Manchester United promoveaza in turul al patrulea al Cupei Angliei cu o victorie obtinuta in ultimul minut, 2-1 cu Aston Villa. Henrik Larsson (35 de ani) marcheaza primul gol pentru United la debutul sau in trupa lui Sir Alex Ferguson.

"Sunt foarte fericit. Am debutat cu gol si cu o victorie. A fost o zi incredibila. Atmosfera din tribune a fost fantastica. Tribunele au fost pline. Este minunat sa joci fotbal in fata a 70.000 de spectatori" au fost primele cuvinte ale suedezului dupa meci.

Villa egaleaza prin Milan Baros in minutul 72 dar, cand toata lumea se gandea la rejucarea partidei, norvegianul Ole Gunnar Solskjaer (33 de ani) trimite un sut pe care portarul lui Villa, Kiraly il analizeaza gresit si mingea trece pe sub el, in poarta.

Tot duminica, in turul trei al Cupei, Blackburn Rovers au trecut de Everton cu 4-1, iar Tottenham Hotspur va avea nevoie de un al doilea meci pentru a clarifica partida cu Cardiff City. La Cardiff, scorul a fost egal, 0-0.