de buna credinta" cu "spirit civic" care vor merge la referendum pentru a legitima lovitura puscariabililor atunci cand vor sta la cozi pentru vize!
        Dar "Moscova nu crede in lacrimi".
    • +69 (75 voturi)    
      da ma... (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:15)

      ribelalu [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      poti lua exemplul personal al lui Nastase. Puscoace se gasesc
    • +51 (57 voturi)    
      Intrebare (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:18)

      Citizen Kane [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Da halatul? cat e halatu'?
    • +48 (52 voturi)    
      Domnule (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:19)

      Gelum [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      nu vreti sa fiti ... dumneavoastra insiva? Ce e asa de greu?
    • +53 (59 voturi)    
      La cine (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:20)

      Mioritza [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      ai fost tu basist? La ce trupa? Ce bine le stii tu pe toate si ce stransa legatura faci tu intre personaje si bani.Ia de aici un sfat gratis,intra in politica! Avem nevoie de cat mai multi impostori.
    • +56 (62 voturi)    
      :)) (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:20)

      DavidM [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Am ras cu lacrimi.... O logica asa naiva n-am mai citit demult :D.
      • +7 (27 voturi)    
        scuze: am uitat ghilimelele la "important" (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:51)

        MirceaIo [utilizator] i-a raspuns lui DavidM

        am scris si eu asa...de "poanta" (de banc), ce sariti asa?. Apropo.... a mai aparut o basita: Viviane Reding.

        Daca Nu ati observat e posibil ca Europa si SUA sa fie tot basiste.
    • +44 (50 voturi)    
      ai fost manipulat..si a 2-a oara (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:21)

      nicubila [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      daca ai fost manipulat odata, mai poti fi inca odata...si inca odata.
      daca vrei sa te simti important si simti ca asta e ce te ajuta, mergi la vot. e o tara (aproximativ) libera.
      as prefera sa nu incerci sa ma convingi, ca la teleshoping, de ce ma face pe mine sa ma simt important.
      baga mare.
    • +60 (66 voturi)    
      ata prin gura (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:24)

      lira [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      am mai fost la un referendum care nu a contat .....asa ca nu vad de ce neparticiparea la vot = neimplicare. E mult mai rezonabil sa aratam lipsa de interes pentru acest referendum, decat sa le legitimam un demers care nu aduce nimic nou pentru viata noastra cotidiana.
      Domnii care au initiat acest demers, trebuiau mai inainte de toate sa ne arate ca au un program de guvernare a acestei tari, ca au solutii pentru un trai decent.
      Refuz sa cred ca odata cu demiterea lui Basescu ne va fi mai bine, nu au demostrat in nici un fel acest lucru. De altfel, pentru acest motiv nu vor avea castigul de cauza asteptat.....
    • +43 (49 voturi)    
      Clarificare (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:27)

      Cetatean-roman [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Stimate Domn stiti cum zice romanul, vorba multa saracia omului... N-am inteles nimic din rationamentul Dvs. Stiti ce sa faceti pe 29 ? Stati acasa, luati o bere rece sau faceti un dus rece apoi un rudotel si un somn reconfortant iar de luni la munca deoarece ajung... doua luni de prapaganda USL.
    • +42 (48 voturi)    
      re pontistii au banii (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:27)

      alba_ca_zapada [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      MmirceaIo sau IoMircea, cum vrei, am remarcat o propozitie interesanta: Victor Ponta ne va scoate din belea.
      Sa stii ca si eu sint de aceeasi parere! Victor Ponta ne va scoate din belea, ne va scoate din UE, va infiinta bacalaureatul la cl. IV prin copiere directa, fiecare familie va primi de la stat o anumita suma numai ptr cumparaturile de rigoare, salariile vor creste cu min. 200% incepind de pe 30 august, se va iesi la pensie la 40 ani si fiecare pensionar primeste o vila in Caraibe. Plus concediul anual va fii ptr oricine de 60 zile lucratoare basca zilele de sarbatoare. Va curge lapte si miere si toti europenii, mai ales cei din nord vor cere azil politic in Romania.
      Sa visezi frumos la noapte!
    • +36 (42 voturi)    
      #@!*^??%$?? (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:37)

      UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      comentariul tau imi aduce aminte de realizatorul ala de la antena3(nu ii stiu numele ma scuzati) caruia ii curgeau balele intr-o emisiune
      • +9 (15 voturi)    
        multumesc utilizatorului Alex_Marinescu (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:58)

        UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

        am aflat cum in cheama, bagati pe Google cuvantul "lingau" :)
    • +4 (10 voturi)    
      eu cred ca (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:42)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      tu ai creierul spalat mai demult, acum ai observat ca nu mai ai pe ce da cu sapun..., neimportantule!
      pontist, adica infractor, mincinos, ai mai multe sanse de reusita... dar pastreaza-le pentru tine..., eventual da-le lui ghise sau mihalache...
    • +5 (9 voturi)    
      eu cred ca locul tau ar fi.. (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:02)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      in coreea de nord...pe acolo populatia plinge cind conducatorul iubit tine discursuri...asta vine de la burta goala pt ca in cap e clar ca nu ai ce trebuie...
    • +4 (10 voturi)    
      ti-am dat+ (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:15)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      pentru ironia fina .Bravo. Pacat ca nu ai fost inteles si ai luat atatea minusuri.
    • +3 (9 voturi)    
      ... (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:24)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      esti dincolo de orice logica amice.
      textul tau denota pe langa erori gramaticale ca nu ai nici o treaba cu logica.
      "Barosso si Merkel sunt sigur basisti".....
      ..... tu te auzi ce spui ? tu chiar asa gandesti sau primesti textele de la altcineva?
      cum poti fi atat de.... minim....
    • +7 (13 voturi)    
      citeste stenograma (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:42)

      Adrian. [anonim] i-a raspuns lui MirceaIo

      Citeste stenogramele de la PNL ca sa vezi ca si C.T. Popescu a fost "motivat"..
    • +7 (13 voturi)    
      e propaganda usl (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:49)

      DavidM [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Am citit astazi acelasi mesaj sub semnatura lui Adrian8. Ma gandeam ca la ce bani iau ei de la felix pot sa compuna ceva mai plin de esenta. HotNews se adreseaza unui public cu un anumit grad de cultura si intelegere. Comentariul de mai sus merge foarte bine prin bodegile din catunele uitate de lume ale Moldovei.
    • +8 (14 voturi)    
      . (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:51)

      gb [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      de ce trebuie sa ma implic eu in bataliile PERSONALE ale usl-asilor cu Basescu? De ce trebuie sa fiu bombardata permanent cu tot felul de sloganuri care nu au nici o legatura cu realitatea in care traiesc eu? Pur si simplu nu inteleg de ce trebuie sa vad cum fac spume la gura toti sutinatorii usl pe la toate televiziunile ca sa-si apere scaunele. Nu pot decat sa fiu indiferenta la tot acest circ de prost gust si sa-l tratez ca atare.
    • +3 (9 voturi)    
      "Victor Ponta ne va scoate din belea"? (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:56)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Poate, daca pentru porcariile pe care le-a facut demisioneaza azi. Tot mai des am impresia ca el saracu de abia asteapta sa scape.
    • +5 (11 voturi)    
      wtf (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:08)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Comentariul tau e clar scris pentru profilul intelectual al telespectatorului de Antena3 sau DDTV.
      Inteleg ca sunteti multi dar multi au fost si cei care l-au tot votat pe Iliescu presedinte. Acum sunt mai putini. Cu timpul, tinand cont ca sunt carti importante care se vind cu ziare (Adevarul) speram ca orizontul vostru cultural sa se mareasca si sa deveniti si mai putini. Din pacate sunt unii care vor sa va tine in dulcea voastra ignoranta si au creat Antenele, DDTV, Click si altele dar eu unul mai am speranta ca timpul le rezolva si pe acestea.
      Iti urez succes la tombola la care stiu ca vei participa dupa votare !
    • +4 (10 voturi)    
      Bravo tie! (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:11)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Sa-ti dea Ponta de toooooate!!! Nu uita batistuta si treci si pe la Vantu ca si el are ce-ti da Ponta.
    • +4 (10 voturi)    
      cat ti-au platit... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:31)

