O prima repriza de mare spectacol - cele doua echipe, cunostinte vechi in Primera, ataca direct poarta. A rezultat un joc purtat intr-un ritm foarte bun, in care ocaziile au aparut la ambele porti. Mult entuziasm pentru Espanol, multa viclenie tactica in contul Sevillei care asteapta un contraatac...

('18) GOL Sevilla! Adriano primeste o pasa formidabila de contraatac de la portarul Palop, intra in careu si inscrie la coltul lung.

('28) GOL Espanol! Riera egaleaza dupa un sprint prelungit, la capatul caruia l-a driblat pe Alves si a sutat din marginea careului: 1-1!

Principalul eveniment al partii secunde - Espanol Barcelona are un om mai putin dupa eliminarea lui Moises. In ultimul sfert de ceas, Sevilla a declansat o furtuna la poarta catalanilor, dorindu-si sa incheie meciul in 90 de minute, insa Espanol a rezistat. Defensiva cedeaza abia in finalul primei reprize de prelungiri... .

('105)GOL Sevilla! Kanoute aduce avantaj echipei andaluze: 2-1, dupa o centrare sosita din dreapta de la Navas.

('116) GOL Espanol! Scenariu incredibil - Espanol egaleaza in minutul 116 prin Jonatas, dupa o perioada in care Sevilla s-a jucat cu ocaziile...

Soarta trofeului se decide la loviturile de departajare. Sevilla are sansa unui portar inspirat (Palop) si cistiga sesiunea cu 3-1. Au ratat Luis Garcia, Jonatas si Torrejon (Espanol), respectiv Dani Alves (Sevilla).