VIDEO Ludovic Orban, huiduit inca o data in Piata Universitatii

de Victor Cozmei, Attila Biro     HotNews.ro
Joi, 19 ianuarie 2012, 20:32 Actualitate | Esenţial


Ludovic Orban, admonestat de manifestanti
Foto: Hotnews
Liberalul Ludovic Orban si-a facut aparitia joi in Piata Universitatii, pentru a doua oara in ultimele zile. Si, la fel ca si prima data, el a fost huiduit copios de manifestanti, care l-au si imbrincit. Vezi mai jos imagini video needitate surprinse de reporterul HotNews.ro aflat in Piata Universitatii.

VIDEO 1:



VIDEO 2:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4227 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    Poate se lamuresc USListii (Joi, 19 ianuarie 2012, 20:52)

    enter [utilizator]

    ca nici ei nu sunt tocmai doriti.
    • +10 (14 voturi)    
      Asa sunt ei, mai grei de cap! (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:43)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui enter

      Taranul tot taran!
      Prostul tot prost!
      Comunistul tot comunist!
  • -8 (22 voturi)    
    Poate in cele din urma intelege mesajul... (Joi, 19 ianuarie 2012, 20:55)

    Alin_N [utilizator]

    USL=PDL=Mafie
    Cred ca ar trebui renuntata la forma clasica de guvernare prin politicieni care odata ajunsi la putere incep sa fure pe rupte astfel incat singurul viitor al tinerilor ramane in prostitutie si proxenetism.
    Odata cu micsorare numarului de politicieni cred ca ar trebui sa fie si o demonstratie PERMANENTA in Bucuresti de 10.000 de persoane care sa se schimbe prin rotatie. Cand incep s-o ia razna si mai vor sa "asigure locuri de munca" in exploatarea aurului cu redeventa de 2% se duce demonstratia la Cotroceni si-i da foc putin. Vine guvernul cu un proiect de "privatizare" al Sanatatii prin care singurul lucru asigurat ramane faptul ca vei muri se duce demonstratia la Guvern si sparge cateva geamuri pe acolo...
    Cu romanii nu merge altfel decat sub presiune. Cu biciul. Inclusiv cu politicienii.
    • +1 (7 voturi)    
      O propunere exceptionala (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:32)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Alin_N

      Sunt total de acord. Cum facem?
      • 0 (0 voturi)    
        Cum facem? Iata: (Vineri, 20 ianuarie 2012, 17:33)

        Eufrosin [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

        Primenirea intregii clase politice si inlocuirea ei cu oameni noi, care nu au fost la putere in ultimii 50 de ani! Suna radical? Nu ar fi de-a dreptul ridicol sa permitem ciumei rosii sa revina la putere pentru a continua distrugerea Romaniei ?

        Ce cerem:

        - Demisia imediata a lui Basescu si guvernului Boc, impreuna cu Codruta Kovessy, Daniel Morar, si sefii serviciilor secrete.

        - Inchiderea imediata a granitelor.

        - Preluarea guvernarii de catre un guvern interimar, din care sa faca parte exclusiv profesionisti neimplicati politic,si fara legaturi stranse cu oamenii de afaceri de evidenta extractie infractionala.

        - Rezilerea imediata a contractelor oneroase incheiate de entitati ale statului pentru energie, gaze, resurse.

        - Militarizarea imediata a Agentiei pentru Resurse Minerale.

        - Inventarul urgent al rezervelor de stat si al rezervelor monetare al BNR.

        - Inceperea anchetelor asupra tuturor hotiilor desfasurate impotriva patrimoniului Romaniei si romanilor, cu suspendarea dreptului de a ocupa functii publice ori de a conduce afaceri, pentru cei anchetati. Ca “bibliografie”, presa geme de astfel de cazuri.

        - Initierea de alegeri pentru o Adunare Nationala care sa elaboreze o Constitutie crestina.

        - Numirea unui Sfat al Batranilor, cu drept de cenzura asupra activitatii guvernamentale, compus din oameni cu cariera si moralitate ireprosabile.