      ravenka [anonim] i-a raspuns lui MirceaIo

      pentru comentariul acesta? merita macar sa te prostituezi la USL?
    • +3 (7 voturi)    
      mi-a placut ironia ta extrem de subtila (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:56)

      furioasa [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      E drept ca a trebuit sa citesc si a doua oara textul ca sa fiu sigura ca esti doar ironic si nu uslas
    • -3 (5 voturi)    
      Raspuns lui Mircea (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:02)

      x1x [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Doamne, da'multa confuzie trebuie sa fie in capul tau...
      Chiar crezi ca ai convins pe cineva?
      N-am avut rabdare sa-ti citesc tot textul dar am zarit doar un cuvant care mi-a facut mare sila: Gadea!!!
      Sa-ti spun ceva: inteligenta bate multimea! Sau mai pe intelesul tau: calitatea bate cantitatea! Vei vedea in curand.
    • 0 (2 voturi)    
      eu am inteles (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:13)

      Parzival [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      ironia. Se pare ca toti ceilalti sunt orbiti de incrancenare si nu-si dau seama ca citesc un pamflet.
      • -1 (1 vot)    
        Mai sa fie! (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:36)

        Vreau_in_europa [utilizator] i-a raspuns lui Parzival

        Am citit si rascitit "pamfletul" amicului.
        Daca chiar crede ce scrie... e nasol... de el!
        Daca era doar ironic iar totul era un pamflet... atunci are o ironie anormal de subtila pe care doar el (si se pare ca si tu) o intelegeti.
        Daca se vrea ironic in cea ce scrie atunci sa isi ascuta ironia si sa intepe la maxim. Asta nu doare si nu costa!!!
    • 0 (4 voturi)    
      pai da (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:15)

      selu [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      va inparti mai bine banii publici,dar intrebarea se pune in ce mod si cui o sa dea banii?
      Deja a inceput sa dea bani la revolutionari,bani aruncati pe geam pe care noi cei care muncim trebuie sa-i acoperim la bugetul statului.
      Asa ca gandeste de 5 ori inainte de a zice prostii de genul ca Merkel si Barosso sunt basisti si ca lor nu le merge bine,hai sa fim seriosi. Din cate stiu eu Germania baga cei mai multi bani in UE.
    • +3 (5 voturi)    
      Atac la neuron!!! (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:47)

      Vreau_in_europa [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Diii... mai tata ma doare capul cand te ascult ma abitir ca atunci cand il acult pe "Frumosul de la Curtea Adormita", aka Lili.

      Treaba cu votul sta cam asa: El este un drept si nu o obligatie. Dreptul la a NU vota este si el un drept garantat de constitutie atunci cand aceasta vorbeste de Dreptul la Libera Exprimare. Eu nu vreau sa ma duc la vot pentru ca este dreptul meu sa imi exprim in acest fel dezacordul cu matrapazlacul asta de referendum. Poti sa facu tu ceva in legatura cu acest lucru?!?!? Ei bine ... NU!
      E dreptul meu!

      Teoria asta pe care o susti aici este foarte interesanta: " E bine sa fi de partea celui care o duce bine, de partea celui puternic".
      Ce pot sa spun: ai stofa de "lider"!!! Semeni cu radicalul francez care atunci cand a vazut o gloata protestand pe strada a zis: "Iata poporul meu! Trebuie sa vad ce vor si incotro se duc si ce vor ca sa ii pot conduce!"

