Unirea a invins pe Dinamo cu 4-3, dupa executarea loviturilor de departajare, la capatul a 90 de minute de joc scorul fiind egal 3-3.

Ialomitenii au deschis scorul in minutul 3, prin Danalache, dar Dinamo a intrat in avantaj la cabine, 3-1, dupa golurile reusite de Bratu, Musat si Hristu Chiacu.

Unirea a restabilit egalitatea prin doua goluri in patru minute: Mara, minutul 73 si Daniel Munteanu din penalti in minutul 77.

La loviturile de departajare, Bogdan Stelea a parat executiile lui Moti si Margaritescu, golurile dinamoviste fiind reusite de Predescu, Fernandes si Ropotan. Pentru Unirea au marcat Onofras, Bilasco, Galamaz si Bordeanu, Munteanu trimitand in bara.

In sezonul abia incheiat, Dinamo nu a reusit sa invinga pe Unirea. Dupa 1-1 la Urziceni, ialomitenii s-au impus pe stadionul Dinamo cu 2-1, chiar in ziua in care alb-rosii sarbatoreau castigarea campionatului.

Finala mica a fost castigata de Farul care a invins Otelul tot la penaltiuri. Dupa 0-0 in timpul regulamentar, constantenii s-au impus cu 3-2.