Steaua a pierdut primul joc sub conducerea lui Gheorghe Hagi, 1-2 cu Apoel Nicosia din Cipru, in cantonamentul din Austria. Ros-albastrii au deschis scorul prin Rica Neaga, in minutul 37, dar cipriotii au intors scorul in repriza secunda, transformand un penalti si beneficiind de o greseala a apararii steliste. Dintre noile achizitii ale Stelei, Emeghara, Badoi, Gurita si Neaga au fost titulari.

Hagi a inceput jocul in asezarea: Cernea - Petre Marin, Baciu, Ovidiu Petre, Emeghara - Badoi, Lovin, Croitoru, Gigel Coman - Gurita, Neaga. Dupa pauza, au mai jucat Vatca, Ochirosii, Nesu, Pintilii, Saban, Paraschiv si Bicfalvi.

La partida a asistat si patronul Stelei, Gigi Becali, cel care a plecat in Austria pentru a-l convinge pe Hagi sa-l lase pe mijlocasul Sorin Paraschiv sa plece. Paraschiv are o oferta din partea echipei italiene din Serie B, Rimini.

Urmatoarele meciuri ale Stelei la Kaprun sunt cu SV Ried (Austria-4 iulie) si FK Vilnius (Lituania-5 iulie).