      Sau ca sa il citez pe Mel Brooks (celebru "filozof" inca in viata) : - "Is good to be the King" (History of the World part I)
    • 0 (2 voturi)    
      toata propaganda ta, paleste (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:12)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      in fata cursului leu-euro !
    • 0 (2 voturi)    
      Nu pot decat sa te felicit ! (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:22)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Da te-ai hotarat sa sustii un hot, Te intreb stii cine ramine sau cine se alatura unui hot ?
    • -1 (1 vot)    
      NU merită clasa politică votul meu (Joi, 26 iulie 2012, 9:01)

      Ana Armanca [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Greşeşti. Am fost la referendumul pentru demiterea preşedintelui. Preşedintele nu a fost demis. Nişte parlamentari cu bun-simţ şi-ar fi dat demisia pentru că ne-au chemat la referendum şi n-a ieşit pe-a lor.
      Am fost la referendumul pentru 300 de parlamentari, deşi şi 100 mi-ar fi de-ajuns pentru cât sunt de proşti şi de dezinteresaţi de România. Ce au făcut cu votul meu? L-AU IGNORAT. Nici măcar nu au mimat o jumătate de ceas că reflectează la dorinţa românilor...
      Nu mai merg la referendum, indiferent cine-l organizează până când nu văd că au analizat şi realizat dorinţa românilor de la referendumul cu 300 parlamentari.
  • +68 (74 voturi)    
    Somatia (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:07)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Bruxellesul va aplica lovitura de gratie. Copy-Ponta si Antenescu pregatiti-va demisiile...
    • +43 (49 voturi)    
      . (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:19)

      renegatul [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean-roman

      Doamne ajuta!
      • +7 (13 voturi)    
        Doamne ajuta! (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:41)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui renegatul

        Doamne ajuta!
      • +4 (10 voturi)    
        Doar Crin sa scrie demisia, ca Ponta o plagiaza:)) (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:15)

        mman [utilizator] i-a raspuns lui renegatul

        Doar Crin sa scrie demisia, ca Ponta trebuie doar sa faca copy paste :))
    • -18 (26 voturi)    
      "atacurile la adresa democratiei" (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:26)

      facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean-roman

      "atacurile la adresa democratiei"
      vreun exemplu? ca CCR cica e constitutional tot ce au facut, unde au intrat in contradictie cu CCR au respectat decizia CCR (cvorumul de 50%+1)
      • +7 (13 voturi)    
        ... (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:47)

        Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        1. incercarea de limitare a prerogativelor CCR
        2. nerespectarea art 95 si suspendarea pentru declaratii politice (conform alora 17 pagini), desi presedintele la fel ca si senatorii este imun la asa ceva (art 84 cu trimitere la 72)
        2. vezi avocatul poporului
        3. vezi circul cu plagiatul cand prima comisie a fost demisa la secunda 1.
        4. vezi ingerintele in justitie si incercarile de influentare prin declaratii (asta dupa ce li s-a spus sa taca pe acest subiect)

        etc.
      • -1 (5 voturi)    
        ce puteau sa faca (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:50)

        Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        Cand toata Europa era cu ochii pe ei. In secunda 2 cred ca zburam din orice legatura cu civilizatia
      • +5 (11 voturi)    
        OUG care (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:56)

        hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        scoate de sub controlul CCR hotararile Parlamentului.

        De asta ce zici?
      • +5 (11 voturi)    
        E "democratic" sa fii tepuit (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:01)

        morometu [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        Stai acasa si votezi!!!
        Pregatirile de fraudare sunt desavarsite de OUG 41 la anexa. De aceea nu se putea "anula"si ne-au plimbat prin fata ochilor tot parlamentul. Golaneste, pe din dos.
        Un PV mai "subtire" decat hartia igienica.
        Daca nu eram in UE, vai si amar de capul nostru!
      • +1 (7 voturi)    
        Iarta-i Domane ca nu stiu ce ...zic (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:02)

        Cetatean-roman [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        Aceiasi recomandare data lui MirceaIo
    • -12 (16 voturi)    
      O lovitura de stat (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:37)

      Colonel [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean-roman

      .
  • +64 (70 voturi)    
    circ (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:08)

    Egres [utilizator]

    "premierul" este ocupat acum cu circul politic ca despre plagiat a si uitat deja. cine mai are timp acum pentru ingrijorarile majore din familia europeana?