        Orice altceva asigura agonia Romaniei in stransoarea FMI si a lacheilor locali, indiferent de partidul politic din care fac parte.
  • +14 (14 voturi)    
    mascarici (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:20)

    pavman [utilizator]

    un mascarici! pe asta chiar nu-l inteleg ce mai cauta acolo..
    • +10 (10 voturi)    
      ce cauta acolo?! (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:54)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui pavman

      Ce cauta Orban acolo? Cum ce cauta? Sa se faca de ras ..aia cauta.. Trebuie sa ai multi neuroni lipsa ca sa te mai duci acolo dupa ce ai fost imbrancit de multime!! si-a fost si-asta ministru!!! Cata lipsa de demnitate!!!
  • +9 (9 voturi)    
    ce dezgustator (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:28)

    ela [anonim]

    da ce gorile (bodiguarzi) are !
  • +10 (12 voturi)    
    Lider USL huiduit de popor? E un trucaj ordinar (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:41)

    Trojan.H [utilizator]

    Toxinele revarsate asupra spatiului public de catre media mafiota s-ar putea sa produca efecte nebanuite de catre arhitectii dezinformarii. Nu mai tin minte, era proverbul ala... ceva cu Vintu si cu furtuna, parca.
    Apreciez si clarviziunea liderului comunist pro-rus Vladimir Voronin care si-a exprimat sprijinul si pretuirea pentru manifestatiile USL.
    • +7 (9 voturi)    
      Buna observatie! (Joi, 19 ianuarie 2012, 22:02)

      dicsof [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Pai e clar ca de la est bate vantul "revolutionar" !
  • +9 (9 voturi)    
    Orban cauta popularitatea. (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:52)

    mircea [anonim]

    Ludovic Orban este tras pe linie moarta de catre Antonescu,iar mersul in piata Universitatii a fost ca o demonstratie de forta si linguseala.(uite antonescule ca ma sprijina lumea).Sa facut de ras.Trebuia sa-l abandoneze pe Antonescu acum 3 ani,cand i-am spus.Atunci mergea cu fruntea sus.Acum a ajuns un nimeni.Nu credea ca Antonescu e meschin si afurisit.Acum a aflat.
  • +6 (8 voturi)    
    MARIONETA PNL ALUNGATA (Joi, 19 ianuarie 2012, 21:57)

    Ciprian_Marius [utilizator]

    In mijlocul manifestantilor apare cobaiul si necunoscutul Ludovic Orban.Slujitor fatarnic
    si umil al lui Crin Antonescu, care de altfel, un parlamentar cu o remarcabila absenta
    din plenurile Parlamentului, dar sa retinem prosteasteaza mirific in Studioruile Antenei3
    si probabil acasa linistit in fata TV.Dupa cum banuiam lipsa de curaj a celor 2 PNL-isti
    a fost taxata de protestatari si chitaristul Orban a fost alungat, ocarat si injurat, de
    unde deducem ca oamenii de rand care protesteaza pasnic, nu au ceva anume cu guvernul sau cu presedintele, ci au ceva anume cu toti politicienii din perioada 89-12.
  • +6 (8 voturi)    
    orban merita (Joi, 19 ianuarie 2012, 22:19)

    de dreapta [anonim]

    Orban merita sa fie huiduit pentru ca n-a facut nimic cat a fost ministru. Nu se vede nimic un urma lui.
    • +1 (3 voturi)    
      Ba da se vede! (Joi, 19 ianuarie 2012, 23:14)

      Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui de dreapta

      Beat fiind a lovit o fetita cu masina si desi a fost filmat si imaginile difuzate pe toate televiziunile din tara nu a patit absolut nimic!
      Acum a vrut sa demonstreze ca cei care l-au huiduit acum cateva zile erau beti si drogati.
      I-a gasit tot pe ei? Da, dar ei nu sunt nici beti nici drogati, pur si simplu sunt scarbiti de toata clasa politica romaneasca, fie la guvernare, fie in opozitie.
  • +3 (5 voturi)    
    Mari nesimtiti . . . (Joi, 19 ianuarie 2012, 22:22)

