Dinamo s-a impus cu 5-1 in fata Otelului in semifinalele turneului amical de la Brasov, intr-o partida in care Mircea Rednic a folosit toate noile achizitii. Golurile bucurestenilor au fost reusite de Adrian Cristea, Danciulescu, Florin Bratu - o dubla si Daniel Oprita, la primul gol pentru Dinamo.

Rednic i-a trimis inca din primul minut pe Vali Nastase, Bratu si Zicu, in timp ce Hristu Chiacu a intrat la pauza, iar Daniel Oprita a evoluat din minutul 62.

Dinamo s-a distantat la 2-0 pana in minutul 10, Cristea si Danciulescu marcand dupa actiuni individuale. Galatenii au redus diferenta in minutul 20 prin Jula care a transformat un penalti obtinut tot de el in urma unui duel cu Vali Nastase.

Cu un minut inainte de pauza, Bratu puncteaza dupa o pauza ideala de la Zicu. Oprita a marit la trei goluri diferenta in minutul 81, iar Bratu a inchis tabela in ultimul minut de joc, transformand un penalti obtinut de Mendy.

Singura problema pentru Mircea Rednic a fost accidentarea lui Cristi Pulhac din minutul 36, fundasul dinamovist fiind inlocuit imediat de tanarul Gusatu.

Dinamo a inceput jocul cu: Lobont - Blay, V. Nastase, Moti, Pulhac - Margaritescu - Ad. Cristea , Zicu , Fernandes - Danciulescu , Bratu. Dupa pauza, au mai evoluat Romanovs, Scarlatache, Musat, Ropotan, Chiacu, Mendy, Predescu si Oprita.

"Nu am urmarit scorul. A fost un antrenament foarte bun. De aceea am venit aici. Si Otelul a avut multe ocazii. Au echipa foarte buna. Sunt multumit de jucatorii mei. Au alergat foarte mult, asta mi-a placut la ei. Sunt normale si anumite nesincronizari, suntem de doar zece zile impreuna."

Mircea Rednic - antrenor Dinamo

In finala turneului, Dinamo va intalni Unirea Urziceni care a invins pe Farul Constanta cu 1-0, printr-un gol marcat de Danalache in minutul 63.