    Demisia ma!
  • +50 (56 voturi)    
    Clarificare (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:12)

    Sartoris [utilizator]

    Auzi Ponto, ca tu esti cel care nu respecta statul de drept, ci nu Basescu care boicoteaza referendumul.

    Faptul ca boicoteaza referendumul nu inseamna ca forteaza pe careva sa nu mearga la vot, ca doar asa ar fi neconstitutional. Boicotul e o forma democratica de exprimare, dar tu Ponto esti prea „copy-lot” sa intelegi asa ceva.
  • -3 (33 voturi)    
    ha ha ha (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:13)

    Gigi Kent [utilizator]

    Care actiuni concrete? Alea cu "penalii din Parlament sa-si dea demisia"? Pai ce poate sa-si dea Ponta demisia in locul lor sau cum?
    • +2 (8 voturi)    
      pai (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:40)

      andrei1245 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ar putea macar sa ii dea afara din partid, pentru inceput.

      si daca tot e mare om de stat, sa vina in fata parlamentului si sa isi depuna demisia daca majoritatea parlamentara nu voteaza excluderea celor doi
    • +2 (6 voturi)    
      poate... (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:43)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      propune o lege, si sa-i puna sa voteze cu bilele la vedere, au mai facut asta nu?

      dar acum nu au nici o intentie.
    • +4 (8 voturi)    
      Poate demite ministrii (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:57)

      hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      incompatibili (ex Androneasca).
    • +8 (14 voturi)    
      Ordonanta 41 (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:04)

      zet [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Prin care a restrans prerogativele curtii SUNT SI ACUM IN VIGOARE.
      Printre altele, din aceasta cauza curtea NU POATE JUDECA schimbarea presedintilor celor doua camere (si nu cum mint uslinosii ca ar fi fost constitutionala schimbarea celor doi presedinti), nu poate judeca schimbarea avocatului poporului, etc etc...
      Ordonanta asta pur si simplu a neutralizat o putere a statului. Deci guvernul a neutralizat O ALTA PUTERE, justitia. Prin ordonanta, nu cu tancuri, dar tot neutralizare se cheama.
      Intelegi acum de ce e lovitura de stat in desfasurare?
      Mizerabililor uslinosi, sper sa platiti in justitie tot ce ati facut. Sper sa iasa la iveala si spezele ascunse pe care ideologul socialistilor, musiu cetepulea, le incaseaza regulat.
  • +39 (45 voturi)    
    Pai (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:14)

    zizi_m [utilizator]

    aia 2 cu sentinte de la ICCJ sunt inca deputati, desi dottore si-a luat angajamentul ca se rezolva.

    Asta asa, ca un mic exemplu.
  • +29 (35 voturi)    
    pinichio - dupa 29 astept demisia ta (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:19)

    rakleta [utilizator]

    alfel o sa fie vai de nasul tau.

    PS: asta nu e amenintare, din aia care ai primito catre tine si familia ta.
  • +41 (47 voturi)    
    mai (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:21)

    alba_ca_zapada [utilizator]

    ce femeie a naibii aceasta Dna Reding, care vrea sa devina presedinta Luxemburgului. Nu se gindeste si ea ca saracul abia mai doarme pina duminica seara, ca el vrea dar sforile nu se trag prea repede. Chiar ar trebui sa aiba putina intelegere, mai ales ca acum si in Europa de Vest a venit vara, sa iasa si ea la un mic si la o bere si sa nu il mai innebuneasca de cap pe viitorul functionar al Curtii de la Haga.
    Oamenii astia vor sa fie totul ca la carte, ce naiba!
    • +7 (9 voturi)    
      Alianta (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:45)