    Gigi [anonim]

    Po(rcii)liticienii astia au strat gros de jeg pe sufletul lor. Gros cat o placa tectonica. Au fost alungati o data, dar nu s-au potolit. Inca mai incearca. . .
    PSD+PNL au facut datorii imense. Iar PDL (care nu face figura aparte in clasa politica) a reusit sa stapaneasca situatia. Am urlat ca un apucat ca ne-a furat Base+Boc viitorul, insa acum suntem priviti ca tara in care se poate avea incredere. Daca vin fripturistii ceilalti vor fi aruncate pe fereastra toate sacrificiile facute iar sacrificiile le vor face copiii si nepotii nostri. Astia car vor sa vina vor sa dea drumul tot la mizeriile lor vechi. Vor sa se capatuiasca nu sa pastoreasca si sa conduca un popor bland si rabdator cum suntem noi.
    Base se credea pe mare in voiaj in care poate sa asupresca un echipaj intreg. Si daca nu ii convine un membru al echipajului sau il persecuta pana il face sa plece la mal, fie il lucreaza informativ, fie "il da la balta", fie il debarca. Cam asta este filozofia lui. S-a vazut cand ma alunga din tara, desi nu facusem nimic dezonorant, . . . ba dimpotriva. Plus greseala cu Eba, plus lipsa de nuantare a relatiilor internationale. . . Pacat, pentru ca intentiile pareau a fi bune.
    Insa ceilalti sunt cel putin la fel de cumpliti. Si acum, cand stau pe 'tron' inainte de a defeca spun "Jos Iliescu", el fiind simbolul vândutilor si al opresiunii comuniste. Mai apare si un mahalagiu pitzilender si la_a_iu ca Mazare ca sa toarne benzina pe foc si realizeaza doar compromiterea USL-ului, ca si Androneasca. Parca mai uman e Vanghelie cu slabiciunea lui pentru Oana. . .
    Nu mai stiu. . .
    Eu am structura sufleteasca de constructor.
    Am nevoie de stabilitate.
    Cine o poate asigura in tara asta?
    Poate Maria Sa? Daca nici el nu este aservit?
    Poate un alt partid politic?
    In orice caz nu vreau guvernare straina. De niciun fel!
  • +5 (9 voturi)    
    Mari diferente (Joi, 19 ianuarie 2012, 22:28)

    Lalaila [utilizator]

    Sunt mari diferente intre ce se scandeaza acolo si ce apare la televizor. Astazi am strigat alaturi de toti ceilalti participanti impotriva clasei politice ce a condus aceasta tara timp 20 de ani cu rezultatele pe care le simtim azi in nivelul nostru de trai. Am scandat impotriva lui Basescu, am cerut ca Iliescu sa fie judecat, am cerut stoparea coruptiei si transparenta in cheltuirea banului public. Televiziunile prezinta fractionat in fuctie de interesul fiecareia.
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru ce crezi ca sunt platiti editorii? (Vineri, 20 ianuarie 2012, 11:45)

      enter [utilizator] i-a raspuns lui Lalaila

      Stimatii editori seniori au si ei un rol acolo: sa stabileasca ce continut e important sau neimportant. Doar nu credeai ca editorii nu pot schimba nuantele ?
  • 0 (0 voturi)    
    Se pare ca a inceput sa ii placa (Joi, 19 ianuarie 2012, 23:59)

    burtea13 [utilizator]

    Se pare ca a inceput sa ii placa sa fie huiduit sau el spera ca astfel mai capata putina notorietate printre romani.
  • -2 (2 voturi)    
    daca cineva ar fi destept... (Vineri, 20 ianuarie 2012, 0:59)

    charles [anonim]

    ..adica regele Mihai daca ar fi destept, ar ochi ca asta e poate cel mai bun moment al lui de pana acum...singura sansa fezabila. dar nu cred ca e :). oare functioneaza o tara fara politicieni? ca ai nostri toti sunt praf..