      European [utilizator] i-a raspuns lui alba_ca_zapada

      Daaa, daca ar fi desteapta, ar face o alianta cu Ponta, si Antonescu, sau i-ar angaja consilieri, poate o invata baietii cum sa schimbe Luxembourgul din Ducat, in republica Prezidentiala. :)))
    • +1 (1 vot)    
      Luxemburgul (Joi, 26 iulie 2012, 9:05)

      Margrethe [utilizator] i-a raspuns lui alba_ca_zapada

      ...este monarhie si am motive sa cred ca asa va ramane si de-acum inainte. Ma indoiesc ca d-na Reding aspira sa devina Mare Ducesa de Luxemburg.
  • +47 (53 voturi)    
    europenii astia... (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:23)

    dj [utilizator]

    asa de ocupat a fost saracul pontulica cu campania ca a uitat sa il suspende pe Barroso...
  • +30 (32 voturi)    
    festin (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:25)

    corvus coraX [utilizator]

    după aşa zisul referendum, cred că vor urma nişte evenimente spectaculoase. cei doi oricum şi-au mâncat liftireaua, europa îi rejectează ca pe două măsele stricate. guinness-ul este pus la rece
  • +36 (40 voturi)    
    Go (home) USL!!! (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:31)

    LeonardCO [utilizator]

    E adevarat ca marketing-ul USL e bun, baner-ele acelea din strada cu oameni bine alesi, dau campaniei lor o imagine credibila pentru cineva mai putin informat. Asta impreuna cu Antenele, se strange de-o influenta semnificativa. Dar cine sunt ei de fapt? Nastase, Hrebenciuc, Voiculescu, Vantu, Tariceanu, Mitrea. Poate cineva sa creada ca acesti oameni vor lupta vreodata pentru interesele romanilor??? Nu uitati ca au avut ocazia sa faca lucruri bune si au actionat doar in interesul lor, amintiti-va de privatizarile dubioase, de ex combinatul din Galati ajunsese la pierderi de $1 mil/zi inainte de privatizare pentru ca pretul lui sa fie scazut, fiind privatizat in 2001, la un an de la castigarea alegerilor de catre Ion Iliescu. Acum sunt oameni care cred ca Nastasse e nedreptatit :-D
    Cred ca Basescu are multe defecte, dar oameni buni, NE AFLAM INTR-O PARCARE UNDE AVEM UN FORD SI O MULTIME DE TRABANT-URI! NOI VREM MERCEDES CA MERITAM, DAR NU E NICIUNUL ACOLO. CE FACEM???
  • +8 (12 voturi)    
    Foarte bine! (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:43)

    marvio [utilizator]

    Pe cei de la UE nici Basescu nu-i mai poate convinge - nu-i asa - ca Ponta este om serios.

    Dar ce va spune fAntezia 3 despre asta? Cum va comunica ea mesajul asta telespectorului ei captiv?
  • +1 (7 voturi)    
    ... (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:49)

    sentenced [utilizator]

    Just ar fi ca urmatorul referendum sa fie pe tema statutului nostru de membru UE.
  • +6 (8 voturi)    
    LOGICA MANELISTA (Miercuri, 25 iulie 2012, 14:54)

    DPHolding [utilizator]

    a ajuns logica manelista si la Bruxelles !!!
  • +6 (8 voturi)    
    @ MirceaIo (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:01)

    bibicul [utilizator]

    dac-ati ajuns sa postati asa abureli, inseamna ca va e teama sa nu se vada citi sinteti cu adevarat, astia cu "revulutia"? oare asa sa fie, stimabililor?

    vin banii si cu zine la pachet? tombole? alba-neagra? sau ceva ce n-a mai vazut nici Parisu'? ceva nou, un produs mai fascinant ? un nou dl. Sova? un nou dl. Badea (Mircea)?

    obisnuiti-va, de-acum, cu faptul ca ati devenit extrem de vizibili; comportati-va, va rugam, macar civilizat: poate ca ne vom imprieteni cindva, noi astia, "fani Europa", cu voi, "fani in general si in orice situatie tulbure": cine stie, poate punem impreuna de-o tara credibila, peste vreo mie de ani, sau mai repede ...

    altminteri, pina una-alta, adio Pepi: ati gresit filmul in mod cutremurator de data asta - pina la urma cred ca v-au functionat extrem de prost televiziunile si consilierii; mai bine schimbati garnitura de prestatori de servicii de propaganda cu una mai "fresh", ca s-au plictisit pina si pensionarii revolutionari "propitari" :)

    (pacat ca tineti locul ocupat cu traznai, tarisoara chiar are nevoie de o stinga serioasa si autentica: de luni e Base iar in pita, si nu va vad bine, mai ficiorasi ...)

    mai ada una, baiete, cu guler, si rece, ca ma topesc!
  • +5 (7 voturi)    
    pentru Castronel (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:03)

    bobie [utilizator]

    din ciclul Braian Tasescu, Palin Topescu Cariceanu, Fenu Renechiu, Gircea Meoana, Vadu Rasile cea mai tare si mai adevarata eu cred ca este

    PICTOR VONTA
  • +9 (13 voturi)    
    PONTA poate sa stea shi-n cap (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:22)

    Lupulsas [utilizator]

    dar nu va putea explica cuiva, shi cu atat mai putzin UE, ca el nu e plagiator, nu l-a avut ca indrumator pe penalul NASTASE, ca PSD-ul nu e urmashul direct al FSN, PDSR, uzurpatorul numelui de Partid Social-Democrat, nepotul criminalului bolshevic, cel cu mineriadele shi "privatizarile" ptr. tovarashi, cat mai era de furat de la stat. Boicotul referendumului mi se pare corect, de ce sa participi la o marshavie, de buna voie shi nesilit de nimeni?
  • +11 (13 voturi)    
    filmuleţ (Miercuri, 25 iulie 2012, 15:27)

    corvus coraX [utilizator]

    nu ştiu câţi dintre voi aţi urmărit scurtul filmuleţ de la întâlnirea dintre Vivianne Reding şi Titus Coorlaţean. Căutaţi-l, merită. A şters cu el pe jos aşa cum merita...
  • +2 (4 voturi)    
    oamenii normali din romania (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:29)

    arsavir [utilizator]

    Cu oamenii normali din Romania ce se va intimpla? Cu astia, citi mai sint, care nu trebuie sa stea si sa cugete daca USL si Ponta si restu si-au batut joc de legi, de ordonante, de Constitutie de tot ce se putea? O sa fie victimele restului de ticalosi care au facut sau au legitimat toata porcaria asta. Cum dracului am putea sa ne delimitam, daca sintem pur si simplu oameni normali, obisnuiti, nici macar persoane publice ca sa conteze daca ne exprimam dezacordul? CE SA FACEM? Cind va da un binemeritat sut in fund Romaniei, UE se va gindi oare si la restul, la restul romanilor normai, europeni, civilizati? Vor avea acestia dreptul la vreun fel de azil politic, vor avea o scapare?
    • +2 (2 voturi)    
      DA ! (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:28)

      francoromanul [utilizator] i-a raspuns lui arsavir

      Emigratia este scaparea ! (asa a fost si pentru mine dupa mineriade)
  • +6 (10 voturi)    
    Scrisorile lui Ponta nu fac 2 bani (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:04)

    Demosthenes [utilizator]

    Ponta si-a pierdut credibilitatea, e cunoscut mai mult sub porecla "copy-paste", una zice la Bruxelles alta face la Bucuresti, atacurile USL-ului la democratie etc. Putem insira mai multe declaratii si fapte penibile ale domnului Ponta.
    Nu ma surprinde ca liderii europeni ne tin sub lupa mai atenti ca oricand. Cred ca singura solutie ar fi o demisie a lui Ponta, daca nu sunt prea exagerat in afirmatii, si numirea unui nou premier, mai credibil. Asta in cazul in care USL poate propune o persoana credibila. E clar ca e un premier de doi bani, si la fel sunt si declaratiile lui.
    • +4 (6 voturi)    
      Citez : (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:31)

      francoromanul [utilizator] i-a raspuns lui Demosthenes

      " Asta in cazul in care USL poate propune o persoana credibila." Chiar credeti ca exista o astfel de persoana in USL ? Ca de mai multe, nici nu se poate pune problema ....
      • +7 (9 voturi)    
        evident (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:45)

        Demosthenes [utilizator] i-a raspuns lui francoromanul

        NU exista o persoana credibila in USL, asta era si ideea. Sunt o alianta bazata pe dinozaurii comunisti.
        Dupa cum amintea Neagu Djuvara, in doua generatii scapam de ei.
  • +8 (10 voturi)    
    Gigi Marga (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:25)

    FloryM [utilizator]

    L-am vazut pe domnul ministru Marga aseara la Antena 3 spunand ca oficialii din Europa au inceput sa isi dea seama ca au fost mintiti de Basescu,ca lucrurile stau de fapt invers de cum au fost ei informati.Cu toata stima,eu cred ca omul asta vede alt film decat cel care il vedem noi,romanii .Omul parca a aparut din paleolitic,e afara pe orice subiect ,sau minte fara rusine.Daca USL va merge mai departe cu oameni de felul asta(o includ si pe d-na Andronescu ,d-na Campeanu,etc) ,ne intoarcem direct in anul 1990.Decat astia mai bine stau acasa duminica.
  • +4 (10 voturi)    
    :) (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:44)

    owl [utilizator]

    Ponta - go home! Cu Androneasca, cu Marga cu Titisor ... Eventual, te poti retrage in vila pregatita pentru Basescu ( cine ajunge primul in ea, castiga)

    Sa vina Boc! Asta n-a plagiat, n-a mintit, n-a dat legi anticonstitutionale... Sa vina Udrea, sa vina Anastase - si Europa va fi mandra de noi. Cursul va cadea de frica inapoi, Europa ne va da bani de pensii pentru urmatorii 100 de ani...

    A, uitasem : si Basescu sa se mai sacrifica sa fie inca 2 ani presedinte de popor. La al-4-lea mandat va curge lapte si miere, dupa ce rezolvi greaua mostenire a loviturii de stat.

    Concluzie: cea mai "tare" clasa politica e la noi. Am putea pune in constitutie ca trebuie sa fi cetatean german ca sa candidezi in Romania?
  • +1 (3 voturi)    
    politica ca un meci de rugby (Miercuri, 25 iulie 2012, 22:26)

    arheopterix [utilizator]

    Pe teren se lupta doua echipe CAZACII si COW -BOYII .Daca vor cistiga cow boyii va fi cam ca si pina acum vom avansa greu la deal pe drumul lung al capitalismului ca de atita suntem capabili . Daca cistiga cazacii vom avea euro la peste 6 lei Rating de tara JUNK (imprumuturi oneroase din exterior ) investitori (fara)SI IN FINAL AFARA DIN UE. daca va place cu CAZACII , HAI LA VOT duminica
  • -2 (8 voturi)    
    Nicusor Dan - presedinte! (Joi, 26 iulie 2012, 8:36)

    Miky60 [utilizator]

    Eu il vreau pe Nicusor Dan cat mai rapid presedinte! M-am saturat de toata clasa asta politica de 2 bani care nu stie decat sa se certe intre ea si sa distruga tot. Insa, ma aflu acum in situatia in care, pentru ca il vreau pe Nicusor Dan presedinte, sa trebuiasca sa merg duminica la vot, sa il pot da pe Basescu jos, iar la urmatoarele alegeri o sa-l votez pe Nicusor Dan !
  • +1 (1 vot)    
    Reding (Joi, 26 iulie 2012, 8:54)

    ggna [utilizator]

    ia vezi madam Reding, ca Ponta ti-o zis ca esti in campanie si habar n-ai...
    • 0 (0 voturi)    
      Ce se baga Bruxelesul? (Sâmbătă, 28 iulie 2012, 10:31)

      ioil [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      in treburile noastre?Ce santem colonie????